Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Nadal był młodszy (parę miesięcy) ;)
A Chang o półtora roku młodszy!
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Ja bardzo lubię Roddicka, chciałem aby wygrał Wimbledon 2009. Należy mu się ten 2 tytuł. Trochę chyba za bardzo jest olewczy, czasami wygląda jakby miał wszystko w 4 literach.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Madox pisze:Trochę chyba za bardzo jest olewczy, czasami wygląda jakby miał wszystko w 4 literach.
No to bardzo ciekawe, jakby było tak jak mówisz, to dawno skończyłby karierę, nie robił cyrków z poprawianiem bh i woleja, w finale Wimbla 09 poddałby się po 2 secie, nie zrzuciłby 7kg wagi odkąd współpracuje ze Stefankim, wymieniać dalej?
http://www.atpworldtour.com/News/DEUCE- ... ddick.aspx Polecam lekturę.
#NKrising
Awatar użytkownika
sledz136
Orator
Orator
Posty: 612
Rejestracja: 28 mar 2011, 23:59

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

El Diablo pisze:Wiesz Roddick jakby nie było odnosił większe sukcesy na początku swojej kariery w ATP w porównaniu do Federera. Chyba najmłodszy zawodnik który osiągnął pozycję Top20.
No tak Andy w sumie się jeszcze uczy, w tenisa on gra mniej lat niż Nadal, stąd wiele niedociągnięć... :P

Roger to przecież znakomity junior lider rankingu, młodzieńcze szlemy, ten turniej amerykański Orange Bowl(?)... tylko że gorąca głowa, w dorosłych rozgrywkach, na wiele mu nie pozwalała, za dużo chciał od razu.
W erze specjalistów jesteś albo ekspertem od mączki, albo od trawy, lub od nawierzchni twardych, chyba, że jesteś Rogerem Federerem.
James Scott Connors
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Wypisz, wymaluj - jak dziś Dimitrov.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
alexandra15
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 22 maja 2011, 11:38

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Pamiętam, że po ZIO Vancouver Simon Amman powiedział w wywiadzie, że Adam Małysz jest takim "narciarskim" Federerem. Udowodnił to, powracając i zdobywając srebro na igrzyskach. Przegrał tylko z... Ammanem. A w tenisie tym Ammanem jest Nadal. Małysz jednak pokonał wszystkich młodych, a w szczególności niesamowitego Schlierenzauera, który przypomina Novaka Djokovica. Dlatego igrzyska w Vancouver przypominają mi tegoroczny French Open. Roger przegrał finał z Rafą, królem tej nawierzchni, tak jak królem IO jest Simon Amman.


Dlatego ja w Wimbledonie kibicuję Djokovi, ale jeśli nie on, to Federer.

Łukasz Kubot w 1 rundzie zagra z Arnaud Clementem z Francji. Potem ewentualnie Karlovic/Tipsarevic...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

alexandra15 pisze:Łukasz Kubot w 1 rundzie zagra z Arnaud Clementem z Francji. Potem ewentualnie Karlovic/Tipsarevic...
No to kaplica. rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Myślę, że Francuza Kubot pokona. Clement w tym sezonie gra bardzo słabo. Ma już 33 lata - to może być jego ostatni sezon. Rok temu Kubot pokonał Clementa na clayu 2-0 w Casablance.

W drugiej rundzie - po wczorajszej kontuzji Tipsarevica - na Kubota czekać będzie pewnie Karlović. Też nie ma rewelacyjnego sezonu po powrocie po kontuzji. W 3 rundzie Monfils ;)
alexandra15
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 22 maja 2011, 11:38

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Ale nie zapominajmy o świetnym serwisie Karlovica. Del Potro męczył się z nim w czterech setach w I rundzie French Open. Byłoby pięknie gdyby znów trzecia runda Szlema...
zur555
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 19 cze 2011, 11:18

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Kubot miał dobre losowanie. Szkoda że Janowicz nie miał dobrego losowania i nie zagra jako LL. Jest w tej chwili drugim rezerwowym i trzeba liczyć że się ktoś wycofa.
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Jest już rozkład gier na jutro! Oby tylko deszcz nie przeszkadzał :?

Zagrają: Nadal, Murray, Berdych, Roddick, Monfils, Del Potro, Wawrinka... Mecze pewnie bez historii.

Najciekawsze mecze: Stepanek - Verdasco, Ljubicić - Cilić, Karlović - Tipsarević, Gasquet - Giraldo, Fognini - Raonić.

Jutro też gra Kubot - jako 3 mecz na korcie 15.

Ciekawi mnie wynik meczu Bemelmans - Benneteau ;)
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Jakie są wasze rokowania co do zwycięzcy całej imprezy? W związku ze zmianą parę lat temu mieszanki trawy gra trochę zwolniła i nie mają atomowej przewagi gracze posiadający kozacki serwis. Nie kojarzę jak na trawie gra Djoker?
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Oglądałem dziś trening Feda - 30 minutowy tylko, bo do 3 dziś padało i dopiero później wszyscy powychodzili na kort. Wyglądało to niesamowicie. Roger jest na gazie, zrelaksowany, ale widać niesamowitą motywację jak nigdy dotąd. Oczywiście mała doza humoru też była. Sparing miał z I.Ljubiciciem, backhand tłukł chyba z 10 minut bez przerwy, może nie weszły tylko ze dwie. Wszystko bardzo pozytywnie wyglądało. To mój typ na zgarnięcie tej imprezy.
SPOILER:
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

radical.pl pisze:Nie kojarzę jak na trawie gra Djoker?
Tytuł ugrał tylko w deblu. Kiedyś zaliczył finał w Halle.

Nie wiem czy jest sens głęboko analizować dokonania Djokovica na trawie skoro jest teraz innym zawodnikiem.
benno pisze:Roger jest na gazie, zrelaksowany, ale widać niesamowitą motywację jak nigdy dotąd. Oczywiście mała doza humoru też była. Sparing miał z I.Ljubiciciem, backhand tłukł chyba z 10 minut bez przerwy, może nie weszły tylko ze dwie. Wszystko bardzo pozytywnie wyglądało. To mój typ na zgarnięcie tej imprezy.
Ehhh... umyka Ci że wygrane Feda nie są kwestią tego co on może zagrać (tj. możliwości, repertuaru), a jego głowy podczas spotkania.

Na treningach Fed jest luźny, a jak jest luźny to więcej niż imponuje.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Nic mi nie umyka. Chodzi mi bardziej o nastawienie. Widać było ogień w jego oczach.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

alexandra15 pisze:Pamiętam, że po ZIO Vancouver Simon Amman powiedział w wywiadzie, że Adam Małysz jest takim "narciarskim" Federerem. Udowodnił to, powracając i zdobywając srebro na igrzyskach. Przegrał tylko z... Ammanem. A w tenisie tym Ammanem jest Nadal. Małysz jednak pokonał wszystkich młodych, a w szczególności niesamowitego Schlierenzauera, który przypomina Novaka Djokovica. Dlatego igrzyska w Vancouver przypominają mi tegoroczny French Open. Roger przegrał finał z Rafą, królem tej nawierzchni, tak jak królem IO jest Simon Amman.
Różnica jest tylko taka - Federer w końcu RG wygrał, a Adaś IO niestety nie...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

benno pisze:Nic mi nie umyka. Chodzi mi bardziej o nastawienie. Widać było ogień w jego oczach.
Na RG też był zmotywowany, przyszedł mecz z Nadalem i się skończyło.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

benno pisze:Nic mi nie umyka. Chodzi mi bardziej o nastawienie. Widać było ogień w jego oczach.
Taaa... Dlaczego wiem, kiedy mu ten ogień zgaśnie?
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

ariel pisze:
benno pisze:Nic mi nie umyka. Chodzi mi bardziej o nastawienie. Widać było ogień w jego oczach.
Taaa... Dlaczego wiem, kiedy mu ten ogień zgaśnie?
Aż samo się ciśnie: O święta naiwności! :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Racja. Ale z drugiej strony jak zawodnik nie ma jakiejś pasji w oczach i tego ognia, to będzie tylko tenisowym popychadłem i nie ma co liczyć na niespodzianki z jego strony. Co oczywiście nie zmienia faktu, że błysk w oczach może szybko zgasnąć po pierwszym przełamaniu :)


PS. A na tym zdjęciu obok Federera to był Chardy?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2011, 01:46 przez hitman, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr Szyba.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”