Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

French Open 2011
22.05.-05.06.2011
Strona główna turnieju: Klik!
Nawierzchnia: Clay
Lokalizacja: Paryż, Francja
Drabinki: S-128, D-64
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Losowanie drabinek w piątek :) Szkoda, że zabraknie Nalbandiana. Ciekawe czy zagra Del Potro.

Gasquet za to już 14 w rankingu - oby miał przyjemną drabinkę :) Nie rozumiem startu Ferrera w Nicei. Przecież to teoretycznie kandydat na ćwierćfinał, półfinał Roland Garros, a chce się męczyć niepotrzebnie w małym turnieju. Znając zawziętość Hiszpana, to dotrze do finału (nie ma tam za mocnej obsady) - finał jest w sobotę, French Open zaczyna się już w niedzielę. Rok temu pamiętam, że Soderling też wystartował w Nicei, ale przegrał szybko w pierwszej rundzie z Rochusem i startowe zgarnął i odpoczywał przed Paryżem. Ferrer raczej nie z tych co odpuszcza. Może skończyć jak Gasquet rok temu, który w Nicei wygrał, a 2 dni później nie dał rady w 5-setówce Murrayowi w 1 rundzie na Roland Garros.

Myślę też, że Djoković w pierwszych rundach będzie bardzo oszczędzał siły. Jego dużym atutem jest też to, że potrafi wznieść się na wyżyny dokładnie wtedy kiedy trzeba. Wcześniej nie wysila się za bardzo - np. w Rzymie grał bardzo średnio z Kubotem czy Wawrinką, a gdy trzeba było to wzniósł się na wyżyny z Soderlingiem, Murrayem i Nadalem. Wcześniej tak samo było w Madrycie - średni mecz w ćwierćfinale z Ferrerem, ale za to wspaniały tenis w półfinale z Belluccim i w finale z Nadalem.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 11:44 przez michalek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Dziwna decyzja, ale może chłopak potrzebuje jeszcze przetarcia - przez ostatnie 3 tygodnie zagrał w sumie 2 mecze (2 w Madrycie, z Rzymu się wycofał). To jest jeden z tych zawodników, który musi trochę pobiegać, żeby rytm złapać.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Ferrer wie co robi. On musi złapać rytm, bo to jego największy atut. Akurat jemu Nicea się przyda.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Ferrer to taki typ zawodnika, że jemu żadne zmęczenie nie wyjdzie. On po 2 setach to się dopiero rozgrzewa :D
Obrazek
NTRP ~4.0
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Prawie dobrze :) Zmęczenie mu wychodzi, ale rzadko, bo to ona raczej zamęcza przeciwnika. A jak przeciwnik jest silniejszy to się role odwracają i po 2 wygranych setach i match pointach przegrywa kolejne 3 :) No ale on gra chyba najbardziej wysiłkowy tenis z topowych zawodników. Tylko Nadal mu dorównuje, a i przerasta talentem.
Piotr Szyba.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Zastanawiam się, jak pójdzie Raonkowi. Na ziemi nie bylo dobrze, zwlaszcza, że w ostatnim jego spotkaniu nastąpił bardzo dziwny krecz z Verdasco. Oby było tak samo jak na tegorocznym AO!
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Clijsters zagra w Paryżu! Tylko czy bez porządnego sprawdzianu na mączce uda jej się zajść wysoko?
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Nawet z porządnym sprawdzianem nigdy nie dochodziła specjalnie daleko, więc nie wróżę jej sukcesu ;)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
thetomek
Bywalec
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 25 lut 2011, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Ja jestem ciekawy, co pokaże Petra Kvitova. Zawodniczka o sporym potencjale, ale bardzo nierówna. Jednak stać ją na duży wynik.
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

robpal pisze:Nawet z porządnym sprawdzianem nigdy nie dochodziła specjalnie daleko, więc nie wróżę jej sukcesu ;)
Faktycznie, Belgijka ze swoimi dokonaniami na RG może się schować przy reszcie czołówki ;-P

U panów chciałbym widzieć w półfinale Feda, Nadala, Djoko i Murraya (oczywiście w formie z meczu z Novakiem). Gdyby Soda był w zeszłorocznej dyspozycji to jego mecz z Serbem byłby również niezwykle emocjonujący, znowuż Ferrer mógłby się pokusić na wymęczenie Djokovica. Zresztą co po moich planach, skoro David pewnie trafi do ćwiartki z Nadalem, Soderling z Rogerem, a Djoko dostanie jakiegoś Berdycha czy Melzera :( Chciałbym jeszcze dobrego rezultatu Del Potro, co niestety przy jego kontuzji i rozstawieniu jest raczej mało prawdopodobne, o ile w ogóle zagra :[

A no i Marysia królowa Paryża! :::yay:::
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Mi tam się wydaje, że rok temu Djoko dostał w ćwiartce "jakiegoś" Melzera i nawet udało mu się z nim umoczyć rotfl
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Ja jakoś też mam wrażenie, że bańka pęknie i Djoko się przejedzie (nie dojdzie do finału). A u pań niestety się martwię, że Wyjec (Maria S.) zamelduje się w finale :/
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Vivid pisze:Ja jakoś też mam wrażenie, że bańka pęknie i Djoko się przejedzie (nie dojdzie do finału). A u pań niestety się martwię, że Wyjec (Maria S.) zamelduje się w finale :/
Spokojnie, ona w życiowej formie nie przekroczyła połówki, a co dopiero teraz... Trafi na Schiavone, Clijsters, Kvitovą czy zdrową Azarenkę (oby!) to poleci w 2 gładkie sety. I jest też parę innych, które mogą ją wysadzić.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Sharapova do tej pory nie dochodziła daleko bo łupała niezależnie czy wchodziło czy nie, więc musiała zaliczać wyloty.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

robpal pisze:
Vivid pisze:Ja jakoś też mam wrażenie, że bańka pęknie i Djoko się przejedzie (nie dojdzie do finału). A u pań niestety się martwię, że Wyjec (Maria S.) zamelduje się w finale :/
Spokojnie, ona w życiowej formie nie przekroczyła połówki, a co dopiero teraz... Trafi na Schiavone, Clijsters, Kvitovą czy zdrową Azarenkę (oby!) to poleci w 2 gładkie sety. I jest też parę innych, które mogą ją wysadzić.
Schiavone gra od AO kompletne dno, więc tylko jakaś super mobilizacja jak rok temu może ją do czegoś doprowadzić. Kvitova to moim zdaniem za mały kaliber na WS póki co, zresztą ma bardzo nierówną formę. Może ograć czołowe zawodniczki jak i odpaść w pierwszej rundzie (choć to akurat dolegliwości większej ilości pań ;-P). Azarenka to też odgłosów na korcie nie szczędzi.

Byłbym zadowolony ze zwycięstwa: Sharapovej, Clijsters, Schiavone i Stosur, bo niestety siostrzyczki się wycofały ;(
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Matioszu pisze:
robpal pisze:
Vivid pisze:Ja jakoś też mam wrażenie, że bańka pęknie i Djoko się przejedzie (nie dojdzie do finału). A u pań niestety się martwię, że Wyjec (Maria S.) zamelduje się w finale :/
Spokojnie, ona w życiowej formie nie przekroczyła połówki, a co dopiero teraz... Trafi na Schiavone, Clijsters, Kvitovą czy zdrową Azarenkę (oby!) to poleci w 2 gładkie sety. I jest też parę innych, które mogą ją wysadzić.

Byłbym zadowolony ze zwycięstwa: Sharapovej, Clijsters, Schiavone i Stosur, bo niestety siostrzyczki się wycofały ;(
A ze zwycięstwa Isi? ;-P Może ktoś napisać ile dokładnie Novak ma zwycięstw z rzędu i ile mu brakuje do tych chyba 42? Coś czuję, że Novak poleci niespodziewanie w QF z kimś pokroju Sody, Maraja, Ferrera, Monfilsa.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

El Diablo pisze:Sharapova do tej pory nie dochodziła daleko bo łupała niezależnie czy wchodziło czy nie, więc musiała zaliczać wyloty.
A teraz to nie łupie? Siecze tak samo, tyle że akurat wchodzi. Zatnie się na jeden mecz z zawodniczką z dwudziestki to wyleci z hukiem.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
dzikus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 319
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Madox pisze:
Matioszu pisze:
robpal pisze:
Vivid pisze:Ja jakoś też mam wrażenie, że bańka pęknie i Djoko się przejedzie (nie dojdzie do finału). A u pań niestety się martwię, że Wyjec (Maria S.) zamelduje się w finale :/
Spokojnie, ona w życiowej formie nie przekroczyła połówki, a co dopiero teraz... Trafi na Schiavone, Clijsters, Kvitovą czy zdrową Azarenkę (oby!) to poleci w 2 gładkie sety. I jest też parę innych, które mogą ją wysadzić.

Byłbym zadowolony ze zwycięstwa: Sharapovej, Clijsters, Schiavone i Stosur, bo niestety siostrzyczki się wycofały ;(
A ze zwycięstwa Isi? :p Może ktoś napisać ile dokładnie Novak ma zwycięstw z rzędu i ile mu brakuje do tych chyba 42? Coś czuje, że Novak poleci niespodziewanie w QF z kimś pokroju Sody, Maraja, Ferrera, Monfilsa.

Żeby pobić rekord McEnroe'a musi dojść chyba do półfinału Rolanda, bo w tym sezonie wygrał 37 razy. I mam pytanie w jakim wypadku Djokovic będzie numerem 1 po French Open?

Co do pań to Kvitova rzeczywiście bardzo nierówna, w 100tys. w Pradze przegrała w finale w 2 setach z Rybarikovą... Azarenka według mnie dalej niż do 4 rundy nie zajdzie, przez kontuzję oczywiście. O czymś musi świadczyć to że w tym roku już 3 razy skreczowała, a w tamtym 6 bodajże. Szkoda że nie ma sióstr Williams, a szczególnie Serenki :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: FRENCH OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

dzikus pisze:I mam pytanie w jakim wypadku Djokovic będzie numerem 1 po French Open?
Nadal ma 2000 za tytuł.
Djokovic 360 za ćwiartkę.

Nadal ma 12070 punktów w rankingu.
Djokovic ma 11665 punktów.

Różnica to 405 punktów. Czyli aby Serb został numerem jeden w przypadku obronienia przez Nadala tytułu musi zagrać z nim w finale. Za finał jest 1200 punktów czyli za zagranie w finale obecny ranking Serba powiększy się o 840 punktów (1200 - 360).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”