Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam 2011

Kolejny tydzień rozgrywkowy :)

Oczywiście najmocniej jest obsadzony turniej rangi ATP 500 w Rotterdamie: Soderling, Murray, Ferrer, Berdych, Melzer, Jużny, Ljubicić, Tsonga, Baghdatis, Troicki, Gulbis, Simon, Dawydienko, Llodra, Garcia Lopez, Lopez. W sumie nawet jak na ATP 500 to obsada kosmiczna.
Już w pierwszej rundzie mamy bardzo ciekawe spotkania: Llodra-Dawydienko, Baghdatis-Murray (to to ćwiartka WS by mogła być :) ), Garcia Lopez - Berdych.

W San Jose mamy za to turniej mniejszy (ATP 250), w którym formy będzie poszukiwać Del Potro. Ponadto zagrają tam Verdasco, Hewitt, Monfils i Querrey oraz grupa młodych: Nishikori, Berankis i Raonic.

Najmniej interesująco zapowiada się impreza w Brazylii: Almagro, Montanes, Belluci, Dołogopołow, Chela, Robredo (połowa drabinki to Hiszpanie i Brazylijczycy). Wygląda na to, że reszta towarzycha postanowiła "upolować" najsłabszą imprezę i tam powalczyć o punkty na mączce.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
jakubp
Bywalec
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2008, 14:58
Lokalizacja: G.M.
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam

No to ciekawe jak tam młodzież się zaprezentuje. Czy odbije im się czkawką Australian Open, czy może wręcz przeciwnie pójdą za ciosem i już stale będą poprawiać swoją pozycję w rankingu.
A turniej w Rotterdamie może nas uraczyć jakimiś porządnymi meczami. W pierwszej rundzie podoba mi się ten mecz Llodry.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam

Llodra vs Dawidienko... nie wierzę w możliwości Rosjanina. Oby Michael pokazał prawdziwie skuteczny serve&volley!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam

W 1r. Costa do Sauipe, spotkają się Robredo z... Fogninim. rotfl
Marko
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 24 wrz 2010, 17:20

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam

robpal pisze:Oczywiście najmocniej jest obsadzony turniej rangi ATP 500 w Rotterdamie: Soderling, Murray, Ferrer, Berdych, Melzer, Jużny, Ljubicić, Tsonga, Baghdatis, Troicki, Gulbis, Simon, Dawydienko, Llodra, Garcia Lopez, Lopez. W sumie nawet jak na ATP 500 to obsada kosmiczna.
Dodatkowo Cilic, chociaz na początku sezonu postawa dwóch najlepszych chorwackich tenisistów z pewnością nie imponuje, nie najlepsze AO (chociaż od Cilicia trudno było wymagać więcej, Nadal w drabince), słaby ATP w Zagrzebiu.
robpal pisze:Już w pierwszej rundzie mamy bardzo ciekawe spotkania: Llodra-Dawydienko, Baghdatis-Murray (to to ćwiartka WS by mogła być :) ), Garcia Lopez - Berdych.
Mnie jeszcze ciekawi Gulbis - De Bakker, no i Dimitrow - Tsonga. Bułgar udanie przeszedł kwalifikacje, najpierw pokonał Davida de Goede z czternastej setki światowego rankingu, by następnie uporać się z Evgenym Korolovem, który w ostatnim czasie totalnie nie może się odnaleźć.

Swoją drogą szkoda, że Dimitrow tak jest pchany do tych największych turniejów, grając w tak obsadzonym Rotterdamie prawdopodobnie nie przejdzie pierwszej rundy, potem ma grać chyba w podobnie jak w Holandii obsadzonym turnieju w Marsyli, potem Dubaj. Wolałbym, żeby Dimitrow grał np. w San Jose... Ciężko będzie mu poprawić w ten sposób ranking.

Dodatkowo jestem bardzo ciekawy gry Dołgopołowa w Brazylii, bowiem Alex przede wszystkim preferuje właśnie clay. Może jakaś niespodzianka z udziałem Ukraińca na tegorocznym Roland Garros?
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam

W chwili, gdy to pisałem, nie było jeszcze wiadomo, z kim zagra Dimitrov. Mógł trafić na Gołubiewa czy Cilicia i spokojnie walczyć o 3R. Niestety los się nie uśmiechnął do Bułgara :)
Marko pisze:Swoją drogą szkoda, że Dimitrow tak jest pchany do tych największych turniejów, grając w tak obsadzonym Rotterdamie prawdopodobnie nie przejdzie pierwszej rundy, potem ma grać chyba w podobnie jak w Holandii obsadzonym turnieju w Marsyli, potem Dubaj.
Turniej w Marsylii to zwykłe 250, więc chyba nie będzie tak źle. Poza tym Dimitrov nie może unikać jak ognia gry w turniejach wyższej rangi. W 2009 roku urwał właśnie w Rotterdamie seta Nadalowi, więc czemu nie powalczyć z Tsongą?
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam

Lol... Robpal ma całkowitą rację. Chce być dobry musi grac z najlepszymi. Ma sponsorów, którzy wykładają kasę na samoloty i hotele, więc nie musi kalkulować żadnych wydatków i nic nie ryzykuje, bo nie inwestuje z własnej kieszeni.
Piotr Szyba.
Marko
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 24 wrz 2010, 17:20

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam

robpal pisze:Turniej w Marsylii to zwykłe 250, więc chyba nie będzie tak źle. Poza tym Dimitrov nie może unikać jak ognia gry w turniejach wyższej rangi. W 2009 roku urwał właśnie w Rotterdamie seta Nadalowi, więc czemu nie powalczyć z Tsongą?
Wierząc oficjalnej stronie ATP, obsada turnieju w Marsylii będzie podobna do tej z Rotterdamu.
Trochę się jeszcze może pozmieniać, ale i tak jak na turniej rangi 250 szykuje się bardzo mocna obsada. Zresztą w Marsyli chyba Dimitrow dał świetne spotkanie z Gillem Simonem?

Co do doboru jego turniejów pisałem o osobistych odczuciach. Jakiś czas temu słuchałem/czytałem wywiad z nim i odniosłem wrażenie, że jest trochę niecierpliwym zawodnikiem, więc i on sam pewnie woli grać w większych turniejach. No i jeszcze sponsorzy zapewne mają wpływ na taki stan rzeczy.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam

Dał, dał - pamiętam jakąś kosmicznie długą wymianę, po której Bułgar się... położył :D

Z grubsza - chłopak ma 19 lat, a od dobrych 2 sezonów potrafi napsuć krwi zawodnikom ze ścisłej czołówki. Talent nieprzeciętny, musi się tylko wyrobić, a granie w turniejach rangi 250 mu w tym nie pomoże ;)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Marko
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 24 wrz 2010, 17:20

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam

robpal pisze:Z grubsza - chłopak ma 19 lat, a od dobrych 2 sezonów potrafi napsuć krwi zawodnikom ze ścisłej czołówki. Talent nieprzeciętny, musi się tylko wyrobić, a granie w turniejach rangi 250 mu w tym nie pomoże ;)
Być może masz rację, chociaż jestem ciekaw, jak mentalnie wytrzyma Dimitrow ewentualny fakt, gdy przegra np. w trzech kolejnych turniejach w pierwszej rundzie. Bułgarowi nie można odmówić talentu, ale chłodnej głowy jak najbardziej, patrz historia z challengera z Helsinek.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam 2011

To stary problem... z jednej strony trzeba się ograć z najlepszymi by w końcu zaliczać dobre występy w większych turniejach... Z drugiej na czymś wypadałoby punktów nabić by ranking ułatwiał starty.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam 2011

No to przecież przez spory kawałek zeszłego sezonu tłukł challengery i futuresy :)

EDIT: Zgodnie z przewidywaniami, Dawydienko kłopotów nie sprawił. Kiepsko mijał, błędy zza końcowej, return średni - na Llodrę zdecydowanie za mało.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam 2011

Del Potro 6-3 6-2, dajesz Juan po półfinał. Trzeba szybko wrócić do Top-300. :D
mtenis team
Marko
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 24 wrz 2010, 17:20

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam 2011

No i jak można było się spodziewać Dimitrow przegrał w dwóch setach z Tsongą. Za to inne 'dzieciaki' powygrywały swoje mecze, zwycięstwa Berankisa z Beckerem w San Jose, Raonica nad Malisee, Nishikoriego nad Hajkiem i nieco zapomnianego, swego czasu promowanego na drugiego Samprasa Donalda Younga ponad Dustinem Brownem. Co ciekawe, w drugiej rundzie Litwin Berankis zmierzy się właśnie z Youngiem.

A tak to raczej bez żadnych niespodzianek, w drugiej rundzie w Rotterdamie ciekawe spotkanie Llodra - Tsonga.
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam 2011

Ciekaw jestem na której pozycji w rankingu ATP Tour będzie Łukasz po cyklu turniejów w Ameryce Płd.? Ciężko będzie to wszystko obronić z zeszłego roku.
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam 2011

Aurelius pisze:Ciekaw jestem na której pozycji w rankingu ATP Tour będzie Łukasz po cyklu turniejów w Ameryce Płd.? Ciężko będzie to wszystko obronić z zeszłego roku.
Na tę chwilę (2 runda turnieju w Costa do Sauipe) jest 135.
mtenis team
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam 2011

Ciekawy mecz grają Tsonga z Llodrą. Przy okazji zauważyłem, że Llodra to taki sprzętowy pedancik. W każdej przerwie nakłada elastocrossy, a rączkę rakiety posypuje talkiem.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam 2011

Nom, trochę perfekcjonista z niego. Wskazuje na to też fakt, że jak mu dobrze idzie to mu idzie naprawdę dobrze, a jak idzie źle, to idzie naprawdę źle. Taka dysproporcja skrajnych dyspozycji jest dość charakterystyczna dla perfekcjonistów, choleryków, nerwicowców i zakompleksionych graczy jak np. Monaco czy Gabashvili :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam 2011

Set dla Baghdatisa + podwójne przełamanie w drugim. Coś mi się widzi, że Murray'owi to Australian Open siedzi i przez najbliższe pół roku będzie siedzieć w głowie...
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP San Jose & ATP Costa do Sauipe & ATP Rotterdam 2011

Gem, set, mecz dla Cypryjczyka :?

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”