LubięTenis
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 21 sie 2009, 11:43

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Właśnie oficjalnie powiedzieli na korcie, że mecz odbędzie się jutro. Dobranoc!
Pozdrawiam
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Finał jutro o 4.00 PM lokalnego czasu.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Czyli czysto teoretycznie szanse Djokovica w tym finale delikatnie wzrosły.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Finał dziś o 20.00 o ile oczywiście pogoda da zielone światło.
Co do uwagi o dachu to faktycznie tam jakoś nie bardzo. Stadion to taki otwarty "kielich" i jakoś nie widzę na tej konstrukcji zadaszenia. Technicznie pewnie jakoś wykonalne ale koszty ...

A co do Nadala. Panowie, są dwie prawdy. Jedna prawda jest taka, że Nadal mimo dużych i widocznych postępów to cały czas rzeźbiarz. Mało w tym finezji za to doskonałe rzemiosło. I to jest jedno.
A ta druga prawda jest taka, że po prostu wygrywa. Tenis na punkty to gra na punkty, na wynik. Ma być efektywnie a nie efektownie. Nadal realizuje to jak widać najskuteczniej.
Można usatysfakcjonować obie strony. Dla fanów Nadal jest jego skuteczność a dla antyfanów jego niedostatki i w miarę jednowymiarowość.
Taki jest obecny tenis, niestety :(
Pisałem, że wczoraj byłem na Mastersie do lat 12, 14 i 16. Taka jedna z obserwacji. Mecz o trzecie miejsce do 16-lat i o pierwsze.
Meczo o 3-cie bardzo ładny, ofensywna gra, urozmaicona, chodzenie do siatki. No ale to tenis na większym ryzyku, dla oka ładny.
Mecz o 1-sze miejsce, istny koncert rzeźby i grania przez środek, prawie baloniarze a tempo średniego amatora.
Wnioski? Pewnie w 1/2 finału obaj ci chłopcy (finaliści) po prostu wyrzeźbili tych co grali otwarty tenis. A kto grał w efekcie w finale już wiecie ...
Tenis zawodowy powoli idzie w kierunku amatorskiego(!). Po prostu tak jak i my, oczywiście w innej skali, zawodnicy stają się coraz bardziej ograniczeni. Zaczyna się więc kalkulacja i gra na zabieganie. Stąd choćby praktyczne wymarcie stylu s&v.
U nas amatorów jest tak od dawna. Ten co gra ofensywnie zbiera brawa od publiki ale i sromotne baty od przeciwników :)
I ma faktycznie dwa wyjścia: albo nie grać w turniejach i nadal grać swoje mając z tego frajdę, albo grać w turniejach i nauczyć się rzeźbiarstwa. Oczywiście jest też wariant by mieć to w nosie (wynik) i grać w turniejach swoje godząc się na mierne rezultaty tylko czy to ma większy sens?
Zawodowiec takich opcji jednak nie ma ...


Jeżeli idzie o technikę to jest dokładny model wzorcowy i ... nikt mu w 100% nie odpowiada ... :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
jogilol
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 7 cze 2010, 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Vivid pisze:Finał dziś o 20.00 o ile oczywiście pogoda da zielone światło.
4 PM to nie jest przez przypadek godzina 22:00 naszego czasu? :)

Szanse Novaka rosną... tym lepiej dla widowiska sportowego bo wczoraj kiepsko to widziałem :angel:
Obrazek
Babolat Pure Drive GT + Pro Hurricane Tour
Tennis runs in our blood
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Vivid pisze:Co do uwagi o dachu to faktycznie tam jakoś nie bardzo. Stadion to taki otwarty "kielich" i jakoś nie widzę na tej konstrukcji zadaszenia. Technicznie pewnie jakoś wykonalne ale koszty ...
Dokładnie, to jest gigantyczna inwestycja, której na tę chwilę nikt się nie podejmie. Ostatnio nawet przedstawiciele USTA zabrali głos w tej sprawie.
http://www.tennistalk.com/en/news/20100 ... for_a_roof

Inna sprawa, że Karol Stopa kiedyś mówił, że korty FM to własność miasta, nie Amerykańskiej Federacji Tenisowej. Burmistrz NYC, w mojej opinni, ma dużo ważniejszych inwestycji niż zadaszanie kortów użyteczności publicznej (tak to wygląda na codzień). USTA też większej sumy nie wyłoży, bo systematycznie korzysta z tych kortów tylko 3-4 tygodnie w roku.
mtenis team
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

basic pisze:
gural_91 pisze:Zwracam honor, tego nie wiedziałem...
Mam tylko nadzieję, że nie jest to jakaś ironia, której ostatnio pojawiło się tutaj sporo w poprzednich postach ad. Fedka i Nadala :wink:
Heh, nie jest to ironia :) Przez vamosa widzę, że już coraz trudniej rozróżnić normalnej wypowiedzi od ironii :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

jogilol pisze:
Vivid pisze:Finał dziś o 20.00 o ile oczywiście pogoda da zielone światło.
4 PM to nie jest przez przypadek godzina 22:00 naszego czasu? :)
Faktycznie, 22.00, tam masz 6 godzin różnicy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Mam mocny dylemat czy oglądać ten mecz... Przesądny nie jestem, ale odnoszę wrażenie, że jak nie patrzę to Novakowi idzie lepiej... rotfl Wczoraj nie miałem siły siedzieć, olałem mecz i... Novak znów nie przegrał! Naprawdę nie wiem co zrobię dziś wieczorem... :D
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Może to Twój telewizor jest pechowy? Wpadnij do mnie :)
jogilol
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 7 cze 2010, 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Hehe, ja mam wrażenie że jak oglądam Nadala to jest wszystko ładnie, a tylko jak przełączę na inny kanał i wracam za jakiś czas to przegrywa seta albo da się przełamać :D Dziwne zjawisko hahah rotfl
Obrazek
Babolat Pure Drive GT + Pro Hurricane Tour
Tennis runs in our blood
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

YOGItheBEAR pisze:Mam mocny dylemat czy oglądać ten mecz... Przesądny nie jestem, ale odnoszę wrażenie, że jak nie patrzę to Novakowi idzie lepiej... rotfl Wczoraj nie miałem siły siedzieć, olałem mecz i... Novak znów nie przegrał! Naprawdę nie wiem co zrobię dziś wieczorem... :D
A mieliśmy dziś rano obudzić się w nowej rzeczywistości, Jak tu można być 100% procent pewnym że wygra X jak nie można być pewnym że mecz się odbędzie? rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

YOGItheBEAR pisze:Mam mocny dylemat czy oglądać ten mecz... Przesądny nie jestem, ale odnoszę wrażenie, że jak nie patrzę to Novakowi idzie lepiej... rotfl Wczoraj nie miałem siły siedzieć, olałem mecz i... Novak znów nie przegrał! Naprawdę nie wiem co zrobię dziś wieczorem... :D

:D

Ja z kolei mam wrażenie, że jak pokazują rzut z kamery z poziomu zawodnika, to wtedy nie idzie temu, za którego trzymam kciuki. Albo serwis pierwszy nie siądzie, albo przegra wymianę :lol:
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Aurelius pisze:Ja z kolei mam wrażenie, że jak pokazują rzut z kamery z poziomu zawodnika, to wtedy nie idzie temu, za którego trzymam kciuki.
Mam identycznie to samo :twisted:.

Dzisiaj Novak to już nóżki na jakieś 3 sety powinien mieć bo 5 setów z kimś takim jak Nadal raczej w grę nie wchodzi :lol:.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

La_Patik- pisze:Dzisiaj Novak to już nóżki na jakieś 3 sety powinien mieć bo 5 setów z kimś takim jak Nadal raczej w grę nie wchodzi :lol:.
Czyli, że w 3 setach wygrywa z Nadalem ?? :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

basic pisze:Czyli, że w 3 setach wygrywa z Nadalem ?? :)
Czyli powietrza zacznie brakować w połowie trzeciego a nie po pierwszym rotfl
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

robpal pisze:Czyli powietrza zacznie brakować w połowie trzeciego a nie po pierwszym rotfl
W sumie, jak na Jego problemy zdrowotne, to i tak nieźle sobie chłopak radzi :) ...
Oby, to było więcej niż sety niezależnie kto miałby wygrać... :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

basic pisze:W sumie, jak na Jego problemy zdrowotne, to i tak nieźle sobie chłopak radzi :) ...
Zdecydowanie jest to warte podkreślenia. Kiedyś mówiło się, że Djoković w finale WS zagrać możę tylko wtedy, jak dojdzie tam bez straty seta. Po drodze zgubił 4 i ciągle jakoś stoi, być może nawet biega. :P
mtenis team
jogilol
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 7 cze 2010, 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Wiadomo coś jaką pogodę zapowiadają na dzisiejszy finał :::???:::
Obrazek
Babolat Pure Drive GT + Pro Hurricane Tour
Tennis runs in our blood
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

DUN I LOVE pisze:Zdecydowanie jest to warte podkreślenia. Kiedyś mówiło się, że Djoković w finale WS zagrać możę tylko wtedy, jak dojdzie tam bez straty seta. Po drodze zgubił 4 i ciągle jakoś stoi, być może nawet biega. :P
No i z tych 4, to 2 stracił w 1/2F... także oby tylko postawili Go na nogi... Kurczę chociażby z tego powodu chciałbym, żeby chłopak wygrał Finał... :)...
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”