jogilol
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 7 cze 2010, 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Dla komputera to żadna różnica, ale jak naczytałem się tylu głupot wcześniej to stwierdziłem że zakładając że losowanie byłoby takie samo to Federer sam sobie jest winien, że już nie jest 1 :D :::silencium::: Było jak było, finał się liczy i tyle ! CZEKAM NA DOBRY MECZ !
Obrazek
Babolat Pure Drive GT + Pro Hurricane Tour
Tennis runs in our blood
Awatar użytkownika
Vamos
TROLL
Posty: 56
Rejestracja: 7 lut 2010, 19:37

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Uważam, że Nadal wcześniej nadrabiał wiele walecznością, hartem ducha itd.
Ale jak teraz oglądałem jego mecze to także jego tenis się bardzo poprawił a według mnie ta mieszanka umiejętności i ambicji uczyni go dzisiaj mistrzem.

A z tym losowaniem, jeśli Nadal byłby na miejscu Rogera i odpadł w półfinale albo przegrał w finale nikt by nie mówił, że Federer miał łatwiej.
Yonex RDiS 100 Mid
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Vamos pisze:A z tym losowaniem, jeśli Nadal byłby na miejscu Rogera i odpadł w półfinale albo przegrał w finale nikt by nie mówił, że Federer miał łatwiej.
Jesteś pewien?
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Vamos pisze: A z tym losowaniem, jeśli Nadal byłby na miejscu Rogera i odpadł w półfinale albo przegrał w finale nikt by nie mówił, że Federer miał łatwiej.
Ja np. nie miałbym problemów z przyznaniem tego.

Bardziej irytujące jest to, że Nadal nie wygrał turnieju na hard od 18 miesięcy, doznając przy tym całego szeregu dotkliwych porażek od graczy z Top-8 (wypisałem te wyniki w temacie o Nadalu). Nagle przyjeżdża do NYC, na swój najsłabszy turniej i robi finał bez straty seta. Moim zdaniem nie można wszystkiego tłumaczyć znakomitą dyspozycją, bo los w tej imprezie wyraźnie mu sprzyja. Żaden z Jego rywali do finału nie stawił mu najmniejszego oporu.
mtenis team
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Hym, czytam niektóre posty i mi się na wymioty zbiera :D "Djoko to, Djoko tamto", "Rafa bez formy" blablabla. Tylko ja oglądałem mecz z Lopezem? Rafa go ZMASAKROWAŁ grając super tenis i jeśli wejdzie dobrze w mecz z Djokiem, to jego też zmasakruje :D Poza tym można równie dobrze mówić, że to Djoko jest bez formy, bo wyników w USO Series (w ogóle kogo one obchodzą? Nadal przed Wimblem też na trawie nie błyszczał, a Murray i Fedek jak widać z formą za wcześnie wystrzelili) wcale nie miał lepszych, a poza Fedem też nie grał z nikim wybitnym. Pokonał Rogera, chwała mu za to, ale nie ukrywajmy - na dobrym poziomie to był ostatni set, a sam dwa wcześniej "oddał" waląc błąd za błędem.

Dalej, mamy 7-2 dla Novaka na hardzie, ale ostatnie 3 spotkania były w drugiej połowie zeszłego roku, kiedy Nadal był po kontuzji kompletnie bez formy, a Serb wspinał się właśnie na wyżyny sezonowej formy (końcówkę to miał atomową). Zresztą wielu zawodników wtedy skorzystało z tego (Denko go zlał 3 razy, Delpo 2, Cilić, Soda itd.).

Panowie nie grali przeciwko sobie jeszcze w WSie na innej nawierzchni, niż clay, więc w ogóle nie ma co patrzeć na te statystyki. To jest inna impreza, inne nerwy. Nadal jest stworzony do rywalizacji, Djok może się spalić jak np. Soda na RG, który po genialnym meczu z Fedem (zagrał znacznie lepiej niż Novak wczoraj) znowu się spalił, mimo, że dwa poprzednie spotkania z Nadalem wygrał.

Zmęczenie Djokovicia? To chyba jakiś żarcik? Nad Nadalem w AO 09 nikt się nie użalał, a przez ponad 5 godzin ganiał w półfinale jak szalony a Fedek sobie Roddicka w trzech gładkich do domu posłał.

I zapominacie o jednym - po pierwsze Nadal twierdzi, że ma jeszcze luzy (i ja w to wierzę, widziałem lepsze jego mecze niż wczorajszy czy QF z Verdasco), po drugie po raz pierwszy gra w pełni zdrowy i w formie. Czemu w ogóle nie bierzecie pod uwagę, że Serb się może spalić PSYCHICZNIE? Już w tym roku mieliśmy dwa nieciekawe finały, w których przecież nowicjusze nie grali.

EDIT
El Diablo pisze:Na hardzie przed jak i w trakcie US Open nie prezentował się dobrze.
Ja tam się zgadzam z DUN-em, że mecz z Lopezem to był jego jeden z najlepszych w karierze na hardzie... Więc zaprezentował się lokalnie dobrze :)
DUN I LOVE pisze: Bardziej irytujące jest to, że Nadal nie wygrał turnieju na hard od 18 miesięcy, doznając przy tym całego szeregu dotkliwych porażek od graczy z Top-8 (wypisałem te wyniki w temacie o Nadalu).
Ja bym dał człowiekowi po kontuzji spokój... Myślę, że jak pogrzebać na forum to łatwo można znaleźć posty treści mniej więcej "Nadal się skończył, nigdy więcej nic nie wygra".
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

robpal pisze: Ja bym dał człowiekowi po kontuzji spokój... Myślę, że jak pogrzebać na forum to łatwo można znaleźć posty treści mniej więcej "Nadal się skończył, nigdy więcej nic nie wygra".
A co kontuzja ma do tego? Jest cała plejada graczy, którzy na hard ogrywali zdrowego Nadala tak, że tylko wióry na korcie się sypały.

http://www.youtube.com/watch?v=lY27u0y_BUA
Myślę, że dzisiejszy Nadal też by tamtego meczu nie wygrał.
mtenis team
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

DUN I LOVE pisze: A co kontuzja ma do tego? Jest cała plejada graczy, którzy na hard ogrywali zdrowego Nadala tak, że tylko wióry na korcie się sypały.
Odniosłeś się do ostatnich 18 miesięcy. Czyli dokładnie czas kontuzji kolan i reszty sezonu po niej (uważam, że przy dzisiejszej dyspozycji spokojnie by Nadal w tamtym meczu z Delpo powalczył, na pewno by nie było 6-2, 6-2, 6-2), wtopa w Doha z Denką (przegrał na własne życzenie - miał breaka przewagi w trzecim a w TB w drugim meczbola przy serwisie - wiórów nie widziałem), wtopy w marcu w USA (po kontuzji kolan na AO, też wiórów nie było) i potem US Open Series, gdzie rzeczywiście dostał baty od Murraya a z Baghdatisem to rozdał więcej prezentów niż Święty Mikołaj :rolleyes:
Może mamy inną definicję wiórów? :D
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2010, 15:47 przez robpal, łącznie zmieniany 1 raz.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

DUN I LOVE pisze:http://www.youtube.com/watch?v=lY27u0y_BUA
Myślę, że dzisiejszy Nadal też by tamtego meczu nie wygrał.
A ja bym stwierdził, że Del Potro po prostu już by tak nie zagrał, jak w tamtym meczu i Finale :wink:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

robpal pisze: Odniosłeś się do ostatnich 18 miesięcy. Czyli dokładnie czas kontuzji kolan i reszty sezonu po niej
Zwracam honor. Umknęło mi, że zdrowy Nadal nie przegrywa. ;)
mtenis team
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

DUN I LOVE pisze: Zwracam honor. Umknęło mi, że zdrowy Nadal nie przegrywa. ;)
To on pierwszy raz gra US Open? rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

basic pisze:
DUN I LOVE pisze:http://www.youtube.com/watch?v=lY27u0y_BUA
Myślę, że dzisiejszy Nadal też by tamtego meczu nie wygrał.
A ja bym stwierdził, że Del Potro po prostu już by tak nie zagrał, jak w tamtym meczu i Finale :wink:
O to się rozchodzi. Poziom poszedł w dół!
Wałkujemy to którąś stronę.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Ja po prostu nie rozumiem całego "halo". Jest pierwszy raz od dawna zdrowy na USO, gra lepiej niż 3 lata temu (i 2, wtopa z Murrayem była rzeczywiście bolesna), przeciwnicy się wywalają na przeciętniakach - o co chodzi?

On umie grać na hardzie, też tam Mastersy wygrywał. Streszczając Wasze podejście: "Urwał się Nadal z choinki, co nie umie grać na hardzie i mu jeszcze drabinka się podkłada" :rolleyes:
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2010, 15:56 przez robpal, łącznie zmieniany 1 raz.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

PitS pisze: To on pierwszy raz gra US Open? rotfl
Oczywistą oczywistością jest, że nigdy nie było tak dobrze z jego zdrowiem na US Open jak w tym roku. ;)

Rok temu był po kontuzji kolan, 2 lata temu był zmęczony intensywną wiosną, w 2007 nie wytrzymały kolana itp itd
mtenis team
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

jaccol55 pisze:O to się rozchodzi. Poziom poszedł w dół!
Wałkujemy to którąś stronę.
Nie uważam, że cały poziom poszedł w dół... Ja mówię, że po prostu wtedy Del Potro trafił z mega formą... i nawet jakby dzisiaj był zdrowy, to już by tak nie powtórzył... to był taki jednorazowy strzał :wink:
Czyli Jego tamtejsza forma była dużo większa niż ogólny Jego poziom gry...
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vamos
TROLL
Posty: 56
Rejestracja: 7 lut 2010, 19:37

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Śmiejcie się, śmiejcie.
Rafa skosi Novaka i będą komentarze: w sumie to było do przewidzenia, Djokovic był zmęczony, Rafa to, Rafa sramto, miał łatwą drabinkę... a dla Federera to dobrze, że odpadł, bo miałby pół kilo gdyby przyszło mu zmierzyć się z Hiszpanem. Serb na pewno będzie bardziej wymagającym przeciwnikiem... a to, że Nadal staje się bardziej dojrzałym i uniwersalnym tenisistą tylko cieszy :)
Yonex RDiS 100 Mid
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Vamos pisze:Śmiejcie się, śmiejcie.
Rafa skosi Novaka i będą komentarze: w sumie to było do przewidzenia, Djokovic był zmęczony, Rafa to, Rafa sramto, miał łatwą drabinkę... a dla Federera to dobrze, że odpadł, bo miałby pół kilo gdyby przyszło mu zmierzyć się z Hiszpanem. Serb na pewno będzie bardziej wymagającym przeciwnikiem... a to, że Nadal staje się bardziej dojrzałym i uniwersalnym tenisistą tylko cieszy :)
Ja to się boję o Ciebie jak nie skosi. Dobrze Ci we fiolecie?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Vamos pisze:Śmiejcie się, śmiejcie.
Rafa skosi Novaka i będą komentarze: w sumie to było do przewidzenia, Djokovic był zmęczony, Rafa to, Rafa sramto, miał łatwą drabinkę... a dla Federera to dobrze, że odpadł, bo miałby pół kilo gdyby przyszło mu zmierzyć się z Hiszpanem. Serb na pewno będzie bardziej wymagającym przeciwnikiem... a to, że Nadal staje się bardziej dojrzałym i uniwersalnym tenisistą tylko cieszy :)
Teraz to autentycznie kibicuję Djoko.

Milknę od tej chwili.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Vamos pisze:Śmiejcie się, śmiejcie.
Rafa skosi Novaka i będą komentarze: w sumie to było do przewidzenia, Djokovic był zmęczony, Rafa to, Rafa sramto, miał łatwą drabinkę...
Jak ktoś oglądał wczorajsze półfinały to gołym okiem dostrzeże różnice w formie. Po raz ostatni piszę, że nie jest moją intencją gnojenie Nadala. Wskazuję tylko, że czołówka generalnie jest w dużo słabszej formie niż jakiś czas temu. Wczorajszy mecz, gdzie na poziomie półfinału WS tenisiści kończą mecz z ujemnym bilansem punktów wygranych do przegranych jest wymowny.

Nic nie poradzę na to, że pamiętam tenis na kortach twardych w takim wydaniu:
http://www.youtube.com/watch?v=GBYFnwUJP_8
mtenis team
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Co ważniejsze wyniki Nadala na hardzie (może po przeczytaniu tego ktoś uwierzy, że on umie odbijać...):
- wygrane AO
- 2 razy wygrane IW
- 2 finały Miami
- 2 razy wygrany Rogers
- finał w Paryżu i Szanghaju
- finał USO.

Rzeczywiście taki z niego donk? rotfl
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

To co z tym deszczem? Ktoś ma jakąś prognozę?

Jeśli można się wtrącić delikatnie do dyskusji, nie przekreślałbym Novaka, jest pewnie podbudowany zwycięstwem i wszystko może sie zdarzyć. Przed meczem z Fedem też nie dawałem mu większych szans, Fed nie stracił do tej pory seta na turnieju a w końcówce widać było jak Szwajcarowi zabrakło sił na kończące winnery. Także kwestia dnia. To jest turniej i jeśli Novak będzie w stanie nawiązać walkę i nie da Nadalowi odjechać to może nas pozytywnie zaskoczyć.

Jesli chodzi o Feda rzeczywiście spadek formy. Nie wytrzymał fizycznie a przecież do tej pory grał tylko raz w ciągu dnia i to chyba około 2 godzin , a reszta meczy to wieczorami. Ciekawy jestem jakie wnioski wyciągnie z tego sezonu, miejmy nadzieję że powróci jeszcze tam gdzie jego miejsce. Niesmak mimo to pozostaje bo finał z Nadalem byłby na pewno czymś wyjątkowym.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”