FruAka
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2010, 00:39

Re: Polsat Warsaw Open 2010

Ok, tylko nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją, żeby w ponoć najlepszej stacji sportowej w kraju jaką jest Eurosport leciały reklamy z logotypami jego największego rywala w kraju, czyli Polsatu Sport. Rozumiem umowy Eurosportu z WTA, ale moim zdaniem jest to sytuacja, której właśnie zagraniczni przedstawiciele Eurosportu i WTA nie rozumieją, albo zostało to zaniedbane, bo transmisja transmisją, a logotypy i reklamy to inna sprawa...
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Polsat Warsaw Open 2010

A wiecie co zrobił Wojciech Fibak? Wiem to od osób tam pracujących. Już nie pamiętam kto grał, ale chyba właśnie M. Domachowska, ale grały na bocznych kortach, bez trybun itp. Bądź co bądź były to korty z boku. Panie grały na końcowym, W. Fibak nie mogąc podejść bliżej do nich krzyczał: "Panieee sędzioooo, jaaaaki wyyynik?" Jedna z Pań grających pokazała na palcach 5:2. W. Fibak: "Aaa dlaa koogo?". Wtedy Pani pokazała, że dla rywalki. Niby nic się nie stało, ale kto by się odważył krzyczeć o wynik w turnieju WTA?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Polsat Warsaw Open 2010

FruAka,
umowa jest globalna (WTA - ES), Polsat to stacja lokalna. Poza tym jeżeli gdzieś wchodzi jako np. sponsor tytularny Nokia, a cykl jest SE to co? Nie ma imprezy? Sony-Ericsson nie ma nic do tego, impreza leci i są reklamy. Tam gdzie stanowi umowa z WTA są reklamy SE, a tam gdzie stanowi umowa z Nokią na dany turniej wiszą reklamy Nokia. Dziś nie ma już szans z dużych imprez wykluczyć konkurencję i mieć wyłączność. To się nie opłaca, za duże koszty.
W każdym biznesie są pola, na którym dane firmy konkurują ale i pola, na których się wspierają i współpracują. Prosty przykład: firmy niechętnie podzielą się kontaktami z dobrym dostawcą ale już bazą nieuczciwych kontrahentów tak.
Tu jest tak samo. ES ma umowę na transmisje z WTA, może na jakąś wyłączność dla stacji ogólnoeuropejskiej ale już nie na absolutną wyłączność. Pewnie że stacji by to pasowało ale w dzisiejszym świecie nikt na to nie idzie.
Pomijam, że Polsat nie jest konkurentem dla ES, nie ta skala. To tak jakby mówić, że firma komputerowa składająca komputery w jakimś mieście była konkurencją dla Dell czy HP. Oczywiście jest, ale tylko na terenie tego miasta i może okolicy, jaki to ma wpływ na obroty Dell czy HP? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Polsat Warsaw Open 2010

TadX pisze: Niby nic się nie stało, ale kto by się odważył krzyczeć o wynik w turnieju WTA?
To JEST turniej WTA... I właśnie ktoś się odważył... :rolleyes:

Obejrzałam parę gemów 2 seta Piter - Li. Nasza zawodniczka nie wyglądała na szczególnie przestraszoną rywalką, jednak wyraźnie było widać, że tempo wymian było za szybkie w większości przypadków. Pierwszy raz ją na korcie widziałam, więc ciekawi mnie, czy Kasia jest w stanie się poprawić i coś jeszcze zwojować, czy to już kres jej możliwości tenisowych?
Pierwsza Dama TenisNET
FruAka
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2010, 00:39

Re: Polsat Warsaw Open 2010

Dzięki za rozjaśnienie kwestii. Choć dalej będę się upierał przy tym, że wizerunkowo sytuacja dla ES wygląda kiepsko w związku z reklamami Polsatu i nie mówię tu o stratach ES jako całości - kanału ogólnoeuropejskiego, ale o jego polskim oddziale, który, jak wiadomo, nie chce być tylko małym lokalnym oddziałem ES, ale np. mieć własny kanał, jak ES w Niemczech, czy we Francji. A tak w ogóle, to jak tak popatrzeć na ten turniej, bo właśnie oglądam Dementievą i jego puste trybuny to aż żal się robi, że cała Europa (transmisje ES) to ogląda i się z nas śmieje, bo nie dość, że pusto, to nawet największa nasza gwiazda "Isia" nie chce u nas grać. Marta D. to kobieta, która nie ma psychiki do uprawiania tej dyscypliny sportu, no a Kasia Piter...cóż póki co kariery jej nie wróżę.
:) Fibak jak zwykle daje popis gwiazdorstwa, na szczęście jest Karol Stopa w ES, który też wyłapuje tego typu ciekawostki...
Awatar użytkownika
MaciasPL
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 15 cze 2008, 14:30
Lokalizacja: Płock

Re: Polsat Warsaw Open 2010

gato pisze:Obejrzałam parę gemów 2 seta Piter - Li... wyraźnie było widać, że tempo wymian było za szybkie w większości przypadków...
"Z braku laku" oglądałem całe spotkanie. Chinka grała prosty tenis ale do bólu skuteczny i silny, nawet mimo miekkiego/wolnego kortu. Bardzo trafnie podsumował wydarzenia na korcie komentujący Lech Sidor, że Li gra jak maszyna do podawanila piłek :wink: Wszystko wracało ze zdwojoną siłą. Meczyk, choć 51-minutowy IMO* bardzo pożyteczny dla Piter bo pokazał ile dzieli ją od Top 20. Brawa dla Kasi za połówkę drugiego seta, walkę i przełamanie raz serwisu Li.



IMO - in my opinion - moim zdaniem
Obrazek
BLX2 Six.One Team


Żeby mi się tak chciało... jak mi się nie chce.
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Polsat Warsaw Open 2010

TadX pisze:A wiecie co zrobił Wojciech Fibak? Wiem to od osób tam pracujących. Już nie pamiętam kto grał, ale chyba właśnie M. Domachowska, ale grały na bocznych kortach, bez trybun itp. Bądź co bądź były to korty z boku. Panie grały na końcowym, W. Fibak nie mogąc podejść bliżej do nich krzyczał: "Panieee sędzioooo, jaaaaki wyyynik?" Jedna z Pań grających pokazała na palcach 5:2. W. Fibak: "Aaa dlaa koogo?". Wtedy Pani pokazała, że dla rywalki. Niby nic się nie stało, ale kto by się odważył krzyczeć o wynik w turnieju WTA?
Znam ludzi, którzy i nie takie rzeczy odważyliby się robić :lol:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Polsat Warsaw Open 2010

Finał Dulgheru vs Zheng bardzo przeciętny ale czego oczekiwać po składzie finału...

Dzięki Bogu że Eurosport pokazuje to spotkanie. Polsatowskiej parki z Nowakową nie da się ścierpieć... parafrazując mojego kolegę prędzej uszy sobie usunę niż będę jej słuchał... z tym że on użył nieco ozdobników ale cytując jego wypowiedź było by więcej wykropkowań niż słów :]

Ale wracając do spotkania, Dulgheru 6:3 w pierwszym secie...

Łedit: Dulgheru 6:3, 6:4...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Polsat Warsaw Open 2010

El Diablo pisze:Dzięki Bogu że Eurosport pokazuje to spotkanie. Polsatowskiej parki z Nowakową nie da się ścierpieć... parafrazując mojego kolegę prędzej uszy sobie usunę niż będę jej słuchał...
Oglądałem pierwsze kilka gemów i komentarz to naprawdę była poracha. Zwykle oglądam mecze bez niego (ew. z angielskim) i myślałem że nieco przesadzacie narzekając na większość polskich komentatorów, ale teraz naprawdę Wam wierzę. I kobita, i facet byli nie do zniesienia. Takie pierdoły pociskali, że się teraz cieszę, bo zbierało się na burzę więc poszedłem kosić trawę. Skosiłem, już było po meczu, przeczytałem komentarz EDa i się ucieszyłem że nie traciłem na to czasu.
BTW. Po pierwszych gemach bym obstawiał że wygra Zheng, jakoś jej gra wyglądała przyzwoiciej.
out of business

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”