JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Puchar Davisa

Jakuboto pisze:To ciekawe gdzie w Polsce zagrają. Może na Narodowym?
Myślisz podobnie jak prezes PZT. :)

Fragment z artykułu: http://sportowefakty.wp.pl/tenis/548703 ... i-bialo-cz
Roger Federer i Stan Wawrinka w Polsce? To jest możliwe. Jeżeli Polska wylosuje Szwajcarię, ta konfrontacja zostanie rozegrana w naszym kraju. Jacek Muzolf, prezes Polskiego Związku Tenisowego, wyjawił, że w takim przypadku na arenę rywalizacji zostanie wybrany wielki obiekt, być może Stadion Narodowy.
Nie wiem, czy to dobry pomysł. mam mieszane uczucia.

Karol Stopa komentując mecz pierwszej rundy w St. Petersburgu, odniósł się do niedzielnego awansu polskiej drużyny do grupy światowej. Stwierdził wówczas, że to coś fantastycznego dla polskiej drużyny, polskiego tenisa ale głównie dla tej drużyny, co wywalczyła ten awans.
Dalej stwierdził, że obserwując trybuny w Płocku gdy graliśmy z Litwą, w Szczecinie gdy graliśmy z Ukrainą i wreszcie w Gdyni podczas pojedynku ze Słowacją jest w szoku, że tak mało kibiców było na widowni tych hal. Powiedział, że nie do przyjęcia byłaby taka sytuacja w piłce ręcznej, koszykówce czy siatkówce. Całą swoją wypowiedź podsumował stwierdzeniem: "wstydźcie się kibice, wy najmniej zasłużyliście na ten awans."

Osobiście miałam nadzieję, że w Gdyni kibice w większym stopniu wypełnią halę.

Jednak po namyśle nie wiem czy to do końca wina kibiców.
Organizatorem pojedynku był Polski Związek Tenisowy i według mnie to jest główny winowajca małej frekwencji na wszystkich spotkaniach.
Pierwsza kwestia, to rozreklamowanie imprezy sportowej.
Na przykładzie Gdyni mogę stwierdzić, że nieliczne plakaty informujące o Pucharze Davisa były tylko w centrum Gdyni. Najwięcej plakatów było na terenie samej hali Gdynia Arena, która jest usytuowana nieco z boku od centrum. Zabrakło mi plakatów, w komunikacji miejskiej. Imprezy reklamowane w autobusach czy trolejbusach w Gdyni zawsze miały ogromną frekwencję.
No cóż, nie każdy na co dzień jest kibicem tenisa, co nie oznacza, że nie wybrałby się na spotkanie Pucharu Davisa.
Ostatni pojedynek naszej drużyny (w Gdyni) oglądałam z perspektywy widowni. Na mecz wybrałam się, ponieważ od dawna wiedziałam o tym spotkaniu, gdyż na bieżąco śledzę to co się dzieje w tenisie.
Druga kwestia to cena biletów.
Jeżeli porównamy ceny na piłkę ręczną, koszykówkę lub siatkówkę* z cenami biletów na Puchar Davisa, to impreza tenisowa jest droga. Może dobrym pomysłem byłoby obniżenie cen biletów i mniejsze zróżnicowanie sektorów pod względem cen jak to jest w innych dyscyplinach. Z tego co zauważyłam w Gdyni przy dużej liczbie miejsc wolnych, nikt nie miałby problemów, gdyby chciał zmienić miejsce na to droższe bez zmiany biletu a jednak wizualnie widownia wygada zupełnie inaczej.

Wniosek jest jeden: na Puchar Davisa wybrali się tylko miłośnicy tenisa, innym raczej nie było to dane.


* Spojrzałam kilka dni temu na ceny biletów na piłkę ręczną i koszykówkę na stronie http://abilet.pl/ Podejrzewam, że z siatkówką jest podobnie.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Puchar Davisa

JWB pisze: Jednak po namyśle nie wiem czy to do końca wina kibiców.
Organizatorem pojedynku był Polski Związek Tenisowy i według mnie to jest główny winowajca małej frekwencji na wszystkich spotkaniach.
Pierwsza kwestia, to rozreklamowanie imprezy sportowej.
To ani wina kibiców, ani PZT - choć tego ostatniego być może - za dość dziwne lokalizacje rozgrywek.
Popularność tenisa w Polsce jest znikoma i taka też widownia. Po, jak się okazało, chwilowym błysku formy Janowicza 2012/13 zainteresowanie wróciło do swojego normalnego poziomu. ( mini mini)
W krakowskiej arenie było sporo ludzi, ale trzeba sobie powiedzieć jasno, że magnesem dla 90% była Szarapowa.
Poza tym w przyszłym roku igrzyska - i nie wiem czy któryś z czołowych tenisistów będzie się poważnie przykładał do PD - no chyba tylko po to, żeby się zakwalifikować do Rio :wink: .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

Edmun wygrał pierwszego seta z Goffinem 6:3 (ale prowadził już 5:0). Fajnie gra młody :::gd::: .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

Jakuboto pisze:Edmun wygrał pierwszego seta z Goffinem 6:3 (ale prowadził już 5:0). Fajnie gra młody :::gd::: .
Starczyło dobrego na dwa sety. Potem przegrał 10 gemów pod rząd.
1:0 Belgia.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: Puchar Davisa

W finale Belgia - Wielka Brytania, według mnie, wszystko będzie zależało od Murraya. Wygra dwa single i powinien też wygrać debel razem z bratem. Co, jakby Belgia - Andy.
Długich dni i przyjemnych nocy.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

Po pierwszym dniu 1:1. Debel pierwszy set dla braci Murray 6:4, ale w drugim przegrywają 2:4 i będą serwować. Dla Belgów kluczowy ten mecz dzisiaj.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Puchar Davisa

Po drugim secie wyglądało to całkiem dobrze dla Belgów. W trzecim parę przełamań, jedno więcej dla GB. W czwartym Wyspiarze objęli szybkie prowadzenie i kluczowy okazał się gem, w którym obronili aż siedem break pointów. Co wtedy Darcis wyprawiał to lepiej nie komentować nawet...
Jutro dopełnienie formalności, pewnie trzy niezbyt zacięte sety dla Szkota. I będzie można już pisać, że wszyscy z wielkiej czwórki zdobyli Puchar Davisa :)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Puchar Davisa

I właściwie dokonali tego od razu jak przywiązali temu choć trochę uwagi.
W mojej opinii są to kompletnie nieistotne rozgrywki, powinno się tutaj coś zminieć żeby PD zyskał na prestiżu.
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Puchar Davisa

JWB pisze:
Jakuboto pisze:To ciekawe gdzie w Polsce zagrają. Może na Narodowym?
Myślisz podobnie jak prezes PZT. :)
To musi być SPODEK, to jedyne takie niepowtarzalne miejsce, kto był wie o czym mówię. Ten klimat nigdzie indziej nie będzie nawet podobny, zarówno w siatkówce jak i w tenisie.
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Puchar Davisa

Jurek Kiler pisze:I właściwie dokonali tego od razu jak przywiązali temu choć trochę uwagi.
W mojej opinii są to kompletnie nieistotne rozgrywki, powinno się tutaj coś zmienić żeby PD zyskał na prestiżu.
Gdyby tak było to już w zeszłym roku powinni wygrać, bo Murray też już grał przecież. A jednak przegrali z Włochami, a nawet jakby im się udało to pewnie nie dali by rady Dream Teamowi ze Szwajcarii. I też nie powiedziałbym że w tym roku mieli łatwo, kluczowe okazało się zwycięstwo Warda nad Isnerem, bo gdyby się to tak nie potoczyło to pewnie Amerykanie wygraliby tamtą potyczkę. W kolejnych trzech pojedynkach kluczowy okazał się debel, który przecież też był pewną niewiadomą(zazwyczaj jest, szczególnie w PD).
Może jeszcze słowo o drugich finalistach : nie da się ukryć że mieli przyjazną drabinkę, najpierw Szwajcaria bez najlepszych(bo im się nie chciało), potem Kanada bez najlepszych(tym razem przez kontuzję Raonica i Pospisila) i Argentyną, z którą mogło być różnie, ale jednak ściany pomogły. Tak więc Belgowie zrobili co należy aby awansować do finału, tj. wygrali 3 mecze i nic im nie można zarzucić.
A dla mnie to jest właśnie piękne w PD, że do finału dostają się zazwyczaj Ci, którym na tym najbardziej zależy.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Puchar Davisa

lolxd2 pisze:Gdyby tak było to już w zeszłym roku powinni wygrać, bo Murray też już grał przecież. A jednak przegrali z Włochami, a nawet jakby im się udało to pewnie nie dali by rady Dream Teamowi ze Szwajcarii.
Ale rok temu przywiązali do tego uwagę mocniejsi Szwajcarzy. Bądźmy szczerzy, WB może wygrać, bo Szwajcarzy, Serbowie, Hiszpanie olewają, Belgia to również nie jest druga drużyna na świecie, bądźmy poważni. Niestety te rozgrywki poważne nie są, Szwajcarzy sobie postawili za cel wygraną i wygrali, bez sensu to kompletnie, coś trzeba zmienić by miało to jakikolwiek prestiż, by brali w tym udział rzeczywiście najlepsi poszczególnych ekip, może to rozgrywanie PD raz na dwa (jak proponuje McEnroe) czy nawet raz na trzy albo i cztery lata (jak IO) by sprawiło, że najlepszym zawsze by się chciało.

No ale przed nami finał, byłoby fajnie gdyby Goffin się postawił, w jednym meczu zawsze coś może się zdarzyć, choć wątpię by po pięciosetówce w singlu w piątek i czterosetówce w sobotę w deblu był zdolny do walki na podobnym dystansie w niedzielę ponownie w rywalizacji jeden na jednego.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

Mnie tylko ciekawi kolejność gier trzeciego dnia. Dla widowiska lepiej by było jak Goffin i Murray mieli by grać jako drudzy, a pierwsza para, w której wynik jest trudniejszy do przewidzenia. No ale z drugiej strony jeśli Edmund by miał grać pierwszy i wygrać, to kibice nie zobaczyliby już najlepszych na korcie...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Puchar Davisa

I właśnie zastanawiam się kto wygra PD w następnym roku. Szwajcarzy już mają to trofeum, Serbowie też, Brytyjczycy też (uznaję wygraną Murraya za pewnik), Czesi aż 2 tytuły w ostatnich latach, więc Berdychowi też już się za bardzo nie chce... Jeszcze jak dodamy do tego Igrzyska Olimpijskie to... może zobaczymy w finale Polskę przeciwko Belgii? :D
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Puchar Davisa

lolxd2 pisze:I właśnie zastanawiam się kto wygra PD w następnym roku. Szwajcarzy już mają to trofeum, Serbowie też, Brytuyjczycy też (uznaję wygraną Murraya za pewnik), Czesi aż 2 tytuły w ostatnich latach, więc Berdychowi też już się za bardzo nie chce... Jeszcze jak dodamy do tego Igrzyska Olimpijskie to... może zobaczymy w finale Polskę przeciwko Belgii? :D
Właśnie zaczęli komentatorzy nad tym rozkminiać, że za rok równie dobrze w finale mogą być Polacy skoro teraz o trofeum walczą Belgowie. Tylko pytam ponownie, czysto hipotetycznie uznajmy, że wygrywamy w przyszłym roku PD i co, jesteśmy niby najlepsi na świecie. :D?

Murray 4:2, poziom dosyć wysoki ale idzie w jednym kierunku.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Puchar Davisa

Meczową wygrał... lobem. :D Murray-show zakończony...
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Puchar Davisa

ZiZi pisze:To musi być SPODEK, to jedyne takie niepowtarzalne miejsce, kto był wie o czym mówię.
Nie widzę różnicy między atmosferą w Spodku, a Gdynią, Wrocławiem czy Zieloną Górą.

Wczorajszy debel przyjemnie się oglądało ze względu na ułomności wszystkich czterech panów oraz nawierzchnię. Nie był to pokaz błyskawicznej gry wolejowej spod znaku braci Bryan, tylko dużo wolniejsze wymiany, nawet zza końcowej linii. Słowem - prawie, że nasze amatorskie granie! :D Zdarzały się podobne błędy, ale i techniczne perełki.

Dzisiaj mecz Murray - Goffin już pod dyktando Szkota, zasłużone zwycięstwo Wielkiej Brytanii.
8:7 40:15
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Puchar Davisa

Tak więc historyczne spotkanie odbędzie się w... Gdańsku. Czy to dobrze czy nie się okaże, ja jednak po cichu liczyłem na Katowice lub Kraków, ale cóż nie tym razem. Trzeba liczyć na to że im się uda przejść dalej i wtedy zagrają bliżej... Są jednak na pewno tacy co cieszą się z tego wyboru. :)
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Puchar Davisa

Decyzja zapadła. :)

Mecz Grupy Światowej Pucharu Davisa Polska – Argentyna odbędzie się 4-6 marca w hali Ergo Arena w Gdańsku.
Piękna i nowoczesna hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena znajduje się na granicy Gdańska i Sopotu. Zostanie w niej położona twarda nawierzchnia Rebound Ace. Może i tym razem Trójmiasto okaże się szczęśliwe dla biało-czerwonych.
Stawką jest awans do ćwierćfinału i zarazem utrzymanie się w Grupie Światowej.


Rok 2016:
GRUPA ŚWIATOWA
Pierwsza runda 4-6 marca:
Wielka Brytania – Japonia (w Birmingham),
Serbia – Kazachstan,
Włochy – Szwajcaria,
Polska – Argentyna (w Gdańsku),
Francja – Kanada,
Niemcy – Czechy (w Hanowerze),
Australia – USA,
Belgia – Chorwacja.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

Wiadomo już kiedy i gdzie będzie można dostać bilety?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Puchar Davisa

Jakuboto pisze:Wiadomo już kiedy i gdzie będzie można dostać bilety?
Na razie nie wiadomo.
Jak będę wiedziała to na pewno dam znać. :)

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”