Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Puchar Davisa

Teraz gramy u siebie, czy na wyjeździe?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Puchar Davisa

Dobrze słyszałem, wczoraj nasze "eksportowe" gamonie poległy w debla? Brawo! rotfl
Kolega był na meczu, ponoć u Matkowskiego bochenek coraz większy, zaczynam się martwić ... :lol: .
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Davisa

Vivid pisze:Kolega był na meczu, ponoć u Matkowskiego bochenek coraz większy, zaczynam się martwić ... :lol: .
Martwić o co? O to że jakiś tenisista może Cię dogonić w obwodzie brzuszka? rotfl :wink: .
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Puchar Davisa

Martinek pisze:Teraz gramy u siebie, czy na wyjeździe?
U siebie :).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Puchar Davisa

Martinek pisze:
Vivid pisze:Kolega był na meczu, ponoć u Matkowskiego bochenek coraz większy, zaczynam się martwić ... :lol: .
Martwić o co? O to że jakiś tenisista może Cię dogonić w obwodzie brzuszka? rotfl :wink: .
No niby jeszcze nie, ale pycha bywa zdradliwa. Człowiek na chwilę przyśnie, odpuści kilka wizyt w McD i stołek lidera poszedł .... :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Puchar Davisa

Dzisiaj przerwa między gemami i pokazują Matkowskiego z żoną. Żona trzyma dwie wielkie buły dla męża rotfl .
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Davisa

Madox pisze:Dzisiaj przerwa między gemami i pokazują Matkowskiego z żoną. Żona trzyma dwie wielkie buły dla męża rotfl .
Mogłeś zrobić screena, Vidzio by poznał co to za kanapeczka i z jakiej budy :wink: .
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Puchar Davisa

Nie wiem o co Wam chodzi.
Trzeba przecież dobrze zjeść, no nie ;) ?
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Puchar Davisa

radical.pl pisze: Napisałem dłuższą relację niestety pewnie trafiła się jakaś literówka i post poleciał jak jedynka Jerzyka. ;-). Szkoda bo byłem prawdopodobnie jednym z niewielu forumowiczy który był dwa razy na tej wspaniałej imprezie.
Muszę sprostować powyższą informację, fakt, administratorzy ingerują w każdy post kolegi za sprawą ilości błędów, ale w tym przypadku wypracowaliśmy (sorry że zdradzam kulisy) swoistą praktykę która polega na tym że jeśli widzimy staranie to w zaciszu kącika administracyjnego poprawiamy bezszelestnie posty z niezauważonych błędów. Kolega też wie bo dostaje korespondencję z uwagami jeśli poziom akceptowalny zostaje przekroczony.

W ciągu ostatniego pół roku żaden post kolegi nie został usunięty, gros była poprawionych, a naprawdę nieliczne zwrócone z prośbą o poprawę.
Kolega jest z nami od dawna, pisze o interesujących rzeczach i każdy potrafi tu ocenić co jest z większą korzyścią dla forum: poprawienie posta, zwrócenie się o jego poprawienie z prośbą o większą uwagę, czy usuwanie postów.

Usuwanie postów bez powiadomienia zainteresowanej osoby można nazwać obecnie sytuacją na tyle wyjątkową co marginalną.
Jeśli administratorzy w ciągu ostatniego okresu dokonali kilku tysięcy drobnych korekt językowych niepostrzeżenie, to w tym czasie stracili jeden post. Nie należał do kolegi.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Puchar Davisa

Vivid pisze:Dobrze słyszałem, wczoraj nasze "eksportowe" gamonie poległy w debla? Brawo! rotfl
Kolega był na meczu, ponoć u Matkowskiego bochenek coraz większy, zaczynam się martwić ... :lol: .
Matkowski zainspirował się mną, Vidziem i innymi słusznych gabarytów tenisistami i postanowił udowodnić, że grać w półfinale szlema z bochenkiem na przedzie (co prawda mikst ale się liczy).
SPOILER:
Dziękuję PitS, teraz mi głupio że tak napisałem, staram się jak mogę. Faktycznie jestem 2 co do stażu forumowiczem po JCz z aktywnych nadal użytkowników. ;-) Nie ma lepszego bardziej merytorycznego forum o tenisie w sieci... i raczej już nie będzie.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
reno
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 27 sty 2013, 13:31
Lokalizacja: ----

Re: Odp: Puchar Davisa

Martinek pisze:Teraz gramy u siebie, czy na wyjeździe?
Teraz mecz w Polsce, 5-7 kwietnia.
Tutaj drabinka:
http://www.daviscup.com/En/results/grou ... frica.aspx

RPA poza Andersonem nie ma nikogo znaczącego w składzie, praktycznie wyglądają nawet na słabszych od Słoweńców.

W przypadku wygranej z RPA Polaków czekają play-offy 13-15 września. Tam rywalem będzie któraś z drużyn, która odpadła w I rundzie (Hiszpania, Chorwacja, Belgia, Brazylia/USA, Izrael, Niemcy, Austria, Szwajcaria). Poza Hiszpanami wszyscy są do ogrania... zakładając, że Szwajcarzy nie zaprzęgną do walki Federera. ;-)
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Puchar Davisa

Reno, grunt to optymizm. ;-) Chorwacja, USA i Niemcy - tu zwycięstwa nie są takie oczywiste. W naszej drużynie potrzebny jest pewny punkt na deblu i dobra dyspozycja Jerzyka. Dla mnie we Wrocławiu w piątek Kubot grał nawet lepiej od Jerzyka, także skład jest wyrównany i gotowy do boju. ;-)
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
jasper
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 17 wrz 2012, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Davisa

Co najważniejsze nie wiadomo czy Anderson zagra. Akurat on jest znany z tego, że nie lubi grać w Davis Cupie (przez to przecież nie zagrał na Igrzyskach Olimpijskich). Patrząc na skład RPA są spokojnie do ogrania, Van der Merwe czy Scholtz w singu powinni zostać przez naszych spokojnie pokonani (ci zawodnicy grali w tamtym roku z Kanadą o awans do Grupy Światowej), w deblu Klaasen z Van der Merwe mimo wszystko też (chociaż chętniej bym zobaczył w kwietniu debel Kubot/Janowicz, czy nawet Bednarka z którymś z singlistów, bo forma debla eksportowego jest daleka od ideału, chociaż mam nadzieję, że się ogarną).

Co do baraży o Grupę Światową to Belgia, Izrael, Brazylia, Austria są do pokonania na każdej nawierzchni i niezależnie od kraju gdzie będziemy grać. Szwajcaria, Niemcy, Chorwacja, Hiszpania tutaj już inna para kaloszy, chociaż też w większości jest szansa :) (mimo wszystko mecz u siebie z Hiszpanią czy Szwajcarią i Federer, czy Nadal w Polsce to by było coś :)).

Co do Polska - Słowenia, to widać, że nawierzchnia zrobiła swoje :). I tak dla mnie największym zaskoczeniem był singiel w wykonaniu Łukasza :). Taką jego grę chciałbym oglądać jak najdłużej. Szkoda tej kontuzji, bo miał szansę powalczyć w Zagrzebiu.
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Puchar Davisa

Dla RPA gra jeszcze Rik De Voest, starszy już, ale doświadczony gracz.
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

radical.pl pisze:To trzeba widzieć i słyszeć na żywo.
Dokładnie! Też byłam we Wrocku przez te 3 dni.
Pozwolę sobie zdać subiektywna relację. :D

Piątek - zadowolona z siebie o godzinie 15:53:57 docieram pod Halę Stulecia i na usta ciśnie mi się bezwarunkowe „O k!@#$!”. Niestety, zdecydowanie nie było to spowodowane zachwytem nad w/w obiektem. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów o jakieś parę tysięcy ludzi. Brak jasnowidzenia z mojej strony kosztował mnie 1,5h stania w kolejce po odbiór rezerwacji (!) i stratę dwóch setów JJ z Kavcicem. Kavcic w 3 secie nawiązał walkę, grał bardzo równo i miał szansę urwać seta Jerzowi, no i w tym momencie, po wywołaniu autu przez liniowego, bez korekty sędziny głównej, ale za to po ataku i lamentach ze strony naszej drużyny „Gem, set, mecz - Polska”. No cudownie, zwycięstwo i 1:0, ale myślę, że mogłoby obyć się bez tego niefajnego, moim zdaniem, incydentu i piłka powinna być po prostu powtórzona. No, ale to już historia, zwłaszcza w obliczu nieprawdopodobnej gry Łukasza, który sam stwierdził, że grał jak w transie i nawet nie wiedział jaki jest wynik. :D To było piękne, no i ten nieprzeciętny doping polskich kibiców, nieczęsto widziany na Pucharze Davisa a szkoda. Oczywiście nie jestem za stworzeniem tenisowej Żylety, ale takie emocje i ta energia ze strony kibiców są potrzebne i zawsze mile widziane. Zresztą zarówno Jerzowi, Łukaszowi jak i większości obecnych ewidentnie się podobało. ;-)

Sobota - szczerze kibicowałam... Słoweńcom. Po doświadczeniach z zeszłego roku, kiedy przy stanie 3:0 nasza reprezentacja wystawiła do meczy singlowych Matkowskiego i Smołę, po prostu liczyłam na jakikolwiek poziom w niedzielnych meczach. Nasz debel eksportowy ostatnio nie jest w najlepszej formie, ale nie przeszkadzało to, żeby, jak to zwykle bywa, wszyscy zlekceważyli Słoweńców. A Słoweńcy.. pokazali że mają jaja i tyle. Zagrali naprawdę świetny mecz i przede wszystkim tworzyli fajną drużynę, świetnie się uzupełniali. Backhand Grega i jego gra przy siatce + luzik Harrego= zwycięstwo. :D Poza tym to jak zagrzewali się do walki, chociażby fizjoterapeuta- 160cm wzrostu a charyzma nieprzeciętna. Cała drużyna w ogóle nieprzejęta, że z każdej strony, wszyscy trzymają kciuki za ich potknięcie.

No i niedziela.. pierwszy set Jerza z Gregą naprawdę na wysokim poziomie. Nie wiem, co by było gdyby przegrał tego tie-breaka, bo Grega był zmotywowany żeby skopać mu tyłek :D No ale potem stracił wiarę i to już był mecz do jednej bramki. Ostatecznie congrats i wielkie brawa dla naszej drużyny :) Chociaż wystawienie Frytki w singlu no i hit - Matka jako trener, piszący smsy... no to cóż... bez komentarza. Szczerze to mogli wystawić Przysiężnego. ;-)
radical.pl pisze:To jakim wspaniałym showmanem jest Jerzyk zasługuje również na pełny aplauz. Jego zabawa z publicznością na koniec - pierwsza klasa. W trybuny poleciały autografy na piłkach i uwaga, rakieta. ;-)
Jerz może i jest showmanem, ale też troszkę już się poprzewracało chłopakowi w głowie. Z dwóch reprezentacji, jako jedyny w sobotę i niedzielę nie chciał dawać autografów i dzieci zatrzymywane przez ochronę, odchodziły z płaczem. W piątek dzieciaki ustawiały się grzecznie w kolejce, skakały ze szczęścia, jak dostały autograf, ale widać ręka się zmęczyła i dla pierwszej rakiety to już było zbyt wiele dać te miliardy autografów dzieciom, które miały jego zdjęcia na koszulkach...

Podsumowując świetna atmosfera, kibice, szczególnie w piątek, byli niesamowici! Jednak nie obyło się bez hitów jak np: "nic się nie stało" w wykonaniu 5-letnich dzieci i pan z trąbką, który na moją prośbę, żeby przestał mi trąbić do ucha, uznał, że "Pani się nie zna, nie była na żadnych ZAWODACH".
No i jeszcze na koniec dodam, że drużyna Słoweńców była naprawdę bardzo miła, sympatyczna i rodzinna i cieszę się, że ostatecznie było 3:2.

Kto może, niech jedzie na mecze z RPA bo na pewno będzie świetnie!
Ostatnio zmieniony 30 mar 2013, 01:42 przez MagKor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Puchar Davisa

Zapewne we Wrocławiu było sporo więcej osób niż w zeszłym roku u nas (przyp. w Łodzi :) ) i mimo wszystko bilety można było odbierać na imprezę już 2 dni przed startem, a rezerwować je zdaje się 2 tygodnie przed. Dziwi mnie, że we Wrocławiu gdzie spodziewano się zapewne większej frekwencji, szczególnie ze względu na mecz z trochę lepszą drużyną niż Białoruś nie zorganizowano tego w ten sposób.
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

Nie no, bilety oczywiście można było odbierać od środy, ALE nie wszyscy, którzy dotarli na turniej są z Wrocławia i organizatorzy powinni wziąć na to poprawkę. Ja przyjechałam z W-wy i na korty dotarłam niedługo przed startem- zresztą, trochę też nauczona doświadczeniem, bo zwykle nie ma tłumów na Pucharze Davisa. Generalnie we Wrocku funkcjonowały trzy kasy - jedna do odbioru zaproszeń VIP, druga do odbioru rezerwacji i trzecia do standardowego zakupu biletów. Widząc co się dzieje, organizatorzy powinni jakkolwiek interweniować na bieżąco. Ja dotarłam na miejsce przed 16, no to ok - powiedzmy, że na własne życzenie trochę pożałowałam, ale ludzie którzy byli po 14 wchodzili na piłkę setową. Zresztą - poniżej zdjęcie kawałka kolejki. :D
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 6603_n.jpg

Dla zainteresowanych - można już się zaopatrzyć w bilety na mecze w Zielonej Górze. ;) http://abilet.pl/impreza/davis-cup-by-b ... a-rpa-1260
Awatar użytkownika
jasper
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 17 wrz 2012, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Davisa

RPA w kwietniu bez Andersona. Nasi to muszą wygrać, a porażkę, chociaż jedną w dwóch pierwszych dniach uznam za tragedię. ;) Co do baraży o Grupę Światową, to mam nadzieję, że rozegramy je na większej hali (np. Łódź?) i bardziej w centrum Polski. :)
Awatar użytkownika
madridista
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 29 mar 2013, 20:39

Puchar Davisa

Hej witam wszystkich :D . Jestem tu nowy, tenisem interesuje się już od jakiegoś czasu, ale dosyć niedawno naszła mnie wena żeby dołączyć do Was, forumowiczów. No i od razu mam pytanko. Czy mecz: Polska-RPA będzie transmitowany w c+? A jeśli tak to kto tam komentuje mecze?
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

madridista pisze:Hej witam wszystkich :D . Jestem tu nowy, tenisem interesuje się już od jakiegoś czasu, ale dosyć niedawno naszła mnie wena żeby dołączyć do Was, forumowiczów. No i od razu mam pytanko. Czy mecz: Polska-RPA będzie transmitowany w C+? A jeśli tak to kto tam komentuje mecze?
Tak. Zaproszony do komentowania będzie Pan Michał Chmela (jak poprzednio).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”