Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Auger-Aliassime poraz kolejny po dobrych meczach w pierwszych rundach z przeciętniakami na pierwszym lepszym rywalu zupełnie się wykłada. :tired:
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Vivid pisze: 7 wrz 2020, 15:48
trainterr pisze: 7 wrz 2020, 11:14 Jaki teatr, jakie cyrki liniowej ? Czy Wy oglądaliście ten sam mecz ? Kobieta dostała piłką, wcale nie tak lekko posłaną w szyję - mogła się udusić lub dostać krwotoku wewnętrznego, a Wam szkoda Novaka ? Nie rozumiem totalnie tego, co tutaj się pisze.
Ochłoń i nie ekscytuj się zbyt mocno bo groteską już trąca :::bd::
OK, obejrzałem incydent i znalazłem nagranie gdzie można było dokładnie odsłuchać rozmowę.

Po pierwsze - dla mnie to on odrzucił piłkę, dość niefortunnie, nie popatrzył. Ja mam oczywiście inne doświadczenia, dostać taką piłką to śmiech na sali. Od amatorów w grupach dla początkujących mocniej dostawałem wolejem podczas treningów ,,, A dostawałem bo nawet mi się nie chciało uchylać lub rakietę nadstawiać. To co on zrobił to było PACNIĘCIE piłki. Możesz oberwać piłką lecącą lekko ponad 100 km/h z rotacją awansującą, piecze kilka minut, ślad jest na 2-3 dni, nic poza tym. Sędzina dostała dość niefortunnie, nie uważam, że zrobiła teatr, zwyczajnie się wystraszyła. Miała prawo, nie czepiam się. Ale żadne zagrożenie życia. Po pierwsze piłka za wolna, po drugie piłka jest za duża by przy takiej dynamice wyrządzić szkodę. Przydusiło ją, zakrztusiło się, tyle. Jeżeli twierdzisz inaczej to kiedy jest jej pogrzeb? ....

Co do Novaka to też mi go szkoda bo nagminnie ciska się piłkami i i rakietami o wiele mocniej, tylko na szczęście dla frustratów nikt nie obrywa. Dostają ostrzeżenie i luz. A tu będzie, że Novak to samo zło, debil, klaun, pajac itd.
Dla mnie w tej sytuacji nie. Nawet go nie będę ganił bo według mnie on odrzucał piłkę, zamiast ręką zrobił to rakietą. Nie popatrzył, miał pecha. Popatrzcie uczciwie, inni jak grali bez podawaczy piłek to podchodzili pod bandę i odkładali piłki? Dokładnie tak samo je odrzucali, dłonią lub rakietą. My amatorzy też tak robimy.
To co, Novak do amatorów? ;) rotfl

Co do samej rozmowy z arbitrami. Moim zdaniem konkretna i w dobrym duchu. Za to Novakowi daję zdecydowanie :::gd:::
Film jest na YT, rozmowa po angielsku, średniozaawansowany angielski starczy w zupełności, w sumie to chyba i względnie podstawowy.

Dobrze zauważył RatRace - niejako Novak poleciał ku przestrodze. Jasny przekaz dla innych, miejcie umiar. Ciskać piłkami można, toleruje się to, ale nie po ludziach.
Vivid, każdy ma prawo (jeszcze) mieć swoje zdanie i odczucia, które temu towarzyszą. Jeden woli odbijać piłkę rakietą w kort, drugi woli tą piłką obrywać od amatorów, a jeszcze inny poluje na ludzi 😉 Twardziel z Ciebie, jeśli uważasz, że piłka zmierzająca z prędkością 100 km/h w szyję nie narobi krzywdy... Sędzia jednak była płci pięknej i być może nie jest tak twarda (nawet przy mniejszych prędkościach). Ale nie o to tutaj chodzi, tylko o sam fakt.

Niestety, Twoje porównanie tego uderzenia do odrzucenia piłki dłonią nie trafia do mnie kompletnie, chyba rzeczywiście inną sytuację oglądamy. Uderzył tą piłkę soczyście z nadgarstka, celowo nadał jej moc. Jeśli uważasz inaczej, to po prostu nie znasz się na tenisie 😉

Sprawa jest dla mnie jasna i klarowna - nie wytrzymał nerwowo tego, że set zaczął uciekać i zaczął grać pajaca, jak zwykle niestety - przez to ta cała akcja. Mógł przecież przykładowo złamać swoją rakietę na swojej głowie, na pewno poczuł by się lepiej. Nr 1 światowego rankingu powinien jednak trzymać swoje nerwy, tam gdzie trzeba. Kara wymierzona prawidłowo. Ciekawe jakby to zrobił Nick Kyrgios albo Benoit Paire - co wtedy byłby za lament i niedowierzanie...
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Vivid pisze: 7 wrz 2020, 15:48 Co do samej rozmowy z arbitrami. Moim zdaniem konkretna i w dobrym duchu. Za to Novakowi daję zdecydowanie :::gd:::
Film jest na YT, rozmowa po angielsku, średniozaawansowany angielski starczy w zupełności, w sumie to chyba i względnie podstawowy.
Historyczna chwila, chyba pierwszy raz się zlitowałeś nad Serbem :wink: .

Wrzucisz linka? Bo to co ja znalazłam jest mało słyszalne.

Niechętnie przyznaję, że Daniil w pewnym stopniu (acz niewielkim ) jest pocieszeniem po Novaku, chociaż gra Franciszka (jak to Marcin ujął komentując wyczyny HH) rani moje oczy.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Barti pisze: 7 wrz 2020, 21:00 Pojawiały się głosy, że dojdzie do tego dopiero wtedy, kiedy Roger, Rafa i Novak pokończą kariery. Może nie wydarzyło się to sensu stricto, jednak ogólny wydźwięk jest dla mnie smutny. Kolejny przykład, pokazujący jak na dłoni mizerię tego pokolenia.
A nie pomyślałeś, że to może nie ich słabość, a zwykły niefart bo trafili na najwybitniejszych tej dyscypliny dotychczas? Popatrz na statystyki. Dotychczasowe wielkie trójki z poprzednich pokoleń wygrywały średnio łącznie około 25 Szlemów. Obecna trójca ma ich 56 ...
Można to oczywiście interpretować na dwa sposoby - albo trójca taka wybitna, albo zaplecze tak żenujące. Jednak skłaniam się ku pierwszemu ;)
Barti pisze: 7 wrz 2020, 21:00 Od wielu lat regularnie grywałem w tenisa stołowego z przyjacielem, średnio dwa razy w tygodniu po półtorej godziny. Wyniki były bardzo wyrównane, z delikatnym wskazaniem na mnie. Jeździliśmy na turnieje i nic z wyników tych sparingów nie wynikało, zbierałem ciężkie baty. W ubiegłym roku udało mi się przełamać ten jego turniejowy prymat, od tego czasu zwyciężyłem z nim w każdym turniejowym starciu.

A ja tu widzę klasyczny schemat mentalny. Sparing to tylko sparing, mecz o stawkę, z jakąś publiką, to coś innego. Mogłeś minimalnie (nie zwróciłeś uwagi) tej presji nie udźwignąć. Sam piszesz, że na sparingach tylko z "delikatnym wskazaniem". Dużo hebla zatem nie trzeba byś przegrywał. To chyba logiczny wniosek? ;)
W końcu, może nawet przypadkiem, wygrałeś. I tu mechanizm jest taki, że to do przeciwnika dotarło, do podświadomości, że można przegrać. Też złapał małego hebelka i .... wróciliście do sytuacji jakby sparingowej. Jego podświadomy hebel jest ciut większy i dlatego nie jest ze wskazaniem tylko wygrywasz regularnie :)
trainterr pisze: 7 wrz 2020, 23:32 Vivid, każdy ma prawo (jeszcze) mieć swoje zdanie i odczucia, które temu towarzyszą.
Nie odbieram nikomu tego prawa, reaguję tylko na nieuzasadnioną histerię ...
Jeszcze raz zapytam - czy ona nie żyje, czy jest choćby hospitalizowana?
trainterr pisze: 7 wrz 2020, 23:32 Twardziel z Ciebie, jeśli uważasz, że piłka zmierzająca z prędkością 100 km/h w szyję nie narobi krzywdy... Sędzia jednak była płci pięknej i być może nie jest tak twarda (nawet przy mniejszych prędkościach). Ale nie o to tutaj chodzi, tylko o sam fakt.
Jaką miała prędkość ta piłka? Oceniam na jakieś 25km/h - 30 km/h. Jeszcze raz powtórzę - nie generalizujemy, rozmawiamy o konkretnym przypadku.
Tak jak na przykład z grą w debla. Wszystko zależy oczywiście od poziomu umiejętności i doświadczeń oraz psychiki, ale nie uważasz, że jak ktoś jest mijany piłką około metra od niego i wali focha, że mógł oberwać, to zwyczajnie się do debla nie nadaje? ... Przynajmniej na jakimś przyzwoitym poziomie. Taki gość dopuszcza chyba tylko loba jako formę minięcia ...
Rozumiem, jak ktoś wali prosto w nas, nawet te 30-50 cm od nas, no to jest na styk, ale 1 metr i ciut więcej to wystarczający margines. Jak dla kogoś to za wiele to niech zejdzie z kortu.
Wracając do sedna - sędzina była w pełni funkcjonalna po kilku minutach, czy coś jeszcze jest do dodania?
Ludzie najczęściej źle oceniają prędkość z pozycji statycznej. Jak chcesz się przekonać to prosty eksperyment.
Wyjdź na jakiś większy parking, przyjrzyj się dokładnie jak ta piłka leciała. A potem poproś by ktoś przejechał obok Ciebie 30 km/h samochodem, lepiej motocyklem, jeszcze lepiej jakimś autkiem sterowanym radiem.
Popatrz, oceń co zobaczysz ;)
trainterr pisze: 7 wrz 2020, 23:32 Sprawa jest dla mnie jasna i klarowna - nie wytrzymał nerwowo tego, że set zaczął uciekać i zaczął grać pajaca, jak zwykle niestety - przez to ta cała akcja. Mógł przecież przykładowo złamać swoją rakietę na swojej głowie, na pewno poczuł by się lepiej. Nr 1 światowego rankingu powinien jednak trzymać swoje nerwy, tam gdzie trzeba.
Z tym się oczywiście w pełni zgadzam. No może poza łamaniem szpadla na własnym łbie ;), krzywdę można sobie zrobić :P Lepiej już o kort, byle z dala od innych bo może odłamek polecieć ...
ayshe pisze: 8 wrz 2020, 02:34 Historyczna chwila, chyba pierwszy raz się zlitowałeś nad Serbem :wink:
O wypraszam sobie. Nie krytykuję tylko w czambuł zawsze i wszędzie. Jak jest za co to pochwalę. Nawet Radwańską chwaliłem :P, i to nie Urszulę ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

trainterr pisze: 7 wrz 2020, 23:32 Niestety, Twoje porównanie tego uderzenia do odrzucenia piłki dłonią nie trafia do mnie kompletnie, chyba rzeczywiście inną sytuację oglądamy. Uderzył tą piłkę soczyście z nadgarstka, celowo nadał jej moc. Jeśli uważasz inaczej, to po prostu nie znasz się na tenisie 😉
No bez jaj - jakie soczyście?! Toż on ledwo uderzył piłkę, prawie pchnął!

A tak poza tym to... brawo mamuśka Pironkova! Taki numer zrobić po ciąży i 3 latach przerwy, no, no :::gd:::
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Tak jest, rozmawiamy o konkretnym przypadku - dosyć dużo jeżdżę rowerem, kontroluję swoją prędkość na bieżąco i wiem, że ta piłka jednak była szybsza niż 30km/h. Ciężko ocenić o ile szybsza, ale nie to tutaj jest najważniejsze. Ważne, że nikomu nic się nie stało - żyje i nie jest hospitalowana :)

Kwestia gry w debla to zły przykład w mojej ocenie do danej sytuacji - kiedy grasz, jesteś skupiony na piłce - masz świadomość, że może w Ciebie uderzyć, możesz się przed tym bronić. Poza tym, to jest wpisane w "ryzyko" gry w tenisa ziemnego. Nie mam z tym żadnego problemu. Chciałbym tylko podkreślić, że ten incydent powstał poza rozgrywanym punktem, dodatkowo oberwała osoba nie grająca aktualnie na korcie i w tym jest problem Djokovic'a. Puściły nerwy.

Dobrze, że w końcowej kwestii i tej najważniejszej się zgadzamy. Pozdrowienia :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

TomPL pisze: 8 wrz 2020, 07:42
trainterr pisze: 7 wrz 2020, 23:32 Niestety, Twoje porównanie tego uderzenia do odrzucenia piłki dłonią nie trafia do mnie kompletnie, chyba rzeczywiście inną sytuację oglądamy. Uderzył tą piłkę soczyście z nadgarstka, celowo nadał jej moc. Jeśli uważasz inaczej, to po prostu nie znasz się na tenisie 😉
No bez jaj - jakie soczyście?! Toż on ledwo uderzył piłkę, prawie pchnął!

A tak poza tym to... brawo mamuśka Pironkova! Taki numer zrobić po ciąży i 3 latach przerwy, no, no :::gd:::
Widziałeś te tknięcie ?

Przyjrzyj się w 14 sekundzie i dalej. Uderzenie nie było całą siłą, ale to nie było podanie. Zwróć uwagę, gdzie piłka powędrowała po odbiciu od tej pani, to świadczy o nadanej jej sile. Oglądamy i patrzymy, a nie generalizujemy. Film wrzucam poniżej, jeśli komuś nie chce się szukać.

https://www.youtube.com/watch?v=5o_ivK91TI4
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Dla tych którzy uważają, że Novak zachował się z klasą po wydarzeniu:
“She doesn’t have to go to the hospital for this,” Djokovic told the tournament referee at the net, trying to plead to be allowed to continue.

“You’re going to choose a default in this situation? My career, grand slam, centre stage.
Ja wiem że on tego celowo nie zrobił, ale takie słowa ...
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Vivid pisze: 8 wrz 2020, 06:16 Jaką miała prędkość ta piłka? Oceniam na jakieś 25km/h - 30 km/h. Jeszcze raz powtórzę - nie generalizujemy,
Nie przesadzajmy, 30km/h to leci drop shot (poniżej link, od 1:12 widać skrót, a raczej stop wolej i jego prędkość)
https://www.youtube.com/watch?v=qtldNQzZJpI

Co do wczorajszych meczów to zaskoczył mnie Rublev wygraną nad Berettinim. Zapowiada się bardzo ciekawy rosyjski ćwierćfinał. O ile Rublevowi życzę jak najlepiej, to nie widzę jednak innej opcji niż wygrana wyżej rozstawionego Rosjanina, którego również typuję do końcowego zwycięstwa.
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Tu coś dla fanów Djoka:
https://youtu.be/j5O1fKz4pOI
:]
Djoko powinien był powiedzieć pani sędzi: Powinnaś być przygotowana. I byłoby po sprawie. :D
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2020, 12:35 przez RoTTeN, łącznie zmieniany 1 raz.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

trainterr pisze: 8 wrz 2020, 07:49
TomPL pisze: 8 wrz 2020, 07:42
trainterr pisze: 7 wrz 2020, 23:32 Niestety, Twoje porównanie tego uderzenia do odrzucenia piłki dłonią nie trafia do mnie kompletnie, chyba rzeczywiście inną sytuację oglądamy. Uderzył tą piłkę soczyście z nadgarstka, celowo nadał jej moc. Jeśli uważasz inaczej, to po prostu nie znasz się na tenisie 😉
No bez jaj - jakie soczyście?! Toż on ledwo uderzył piłkę, prawie pchnął!

A tak poza tym to... brawo mamuśka Pironkova! Taki numer zrobić po ciąży i 3 latach przerwy, no, no :::gd:::
Widziałeś te tknięcie ?

Przyjrzyj się w 14 sekundzie i dalej. Uderzenie nie było całą siłą, ale to nie było podanie. Zwróć uwagę, gdzie piłka powędrowała po odbiciu od tej pani, to świadczy o nadanej jej sile. Oglądamy i patrzymy, a nie generalizujemy. Film wrzucam poniżej, jeśli komuś nie chce się szukać.

https://www.youtube.com/watch?v=5o_ivK91TI4
Oczywiście że oglądałem i podtrzymuję swoje zdanie. Może spójrz na 0:52, myślę, że tam dobrze widać tę "siłę i soczystość".
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Kobieta dostała w krtań. Proponuję się tam pstryknąć, a potem pisać.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

TomPL pisze: 8 wrz 2020, 12:33
trainterr pisze: 8 wrz 2020, 07:49
TomPL pisze: 8 wrz 2020, 07:42
trainterr pisze: 7 wrz 2020, 23:32 Niestety, Twoje porównanie tego uderzenia do odrzucenia piłki dłonią nie trafia do mnie kompletnie, chyba rzeczywiście inną sytuację oglądamy. Uderzył tą piłkę soczyście z nadgarstka, celowo nadał jej moc. Jeśli uważasz inaczej, to po prostu nie znasz się na tenisie 😉
No bez jaj - jakie soczyście?! Toż on ledwo uderzył piłkę, prawie pchnął!

A tak poza tym to... brawo mamuśka Pironkova! Taki numer zrobić po ciąży i 3 latach przerwy, no, no :::gd:::
Widziałeś te tknięcie ?

Przyjrzyj się w 14 sekundzie i dalej. Uderzenie nie było całą siłą, ale to nie było podanie. Zwróć uwagę, gdzie piłka powędrowała po odbiciu od tej pani, to świadczy o nadanej jej sile. Oglądamy i patrzymy, a nie generalizujemy. Film wrzucam poniżej, jeśli komuś nie chce się szukać.

https://www.youtube.com/watch?v=5o_ivK91TI4
Oczywiście że oglądałem i podtrzymuję swoje zdanie. Może spójrz na 0:52, myślę, że tam dobrze widać tę "siłę i soczystość".
Podzielam Twój pogląd, Tom. Dla mnie to też pacnięcie pilki, a nie uderzenie, a przecież ja mocno nie gram. Aż się boję pomyśleć jakie przepychanie piłki na drugą stronę uskutecznia trainterr, że coś takiego uważa za "soczyste uderzenie".
hokej pisze: 8 wrz 2020, 12:39 Kobieta dostała w krtań. Proponuję się tam pstryknąć, a potem pisać.
Pstryknąłem. Nieprzyjemne. Ale nie nazywam pstryknięcia soczystym uderzeniem.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Olać temat Djoko. Zasłużenie dyskwalifikacja. A tym którzy mają wątpliwość czy to bolesne uderzenie niech poproszą kumpla na korcie żeby tak uderzył im piłką w krtań i dajcie znać jak było.

Mladenovic w parze z Babos zdyskwalifikowane. Grała w karty z Benoit Paire który miał pozytywny wynik testu. Podobno przy dużym stole i wszyscy w maskach. Kristina miała wyniki testów negatywne. No ale organizatorzy się zabezpieczyli, że może być coś narzucone przez urzędników państwowych.
Brak spójności trochę i logiki. Mannarino też miał styczność ale mecz mu tylko przesunęli.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Gary pisze: 8 wrz 2020, 12:44
TomPL pisze: 8 wrz 2020, 12:33
trainterr pisze: 8 wrz 2020, 07:49
TomPL pisze: 8 wrz 2020, 07:42
trainterr pisze: 7 wrz 2020, 23:32 Niestety, Twoje porównanie tego uderzenia do odrzucenia piłki dłonią nie trafia do mnie kompletnie, chyba rzeczywiście inną sytuację oglądamy. Uderzył tą piłkę soczyście z nadgarstka, celowo nadał jej moc. Jeśli uważasz inaczej, to po prostu nie znasz się na tenisie 😉
No bez jaj - jakie soczyście?! Toż on ledwo uderzył piłkę, prawie pchnął!

A tak poza tym to... brawo mamuśka Pironkova! Taki numer zrobić po ciąży i 3 latach przerwy, no, no :::gd:::
Widziałeś te tknięcie ?

Przyjrzyj się w 14 sekundzie i dalej. Uderzenie nie było całą siłą, ale to nie było podanie. Zwróć uwagę, gdzie piłka powędrowała po odbiciu od tej pani, to świadczy o nadanej jej sile. Oglądamy i patrzymy, a nie generalizujemy. Film wrzucam poniżej, jeśli komuś nie chce się szukać.

https://www.youtube.com/watch?v=5o_ivK91TI4
Oczywiście że oglądałem i podtrzymuję swoje zdanie. Może spójrz na 0:52, myślę, że tam dobrze widać tę "siłę i soczystość".
Podzielam Twój pogląd, Tom. Dla mnie to też pacnięcie pilki, a nie uderzenie, a przecież ja mocno nie gram. Aż się boję pomyśleć jakie przepychanie piłki na drugą stronę uskutecznia trainterr, że coś takiego uważa za "soczyste uderzenie".
hokej pisze: 8 wrz 2020, 12:39 Kobieta dostała w krtań. Proponuję się tam pstryknąć, a potem pisać.
Pstryknąłem. Nieprzyjemne. Ale nie nazywam pstryknięcia soczystym uderzeniem.
Soczyście - tym słowem nie chciałem wyrazić siły uderzenia, a raczej zamiar. Prościej mówiąc - to co napisałem wcześniej - to nie było podanie piłki czy odrzucenie do tylu, tylko zamierzony strzał, który miał wyrazić złość - i to tutaj chce podkreślić po raz n-ty.

Gary -jeśli chcesz, może kiedyś uda się nam zagrać sparing - wtedy przekonasz się jak "przepycham" piłkę na druga stronę kortu.
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2020, 14:04 przez trainterr, łącznie zmieniany 1 raz.
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Jakuboto pisze: 8 wrz 2020, 13:24 Olać temat Djoko. Zasłużenie dyskwalifikacja. A tym którzy mają wątpliwość czy to bolesne uderzenie niech poproszą kumpla na korcie żeby tak uderzył im piłką w krtań i dajcie znać jak było.
:::gd::: :::gd::: Nie wpadłem na to, ale jest to najlepszy pomysł dla wszystkich, którzy twierdza, ze to było 'śmieszne pacniecie' :::gd::: :::gd:::
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

trainterr pisze: 8 wrz 2020, 13:47
Jakuboto pisze: 8 wrz 2020, 13:24 .. A tym którzy mają wątpliwość czy to bolesne uderzenie niech poproszą kumpla na korcie żeby tak uderzył im piłką w krtań i dajcie znać jak było.
:::gd::: :::gd::: Nie wpadłem na to, ale jest to najlepszy pomysł dla wszystkich, którzy twierdza, ze to było 'śmieszne pacniecie' :::gd::: :::gd:::
Pomysł godny smoleńskiego eksperymentu z parówkami. Brawo Wy, dajcie znać jak poszło.
trainterr pisze: 8 wrz 2020, 13:43 Soczyście - tym słowem nie chciałem wyrazić siły uderzenia, a raczej zamiar. Prościej mówiąc - to co napisałem wcześniej - to nie było podanie piłki czy odrzucenie do tylu, tylko zamierzony strzał, który miał wyrazić złość - i to tutaj chce podkreślić po raz n-ty.
Czekam z niecierpliwością na moment, kiedy wreszcie dojdziesz do wniosku, że to była próba morderstwa z premedytacją. :D
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

trainterr pisze: 8 wrz 2020, 13:47
Jakuboto pisze: 8 wrz 2020, 13:24 Olać temat Djoko. Zasłużenie dyskwalifikacja. A tym którzy mają wątpliwość czy to bolesne uderzenie niech poproszą kumpla na korcie żeby tak uderzył im piłką w krtań i dajcie znać jak było.
:::gd::: :::gd::: Nie wpadłem na to, ale jest to najlepszy pomysł dla wszystkich, którzy twierdza, ze to było 'śmieszne pacniecie' :::gd::: :::gd:::
Z przyjemnością, ale tylko wtedy gdy zrobi to Djoko :D
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

ayshe pisze: 8 wrz 2020, 14:25
trainterr pisze: 8 wrz 2020, 13:47
Jakuboto pisze: 8 wrz 2020, 13:24 .. A tym którzy mają wątpliwość czy to bolesne uderzenie niech poproszą kumpla na korcie żeby tak uderzył im piłką w krtań i dajcie znać jak było.
:::gd::: :::gd::: Nie wpadłem na to, ale jest to najlepszy pomysł dla wszystkich, którzy twierdza, ze to było 'śmieszne pacniecie' :::gd::: :::gd:::
Pomysł godny smoleńskiego eksperymentu z parówkami. Brawo Wy, dajcie znać jak poszło.
trainterr pisze: 8 wrz 2020, 13:43 Soczyście - tym słowem nie chciałem wyrazić siły uderzenia, a raczej zamiar. Prościej mówiąc - to co napisałem wcześniej - to nie było podanie piłki czy odrzucenie do tylu, tylko zamierzony strzał, który miał wyrazić złość - i to tutaj chce podkreślić po raz n-ty.
Czekam z niecierpliwością na moment, kiedy wreszcie dojdziesz do wniosku, że to była próba morderstwa z premedytacją. :D
Troszkę źle mnie odbierasz :) Od początku dyskusji chce tylko powiedzieć, ze kara, którą poniósł Djokovic była zasadna. Zrobił to celowo, uwalniając swoje nerwy. Nikogo nie chciał zabić, ale poczynił mega głupotę, która nie powinna mieć miejsca. To tyle :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”