Awatar użytkownika
tomkillaz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 29 kwie 2011, 12:54

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Jakie to ma znaczenie, że uderzył piłkę niezłośliwe i niezbyt mocno, skoro sędzina została trafiona tak skutecznie, że upadła i miała problemy z oddychaniem?
Yonex Vcore Xi
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Zaraz wjedzie ayshe i Ci wytłumaczy rotfl
#NKrising
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Chory ten tegoroczny US Open. Dla mnie w ogóle nie powinien się odbyć. Nie dość, że wielu zrezygnowało obawiając się wycieczki do USA, to jeszcze zrobiono tam dla nich więzienie. Bo, żeby pytać kogoś czy może z łaski gdzieś wyjść, to dla mnie jak więzienie.
A Kiki Mladenovic nawet spacerniaka nie miała.
A teraz jakaś dziwna decyzja, zrozumiałbym ją gdyby Djoko był odwrócony w stronę tej sędziny i tak zagrał. A odegrał piłkę lekko, nie widząc jej. Niebywały pech, że trafił w jakiś konkretny punkt doprowadzając do jej problemów z oddychaniem.
I po co ci sędziowie liniowi w dobie pandemii skoro jest Hawk eye? Jej tam w ogóle nie powinno być. Kolejny amerykański debilizm.
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2020, 22:34 przez McGyver, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Novak, coś ty najlepszego zrobił.. :-|
I to nawet nie strzelił ta cholerną piłką w przypływie złości, tylko głupio i nieuważnie, ale no nie da się, po prostu nie da się tego obronić..
Idę sobie popłakać.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Lubelak
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 466
Rejestracja: 24 lis 2011, 20:05

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Niestety nie oglądałem na żywo meczu Djokovica. Czy ktoś oglądał i może mi powiedzieć kto wtedy komentował ten mecz w Eurosporcie?
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Z racji tego, że technologia tez może zawieść, zresztą niektóre decyzje po hawk eye'u także bywają dyskusyjne.

Mecz komentował Stopa.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

tomkillaz pisze: 6 wrz 2020, 22:27 Jakie to ma znaczenie, że uderzył piłkę niezłośliwe i niezbyt mocno, skoro sędzina została trafiona tak skutecznie, że upadła i miała problemy z oddychaniem?
Moim zdaniem ma. Podkreslam, moim zdaniem. Chodzi o to, że nie było winy umyślnej. Ostrzeżenie, zabranie punktu - to dla mnie bardziej adekwatna kara. Czy jakby trafił w nogę z taką siłą, to byś był za dyskwalifikacją? A jakby trafił tuż obok a sędzia dostala rykoszetem? Ok, można patrzeć pod kątem skutku, ja wolę pod kątem zamiaru.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Przypadek ale decyzja słuszna.
21 WS..
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Gary pisze: 6 wrz 2020, 22:39 Moim zdaniem ma. Podkreslam, moim zdaniem. Chodzi o to, że nie było winy umyślnej. Ostrzeżenie, zabranie punktu - to dla mnie bardziej adekwatna kara. Czy jakby trafił w nogę z taką siłą, to byś był za dyskwalifikacją? A jakby trafił tuż obok a sędzia dostala rykoszetem? Ok, można patrzeć pod kątem skutku, ja wolę pod kątem zamiaru.
Skoro zdyskwalifikowano kogoś z takim nazwiskiem to jasny znak, że przepisy nie pozostawiały wyboru.
#NKrising
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Celowe czy nie celowe, pamiętacie sytuację z Nalbandianem? Kopiąc w bandę reklamową raczej też nie planował rozcięcia nogi sędziemu liniowemu. W obu sytuacjach, moim zdaniem, dyskwalifikacja jest w 100% zasadna. Dla jasności, mówię to pomijając moją antypatię do Serba. Tak samo powiedziałbym, gdyby zrobił tak Rafa lub Roger. Ale nie powiem. Dlaczego? Nie wiem, choć się domyślam. :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Gary pisze: 6 wrz 2020, 22:39
tomkillaz pisze: 6 wrz 2020, 22:27 Jakie to ma znaczenie, że uderzył piłkę niezłośliwe i niezbyt mocno, skoro sędzina została trafiona tak skutecznie, że upadła i miała problemy z oddychaniem?
Moim zdaniem ma. Podkreslam, moim zdaniem. Chodzi o to, że nie było winy umyślnej. Ostrzeżenie, zabranie punktu - to dla mnie bardziej adekwatna kara. Czy jakby trafił w nogę z taką siłą, to byś był za dyskwalifikacją? A jakby trafił tuż obok a sędzia dostala rykoszetem? Ok, można patrzeć pod kątem skutku, ja wolę pod kątem zamiaru.
Wilander skomentował to tak, że po zakończeniu wymiany sędziowie i ballboye nie mają obowiązku uważania na piłkę - mogą się czuć bezpiecznie, że nic ich nie walnie.

Nole tę zasadę bezpieczeństwa naruszył, zwłaszcza że piłka nie skozłowała, a trafiła sędzię bezpośrednio, że tak powiem.

W sumie trochę mi go żal, bo też mam temperament i wiem jak kretyńsko czuję się po głupim zachowaniu...

Przyjął to jak mężczyzna, bez teatru w stylu Sereny.

Ciekaw jestem, co powie na konferencji.
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Uderzenie nie było w złości, więc nie byłem pewien czy go zdyskwalifikują. Nie znam przepisów mówiących o tym, ale widocznie przekaz jest jasny: miotasz piłką poza wymianą to odpowiadasz za skutki. I chyba dobrze.
Jeżeli chodzi o moc uderzenia, to jak na Djokovića niewielka, jednak zastanawiam się czy ja potrafiłbym tak mocno uderzyć choćby i pełnym zamachem. W końcu to zawodowiec. Technika bez porównania, prędkości piłki też.

Fakt faktem, że po ogłoszeniu werdyktu Novak zachował się z godnością.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Ale frajersko się wyeliminował rotfl. Rafa i Fed nawet nie muszą grać żeby trzymać dystans szlemów.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
tomkillaz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 29 kwie 2011, 12:54

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Gary pisze: 6 wrz 2020, 22:39
tomkillaz pisze: 6 wrz 2020, 22:27 Jakie to ma znaczenie, że uderzył piłkę niezłośliwe i niezbyt mocno, skoro sędzina została trafiona tak skutecznie, że upadła i miała problemy z oddychaniem?
Moim zdaniem ma. Podkreslam, moim zdaniem. Chodzi o to, że nie było winy umyślnej. Ostrzeżenie, zabranie punktu - to dla mnie bardziej adekwatna kara. Czy jakby trafił w nogę z taką siłą, to byś był za dyskwalifikacją? A jakby trafił tuż obok a sędzia dostala rykoszetem? Ok, można patrzeć pod kątem skutku, ja wolę pod kątem zamiaru.
A dlaczego umyślnej? Mamy również winę nieumyślną, za którą również jest kara. Sankcja jest niższa. W tym wypadku to wg mnie jedyna słuszna decyzja. Nie trafił jej w nogę, tylko w szyję, tak że zaczęła się dusić... Skupienie się na zamiarze bywa zwodnicze wg mnie, liczy się całokształt okoliczności zdarzenia.
Yonex Vcore Xi
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Przecież to nie ma żadnego znaczenia czy to umyślne czy nie, kto miałby niby zdecydować o stopniu umyślności? rotfl i na podstawie czego?
Uderzył sędzinę i nie ma żadnej argumentacji, która może to obronić.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

McGyver pisze: 6 wrz 2020, 22:32 Chory ten tegoroczny US Open. Dla mnie w ogóle nie powinien się odbyć. Nie dość, że wielu zrezygnowało obawiając się wycieczki do USA, to jeszcze zrobiono tam dla nich więzienie. Bo, żeby pytać kogoś czy może z łaski gdzieś wyjść, to dla mnie jak więzienie.
A Kiki Mladenovic nawet spacerniaka nie miała.
A teraz jakaś dziwna decyzja, zrozumiałbym ją gdyby Djoko był odwrócony w stronę tej sędziny i tak zagrał. A odegrał piłkę lekko, nie widząc jej. Niebywały pech, że trafił w jakiś konkretny punkt doprowadzając do jej problemów z oddychaniem.
I po co ci sędziowie liniowi w dobie pandemii skoro jest Hawk eye? Jej tam w ogóle nie powinno być. Kolejny amerykański debilizm.
Haha, tak - to nie wina Novaka, tylko tej Pani, że akurat tam stała. Poza tym, to wina USTA, że zorganizowali US Open. Przecież Novak tutaj jest niewinny... 😮
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Btw. Jakby tak zrobił Kyrgios to byłoby dodatkowo 100 tys. dolarów kary i banicja na rok.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Dyskwalifikacja Mladenovic i Babos w sumie ciekawsza ale nikt tego nie komentuje...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Jeff Tarango serdecznie pozdrawia Novaka Djokovica...
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Dobra co się stało to się nie odstanie. Pytanie kto wygra ten dziwaczny turniej?
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”