Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Wśród Pań z US Open z pierwszej 10 rankingu pozostało już tylko 4 zawodniczki reszta się wycofała. Co oznacza że rozstawienia na ten moment wyglądają tak:

1. Karolina Pliskova
2. Sofia Kenin
3. Serena Williams
4. Naomi Osaka
5. Aryna Sabalenka
6. Petra Kvitova
7. Madison Keys
8. Petra Martic
9. Johanna Konta
10. Garbine Muguruza
11. Elena Rybakina
12. Marketa Vondrousova
13. Alison Riske
14. Anett Kontaveit
15. Maria Sakkari
16. Elise Mertens
17. Angelique Kerber
18. Donna Vekic
19. Dayana Yastremska
20. Karolina Muchova
21. Ekaterina Alexandrova
22. Amanda Anisimova
23. Yulia Putintseva
24. Magda Linette
25. Shuai Zhang
26. Sloane Stephens
27. Ons Jabeur
28. Jennifer Brady
29. Veronika Kudermetova
30. Jelena Ostapenko
31. Kristina Mladenovic
32. Anastasija Sevastova

Z pierwszej setki wycofały się
- Barty
- Halep
- Svitolina
- Andreescu
- Bertens
- Bencic
- Wang
- Pavlyuchenkova
- Strycova
- Kuznetsova
- Zheng
- Gorges
- Ferro
- Zhu
- Wang
- Potapova
- Bogdan
- Badosa Gibert
- Stosur

Rozstawienie u Panów
1. Novak Djokovic
2. Dominic Thiem
3. Daniil Medvedev
4. Stefanos Tsitsipas
5. Alexander Zverev
6. Matteo Berrettini
7. David Goffin
8. Roberto Bautista Agut
9. Diego Schwartzman
10. Andrey Rublev
11. Karen Khachanov
12. Denis Shapovalov
13. Cristian Garin
14. Grigor Dimitrov
15. Felix Auger Aliassime
16. John Isner
17. Benoit Paire
18. Dusan Lajovic
19. Taylor Fritz
20. Pablo Carreno Busta
21. Alex de Minaur
22. Nikoloz Basilashvili
23. Daniel Evans
24. Hubert Hurkacz
25. Milos Raonic
26. Kei Nishikori (wczoraj zdiagnozowano u niego koronawirusa)
27. Filip Krajinovic
28. Borna Coric
29. Jan Lennard Struff
30. Guido Pella
31. Casper Ruud
32. Marin Cilic

Z pierwszej setki wycofali się
- Nadal
- Federer
- Monfils
- Fognini
- Wawrinka
- Kyrgios
- Tsonga
- Pouille
- Herbert
- Jarry
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Serena pociśnie ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Patrzę sobie na dzisiejsze spotkania w NY i po prostu słabo się je ogląda. Dla mnie ta cała sytuacja to paranoja do sześcianu. Dlaczego dzieci nie mogą podawać ręczników tenisistom w rękawiczkach? Wirus skoczy na nich jak pchła? Przecież oni cały czas przechodzą badania na Covid, są w jakimś paranoicznym reżimie sanitarnym. Po meczu nie mogą sobie normalnie podać ręki, bo to byłaby zbrodnia pewnie... Wychłostać. W meczach piłkarskich lig Europy nikt się już dawno tym nie przejmuje. Cała jedenastka się obściskuje, a tutaj dwóch rozniesie między sobą Covid. Na trybuny najłatwiej nikogo nie wpuszczać, a przecież jakby wpuścili 50-100 osób siedzących w różnych miejscach i odstępach to nie byłoby żadnej różnicy. A przynajmniej by brawa jakieś były. Wszyscy epidemiolodzy mówią, że prawdopodobieństwo zakażenia na otwartej przestrzeni jest minimalne.
Smutny jest taki tenis.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

To może inaczej - po co te maski na twarzach dzieci do piłek jak i tak te piłki razem z zawodnikami dotykają, bez rękawiczek? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

McGyver pisze: 22 sie 2020, 23:30 Dlaczego dzieci nie mogą podawać ręczników tenisistom w rękawiczkach? Wirus skoczy na nich jak pchła?
Mam akurat odwrotnie: to podawanie ręczników wydawało mi się zawsze nieco zbyt daleko idącym ukłonem.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

To, czy jest to zbyt daleko idący ukłon czy nie to inna sprawa a to, co poruszył Vivid to inna i imo ma w tym dużo racji. Tenis zawodowy nie wiadomo dlaczego jakoś tak mocno covidem oberwał. Pół sezonu zawieszone, jakieś dziwne restrykcje, które nie mają miejsca w innych dyscyplinach, np w kopanej. Dziwne to wszystko, mi osobiście szkoda tenisistów i organizatorów, że jest taka sraczka. Takie jakieś smutne te mecze teraz
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Widzę, że Muchova gra. To Świątek nie pofika rotfl rotfl rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Vivid pisze: 24 sie 2020, 15:20 Widzę, że Muchova gra. To Świątek nie pofika rotfl rotfl rotfl
Ślepy jesteś i nudny.
Muchova i Świątek były w dwóch różnych połówkach drabinki. Mogły teoretycznie zagrać dopiero w finale.
Świątek przegrała już z McHale wczoraj - więc nawet nie raczyłeś sprawdzić czy jeszcze gra ignorancie. Albo Twoimi słowami zanim coś napiszesz to sprawdź temat a nie piszesz bo się nie znasz to się wypowiesz. To nie onet Panie Vivid!
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

A wpadłeś na to Geniuszu, że ja o USO20, które się nie zaczęło jeszcze? Losowania też chyba nie było.
No tak, pewnie nie wpadłeś, choć rozpiska osób na początku strony dotyczy USO20 ...
Oj Jakuboto ... rotfl

Ale dzięki za info, że gdzieś zagrała i przerżnęła :::gd::: :::yay:::
Świetny prognostyk ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Linette też przegrała z wracającą Zwonariewą. W sumie przez tę całą pandemię zapomniałem, że ona wznowiła karierę. :rolleyes: Zdecydowanie nie najlepszy rok na takie powroty.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Vivid pisze: 24 sie 2020, 15:55 A wpadłeś na to Geniuszu, że ja o USO20, które się nie zaczęło jeszcze? Losowania też chyba nie było.
No tak, pewnie nie wpadłeś, choć rozpiska osób na początku strony dotyczy USO20 ...
Oj Jakuboto ... rotfl

Ale dzięki za info, że gdzieś zagrała i przerżnęła :::gd::: :::yay:::
Świetny prognostyk ;)
To tym bardziej pisanie o USO które się nie zaczęło i obsada może się zmienić to przebłysk Twojego geniuszu...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

A wracając do Cincy.. :wink:
Po pierwsze, szybko w tym roku, nawet bardzo szybko jak na aktualne standardy, ciekawy pomysł ze zmianą nawierzchni na Laykold, Roger pewnie pluje sobie w brodę. :D
Po drugie, mecz Zworka z Andym ..Obciach trochę, że dwudziestotrzylatek, typowany (wciąż) na przyszły numer jeden nie jest w stanie wygrać na szybkiej nawierzchni z niepełnosprawnym weteranem ze sztucznym biodrem, grającym praktycznie bez pierwszego serwisu. Inna sprawa, że Andy biegał wczoraj jak cyborg, start do skrótów jak za najlepszych lat, brawo.
Po trzecie, Novak z jakąś kontuzją szyi ledwo się przeczołgał przez Berankisa, na szczęście Litwin w kluczowych momentach doznawał awarii mózgu i udało się w dwóch, ale trzeba powiedzieć, że pod ciężkim ostrzałem biegał mój Serb. Na wygranie Cincy nie liczę i on chyba też nie, ale byłoby szkoda, gdyby nie wykorzystał okazji capnięcia USO bo te całe next żen o kant odwłoku można potłuc. Hubi, Shapo, Tiafoe, Fritz, FAA, Zworek.. tfu, zaraza, jak mówiła moja Babcia. Nawet Thiem zaliczył wylot wygrywając całe trzy gemy w dwóch setach z Filipem, a mówili, że taki ograny po tych pokazówkach, które orał jak przodownik pracy socjalistycznej.
Po czwarte i ostatnie, skandalicznie potraktowano tych dwóch pechowców, wykopując ich z turnieju, mimo negatywnych wyników testów, ale jak widać złowrogi przykład Adria Touru nie poszedł na marne. Trochę śmiesznie to wygląda jak się zawodnicy przy siatce dystansują po meczu, zwłaszcza że piłki każdy jeden maca w spoconych łapach, a potem wycierają ręce i twarze w te swoje ręczniki, ale wiadomo, propaganda ma swoje prawa.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2020, 13:25 przez ayshe, łącznie zmieniany 1 raz.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Jakuboto pisze: 25 sie 2020, 10:59 To tym bardziej pisanie o USO które się nie zaczęło i obsada może się zmienić to przebłysk Twojego geniuszu...
Co mam Ci powiedzieć? Jakubotyzm na korcie, jakubotyzm na forum ...
Nie wiem co Cię ugryzło w pracy, w domu, czy w zagrodzie :P, ale może nie przenoś tego na forum?
Taka dygresjo-sugestia ;)

Zwonara to już gra jakiś czas.

Co do Cincy w NY ;) - czy te wyniki są ciekawe? Nie dla mnie. To znaczy dziwiłyby gdyby był normalny cykl rozgrywek w toku. Musimy jednak brać pod uwagę to co jest. W tej sytuacji wszystko jest możliwe, ale inna sprawa co nie powinno się zadziać (np. Murek-Zworek).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

ayshe pisze: 25 sie 2020, 13:42 ..Andy biegał wczoraj jak cyborg, start do skrótów jak za najlepszych lat, brawo.
Nadspodziewanie dobrze zagrał Murek. Oba mecze i z Tiafoe i ze Zverevem . Brawo.
Ja od początku pandemii przestałam śledzić tenisowe wieści stąd może śmieszne pytanie.. Cinci rozgrywają w NY? O_O
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

W NY. Chodziło o skoszarowanie zawodników, żeby im zarazy nie rozwlekli, taki tenisowy kołchoz zorganizowano. Z ciekawostek, to wyczytałam, że wyjątkowo oba turnieje są grane tymi samymi piłkami.

Karen też za burtą.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

O, kibice się odhibernowali :).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Marcin_L pisze: 26 sie 2020, 05:51 O, kibice się odhibernowali :).
Oby nie kibole ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Marcin_L pisze: 26 sie 2020, 05:51 O, kibice się odhibernowali :).
Mieli lockdown, ale się skończył. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

ayshe pisze: 25 sie 2020, 22:07 W NY. Chodziło o skoszarowanie zawodników, żeby im zarazy nie rozwlekli, taki tenisowy kołchoz zorganizowano. Z ciekawostek, to wyczytałam, że wyjątkowo oba turnieje są grane tymi samymi piłkami.
To w ramach oszczędności? rotfl
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

TomPL pisze: 26 sie 2020, 13:25
ayshe pisze: 25 sie 2020, 22:07 W NY. Chodziło o skoszarowanie zawodników, żeby im zarazy nie rozwlekli, taki tenisowy kołchoz zorganizowano. Z ciekawostek, to wyczytałam, że wyjątkowo oba turnieje są grane tymi samymi piłkami.
To w ramach oszczędności? rotfl
No raczej, niedługo każą im zamiatać korytarze żeby było taniej. :wink:
Vivid pisze: 26 sie 2020, 09:05
Marcin_L pisze: 26 sie 2020, 05:51 O, kibice się odhibernowali :).
Oby nie kibole ;)
Spoko, spoko, jak (jeśli) tylko Novak wygra tego Szlema, to na bank ktoś stwierdzi, że to się nie liczy... I wtedy się zacznie stara, dobra nawalanka. :D

Pamiętacie tę australijską konfę Cipasa, gdzie jojczał po porażce z Raonicem, jak to on nie umi z takimi dziwadłami grać?.. No to teraz się uczy: Anderson, Isner, Opelka i pewnie Miłosz na deser. Karma is a bitch. :D
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”