Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Finał miksta transmitowany przez Eurosport, miło. Bardzo przyjemnie się ogląda, lepsze wrażenie sprawiają panie: Krejcikova i Mattek - Sands, szczególnie Amerykanka jest niesamowita. 👍
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Mart12 pisze: 1 lut 2020, 12:34
Tenisfan pisze: 31 sty 2020, 13:41 W finale RG 2015 Karol Stopa z Dawidem Celtem powiedzieli "Stan, bo jak nie ty to kto.", to teraz napiszę "Dominic, bo jak nie ty to kto." :)
Ja pamiętam jak przed finałem RG w 2015 Wilander mówił, że Wawrinka jest jedynym graczem, który może zatrzymać Djokovica. Tylko powiedzenie czegoś takiego w momencie, w którym tylko ten Wawrinka w turnieju został poza Novakiem nie ma żadnego sensu :rolleyes:

Jeżeli chodzi o jutrzejszy finał, szanse oceniam na 65 do 35 dla Djokovica z racji tego jak świetnie Djokovic się w Australii czuje i jak pewnie wygrywa mecz za meczem. Za Thiemem jednak według mnie przemawia parę rzeczy:
1. Wygrał 4 z ostatnich 5 meczów z Djokovicem (w tym świetny mecz w Londynie oraz ostatnie starcie w Wielkim Szlemie)
2. Udowadnia cały czas, że psychicznie jest mocny. Zarówno w dwóch wymienionych wcześniej meczach jak i w tym turnieju potrafił wyjść z trudnych sytuacji i skoncentrować się w ważnych momentach (ktoś tutaj już wspomniał, że przecież wygrał 5 tb z rzędu, z czego 3 z Nadalem).

Mam nadzieję, że mecz potrwa conajmniej 3,5h i będziemy mogli oglądać mecz na poziomie zbliżonym do tego co pokazali w listopadzie na WTF.


Mimo wszystko ja tego nie widzę żeby Thiem wygrał. No gra dobrze ale jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić że gość pokonuje Rafe i jeszcze Novaka i wygrywa cały turniej, mimo całego mojego podziwu dla Austriaka. Dopóki nie zobaczę jak ktoś młody wygrywa szlema, zawsze w finałach typu Djokovic vs Thiem , Nadal vs Medvedev itp zawsze będzie 90 do 10 dla tego który jest faworytem. Widziałem taki filmik w którym pytali zawodników o ich przewidywania na rok 2020, i większość z nich mówiła o tym że zobaczymy nowego mistrza wielkoszlemowego, a jeden Wawrinka stwierdził że według niego tak nie będzie, i że Rafa z Novakiem zgarną wszystkie szlemy, i ja się z nim zgadzam. Tak sobie ostatnio myślałem że jak szlema ma zdobyć ktoś z młodych, to w sytuacji gdy dwaj z nich będa się o to bic między sobą w finale. W przypadku finałów Nadal lub Djoko vs Next żen zawsze czegoś brakuje....
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Wygra jutro Thiem. Dominik Thiem.
21 WS..
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

ReTo pisze: 1 lut 2020, 21:43
Mart12 pisze: 1 lut 2020, 12:34
Tenisfan pisze: 31 sty 2020, 13:41 W finale RG 2015 Karol Stopa z Dawidem Celtem powiedzieli "Stan, bo jak nie ty to kto.", to teraz napiszę "Dominic, bo jak nie ty to kto." :)
Ja pamiętam jak przed finałem RG w 2015 Wilander mówił, że Wawrinka jest jedynym graczem, który może zatrzymać Djokovica. Tylko powiedzenie czegoś takiego w momencie, w którym tylko ten Wawrinka w turnieju został poza Novakiem nie ma żadnego sensu :rolleyes:

Jeżeli chodzi o jutrzejszy finał, szanse oceniam na 65 do 35 dla Djokovica z racji tego jak świetnie Djokovic się w Australii czuje i jak pewnie wygrywa mecz za meczem. Za Thiemem jednak według mnie przemawia parę rzeczy:
1. Wygrał 4 z ostatnich 5 meczów z Djokovicem (w tym świetny mecz w Londynie oraz ostatnie starcie w Wielkim Szlemie)
2. Udowadnia cały czas, że psychicznie jest mocny. Zarówno w dwóch wymienionych wcześniej meczach jak i w tym turnieju potrafił wyjść z trudnych sytuacji i skoncentrować się w ważnych momentach (ktoś tutaj już wspomniał, że przecież wygrał 5 tb z rzędu, z czego 3 z Nadalem).

Mam nadzieję, że mecz potrwa conajmniej 3,5h i będziemy mogli oglądać mecz na poziomie zbliżonym do tego co pokazali w listopadzie na WTF.


Mimo wszystko ja tego nie widzę żeby Thiem wygrał. No gra dobrze ale jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić że gość pokonuje Rafe i jeszcze Novaka i wygrywa cały turniej, mimo całego mojego podziwu dla Austriaka. Dopóki nie zobaczę jak ktoś młody wygrywa szlema, zawsze w finałach typu Djokovic vs Thiem , Nadal vs Medvedev itp zawsze będzie 90 do 10 dla tego który jest faworytem. Widziałem taki filmik w którym pytali zawodników o ich przewidywania na rok 2020, i większość z nich mówiła o tym że zobaczymy nowego mistrza wielkoszlemowego, a jeden Wawrinka stwierdził że według niego tak nie będzie, i że Rafa z Novakiem zgarną wszystkie szlemy, i ja się z nim zgadzam. Tak sobie ostatnio myślałem że jak szlema ma zdobyć ktoś z młodych, to w sytuacji gdy dwaj z nich będa się o to bic między sobą w finale. W przypadku finałów Nadal lub Djoko vs Next żen zawsze czegoś brakuje....
Zgadzam się, faworytem jest Novak. Wg mnie jednak Thiem ma coś czego zawodnicy z grupy "NextGen" nie mają, czyli doświadczenie w meczach o taką stawkę oraz umiejętność zachowania spokoju i koncentracji w ważnych momentach. Poza tym no cóż... kiedyś chyba ktoś z tej Trójki przegra w końcu w finale wielkoszlemowym z kimś spoza Top3. Na US Open było blisko, a jutro będzie ku temu kolejna okazja.

Przewidując jednak w ciemno: 4 długie sety i wygrana Serba :wink:
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Moim zdaniem mimo wszystko wygra Novak, mimo, że poprzedni rok w ich rywalizacji był lepszy dla Dominica. Tyle, że raczej zobaczymy od początku Serba z wyłączonymi emocjami, który uśmiechnie się pewnie dopiero jeśli wygra mecz, podejdzie do finału w podobny sposób i na tym samym stopniu koncentracji jak rok temu. Jeżeli Novak utrzyma dyspozycję serwisową z turnieju (poza tym co pokazał na początku pierwszego seta z Fedem) powinien wygrać, nawet jeśli będą 2-3 taje. Przy okazji Nole ma więcej asów od Feda, przy mniejszej liczbie rozegranych setów.
Przypominam też, że Thiem w ubiegłorocznym RG również miał być równorzędnym rywalem dla Rafy, a trzymał poziom tylko przez jednego seta.
Jeżeli gdzieś mamy szukać przegranego przez Big3 szlema to myślę, że albo RG w odniesieniu do Thiema lub USOpen dla obecnej ekipy z miejsc 4-7 rankingu. Co więcej, uważam, że to pierwsze jest bardziej realne. Natomiast po trawie za bardzo biegać nawet nie potrafią, a co dopiero rywalizować z oldboyami, na Wimbie szybciej uwierzę w jakiś wielki powrót Murray'a lub Delpo niż wygrany turniej dla nextgena.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Niby Novak faworytem, ale psychicznie próbuję przygotować się na kilka zawałów, oby żaden nie był ostateczny, bo meczu a'la finał RG '15 nie zniesę, zwłaszcza z gościem, który próbuje być Wawrinką. Ajde.
Ed. O_O Ale ciśnie, 3:0. :D
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Na razie to panowie są w rolach mistrz i uczeń. Novak drugi serwis Thiema wręcz ośmiesza.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Póki co egzekucja, obudź się Dominik, nie po to debla przekładałem, żeby o 11:30 było po dekoracji. 🤔
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Mimo tego, że wygląda to na razie jak wygląda to mam dziwne przeczucie, że będzie to wyglądało jak w przypadku Wawriniki w Paryżu 2015 i Thiem wygra 3:1.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

advantage pisze: 2 lut 2020, 10:12 Mimo tego, że wygląda to na razie jak wygląda to mam dziwne przeczucie, że będzie to wyglądało jak w przypadku Wawriniki w Paryżu 2015 i Thiem wygra 3:1.
Na pewno nie przy takiej bezradności w przypadku głębokich returnów.

Edit: Linowy piłkę, która wylądowała przed linią wywołał jako aut. :rolleyes:
Ostatnio zmieniony 2 lut 2020, 10:15 przez Cambrinus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Cambrinus pisze: 2 lut 2020, 10:13
advantage pisze: 2 lut 2020, 10:12 Mimo tego, że wygląda to na razie jak wygląda to mam dziwne przeczucie, że będzie to wyglądało jak w przypadku Wawriniki w Paryżu 2015 i Thiem wygra 3:1.
Na pewno nie przy takiej bezradności w przypadku głębokich returnów.
Znaczy zakładam, że presja zejdzie i się ogarnie :D
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Cambrinus pisze: 2 lut 2020, 10:13
advantage pisze: 2 lut 2020, 10:12 Mimo tego, że wygląda to na razie jak wygląda to mam dziwne przeczucie, że będzie to wyglądało jak w przypadku Wawriniki w Paryżu 2015 i Thiem wygra 3:1.
Na pewno nie przy takiej bezradności w przypadku głębokich returnów.

Edit: Linowy piłkę, która wylądowała przed linią wywołał jako aut. :rolleyes:
Przede wszystkim Thiem musi zagrać agresywniej, zwłaszcza bh, który na razie na pół gwizdka. Tak się nie da wygrać z Novakiem :tired:
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Serb pomógł trochę i może się Austriak na jakieś granie załapie. Teraz bardzo ważny serwis Dominica.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

W ogóle praca liniowych na tym turnieju wygląda dramatycznie, chociaż jest to opinia po obejrzeniu nikłego % rozegranych meczów, może po prostu źle trafiam, choć wątpię.
Dominik niespodziewanie odrabia stratę przełamania, dobrze dla meczu.
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Jestem zaskoczona jak kiepskim komentatorem stał się p..Karol . I to kombo z Sidorem :/ . Od początku właściwie zniechęcają do oglądania , Piejac zachwyty nad każdym zagraniem Nole a pozbawiając całkowicie szans Dominika, jakby pierwszy raz mecz oglądali.
Tymczasem równo .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Pierwszy zawał już za mną, ale nic to, bo mecz jest świetny. :::gd:::
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

A już go dopadał....I na końcu podwójny błąd serwisowy. Masakra :( Jak Dominic nie zagra na full od początku drugiego seta, to po meczu....
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Świetny? Niestety mam zupełnie inne odczucia, mało czystych wygrywających, asekuracyjny bekhend Domibika, sporo prostych błędów. Liczę, że gra zacznie się w 2gim secie.
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Tenisówka pisze: 2 lut 2020, 10:26 Jestem zaskoczona jak kiepskim komentatorem stał się p..Karol . I to kombo z Sidorem :/ . Od początku właściwie zniechęcają do oglądania , Piejac zachwyty nad każdym zagraniem Nole a pozbawiając całkowicie szans Dominika, jakby pierwszy raz mecz oglądali.
Tymczasem równo .
Też mnie to lekko irytuje, ale jeszcze bardziej mnie irytuje jak komentator próbuje robić z widza idiotę i twierdzi, że nawet jak przeciwnik gra fatalnie to ma szanse wygrać... :](nie twierdzę, że Austriak gra fatalnie w tym finale, to tylko taki przykład.) Po prostu widać kto tutaj rozdaje karty i nie jest to Austriak.
To jest finał w wielu aspektach podobny do tych z finałami Dominica z Rafą. Coś tam Dominic próbuje, ale na końcu i tak wygrywa rywal. Oczywiście Rafa go ogrywał jak dziecko w finałach RG.
A co do porównań szans Dominica ze Stanem....to z całym szacunkiem dla Thiema, ale Stan ma więcej argumentów od niego w pojedynkach z Novakiem. :)
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Tenisfan pisze: 2 lut 2020, 10:47 To jest finał w wielu aspektach podobny do tych z finałami Dominica z Rafą. Coś tam Dominic próbuje, ale na końcu i tak wygrywa rywal. Oczywiście Rafa go ogrywał jak dziecko w finałach RG.
A co do porównań szans Dominica ze Stanem....to z całym szacunkiem dla Thiema, ale Stan ma więcej argumentów od niego w pojedynkach z Novakiem. :)
Nie zgadzam się, tutaj Dominic ma więcej argumentów w wymianach niż z Rafą na RG. Problem z tym, że przegrywa taktycznie. No i na returnie jest przepaść między nimi.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”