ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

W jednym gemie meczu Polki miało miejsce 18 równowaga :D
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Baszak w finale juniorskiego AO nastolatek!
Opóźniony, ale o dziwo czysto grany forhend, urozmaicony i mocny serwis, dobry przegląd pola i przede wszystkim jednoręczny bekehnd- już ją lubię.

Decydujący gem w 3. secie? Ten, w którym Polka obroniła... 11 piłek na przełamanie.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Weronika Baszak w finale juniorskim! Brawo! Oglądałem końcówkę jej meczu z Niemko-Serbką Vecic i byłem pod wrażeniem gry obu dziewczyn. Waliły, ile fabryka dała i praktycznie same wygrywające piłki po długich wymianach prawie bez niewymuszonych błędów. Naprawdę szacun! Finał na Rod Laver Arena!
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Jednak Dominic, chociaż spodziewałem się 5 setów dziś. Zobaczymy na ile starczy mu sił na niedzielę. Biorąc pod uwagę ich poprzednie starcia (poza ostatnim półfinałem RG) szykuje się dobry mecz
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

5 tie breaków z rzędu na tym etapie imprezy wygrał Thiem, mysi być mocny psychicznie Myślę, że w niedzielę będę ściskał kciuki za Thiema w bardzo zacnym towarzystwie, Rogera i Rafy.
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

W finale RG 2015 Karol Stopa z Dawidem Celtem powiedzieli "Stan, bo jak nie ty to kto.", to teraz napiszę "Dominic, bo jak nie ty to kto." :)
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Tenisfan pisze: 31 sty 2020, 13:41 W finale RG 2015 Karol Stopa z Dawidem Celtem powiedzieli "Stan, bo jak nie ty to kto.", to teraz napiszę "Dominic, bo jak nie ty to kto." :)
Chyba jesteście fanami bajek o Misiu Uszatku :D Zobaczymy, może Uszaty da radę. Chyba w ostatnich latach nie był ulubionym rywalem Novaka.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Kort zwolnili, czyli jak dla mnie więcej kuku Djoko raczej miał szansę zrobić Thiem niż Sasha.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

SABR pisze: 31 sty 2020, 12:54 Baszak w finale juniorskiego AO nastolatek!
Opóźniony, ale o dziwo czysto grany forhend, urozmaicony i mocny serwis, dobry przegląd pola i przede wszystkim jednoręczny bekehnd- już ją lubię.

Decydujący gem w 3. secie? Ten, w którym Polka obroniła... 11 piłek na przełamanie.
Bardzo popularna stała się ta prostockowa opcja Steama 100-tki - Ostapenko, obecnie Svitolina, Baszek też...
W ogóle Steam 99 i 100 urosły do rangi dość popularnych prostocków. O tym drugim napisałem wyżej, a pierwszy wszak używała Svitolina, Henin (na emeryturze), Ferrer (na końcówce kariery), a dalej używają go Riske, Halep i De Minaur. Oczywiście mówimy o matrycy - gro z tych prostocków było w parametrach niedostępnych dla człowieka z ulicy - najbardziej rzucał się w oczy fakt, że 99-tka w większości przypadków gdy była używana przez pro, była w wersjach XL (27,5-28 cali).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

3:1 Thiem..
21 WS..
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Lukasz_b20 pisze: 31 sty 2020, 21:41 3:1 Thiem..
Dżoko spoko...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
asia
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 19 sty 2016, 12:48

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Thiem to się łapie do Next Żenady? Jakoś wiekowo chyba mu bliżej do Dimitrovów, Raoniców...
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Weronika Baszak niestety przegrała w finale AO juniorów. :(
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

asia pisze: 1 lut 2020, 05:22 Thiem to się łapie do Next Żenady? Jakoś wiekowo chyba mu bliżej do Dimitrovów, Raoniców...

Tam się łapie każdy kto nie jest Federerem, Nadalem i Djokovicem :D
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Muguruza przegrała sama ze sobą. :rolleyes:
ReTo pisze: 1 lut 2020, 11:35
asia pisze: 1 lut 2020, 05:22 Thiem to się łapie do Next Żenady? Jakoś wiekowo chyba mu bliżej do Dimitrovów, Raoniców...
Tam się łapie każdy kto nie jest Federerem, Nadalem i Djokovicem :D
Wawrinka, Murray czy Del Potro się nie łapią. :P
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Brawo dla Amerykanki. Świetny turniej w jej wykonaniu. ;)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Super, kibicowałem pyzatej Zośce :).
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Marcin_L pisze: 1 lut 2020, 11:59 Super, kibicowałem pyzatej Zośce :).
Ja kibicowałem Muguruzie, ale uważam, że Kenin wygrała zasłużenie. Nawet po wygraniu pierwszego seta przez Hiszpankę, czułem, że wygra Amerykanka. Była bardziej zdeterminowana i mimo wkurzających emocjonalnych reakcji w czasie gry, rozgrywała poszczególne wymiany bardzo mądrze. Gratulacje, zwłaszcza, że był to jej pierwszy finał WS.
Awatar użytkownika
asia
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 19 sty 2016, 12:48

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Cambrinus pisze: 1 lut 2020, 11:55 Muguruza przegrała sama ze sobą. :rolleyes:
ReTo pisze: 1 lut 2020, 11:35
asia pisze: 1 lut 2020, 05:22 Thiem to się łapie do Next Żenady? Jakoś wiekowo chyba mu bliżej do Dimitrovów, Raoniców...
Tam się łapie każdy kto nie jest Federerem, Nadalem i Djokovicem :D
Wawrinka, Murray czy Del Potro się nie łapią. :P
W sumie. rotfl Czyli jutro sam zdecyduje z kim chce trzymać... Sprawiedliwie. :::gd:::
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Tenisfan pisze: 31 sty 2020, 13:41 W finale RG 2015 Karol Stopa z Dawidem Celtem powiedzieli "Stan, bo jak nie ty to kto.", to teraz napiszę "Dominic, bo jak nie ty to kto." :)
Ja pamiętam jak przed finałem RG w 2015 Wilander mówił, że Wawrinka jest jedynym graczem, który może zatrzymać Djokovica. Tylko powiedzenie czegoś takiego w momencie, w którym tylko ten Wawrinka w turnieju został poza Novakiem nie ma żadnego sensu :rolleyes:

Jeżeli chodzi o jutrzejszy finał, szanse oceniam na 65 do 35 dla Djokovica z racji tego jak świetnie Djokovic się w Australii czuje i jak pewnie wygrywa mecz za meczem. Za Thiemem jednak według mnie przemawia parę rzeczy:
1. Wygrał 4 z ostatnich 5 meczów z Djokovicem (w tym świetny mecz w Londynie oraz ostatnie starcie w Wielkim Szlemie)
2. Udowadnia cały czas, że psychicznie jest mocny. Zarówno w dwóch wymienionych wcześniej meczach jak i w tym turnieju potrafił wyjść z trudnych sytuacji i skoncentrować się w ważnych momentach (ktoś tutaj już wspomniał, że przecież wygrał 5 tb z rzędu, z czego 3 z Nadalem).

Mam nadzieję, że mecz potrwa conajmniej 3,5h i będziemy mogli oglądać mecz na poziomie zbliżonym do tego co pokazali w listopadzie na WTF.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”