Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Marcin_L pisze: 29 sty 2020, 12:15 Nie oglądam, ale z Rafą jak z wampirem. Nie dobijesz kołkiem osinowym, to zawsze się może odrodzić.
Żyje :wink: 2:1 w setach.
VAMOS!
Ale prawdę mówiąc, uważam, że Dominik jest minimalnie lepszym zawodnikiem. Piłki jakie odgrywa w defensywie to jakiś kosmos. Może to wpływa na mój odbiór jakości, bo komentatorzy mówili, że statystyki wygranych piłek są prawie identyczne.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Roger pisze: 29 sty 2020, 12:42
Madox pisze: 29 sty 2020, 12:26 Jeśli Thiem wygra, to w finale chcę Zvereva z Novakiem, a nie Austriaka. Zverev potrafi ograć Serba.
A czy Zverew wygrał kiedykolwiek z Novakiem w WS? Thiem pokonał Nowaka w 1/2 RG. Moim zdaniem Thiem ma większe szanse na powalczenie z Djokovicem w finale. Dla Zverewa byłby to pierwszy finał WS i mógłby pęc już przed meczem. Dobra, to wszystko gdybania. Jeszcze Nadal nie przegrał, a nie można go skreślać nigdy.

No właśnie. Thiem pokonał Novaka w Paryżu. A Melbourne to podwórko Djokovica. Pokonać to tutaj to prawie taki wyczyn jak pokonać Rafe w Paryżu oczywiście z naciskiem na prawie.
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Jaja ze stali...
Awatar użytkownika
fidga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 258
Rejestracja: 14 wrz 2010, 13:39

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Kupa szczęścia po półfinale do domu raczej.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Gem, set, mecz, to chyba już na pewno Rafa przegrał? :::hmm::: :teathy:
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Piękny mecz, gratulacje dla Thiema i Rafy! Thiem o mało co nie wypuścił zwycięstwa, tak jak z Novakiem na RG, ale dał radę, brawo!
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Marcin_L pisze: 29 sty 2020, 14:03 Gem, set, mecz, to chyba już na pewno Rafa przegrał? :::hmm::: :teathy:
Taśma w roli kołka :wink:
Trzy przegrane tajbreki :dvl(: :dvl(: :dvl(:
Gdyby nie ta taśma, to chętnie nazwałabym Rafę imieniem siostry księżnej Kate :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Brawo Domiś! :::gd:::

Obyło się bez piątego seta co być może da szansę na ciekawy półfinał ale nie zmienia niestety za wiele w kontekście końcowych rozstrzygnięć .Jak słyszę grozi ,że Dziadek nie pojawi się na korcie - a jeśli to raczej będzie to obecność symboliczna - piątkowy półfinał będzie ( oby) powiewem świeżości i miłą odmianą od kolejnego "starcia emerytowanych tytanów".

Wszystko układa się pod Novaka - jeśli nie nastąpi kataklizm w niedziele podniesie puchar.
Szczęście sprzyja lepszym - teraz to Novak.

Rafa jak to Rafa :giv_hrt: - dał z siebie ile mógł i walczył do końca - ciesze się, że nie przeszedł dalej bo tylko by się kontuzji nabawił a niezmiennie najważniejszy jest Paryż.

Trochę mnie irytowała w komentarzu ciężko skrywana niechęć do Nadala Stopy i Sidora - ale od czego jest wyłączenie komentarza w ogóle.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 14:36 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 2 razy.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Tenisówka pisze: 29 sty 2020, 14:14 Trochę mnie irytowała w komentarzu ciężko skrywana niechęć do Nadala Stopy i Sidora - ale od czego jest wyłączenie komentarza w ogóle.
Mnie też :dvl(:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Nie widziałem meczu Nadal-Thiem, ale wynik jest dla mnie zaskoczeniem....
Szkoda, że taki piach zagrał Stan. Tak bardzo chciałem aby znowu lał każdego jak leci. :(
Ciekawe kto będzie wygodniejszym rywalem dla Federera w finale, Zverev czy Thiem. rotfl
Awatar użytkownika
Marco Polo
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 27 sty 2016, 15:11

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Praktycznie nie udzielam się na forum , ale naszła mnie taka refleksja dotycząca Nadala . Nie wiem jak wy uważacie ale w ostatnim czasie w kluczowych momentach meczu tak jak dziś czy z kangurem grając na seta traci uzyskaną wcześniej przewagę , nie potrafi domknąć seta , meczu . Zastanawia mnie to ,chociaż niektórzy komentatorzy podkreślają jego mocną głowę ?
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Marco Polo pisze: 29 sty 2020, 15:31 Praktycznie nie udzielam się na forum , ale naszła mnie taka refleksja dotycząca Nadala . Nie wiem jak wy uważacie ale w ostatnim czasie w kluczowych momentach meczu tak jak dziś czy z kangurem grając na seta traci uzyskaną wcześniej przewagę , nie potrafi domknąć seta , meczu . Zastanawia mnie to ,chociaż niektórzy komentatorzy podkreślają jego mocną głowę ?
Mocna głowa to już nie o tym emerycie.
Nawet wczoraj komentowany że z big3 na chwilę obecną najwięcej zimnej krwi ma Novak.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Marco Polo pisze: 29 sty 2020, 15:31 Praktycznie nie udzielam się na forum , ale naszła mnie taka refleksja dotycząca Nadala . Nie wiem jak wy uważacie ale w ostatnim czasie w kluczowych momentach meczu tak jak dziś czy z kangurem grając na seta traci uzyskaną wcześniej przewagę , nie potrafi domknąć seta , meczu . Zastanawia mnie to ,chociaż niektórzy komentatorzy podkreślają jego mocną głowę ?
Czynników mających na to wpływ jest mnóstwo. Ciężko je nawet wymienić bo to pewnie bardzo indywidualne jest.
W przypadku top 3 emerytów największe znaczenie ma moim zdaniem obecnie forma. Jest forma sportowa głowa wytrzyma wszystko .
Novak jest w formie i każde spotkanie wyciągnie, każdą przewagę zniweluje , itd itp. Nie można tego powiedzieć o Nadalu który zaszedł gdzie zaszedł w turnieju bo Tour jest żałośnie słaby. Jak Rafa był w formie to bronił brejków, odrabiał straty z 0:5, no robił co chce.
Jak Novak biedował ze zdrowiem to też mu to wygrywanie szło jak krew z nosa.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Ale Kubot ze Świątek dali ciała :::bd:: W ćwierćfinale miksta wygrali pierwszego seta 6:3, w drugim w TB prowadzili z przełamaniem 4:2...A STB to już kompletna katastrofa, chyba było 2:10. Najlepsza na korcie z egzotycznej australijskiej pary była smakowita ciemnoskóra laska Shoarma :D No dobra, tak naprawdę Sharma. Szkoda, półfinał był bardzo blisko, a można było pokusić się o wygranie Wielkiego Szlema w mikście ;(
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Wygranie szlema w mikście? Na szlema to tam idzie Murray z Mattek-Sands.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Niewytłumaczalna zapaść u Kubota w tie-breaku drugiego seta i w super tie-breaku - zepsuł wszystko co miał na rakiecie...
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Tenisówka pisze: 29 sty 2020, 15:56
Marco Polo pisze: 29 sty 2020, 15:31 Praktycznie nie udzielam się na forum , ale naszła mnie taka refleksja dotycząca Nadala . Nie wiem jak wy uważacie ale w ostatnim czasie w kluczowych momentach meczu tak jak dziś czy z kangurem grając na seta traci uzyskaną wcześniej przewagę , nie potrafi domknąć seta , meczu . Zastanawia mnie to ,chociaż niektórzy komentatorzy podkreślają jego mocną głowę ?
Czynników mających na to wpływ jest mnóstwo. Ciężko je nawet wymienić bo to pewnie bardzo indywidualne jest.
W przypadku top 3 emerytów największe znaczenie ma moim zdaniem obecnie forma. Jest forma sportowa głowa wytrzyma wszystko .
Novak jest w formie i każde spotkanie wyciągnie, każdą przewagę zniweluje , itd itp. Nie można tego powiedzieć o Nadalu który zaszedł gdzie zaszedł w turnieju bo Tour jest żałośnie słaby. Jak Rafa był w formie to bronił brejków, odrabiał straty z 0:5, no robił co chce.
Jak Novak biedował ze zdrowiem to też mu to wygrywanie szło jak krew z nosa.

Jakby nie patrzeć to Nadala ostatni raz w półfinale szlema nie było w AO 2018 kiedy to skreczowal w ćwierćfinale z Cilicem, także dzisiejsze zwycięstwo Thiema to duże wydarzenie. I moim zdaniem to nie można powiedzieć że Rafa zaszedl gdzie zaszedl bo poziom jest słaby. Hiszpan gral naprawdę dobrze w tym turnieju,a dzisiejsza porażka to doskonała gra Thiema. W defensywie momentami wyglądał jak Rafa, backhand zabójczy, Dominic gra turniej życia na kortach twardych. Slabo to gra Roger który wygląda jak cień samego siebie. Takiego Milmana lub Sandgrena to Rafa odprawia w 3 setach lekko. Po dzisiejszym meczu przynajmniej możemy zakladac że zapowiada się jedno z ciekawszych Roland Garros ostatnich lat, bo pokonać Rafe w szlemie to niewątpliwie ogromne osiągnięcie, ale we French Open to wszyscy doskonale wiemy jak jest, a dzisiejsze zwycięstwo niewątpliwie zbuduje mentalnie Austriaka.
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Tenisówka pisze: 29 sty 2020, 15:56
Marco Polo pisze: 29 sty 2020, 15:31 Praktycznie nie udzielam się na forum , ale naszła mnie taka refleksja dotycząca Nadala . Nie wiem jak wy uważacie ale w ostatnim czasie w kluczowych momentach meczu tak jak dziś czy z kangurem grając na seta traci uzyskaną wcześniej przewagę , nie potrafi domknąć seta , meczu . Zastanawia mnie to ,chociaż niektórzy komentatorzy podkreślają jego mocną głowę ?
Czynników mających na to wpływ jest mnóstwo. Ciężko je nawet wymienić bo to pewnie bardzo indywidualne jest.
W przypadku top 3 emerytów największe znaczenie ma moim zdaniem obecnie forma. Jest forma sportowa głowa wytrzyma wszystko .
Novak jest w formie i każde spotkanie wyciągnie, każdą przewagę zniweluje , itd itp. Nie można tego powiedzieć o Nadalu który zaszedł gdzie zaszedł w turnieju bo Tour jest żałośnie słaby. Jak Rafa był w formie to bronił brejków, odrabiał straty z 0:5, no robił co chce.
Jak Novak biedował ze zdrowiem to też mu to wygrywanie szło jak krew z nosa.
O o o właśnie, dobrze powiedziane. Jak jest forma, to głowa sobie poradzi, bo jest pewność siebie i bardziej się wierzy w swoją sprawczość.
Przez lata można obserwować siłę mentalną np Rogera i stwierdzić, że gorzej sobie radzi, gdy po drugiej stronie siatki ma Djoko albo Nadala, częściej uderza ramą itd. więc można stwierdzić, że jest mentalnie jest trochę słabszy. Z drugiej strony z obiektywnie słabszymi rywalami od siebie nie widać tego problemu, co oznacza, że te kompetencje zmieniają się też w zależności od sytuacji, więc nie jest tak, że ten gość ma mocną głowę, a tamten słabą...
Jak ktoś ma dobrą umiejętność koncentracji i wchodzenia w stan flow, to raczej z dnia na dzień tej kompetencji nie utraci, bo one są względnie trwałe w czasie... no ale właśnie... to wszystko jest silnie związane z pewnością siebie, czyli też aktualną formą. Jak ogólna forma sportowa jest słaba to w głowie też pojawiają się różne dziwne rzeczy, które mogą zaburzać dobre wykonanie.
marcinn
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2012, 12:37

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Dodam od siebie, że po zarwaniu klika nocy w tegorocznym AO (który jest moim ulubionym Szlemikiem w roku) powiem tak:
1. Komentarze tych "dwóch asów" na Eurosporcie to porażka :(
2. Rafa zawsze gra dobrze - zaszedł jednak tak daleko, gdyż wcześniej nie miał okazji zagrać z sensownym rywalem; oglądałem obszernie ten mecz i Dominic wygrał zasłużenie - pokonał Nadala siłą i konsekwencją, że o chłodnej głownie nie wspomnę ;) Tego właśnie zabrakło Kyrgiosowi, który już wcześniej powinien odesłać Rafę do domu :) ale wiadomo jak to z Nikiem bywa :(
3. Forma Fedexa to tragedia -prześlizgnął się tak daleko po tym jak poprzedni jego rywale doznawali niemocy przed piłkami meczowymi :(
4. Novak - no cóż, nie przepadam ale potwierdzam, że ma nerwy jak postronki :)

Wolałbym jednak, żeby żaden z Big3 a właściwie już z Big2 nie wygrał turnieju - trzymam kciuki za Dominica - może w końcu!
Cieszy, że wielu "zwyczajnych graczy" zrobiło w tym roku fajny wynik: Millman, Sandgren, Fognini, Gulbis nawet wygrał kilka meczy z rzędu :) a i Stan całkiem całkiem. Wtopę zaliczył na pewno Stefanos no i Medvedev się srodze potknął... Generalnie dobrze byłoby odstawić emerytów do ławek trenerskich :)

Pozdro dla całej tenisowej braci!

PS, Zauważyłem, że jak porządnie pociągnę np. FH do narożnika czy co tam mi akurat wyjdzie :) i rywal odprowadzi piłkę wzrokiem to mam dużą emocję z tego tytułu - nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak Ci faceci grając wymiany na pełnym speedzie robią takiego porządnego winnera - adrenalinka 210% ! Tenis to baaardzo emocjonalny sport :::yay:::

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”