Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

picnic pisze: 28 sty 2020, 14:59
ayshe pisze: 28 sty 2020, 14:54
kszymon pisze: 28 sty 2020, 14:10 .. ale istnieje też jakieś tam prawdopodobieństwo, że faktycznie miał problemy z soczewkami :D
Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą, pewnie coś wpadło do oka. :D
Bardziej to podchodziło pod ostre rżnięcie piłą spalinową jak na zawodach drwali xD
A Raonic był nażelowany?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

kszymon pisze: 28 sty 2020, 14:10 Jeśli chodzi o wyobraźnie, to w tym temacie Novak nie zawodzi i zawsze wymyślić coś nowego żeby zrobić szopkę, ale istnieje też jakieś tam prawdopodobieństwo, że faktycznie miał problemy z soczewkami :D
Ciekawe, na ile Roger postawi się Novakowi... bardzo ciekawe, bo że wygra to nawet nie marzę o tym, wygląda na to, że nie ma żadnych szans.
O ile wyjdzie. Jak dla mnie to ten szlem to kompromitacja. Jak facet z taką formą* może dojść do półfinału???

*Już nawet nie wnikam czy ma kontuzjowaną pachwinę, bo może i ma, bardziej obstawiam poważniejszą kontuzję związaną z ręką, bo jego forhend to max 50% mocy w tym turnieju. A może i obie, nie ma to żadnego znaczenia. Jego gra to najwyżej 50% jego możliwości, i z takim czymś ląduje w półfinale, słabe to :-(
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Walka Fed - Djoko może mieć dwa oblicza.. --Fed nie wyjdzie do 1/2 finału Wielkiego Szlema Australia Open 2020 roku lub jeśli pojawi się na korcie - Fed ma wiarę i zdrowie aby pokonać Wielkiego Novaka...a wtedy może wydarzyć się wszystko! Taka jest prawda!!Od 25 lat oglądam rozgrywki tenisa i nic mnie nie zdziwi!
21 WS..
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Jacek iREM pisze: 28 sty 2020, 15:32
kszymon pisze: 28 sty 2020, 14:10 Jeśli chodzi o wyobraźnie, to w tym temacie Novak nie zawodzi i zawsze wymyślić coś nowego żeby zrobić szopkę, ale istnieje też jakieś tam prawdopodobieństwo, że faktycznie miał problemy z soczewkami :D
Ciekawe, na ile Roger postawi się Novakowi... bardzo ciekawe, bo że wygra to nawet nie marzę o tym, wygląda na to, że nie ma żadnych szans.
O ile wyjdzie. Jak dla mnie to ten szlem to kompromitacja. Jak facet z taką formą* może dojść do półfinału???

*Już nawet nie wnikam czy ma kontuzjowaną pachwinę, bo może i ma, bardziej obstawiam poważniejszą kontuzję związaną z ręką, bo jego forhend to max 50% mocy w tym turnieju. A może i obie, nie ma to żadnego znaczenia. Jego gra to najwyżej 50% jego możliwości, i z takim czymś ląduje w półfinale, słabe to :-(
Umówmy się Jacek, że Federer trafił na lajtową drabinkę i jedyne co sprawiło, że dostał się do 1/2 to po prostu w dalszym ciągu klasa mistrza, który się nie poddaje, i indolencja jego rywali.

Formy Szwajcar nie ma, bo z czego ma niby mieć, kiedy zamiast trenować się bujał przez dwa tygodnie po Ameryce Południowej ze Zverevem? Przypomnę, że pod koniec roku 2012 zrobił identyczne tourne, wówczas z Tsongą, jak wyglądał cały sezon 2013 chyba nie muszę przypominać?

Mimo wszystko Szwajcar za hart ducha zasługuje na uznanie, od Novaka będzie oklep, bo innej możliwości nie ma, wygranie seta będzie naprawdę dużym sukcesem. Ale co by nie było to nie będę miał pretensji, nie jego wina, że on się dostaje do tak zaawansowanej fazy turnieju będąc w tak pokracznej formie. Tak naprawdę to w mojej opinii może nawet na kort nie wychodzić w czwartek, swoje w tym turnieju już zrobił, emocji wystarczająco dostarczył.

Forhend wygląda gorzej niż bekhend u Rogera, też to zauważełem, nie wiem czy to wynik urazu ręki, ale skoro gra, skoro bekhend dobrze wygląda... Moim zdaniem wychodzi brak odpowiedniego przygotowania.

W ogóle chodzą słuchy, że Fed miał plan odejść w zeszłym roku po Laver Cup w razie wygranego Wimbledonu, jeśli tak to cały misterny plan w p...
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Brawo Sasza! Mimo że nie przepadam za jego grą to zasłużył sobie swoją postawą na półfinał. Stan od 2 seta był cieniem zawodnika. Być może odcielo mu prąd. Co do meczu który rozpocznie się zaraz to w sumie mam dylemat. Z jednej strony półfinał Zverev vs Thiem byłby powiewem świeżości , no ale z drugiej to chyba tylko Rafa ma jakieś szanse z Djokovicem w ewentualnym finale ( chociaż i on niewielkie) . Tak jak już wcześniej pisałem liczę że Rafa I Thiem dadzą dobre widowisko. Po cichu liczę na pieciosetowke.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Jurek Kiler pisze: 29 sty 2020, 00:21
Jacek iREM pisze: 28 sty 2020, 15:32
kszymon pisze: 28 sty 2020, 14:10 Jeśli chodzi o wyobraźnie, to w tym temacie Novak nie zawodzi i zawsze wymyślić coś nowego żeby zrobić szopkę, ale istnieje też jakieś tam prawdopodobieństwo, że faktycznie miał problemy z soczewkami :D
Ciekawe, na ile Roger postawi się Novakowi... bardzo ciekawe, bo że wygra to nawet nie marzę o tym, wygląda na to, że nie ma żadnych szans.
O ile wyjdzie. Jak dla mnie to ten szlem to kompromitacja. Jak facet z taką formą* może dojść do półfinału???

*Już nawet nie wnikam czy ma kontuzjowaną pachwinę, bo może i ma, bardziej obstawiam poważniejszą kontuzję związaną z ręką, bo jego forhend to max 50% mocy w tym turnieju. A może i obie, nie ma to żadnego znaczenia. Jego gra to najwyżej 50% jego możliwości, i z takim czymś ląduje w półfinale, słabe to :-(
Umówmy się Jacek, że Federer trafił na lajtową drabinkę i jedyne co sprawiło, że dostał się do 1/2 to po prostu w dalszym ciągu klasa mistrza, który się nie poddaje, i indolencja jego rywali.

Formy Szwajcar nie ma, bo z czego ma niby mieć, kiedy zamiast trenować się bujał przez dwa tygodnie po Ameryce Południowej ze Zverevem? Przypomnę, że pod koniec roku 2012 zrobił identyczne tourne, wówczas z Tsongą, jak wyglądał cały sezon 2013 chyba nie muszę przypominać?

Mimo wszystko Szwajcar za hart ducha zasługuje na uznanie, od Novaka będzie oklep, bo innej możliwości nie ma, wygranie seta będzie naprawdę dużym sukcesem. Ale co by nie było to nie będę miał pretensji, nie jego wina, że on się dostaje do tak zaawansowanej fazy turnieju będąc w tak pokracznej formie. Tak naprawdę to w mojej opinii może nawet na kort nie wychodzić w czwartek, swoje w tym turnieju już zrobił, emocji wystarczająco dostarczył.

Forhend wygląda gorzej niż bekhend u Rogera, też to zauważełem, nie wiem czy to wynik urazu ręki, ale skoro gra, skoro bekhend dobrze wygląda... Moim zdaniem wychodzi brak odpowiedniego przygotowania.

W ogóle chodzą słuchy, że Fed miał plan odejść w zeszłym roku po Laver Cup w razie wygranego Wimbledonu, jeśli tak to cały misterny plan w p...
[/
Jak widać Zverewowi wypad na pokazowe turnieje z Rogerem nie zaszkodził, pierwszy półfinał WS :) Myślę, że sztab Rogera i on sam wiedzą, co robią w kwestii przygotowań. Problemem są przeciążenia organizmu, które powodują ból i urazy. I tak Roger jest fenomenem dochodząc do 1/2 AO w wieku 38 lat, przy obecnej intensywności gry. A że miał sporo szczęścia w drabince....Całe szczęście dla nas. Kto by chciał oglądać ćwierćfinał Millman-Sandgren O_O
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Roger pisze: 29 sty 2020, 09:18
Jak widać Zverewowi wypad na pokazowe turnieje z Rogerem nie zaszkodził, pierwszy półfinał WS :) Myślę, że sztab Rogera i on sam wiedzą, co robią w kwestii przygotowań. Problemem są przeciążenia organizmu, które powodują ból i urazy. I tak Roger jest fenomenem dochodząc do 1/2 AO w wieku 38 lat, przy obecnej intensywności gry. A że miał sporo szczęścia w drabince....Całe szczęście dla nas. Kto by chciał oglądać ćwierćfinał Millman-Sandgren O_O
:::gd::: Mam podobne podejście. Ciężko mi zrozumieć jak można oceniać jego formę jako tragiczną, fatalną, to tak jakby nie umieć spojrzeć obiektywnie na wszystkie znane okoliczności, chociaż jest też sporo zakulisowych, które mają wpływ na to co się dzieje z RF.
Ja uważam, że teraz już każde 1/2 WS świadczy tylko o jego fenomenie. Malkontenci pewnie będą narzekać na kiepski ogólny poziom ATP, prostą drabinkę, a potem, że w 1/2 dostał lanie i ma pampersa. Fed jak poczuje, że nie jest już w stanie osiągać 1/2 WS to zapewne skończy grać.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Dawaj Dominik,
Fryzura jak u dj z NRD ale cóż :::gd::: .
Pokaż się z najlepszej strony i wygraj w 3.
Czas na Puchar!

E: już widzę, że będzie orka :]
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Backhand Thiema :O torpeda
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Naprawdę przyjemnie się patrzy na grę Thiema, ogólnie miły dla oka mecz. W tb 2 banalne błędy ze strony Nadala i set wędruje na konto rywala. Wyczuwam tu 5 setów, niby bym się nie obraził, chociaż z drugiej strony wolałbym, żeby potencjalny rywal Novaka (?) w finale nie przypominał zwłok.
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Super mecz póki co, dziś łupanka, w półfinale łupanka (obojętnie kogo) ze Zverevem, do tego prognoza 40 st. C. w Melbourne na piątek (!)
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

optymista pisze: 29 sty 2020, 11:03 Super mecz póki co, dziś łupanka, w półfinale łupanka (obojętnie kogo) ze Zverevem, do tego prognoza 40 st. C. w Melbourne na piątek (!)

Jedynie szkoda że jutrzejszy półfinał bez emocji o ile w ogóle się odbędzie.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Dobrze grają obaj, ale, używając naszej forumowej gwary, wygląda na to, że Rafa to "przerżnie" :wink:
Dwa razy nie utrzymał przełamania, fatalny tajbrek.
A o ile przegra to w finale zobaczymy młodego..albo Dominika, albo Zworka.

Drugi tajbrek też dno.. :::bd:: (:]

Ed, 2:0 Dominik..
VAMOS!!! Pograj jeszcze Raful,,
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 12:04 przez Majorka, łącznie zmieniany 1 raz.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
fidga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 258
Rejestracja: 14 wrz 2010, 13:39

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Pomijając lewą grę Rafy już dawno nie widziałem, żeby tyle przypadkowych i szczęśliwie wygranych piłek szło na konta tylko jednego zawodnika.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

fidga pisze: 29 sty 2020, 12:04 Pomijając lewą grę Rafy już dawno nie widziałem, żeby tyle przypadkowych i szczęśliwie wygranych piłek szło na konta tylko jednego zawodnika.
Bóg jest po stronie silniejszej armii :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Dominik :::gd::: .
Niby równo a kluczowe zagrania dla enerdowca.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Będzie wtopa, dwa sety z przewagą dwa w plecy.
Nawet nie bardzo bym chciał żeby doczłapał do finału z Nole.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Nie oglądam, ale z Rafą jak z wampirem. Nie dobijesz kołkiem osinowym, to zawsze się może odrodzić.

Będzie po meczowej, to dopuszczę myśl, że może rzeczywiście Thiem to wygrał :).
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Jeśli Thiem wygra, to w finale chcę Zvereva z Novakiem, a nie Austriaka. Zverev potrafi ograć Serba.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Madox pisze: 29 sty 2020, 12:26 Jeśli Thiem wygra, to w finale chcę Zvereva z Novakiem, a nie Austriaka. Zverev potrafi ograć Serba.
A czy Zverew wygrał kiedykolwiek z Novakiem w WS? Thiem pokonał Nowaka w 1/2 RG. Moim zdaniem Thiem ma większe szanse na powalczenie z Djokovicem w finale. Dla Zverewa byłby to pierwszy finał WS i mógłby pęc już przed meczem. Dobra, to wszystko gdybania. Jeszcze Nadal nie przegrał, a nie można go skreślać nigdy.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”