ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Bilans Djokovica z Kanadyjczykiem to 9:0 więc raczej nie spodziewam się tutaj niespodzianki. Jak dobrze by Raonic nie serwował to Serb ma patent na takich bombardierów..
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

To dziś Kyrgios - Nadal. Chłopaki to się lubią … :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Mam nadzieję, że Raonic powie jutro po meczu "nikt nie wygrywa ze mną 10razy" ;) Tli mi się takie małe światełko na epicki finał Roger (20) vs Nadal (19). Stawka tego pojedynku byłaby prze prze OGROMNA. Zwycięzca zgarnął by dosłownie wszystko..
21 WS..
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Niby czemu wszystko, skoro ciągle jeden goni drugiego?
Pomijając moje sympatie tenisowe i typy kto wygra tego szlema (pisałem parę stron wcześniej). To dla dramaturgii rozgrywek najlepszym rozwiązaniem byłby właśnie szlem dla Nole/Daniła czy właściwie kogokolwiek poza Rafą/Fedem, następnie Paryż dla Rafy i wtedy dopiero sezon by się rozkręcił... :D :D
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Majorka pisze: 26 sty 2020, 13:50 Widać po Federerze upływ czasu. Widać po Nadalu. A po Djokovicu - nic. Wiem, że z nich najmłodszy, ale w końcu też po 30tce.
Wrecz powiedziałabym, że wchodząc w wiek "dziadowski" jest wytrzymalszy i mocniejszy niz w młodości.. O_O
Będzie długo, bo akurat tym się interesuję: :)
Podobno Nole już gówniarzem będąc, bardzo poważnie przykładał się do rozgrzewki, rozciągania i regeneracji, słusznie wychodząc z założenia, że skoro ciało to narzędzie pracy sportowca, to trzeba o nie dbać. Wg. Jeleny Gencic, mały Novak zjawiał się na treningu pół godziny wcześniej, żeby się rozgrzać i nie wychodził, póki się po wszystkim nie porozciągał. Efekt finalny widać w materiałach z treningów, facet ma niebotyczny zakres ruchomości stawów, ostatnio widziałam fotkę dłoni zwiniętej w precel w stronę nadgarstka, przerażajace. Potem, jak wiadomo poszedł dalej, czyli zmienił dietę ( nie mam pojęcia, udaje mu się przeżyć na tych swoich korzonkach i sałacie przy takich wydatkach energetycznych) i wdrożył inne cuda typu prywatna komora hiperbaryczna, joga itepe. Dokładanie do pieca podczas meczu i treningu przy mocnych, elastycznych stawach i relatywnie niskiej do wzrostu wadze 77kg/188cm niesie mniejsze ryzyko kontuzji, zwłaszcza w tak dynamicznym sporcie jak tenis.
Fed i Rafa mają od zawsze solidne zaplecze fachowe do składania ich do kupy, ale moim zdaniem, kluczowe są tu te młode lata, kiedy człowiek myśli że jest niezniszczalny i jeśli nie jest świadomy ryzyka wynikającego z braku przygotowania do coraz większych obciążeń, łatwiej o urazy. W swojej biografii Rafa pisze, że przez zbyt ostry reżim treningowy za dzieciaka zdeformował, czy też uszkodził sobie jakąś kość w stopie, z czym ma problemy do dziś.
Jak było u Feda było nie wiem, ale przy dwóch parach bliźniaków, to aż dziwne że nie jest siwy. :wink:
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Co by nie mówić to są the beściaki!!!
21 WS..
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

TAK!!! Iga PRZERŻNĘŁA!!! :::yay::: rotfl :::yay::: rotfl :::yay::: rotfl
Rewelacyjny początek nowego tygodnia :::gd:::
A tak się pewnie niektórzy już nastawiali, że może wygra i będzie można napisać Vividowi żeby się wypchał i udławił rotfl
Ale niestety, lipa … :::loled::: :lol: :::jezor:::

Widać jednak postęp mentalny. To duży plus. Już nie było histerii i focha. Dla mnie mowa ciała prawie do końca jasna - OK, dostaję po tyłku, szanse przefikałam, Vivid się pewnie cieszy :P, ale walczę, coś chcę zrobić.
To dobrze jej wróży i ... TomPL-owi rotfl

I ze specjalną dedykacją dla TomPL-a ;):

Nie ma Szlema, nie ma chwały,
Vi ma humor doskonały!
Tylko TomPL w kącie kwili,
Ze Szlema Igę … pogonili!
;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

I mamy piąty set u Stana z Daniłem, zobaczymy czy kolejny 'nekstżen' pożegna się z turniejem. Oby! 😜
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

6:2 w piątym Wawrinka.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Medvedev 0:6 w piątych setach w karierze. Nextgeni górą. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Wcale niewykluczone że najmłodszym półfinalista tegorocznego AO będzie Djokovic..
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

ayshe pisze: 26 sty 2020, 22:59 Potem, jak wiadomo poszedł dalej, czyli zmienił dietę ( nie mam pojęcia, udaje mu się przeżyć na tych swoich korzonkach i sałacie przy takich wydatkach energetycznych) i wdrożył inne cuda typu prywatna komora hiperbaryczna, joga itepe.
Z resztą zgoda, ale nie rozumiem traktowanie diety wegańsko-bezglutenowej jako diecie "na korzonkach i sałacie". Nawet bez produktów pochodzenia zwierzęcego można wyczarować pełnowartościowe dania jednocześnie zachowując walory smakowe. Sam osobiście nie planuję zmieniać diety (jeszcze), choć znajomi weganie częstowali mnie swoimi daniami i były to jedne z lepszych smakowo rzeczy, jakie jadłem. Djokovica zdecydowanie stać na większy wachlarz składników i połączeń w tej diecie, rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Przepraszam, miało zabrzmieć raczej żartobliwie z pełnym podziwu niedowierzaniem, niż pogardliwie. Niestety nie mam żadnych znajomych, dobrze gotujących wegan. :)
Osobiście jestem pod wrażeniem, że przy diecie roślinnej można zachować dobry bilans energetyczny uprawiając sport zawodowy.
Serb niedawno mówił, przy okazji promowania filmu "Game changers", że nawet w jego przypadku, droga do diety opartej wyłącznie na produktach pochodzenia roślinnego nie była łatwa i budziła spory sprzeciw otoczenia.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Pierwszy set meczu Kyrgiosa z Nadalem zapowiadał nudy totalne w tym meczu, a tu proszę w drugim przełamanie dla Kangura - oby było dalej ciekawie.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

No na razie Kerber z Pavlyuchenkovą grają mecz roku, szkoda, że praktycznie bez publiki. Jeden set w tym meczu trwał dłużej, niż dwa sety u Zvereva razem wzięte. rotfl Drugim okiem podglądam mecz Rafy z Kyrgiosem i też mi się tam granie podoba.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Co ja widzę?! Kubot i Świątek wygrali w 2 rundzie miksta z bardzo dobra parą Chan-Venus, no, no, a nie postawiłbym na nich ani złotówki :?
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Brawo Stan! Nie spodziewałem się, że Szwajcar ogra Daniła tym bardziej, że przegrywał 2- 1 setach. To teraz wszyscy ładnie puszczają przodem Wawrinke do finału z Djokovicem. rotfl W następnej rundzie rozpędzony Zverev, który jest jak dla mnie największym zaskoczeniem na razie.
Rafa 2-1 z Kyrgiosem, w ogóle nie wiedziałem, że na flashscore wynik jest szybciej niż w telewizyjnym przekazie. :D
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Tenisfan: kolejność przekazu: bukmacherzy - flashscore/livescore itp - TV/transmisje.
Kolejność bardzo ważna dla interesu tych pierwszych :P
Sasza super :::gd:::
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

optymista pisze: 27 sty 2020, 12:03 Tenisfan: kolejność przekazu: bukmacherzy - flashscore/livescore itp - TV/transmisje.
Kolejność bardzo ważna dla interesu tych pierwszych :P
Sasza super :::gd:::
Buki mają połączone wyniki live z flashscore. Logiczne, że wynik musi być maksymalnie przybliżony do czasu rzeczywistego. Opóźnień w transmisji chyba tłumaczyć nie muszę.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Duch Millmana chyba przeleciał nad Rafą w ostatnim gemie rotfl.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”