Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2019

Qr.. :/. Wszystko zrobił, żeby tego meczu nie wygrać, co za zjazd.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: ATP Finals 2019

O Ja Cię! Co za mecz! Brawo Dominic, ale brawa też dla Novaka! Piękne widowisko, zwłaszcza w dramatycznym trzecim secie i tb niesamowite zwroty sytuacji! Taki tenis chcę oglądać :::yay:::
keteim
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2017, 11:36

Re: ATP Finals 2019

Coś pięknego - Thiem to będzie mj idol po Rafie.....

Jutro Roger poprawi i będzie piękne zakończenie sezonu
Ostatnio zmieniony 13 lis 2019, 00:06 przez keteim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Finals 2019

Brawo Dominik.!
Nauczył się wytrzymywać ciśnienie. A to dobrze rokuje w kontekście szlemów.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: ATP Finals 2019

Przy 5-5 przegranie przez Novaka serwisu do 0 było niespodziewane, ale potem to co zrobił Thiem od 6-5 do 0-3 w tb to jakiś skandal, smecz na 6-4 też na słowo honoru, ale jakimś cudem się udało. Brawo dla Thiema.

Ogólnie ten turniej układa się zupełnie inaczej niż przewidywałem. Thiem gra dobrze i ogrywa Rogera i Novaka, Zverev gra dobrze i jeszcze do tego bardzo solidnie serwuje, Medvedev, który był moim pewniakiem do wyjścia z grupy, przegrywa 0-2, Nadal gra bardzo słabo... Tylko Berettini zgodnie z prognozami przegrywa wszystkie mecze.

Sam nie wiem czego spodziewać się po meczu Djokovica z Federerem.
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: ATP Finals 2019

Świetny ten trzeci set, jeśli niekoniecznie pod kątem poziomu (chociaż momenty były), to pod kątem dramaturgii na pewno. Konia z rzędem temu, kto nie pomyślał, że po stracie podania na mecz Dominik wytrzyma psychicznie, jeszcze z Novakiem - co jak co, ale akurat Serba nie podejrzewałbym o niewykorzystanie takiej przewagi psychologicznej, coś tam chyba jest nie do końca tak jak być powinno.
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2019

Barti pisze:Świetny ten trzeci set, jeśli niekoniecznie pod kątem poziomu (chociaż momenty były), to pod kątem dramaturgii na pewno. Konia z rzędem temu, kto nie pomyślał, że po stracie podania na mecz Dominik wytrzyma psychicznie, jeszcze z Novakiem - co jak co, ale akurat Serba nie podejrzewałbym o niewykorzystanie takiej przewagi psychologicznej, coś tam chyba jest nie do końca tak jak być powinno.
To kolejna wtopa tego typu Novaka z Thiemem. Mam na myśli styl w jakim Serb przegrał, przypomina mi to ich mecz na RG w tym roku, chociaż okoliczności przyrody były zupełnie inne. Nie wydaje mi się, żeby Novak miał jakiś problem fizyczny, tylko nadmiar pretensji do otoczenia na starcie drugiego seta, którego w konsekwencji wypuścił , a potem już poszło z górki, chociaż do końca wierzyłam, że się wreszcie opanuje na dłużej niż dwie minuty. Wydaje mi się, że Domi trochę mu siadł na psyche od jakiegoś czasu.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: ATP Finals 2019

Z punktu widzenia grającego na punkty amatora, który czasem zawala decydujące tiebreaki czy supertiebreaki pocieszające może być to, że nawet Novak, prawdopodobnie najsilniejszy mentalnie tenisista w historii, potrafi pęc w tej dodatkowej próbie nerwów mając naprzeciwko prawie złamanego przeciwnika, który spartolił swojego gema serwisowego na mecz przy stanie 6:5, po czym dał dwa minibreaki na początku tb pudłując woleje (było 3:0 dla Djokovicia).... O_O Z drugiej strony patrząc na ten mecz można przekonać się, że powiedzenie bardziej kojarzone z futbolem: „dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe” jest jak najbardziej aktualne. :D
lottosale
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 8 wrz 2016, 23:00

Re: ATP Finals 2019

Roger pisze:Z punktu widzenia grającego na punkty amatora, który czasem zawala decydujące tiebreaki czy supertiebreaki pocieszające może być to, że nawet Novak, prawdopodobnie najsilniejszy mentalnie tenisista w historii, potrafi pęc w tej dodatkowej próbie nerwów mając naprzeciwko prawie złamanego przeciwnika, który spartolił swojego gema serwisowego na mecz przy stanie 6:5, po czym dał dwa minibreaki na początku tb pudłując woleje (było 3:0 dla Djokovicia).... O_O Z drugiej strony patrząc na ten mecz można przekonać się, że powiedzenie bardziej kojarzone z futbolem: „dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe” jest jak najbardziej aktualne. :D
rotfl
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2019

Walter W. pisze:Mimo "zaledwie" załapania się do kadry narodowej i kilkunastu latach kariery zawodniczej, Iwański i tak ma o wiele większe pojęcie o tenisie niż jakikolwiek amator-teoretyk.
Ale nikt tego nie neguje. Tylko nie mów w jego przypadku o "poważnej karierze" bo pusty śmiech ogarnia …
Albo dodaj, że na polskim podwórku, to akurat prawda.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: ATP Finals 2019

Kubot i Melo przegrali wczoraj i jutro zagrają mecz o awans.
Rafa niby zapowiedział, że gra dalej, ale jakoś nie mam 100 procentowej pewności, że dzisiaj zagra.
Co do wczorajszego meczu Thiema z Djokovicem, to fajnie chłopaki pograli, ale jednak trochę WTA było pod koniec trzeciego seta. :]
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: ATP Finals 2019

To jeszcze nie koniec - myślę, że Panowie Djokovic i Thiem spotkają się jeszcze w finale tych rozgrywek, a tam lepszy okaże się Djokovic. Choć mam nadzieję, że tak się nie stanie :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Finals 2019

Rafa na korcie.. aż strach się bać :wink: rotfl

5:5. Może nie jest to najlepszy Rafa, forhend czasem wyfrunie - ale nie jest to kompromitacja. Mecz na wyrownanym poziomie.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP Finals 2019

Majorka pisze:Rafa na korcie.. aż strach się bać :wink: rotfl

5:5. Może nie jest to najlepszy Rafa, forhend czasem wyfrunie - ale nie jest to kompromitacja. Mecz na wyrownanym poziomie.
Wczorajsza porażka Nole zadziałała na niego jak ekstra motywator .

Ta nieporadność Rafałowa w hali to jest "kara" za to poniewieranie całym tourem na mączce. rotfl

Set w plecy ale na otwarcie drugiej partii udało się przełamać i utrzymać. :::gd:

E: Po zabawie .

Fajnie było ale już czas wracać na Majorkę. Przed Rafą bardzo ważny rok. - ostatni pewnie taki. Trzeba oszczędząc stare kości i a nóż, widelec, łyżka.....

E:....Na młodzież można liczyć zawsze. rotfl rotfl
Po 5.

Cud nad Tamizą :::gd::: .
Skaranie boskie z tymi młodymi
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: ATP Finals 2019

Miedwiediew miał chyba korki od Zvereva jak łapać hebla podczas wygranego meczu :O Brawo Rafa!
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: ATP Finals 2019

Dobra robota Rafa! Będę lekko "rozdarty" w meczu Tsitsipas-Nadal, ale naprawdę chcę, aby Hiszpan wygrał ten turniej. Zaciekawił mnie natomiast dźwięk jaki wydał z siebie pan Tomasz Tomaszewski w trakcie jednej z wymian w tie breaku.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Finals 2019

Znakomite widowisko.
Od 1:5 do 7:6 Rafa.
Za taką wolę walki, determinację, chęć zwyciestwa będę kibicować Rafałowi do końca świata. I jeden dzień dłużej :wink:
Brawo!
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: ATP Finals 2019

Majorka pisze:Znakomite widowisko.
Od 1:5 do 7:6 Rafa.
Za taką wolę walki, determinację, chęć zwyciestwa będę kibicować Rafałowi do końca świata. I jeden dzień dłużej :wink:
Brawo!
Dla mnie najsilniejsza psychika i wola walki w historii tenisa. :wink:
Ostatnio zmieniony 13 lis 2019, 18:09 przez Tenisfan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Finals 2019

Medvedev cienias hahaha. Jak to szło, młodzi nadchodzą?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: ATP Finals 2019

Tenisfan pisze:
Majorka pisze:Znakomite widowisko.
Od 1:5 do 7:6 Rafa.
Za taką wolę walki, determinację, chęć zwyciestwa będę kibicować Rafałowi do końca świata. I jeden dzień dłużej :wink:
Brawo!
Dla mnie najsilniejsza psychika i wola walki w historii tenisa. :wink:
Też na mnie zrobił wrażenie ten powrót, ale z tą najsliniejszą bym się wstrzymał - nie zapominajmy o Tomaszu "Berdii" Berdychu, który według pewnego komentatora był "niewzruszony niczym południowa ściana Lhotse" kiedy to "wbijał gwoździe w karo serwisowe" czy też "posyłał znakomite serwisy delikatnie nasączone kickiem". ;)
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”