Awatar użytkownika
San Holo
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2019, 14:51

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Roger pisze: Życie toczy się dalej, myślę, że Roger nie jest bez szans na wygranie US Open, gdzie prawdopodobnie jest obecnie najszybsza nawierzchnia ze wszystkich Wielkich Szlemów.
A Australian Open? :rolleyes:

U.S Open rozegra się między Nadalem a Djokoviciem, chyba, że ktoś z nextgenów nieoczekiwanie zacznie grać na miarę oczekiwań i sprawi niespodziankę. I moim zdaniem będzie to kluczowy szlem w kontekście walki o dogonienie/przegonienie Feda oraz bezpośredni układ między Hiszpanem a Serbem.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Zwycięstwo Feda po tak bolesnej przegranej wydaje się mało prawdopodobne, z drugiej strony w 2008 podchodził do US Open zdaje się w podobnych nastrojach. Sporo również może zależeć od rozstawienia, Szwajcar ma szansę być rozstawionym z dwójką, ale musi dobrze pograć w Cinci a Rafa nie może obronić punktów za zeszłoroczne zwycięstwo w Toronto, jeśli Rafole trafi do jednej połówki to szanse Feda rosną.
Awatar użytkownika
San Holo
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2019, 14:51

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Tak to teraz jest generalnie, że ktokolwiek z big3 trafi na tak przystępną drabinkę, że nie będzie musiał się w półfinale mordować z którymś z trójki, ten ma łatwiej. Gdyby na Wimbledonie to Djokovic musiał walczyć o finał z Federerem, a Rafa wylosował Aguta, to kto wie, czy złoty pucharek nie wylądowałby w innych rękach niż serbskie xD Swoje zrobiło też bezsensowne rozstawienie, gdzie Nadal dostał trójkę (mimo, że w każdym innym turnieju grałby z dwójką), a Fed dwójkę.

Po tym pierwszorundowym pogromie nextgenów (Zverev, Tsitsipas, Shapovalov) i w sumie przedwczesnym wylotem mączkowego Thiema (również pierwsza runda) kompletnie nie wiem czego się po nich spodziewać na U.S Open. Jeśli zagrają na miarę swoich możliwości, to mogą spokojnie poradzić sobie z każdym z big3.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Gary pisze:
A co do Szkota, to cieszę się, że to jego nie lubisz, a nie mnie. ;-P
Widzisz słoneczko, Ciebie bardzo lubię. Tak bardzo, że chętnie okazałbym Ci jakiś szacunek :). Moja jedyna wygrana nie napawa mnie zbyt wielką dumą, a to gdyż nie byłeś u szczytu formy :).
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

San Holo pisze:Jeśli zagrają na miarę swoich możliwości, to mogą spokojnie poradzić sobie z każdym z big3.
Gość zabawny jest. :lol: Jakiś nowy... :sadisptd:
Awatar użytkownika
San Holo
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2019, 14:51

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Nowy nie nowy, chętnie poczytam więcej o tym, dlaczego ten wyrwany z kontekstu fragment mojego posta aż tak cię rozbawił. Nie no serio, napisz co w tym śmiesznego to pośmiejemy się razem, weteranie xD
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

San Holo pisze:Nowy nie nowy, chętnie poczytam więcej o tym, dlaczego ten wyrwany z kontekstu fragment mojego posta aż tak cię rozbawił. Nie no serio, napisz co w tym śmiesznego to pośmiejemy się razem, weteranie xD
San Holo, uprzedzam - stofler to forumowy troll, psychofan Djokovica. Od razu dodaj do ignorowanych, bo inaczej czeka Cię ciężkie doświadczenie życiowe.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Marcin_L pisze:
Gary pisze:
A co do Szkota, to cieszę się, że to jego nie lubisz, a nie mnie. ;-P
Widzisz słoneczko, Ciebie bardzo lubię. Tak bardzo, że chętnie okazałbym Ci jakiś szacunek :). Moja jedyna wygrana nie napawa mnie zbyt wielką dumą, a to gdyż nie byłeś u szczytu formy :).
Słoneczko? To dlatego, że na mnie też nie da się patrzeć? ;-P A co do szacunku, to zapraszam do Częstochowy.
San Holo pisze:[Zverev, Tsitsipas, Shapovalov Thiem] Jeśli zagrają na miarę swoich możliwości, to mogą spokojnie poradzić sobie z każdym z big3.
A ile razy w WS-ach poradzili sobie z wielką trójką? Jeśli dobrze liczę, to 3, z czego 2 to Thiem na mączce, czyli coś, co nie ma przełożenia na USO. Ja niestety mam obawy, że jak przyjdzie co do czego, to się zwyczajnie obsrają (czy raczej nawet nie dotrą tak daleko, żeby zagrać z Serbem, Hiszpanem lub Szwajcarem). :-| A już zwłaszcza Zverev.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

San Holo pisze:Nowy nie nowy, chętnie poczytam więcej o tym, dlaczego ten wyrwany z kontekstu fragment mojego posta aż tak cię rozbawił. Nie no serio, napisz co w tym śmiesznego to pośmiejemy się razem, weteranie xD
Poradzić sobie z każdym z wielkiej trójki, jeszcze spokojnie. Nie widzisz tu niczego dziwnego? Rada na przyszłość - oceniaj ludzi według własnych spostrzeżeń, nie sugeruj się opinią stada wilków, które zaczyna już wychodzić z nor.
Marcin_L pisze:San Holo, uprzedzam - stofler to forumowy troll, psychofan Djokovica. Od razu dodaj do ignorowanych, bo inaczej czeka Cię ciężkie doświadczenie życiowe.
Nie napędzaj spirali nienawiści, nie prowokuj, nie obrażaj, nie podjudzaj. Dobrze ci radzę. :]
Awatar użytkownika
San Holo
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2019, 14:51

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Marcin_L pisze:
San Holo pisze:Nowy nie nowy, chętnie poczytam więcej o tym, dlaczego ten wyrwany z kontekstu fragment mojego posta aż tak cię rozbawił. Nie no serio, napisz co w tym śmiesznego to pośmiejemy się razem, weteranie xD
San Holo, uprzedzam - stofler to forumowy troll, psychofan Djokovica. Od razu dodaj do ignorowanych, bo inaczej czeka Cię ciężkie doświadczenie życiowe.
Czytuję to forum od dłuższego czasu, więc w miarę kojarzę niektórych co bardziej barwnych (również w negatywnym tego słowa znaczeniu) użytkowników, ale wielkie dzięki za radę :-)
Gary pisze:
San Holo pisze:[Zverev, Tsitsipas, Shapovalov Thiem] Jeśli zagrają na miarę swoich możliwości, to mogą spokojnie poradzić sobie z każdym z big3.
A ile razy w WS-ach poradzili sobie z wielką trójką? Jeśli dobrze liczę, to 3, z czego 2 to Thiem na mączce, czyli coś, co nie ma przełożenia na USO. Ja niestety mam obawy, że jak przyjdzie co do czego, to się zwyczajnie obsrają (czy raczej nawet nie dotrą tak daleko, żeby zagrać z Serbem, Hiszpanem lub Szwajcarem). :-| A już zwłaszcza Zverev.
Kiedyś musi być ten przełom :-) A tak na serio to, Zverev już pokazał, że potrafi takiego Djokovicia (2-3) czy Federera (3-3) pokonywać w Mastersach czy WTF, więc na pewno będą oni odarci z tej "mitycznej" osłonki graczy - legend nie do pokonania (w kolejce czeka jeszcze Nadal, bilans 0-5, hehe). Podobnie jest z Tsitsipasem, który przecież Federera pokonał już na Australian Open w tym roku i ma z nim bilans 1-1, taki sam jak z Serbem (1-4 z Nadalem). Umiejętności by pokonywać największych mają, problemem pozostaje psychika oraz w ogóle przejście ogórków z pierwszej rundy, bo to może nie okazać się wcale takie proste. xD Póki co przewaga jest po stronie big3, ale jestem pewien, że przy sprzyjających okolicznościach są w stanie pokonać Fedalovicia.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

No ja wiem, że umiejętności mają. Ja właśnie nie wierzę w ich psychikę, może oprócz Greka.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Gary pisze:A ile razy w WS-ach poradzili sobie z wielką trójką? Jeśli dobrze liczę, to 3, z czego 2 to Thiem na mączce, czyli coś, co nie ma przełożenia na USO. Ja niestety mam obawy, że jak przyjdzie co do czego, to się zwyczajnie obsrają (czy raczej nawet nie dotrą tak daleko, żeby zagrać z Serbem, Hiszpanem lub Szwajcarem). :-| A już zwłaszcza Zverev.
Nie ma co się martwić, Zverev nie dojdzie do nikogo z big 3 tak jak sam napisałeś rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Gary pisze:No ja wiem, że umiejętności mają. Ja właśnie nie wierzę w ich psychikę, może oprócz Greka.
Dla mnie też Tsitsipas jest pierwszym kandydatem do wygrania turnieju wielkoszlemowego poza BIG 3. Wątpliwe jednak jest, czy już teraz na US Open.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Ja już bardziej wierze w ostatni zryw Wawrinki niż w wygraną młokosa.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Jeżeli ktokolwiek to najbardziej pasuje mi na ten moment Thiem.
#NKrising
Awatar użytkownika
San Holo
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2019, 14:51

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Thiem jest obecnie pretendentem tylko na mączce i ewentualnie na wolniejszym hardzie (US Open). Niewykluczone, że to on wreszcie przełamie tę hegemonię big3, która trwa już jedenasty szlem z rzędu (swoją drogą - czy to nie jest jakiś rekord?), ale moim zdaniem jeszcze nie na tym RG.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

San Holo pisze:Swoje zrobiło też bezsensowne rozstawienie, gdzie Nadal dostał trójkę (mimo, że w każdym innym turnieju grałby z dwójką), a Fed dwójkę.
Przeciez ta zasada obowiązuje już od kilkunastu lat i w pełni ją akceptuję. Promuje to fajnie zawodników, którzy na nawierzchni trawiastej "coś" znaczą. Zresztą i tak obaj panowie spotkali się w półfinale, więc niewiele by to zmieniło.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
San Holo
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2019, 14:51

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Mi się nie podoba taki sposób rozstawiania, ale jest ono do obrony - premiuje zawodników najlepiej grających na trawie, a na tej nawierzchni sezon jest najkrótszy itp. Z drugiej strony jak widzę rozstawionego z czwórką fatalnie grającego w tym sezonie Andersona to zaczynam wątpić w sens "bonusowych" za trawę.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Kosztem ziemnego Thiema. Austriak odpadł w pierwszej rundzie dostając seta do jaja , zaś Andersonowi "przynajmniej" udało się wygrać dwa mecze. :D
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Najlepsi na trawie i tak są w tyłku, bo ich sezon gry na trawie ogranicza się do Wimbledonu, specjaliści od gry na kortach ziemnych mogą budować ranking na ulubionej nawierzchni przez dwa miesiące, więc to co robi Wimbledon jedynie wyrównuje szanse.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”