Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 500: Barcelona 2019

stofler pisze:
Vivid pisze:Idą zmiany? :P
Właśnie. :::gd::: Rysuje się dla Novaka spora szansa na zdobycie Paryża. :::no.I:::
Może zdobyć tour de france, wjedzie do Paryża na finiszu :) spodenki już ma rotfl .
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 500: Barcelona 2019

stofler pisze:
Vivid pisze:Idą zmiany? :P
Właśnie. :::gd::: Rysuje się dla Novaka spora szansa na zdobycie Paryża. :::no.I:::
To drugi ostatnio cienias. :P Ty się martw żeby nie stracił zaszczytnego tytułu tła ;) Pod "przewodnictwem" Imaza bardzo możliwe ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
meszka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 445
Rejestracja: 6 lip 2009, 15:33

Re: ATP 500: Barcelona 2019

Czy uważacie, że gdyby dzisiaj zaczynał się RG, głównym faworytem byłby Dominik?
KoniecTenisa

Re: ATP 500: Barcelona 2019

meszka pisze:Czy uważacie, że gdyby dzisiaj zaczynał się RG, głównym faworytem byłby Dominik?
Widziałem 2 ostatnie mecze i moim zdaniem grał bardzo mądrze. Tam gdzie mocno to mocno, tam gdzie nie musiał to lekko. Wygląda na poukładanego gościa. Nadal zdaje się już nie ma tej sprawności. Przy Austriaku wyglądał na zgaszonego.
Jedynie blask chwały Federera może go oślepić. :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 500: Barcelona 2019

Szlem to ... Szlem. ;) Żeby go wygrać trzeba zaliczyć 7 spotkań, każde przynajmniej 3 sety (mało jest to prawdopodobne). To duży wydatek energetyczny i mentalny. Myślę, że Dominika na to już stać, ale co będzie to zobaczymy za trochę ponad miesiąc. ;)
Jeżeli mam oceniać jego możliwości, a raczej zagrożenia, to stawiam 50/50 na linii przygotowanie fizyczne i mentalne. Jeżeli miałby się posypać to może na równi na obu polach. Wszystko zależy jak podejdzie do dalszej części sezonu na mączce. Już raz wykazał się głupotą, grał wszędzie, myślał, że już jest Nadalem :P, i na RG się wypstrykał ...
Jeżeli teraz rozłoży starty dobrze, lub jest już gotowy fizycznie i mentalnie, to czemu nie? ;)
Natomiast zdecydowanie bym się nie podniecał na podstawie MC i Barcelony. To de facto nic nie znaczy w kontekście dyspozycji i szans na RG. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Barcelona 2019

Rafałek ewidentnie nie ma dobrej passy, finał AO co prawda zrobił, ale być może to był łabędzi śpiew, zresztą Djokovic wówczas brutalnie zweryfikował jego rzeczywistą dyspozycję. Tylko z drugiej strony poziom touru jest tak denny, że spokojnie sobie mogę wyobrazić triumfującego Nadala na French Open grając raptem 10% lepiej niż w Barcelonie.

Thiem wydaje się coraz lepszy, jeśli Nadal i Djokovic się nie odbudują to jest dla mnie faworytem numer jeden do triumfu w Paryżu.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: ATP 500: Barcelona 2019

Paradoksalnie, przez to właśnie RG może być też ciekawe. W normalnej sytuacji, wszyscy graliby o finał z Nadalem. Tym razem wygląda to jednak inaczej, ponieważ Nadal bez formy, chociaż ewidentnie dalej jest jednym z głównych kandydatów do tytułu. Mimo wszystko, stawiam, że Thiema nie stać na tytuł wielkoszlemowy. Prędzej upatrywałbym tutaj kogoś "przypadkowego" zwycięzcy na zasadzie Zvereva, Tsitsipasa czy innego młodzieńca z fenomenalną formą na paryskie 2 tygodnie. Z góry zaznaczam, że nie chodzi mi tu konkretnie o te ww. nazwiska. Mam po prostu na myśli, że może tu nagle wyskoczyć ktoś, po kim kompletnie tytułu byśmy się nie spodziewali. Chociażby taki Nishikori ostatnio całkiem nieźle momentami się spisywał.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”