asad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2017, 19:53

Re: WTA Indian Wells & Miami 2019

Vivid pisze:
Marcin_L pisze:Magda Linette i Iga Świątek przeszły do drugiej rundy kwalifikacji.
Czyli znowu będę świętował jak ta druga niedługo przerżnie :::gd::: :::yay:::
A pisałeś że jej kariera w ogóle Cię nie interesuje.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: WTA Indian Wells & Miami 2019

Vivid pisze:Czyli znowu będę świętował jak ta druga niedługo przerżnie :::gd::: :::yay:::
To chyba już możesz. ;)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WTA Indian Wells & Miami 2019

Cóż rzec...

Można spokojnie skoncentrować się na turnieju ATP :).
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Indian Wells & Miami 2019

Marcin_L pisze:Cóż rzec...

Można spokojnie skoncentrować się na turnieju ATP :).
Znów będę monolog sam ze sobą tu prowadzić? rotfl
Dużo więcej w polskim świecie tenisowym od dłuższego czasu poświęca się Świątek, zaś Hurkacz "po cichu" robi swoje wyniki. Sama przegrana z zawodniczką, która jest mniej więcej na poziomie Polki nie boli, ale ze stanu 5:1 w pierwszym i 3:1 w drugim już tak.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA Indian Wells & Miami 2019

Wchodziło a potem przestawało wchodzić. ;)
Bo z kontuzjowanym łokciem to trza było się rehabilitować a nie dalej nadwyrężać:
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Indian Wells & Miami 2019

asad pisze:A pisałeś że jej kariera w ogóle Cię nie interesuje.
Bo nie interesuje. Tylko jej przeżynanie :P Co zatem jest tu niezrozumiałego? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WTA Indian Wells & Miami 2019

SABR pisze:
Marcin_L pisze:Cóż rzec...

Można spokojnie skoncentrować się na turnieju ATP :).
Znów będę monolog sam ze sobą tu prowadzić? rotfl
Monologi jeśli rzeczowe i na temat, też są warte czytania.
SABR pisze: Dużo więcej w polskim świecie tenisowym od dłuższego czasu poświęca się Świątek, zaś Hurkacz "po cichu" robi swoje wyniki. Sama przegrana z zawodniczką, która jest mniej więcej na poziomie Polki nie boli, ale ze stanu 5:1 w pierwszym i 3:1 w drugim już tak.
Ten polski świat tenisowy kreują głównie media a na nie działają dźwignie oparte o popularne hasła. W tym wypadku swoje robi Wimbledon czy też otarcie się o pierwsze rundy AO. O Hubercie też robi się powoli głośno i ten ćwierćfinał ATP1000 zaczyna być porównywany do innych wiekowych osiągnięć polskiego tenisa. Hurkacz już za kadencji rosyjskiego trenera zmienił technikę uderzenia, bo jeszcze jak widziałem go podczas Wrocław Open 2016/2017, to uderzał piłkę w locie opadającym, praktycznie bez kontroli i rotacji a teraz potrafi się lepiej ustawić i uderzyć też dość soczyście, ale z większą kontrolą kierunku. Jak ktoś już tutaj zauważył odcięcie się od polskiej myśli trenerskiej to największy krok w przód w jego karierze. A zupełnie inaczej jest u Świątek: na razie jest siła i moc, która pozwala rozganiać rówieśniczki po korcie, ale w starciu z siłą i spokojem gry z poziomu 100WTA przestaje to wystarczać. Nadużywanie siły przy brakach technicznych skutkuje urazami i to widzimy u Igi. Szkoda, że przy dość silnym sponsorze (WSG) nikt nie pomyślał na razie o przyszłości tej dziewczyny. Na przykładzie tej dwójki widać jak technika odbijania piłki może zmienić wyniki zawodnika.
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: WTA Indian Wells & Miami 2019

Ktoś oglądał może mecz, Andreescu-Kerber (6:4 4:6 6:1) i powie mi dlaczego, Niemka podczas podania ręki powiedziała do Kanadyjki coś w stylu: "you're the biggest drama queen ever?"
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Indian Wells & Miami 2019

Pacio pisze:Ktoś oglądał może mecz, Andreescu-Kerber (6:4 4:6 6:1) i powie mi dlaczego, Niemka podczas podania ręki powiedziała do Kanadyjki coś w stylu: "you're the biggest drama queen ever?"
Niemka (dziś przegrała, więc nie Polka) od dawna ma problemy z przegrywaniem.
Podczas finału Indian Wells w kluczowym momencie Andreescu brała medicale i coachingi, co z pewnością rozpraszało i irytowało Kerber. Dzisiejszej nocy przy wyniku 4:1 w trzecim Kanadyjka wzięła kolejnego medicala na ból barku i to znów nie spodobało się Niemce.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: WTA Indian Wells & Miami 2019

SABR pisze:
Pacio pisze:Ktoś oglądał może mecz, Andreescu-Kerber (6:4 4:6 6:1) i powie mi dlaczego, Niemka podczas podania ręki powiedziała do Kanadyjki coś w stylu: "you're the biggest drama queen ever?"
Niemka (dziś przegrała, więc nie Polka) od dawna ma problemy z przegrywaniem.
Podczas finału Indian Wells w kluczowym momencie Andreescu brała medicale i coachingi, co z pewnością rozpraszało i irytowało Kerber. Dzisiejszej nocy przy wyniku 4:1 w trzecim Kanadyjka wzięła kolejnego medicala na ból barku i to znów nie spodobało się Niemce.
Ja chyba nigdy nie napisałem o Kerber, że jest Polką, ale mogę się mylić. Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Indian Wells & Miami 2019

To taka delikatna drwina z polskich mediów.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: WTA Indian Wells & Miami 2019

I stało się to co musiało się stać czyli Andreescu poddała mecz z powodu kontuzji:

Obrazek

Z tak obandażowanym barkiem (co było widać w Indian Wells) nie da się długo uciągnąć. Ale pewnie sztab kalkulował "jak idzie to grzejemy na maksa". ;)
8:7 40:15
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA Indian Wells & Miami 2019

Pacio pisze:Ktoś oglądał może mecz, Andreescu-Kerber (6:4 4:6 6:1) i powie mi dlaczego, Niemka podczas podania ręki powiedziała do Kanadyjki coś w stylu: "you're the biggest drama queen ever?"
Czyli Kerber była bardzo niesprawiedliwa w ocenie sytuacji zdrowotnej rywalki...
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WTA Indian Wells & Miami 2019

TomPL pisze:
Pacio pisze:Ktoś oglądał może mecz, Andreescu-Kerber (6:4 4:6 6:1) i powie mi dlaczego, Niemka podczas podania ręki powiedziała do Kanadyjki coś w stylu: "you're the biggest drama queen ever?"
Czyli Kerber była bardzo niesprawiedliwa w ocenie sytuacji zdrowotnej rywalki...
Szczególnie w kontekście paru medicali na obu turniejach i końcowych zwycięstw Kanadyjki. Mówię oczywiście tylko o spotkaniach z Kerber. rotfl
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Indian Wells & Miami 2019

Takiej dominacji w jednej partii dosłownie w każdym aspekcie wśród kobiet z tak minimalną różnicą rankingową nie widziałem. Barty wygrywa z Pliskovą 7:6 6:3 posyłając... 15 asów, z czego jeden gem wygrała w mniej, niż minutę i posłała 3 asy z rzędu. Kilka "naboi" w głowę Czeszki Australijka wystrzeliła w drugiej partii. W pełni zasłużony tytuł. ;)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”