Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

ATP 1000: Miami 2019

Miami Open presented by Itau
Obrazek
20.03.-31.03.2019
Kategoria: ATP Masters 1000
Strona główna turnieju: http://miamiopen.com/
Nawierzchnia: hard
Lokalizacja: Miami, USA
Finał 2018:
John Isner [14] vs Aleksander Zwieriew [4] 6:7(4), 6:4, 6:4
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Miami 2019

Tsonga już... w finale kwalifikacji. Wstyd, że zawodnik takiej klasy musi wywalczyć swój awans do turnieju głównego, a dziką kartę do turnieju w Miami dostaje... siostra Naomi Osaki, bo jest siostrą Naomi Osaki. ;)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: ATP 1000: Miami 2019

Pechowe losowanie Huberta, bo w drugiej rundzie czeka Thiem. I znowu możliwe derby Szwajcarii.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Miami 2019

Imponująco z lotu ptaka wyglądają korty w nowym położeniu. Błękitny kolor także dodaje swojego pozytywnego uroku. Ciekawi mnie szybkość nawierzchni.
Obrazek
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Miami 2019

Bardzo ładny odcień tych kortów, będzie pasował do słowiańskiego błękitu oczu Hurkacza :D .
Pogrzebałam trochę w necie i co prawda informacji o szybkości kortów w tym roku nigdzie nie ma, ale na podstawie danych z ubiegłych lat można domniemywać, że CPI w Miami nadal będzie na poziomie medium slow. W zeszłym roku CPI wynosił 30,4 czyli zeszli do dolnej granicy w porównaniu do lat 2015-17 ( 2015/16 - 33,1, 2016/17 -34,4). Może w tym roku będzie trochę szybciej..
Z ciekawostek, które znalazłam przy okazji wynika, że te korty to jakiś cud recyclingu, zrobione m.in ze zużytych piłek tenisowych, mniej okrutne dla stawów graczy niż korty konkurencji, jak zapewnia producent :wink: .
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000: Miami 2019

SABR pisze:Tsonga już... w finale kwalifikacji. Wstyd, że zawodnik takiej klasy musi wywalczyć swój awans do turnieju głównego, a dziką kartę do turnieju w Miami dostaje... siostra Naomi Osaki, bo jest siostrą Naomi Osaki. ;)
To Tsonga miałby grać w WTA? Raczej by konkurencji nie miał ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Miami 2019

Vivid pisze:
SABR pisze:Tsonga już... w finale kwalifikacji. Wstyd, że zawodnik takiej klasy musi wywalczyć swój awans do turnieju głównego, a dziką kartę do turnieju w Miami dostaje... siostra Naomi Osaki, bo jest siostrą Naomi Osaki. ;)
To Tsonga miałby grać w WTA? Raczej by konkurencji nie miał ;)
Chodzi o sam fakt przyznawania dzikich kart bez względu na jajeczność czy bezjajeczność płci.
W ATP dostali je albo nastolatkowie z dobrą formą w ostatnim czasie, (Tseng, Kecmanovic, Kuhn, choć dwaj ostatni rok temu dostali już dzikie karty, z których średnio skorzystali) zasłużonemu tenisiście grający swój ostatni sezon (Ferrer) albo swojemu reprezentantowi. (Eubanks) Trochę śmieszne, że ten ostatni gra w turnieju głównym, a jego dużo wyżej notowany kolega musi grać w kwalifikacjach. (Opelka)
Tym razem w WTA mamy trójkę młodych dziewczyn z USA, Xinyu Wang, która wygrała turniej w Acapulco, Natalja Wichlancewa, (dobry sezon) Danilovic (tego pojąć do końca nie mogę, bo dziewczyna od dłuższego czasu jest bez formy) oraz właśnie siostrę Osaki, która nie dość, że jest starsza od Osaki, to jeszcze notowana poza drugą setką i dodatkowo przegrywa na turniejach wykopkowych ugrywając pięć gemów. rotfl
ayshe pisze:Bardzo ładny odcień tych kortów, będzie pasował do słowiańskiego błękitu oczu Hurkacza :D .
Pogrzebałam trochę w necie i co prawda informacji o szybkości kortów w tym roku nigdzie nie ma, ale na podstawie danych z ubiegłych lat można domniemywać, że CPI w Miami nadal będzie na poziomie medium slow. W zeszłym roku CPI wynosił 30,4 czyli zeszli do dolnej granicy w porównaniu do lat 2015-17 ( 2015/16 - 33,1, 2016/17 -34,4). Może w tym roku będzie trochę szybciej..
Z ciekawostek, które znalazłam przy okazji wynika, że te korty to jakiś cud recyclingu, zrobione m.in ze zużytych piłek tenisowych, mniej okrutne dla stawów graczy niż korty konkurencji, jak zapewnia producent :wink: .
Dzięki za info. Mam nadzieję, że dziś uda się jakieś spotkanie obejrzeć, bo (niestety) prognozy nie są najlepsze. :rolleyes:
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: ATP 1000: Miami 2019

SABR pisze:Tsonga już... w finale kwalifikacji. Wstyd, że zawodnik takiej klasy musi wywalczyć swój awans do turnieju głównego
I nie potrafi przejść tych kwalifikacji.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Miami 2019

Robinson pisze:
SABR pisze:Tsonga już... w finale kwalifikacji. Wstyd, że zawodnik takiej klasy musi wywalczyć swój awans do turnieju głównego
I nie potrafi przejść tych kwalifikacji.
Kilku wysoko notowanych kwalifikantów odpadło, więc nie zdziwię się, że zagrają w turnieju głównym w wyniku wycofań zawodników. :tired:
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Miami 2019

Fajnie, że Hurkacz będzie miał okazję zagrać ponownie z zawodnikiem z top 10.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP 1000: Miami 2019

Wygląda na to, że HH dorośleje - wygrana z Berettinim wyglądała w „hajlajtsach” na dość rutynową.

Ciekaw jestem meczu z Thiemem - wygrana HH nie zdziwiłaby mnie o tyle, że Thiem ma za sobą wielki sukces z Indian Wells i może jeszcze bujać w chmurach :).
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: ATP 1000: Miami 2019

Marcin_L pisze:(...)wygrana HH nie zdziwiłaby mnie o tyle, że Thiem ma za sobą wielki sukces z Indian Wells i może jeszcze bujać w chmurach :).
Równowaga w przyrodzie musi być. Federer pokonał Hurkacza, Thiem Federera, to teraz... ;)
Learn to love the process.
darekjot
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:32

Re: ATP 1000: Miami 2019

Hubert znów to zrobił , kolejny z top 10 na łopatkach
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: ATP 1000: Miami 2019

Piękny mecz Huberta. Kontrolowana agresja, świetne wybory taktyczne (wejścia na piłkę przy returnach, znakomite "podkradanie się" do siatki), zimna głowa (to mnie najbardziej szokuje u takiego młokosa, a jednocześnie daje największą nadzieję na przyszłość). Fenomenalnie rozegrane ostatnie 3 gemy spotkania, a zwłaszcza ostatni gem - rewelacyjny return backhandem po linii na 0-30 i kosmiczna akcja przy siatce w kolejnym punkcie.

Brawo, brawo, brawo.

A na koniec - zamiast jak każdy złożyć autograf na kamerze, Hubert wolał napisać "Miami" i dodać serducho. Klasa!

Myślę, że za chwilę będzie mu kibicować wielu postronnych kibiców tenisa!
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: ATP 1000: Miami 2019

MEGA wstyd :-| Wczoraj, a właściwie dzisiaj poszedłem lekko po bandzie i zaliczyłem KO i przegapiłem mecz Hurkiego ;( i chociaż głowa mi pęka jakoś doczolgalem się do iPada żeby chociaż wynik sprawdzić i co i gufno ;( Taki mecz przegapić baran. Brawo Hubi
Gemset
Bywalec
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2014, 08:48

Re: ATP 1000: Miami 2019

To był tak emocjonujący mecz, że nawet Hubert się uśmiechnął. Dla niego jak ze snów.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Miami 2019

Brawo :).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
van basten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:53

Re: ATP 1000: Miami 2019

Dla mnie sensacja.
Choć biorąc pod uwagę występ Dominica w IW mogło się tak trafić, że lekko Huberta zlekceważył (nie widziałem meczu- nie wiem jak który grał).
Brawo Hubert!!!
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: ATP 1000: Miami 2019

Z cyklu "pudelek", a co to za laseczka w boksie Hubiego siedzi?
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: ATP 1000: Miami 2019

Pamiętam, że jakiś czas temu Hurkacz wspominał, że na treningach potrafił grać na poziomie tych najlepszych, chyba to było w odniesieniu do treningów z Federerem. Ciekawy jestem czy czegoś mu brakuje żeby wejść na absolutny top... wygląda, że predyspozycje mentalne posiada.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”