Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Z jednej strony fakt, że to WS, przemawia na Jego korzyść. Z drugiej - szczególnie w Australii wszyscy są przygotowani tenisowo/fizycznie. Więc pozostaje to o czym piszesz - psychika.
A tu jakieś rysy na szkle, dziwne o tyle, że jesień 2018 zapowiadała powrót do trybu cyborg. Mam wrażenie, że ten okres słabej gry w 2018 spowodował, że przeciwnicy przestali klękać jeszcze w szatni. Mam na myśli tych spoza Big4, ta "wewnętrzna" rywalizacja rządzi się własnymi prawami. Dlatego Novak nie jest w stanie z sukcesem przemęczyć buły w pojedynkach, w których ewidentnie na korcie sprawy nie idą po Jego myśli.
Przekonamy się za 2-3 tygodnie.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

hokej pisze:W przypadku tak wyeksploatowanego organizmu wszystko jest możliwe. Ale Rafa nie z tych... .
Nie wiedzieć czemu mam wrażenie, że Djokovic tym razem nie podoła, jakoś dziwne są te ostatnie porażki, szczególnie WTF.
Rafa raczej numeru al'a Murray nie wykręci, Szkot ewidentnie tego nie przemyślał i spieprzył turniej, Nadal ewentualnie wyjdzie na kort i podda się po secie.

Co do Djokovica, rzeczywiście ostatnie jego trzy porażki były zaskakujące, ale szlem to inna bajka jednak, no i kto ma go pokonać? No nie bardzo niestety widać, Federer może ma szansę, Wawrinka w formie i Rafa w formie, poza tym nie wiem czy taki Zverev po tym co pokazał w Hopman Cup już teraz w Australii byłby zdolny do tego. Poza tym on już chyba też nie będzie zawodnikiem, który gra każdy turniej na maksa, zresztą jeśli rekord WS chodzi mu po głowie to mimo wszystko musi szachować siłami, Doha to idealny turniej by trochę pograć i zaliczyć zupełnie bez znaczenia wpadkę.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Zwieriew kontuzjowany i start w AO pod znakiem zapytania.
Ja raczej nie liczę w kontekście odpadnięcia Serba na pomnikowe postacie, raczej na takich z drugiego szeregu z dniem konia.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Może Tsitsipas? Nie ukrywam lubię Greka, fajnie gra i chyba nie pęka.

Trochę mnie dobiłeś z tym Zverevem...
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

hokej pisze:Z drugiej - szczególnie w Australii wszyscy są przygotowani tenisowo/fizycznie.
Fizycznie to i Djokovic będzie świeży więc to nie jest raczej jakiś bonus dla jego przeciwników.
hokej pisze:Więc pozostaje to o czym piszesz - psychika.
Psychika, ale też to jaki kto ma warsztat tenisowy. Z byle kim Serb raczej nie popłynie. Dla mnie nie jest on takim wyraźnym faworytem. Przegrywał w mniejszych turniejach i nie były to porażki z kimś wielkim. Z drugiej strony wróżenie na podstawie jednej imprezy w tym roku to też loteria. Powinien się liczyć, ale pewniakiem u mnie nie jest.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Dla mnie Novak to absolutny pewniak, nawet Federer to stwierdził. Ale jeśli po dobrym meczu - może mi nawet w finale Fedzię ograć, byle Rafa nie namącił z drabinką, bo oglądanie smętnego Marina w finale to już nie na moje siły. O jakimś Andersonie nie wspomnę...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Jacek iREM pisze:Dla mnie Novak to absolutny pewniak, nawet Federer to stwierdził. Ale jeśli po dobrym meczu - może mi nawet w finale Fedzię ograć, byle Rafa nie namącił z drabinką, bo oglądanie smętnego Marina w finale to już nie na moje siły. O jakimś Andersonie nie wspomnę...
Sądzę, że Novak wygra pokonując w finale Keia z Japonii. Nishikori złapał moc, będzie się w tym turnieju liczył. Szkoda by było Zvereva gdyby nie zagrał. Wywaliłby mi dwa ładne kupony. :(
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

La_Patik- pisze:
hokej pisze:Z drugiej - szczególnie w Australii wszyscy są przygotowani tenisowo/fizycznie.
Fizycznie to i Djokovic będzie świeży więc to nie jest raczej jakiś bonus dla jego przeciwników.
Właśnie to napisałem.
La_Patik- pisze:
hokej pisze:Więc pozostaje to o czym piszesz - psychika.
Psychika, ale też to jaki kto ma warsztat tenisowy. Z byle kim Serb raczej nie popłynie. Dla mnie nie jest on takim wyraźnym faworytem. Przegrywał w mniejszych turniejach i nie były to porażki z kimś wielkim. Z drugiej strony wróżenie na podstawie jednej imprezy w tym roku to też loteria. Powinien się liczyć, ale pewniakiem u mnie nie jest.
Akurat kurnik w Doha ciężko jest brać na poważnie, bardziej myślałem co tam się zdarzyło w Bercy i Londynie.
Chciałbym zobaczyć przed półfinałem mecz Novaka z kimś z grona Miedwiediew/Tsitsipas/Chaczanow.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

W 2015-ym Djokovic przegrał w Doha z Karlovicem, zresztą chyba również w ćwierćfinale, co było potem dobrze wiemy...

Również bardziej mnie zastanawiają jego przegrane mecze w Bercy i w Londynie, z drugiej strony on w Paryżu grał akurat średnio od pierwszego meczu, on ponoć tydzień wcześniej miał grypę i jeszcze do końca do siebie nie doszedł, a 3-godzinna batalia z Federerem nie mogła się nie odbić na jego zdrowiu w finale. W Londynie wyglądał dobrze w grupie i w półfinale, ale w finale już słabo, może po prostu to nie był jego dzień.

Generalnie jest to wyraźny faworyt, jak będzie się okaże, a jak ktoś ma rezygnować ze startu to przed losowaniem. Murray zachował się w Nowym Jorku jak święta krowa, w dodatku losowanie było w piątek a nie w środę, więc nie wiem na co Szkot liczył.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Jurek Kiler pisze:W 2015-ym Djokovic przegrał w Doha z Karlovicem, zresztą chyba również w ćwierćfinale, co było potem dobrze wiemy...

Również bardziej mnie zastanawiają jego przegrane mecze w Bercy i w Londynie, z drugiej strony on w Paryżu grał akurat średnio od pierwszego meczu, on ponoć tydzień wcześniej miał grypę i jeszcze do końca do siebie nie doszedł, a 3-godzinna batalia z Federerem nie mogła się nie odbić na jego zdrowiu w finale. W Londynie wyglądał dobrze w grupie i w półfinale, ale w finale już słabo, może po prostu to nie był jego dzień.
Wydaje mi się, że rozpatrywanie aktualnej formy Novaka w kontekście występów w Paryżu i Londynie w listopadzie ubiegłego roku nie ma racji bytu.
W tym momencie sytuacja wygląda tak, że poza Novakiem i Fedem pozostali faworyci, Rafa i Sasza wysypali się zdrowotnie. Rafa nawet z kontuzją uda nie wycofa się bez walki, choćby miał grać na jednej nodze, ale czy starczy siły na pełnym dystansie, szczerze wątpię. Sasza ma naciągnięte wiązadło podkolanowe i tydzień na rehabilitację, więc teraz będzie się maksymalnie oszczędzał, a wejść z marszu w tryb meczowy na WS nie jest łatwo. Jeśli mu pechowo wpadnie w drabinkę w pierwszym czy drugim meczu, taki na przykład Tsonga z dziką kartą, to może się zdarzyć przedwczesna wtopa.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Polosowane. Potencjalne ćwiartki:

u Panów:
Djokovic - Nishikori
Zverev - Wawrinka
Khachanov - Federer
Anderson - Nadal

u Pań:
Halep - Pliskova
Osaka - Svitolina
Sabalenka - Wozniacki
Bertens - Kerber.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

To Serena nie gra?
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Jest przecież, gra z Tatyaną Marią w pierwszej rundzie. W czwartej rundzie szansa na Halep - S.Williams, byłoby to całkiem ciekawe starcie...
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

TomPL pisze:To Serena nie gra?
Nie uwzględnili jej w potencjalnych ćwierćfinałach? Przecież to ewidentna dyskryminacja matki sportsmenki. O_O
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

SABR pisze:
TomPL pisze:To Serena nie gra?
Nie uwzględnili jej w potencjalnych ćwierćfinałach? Przecież to ewidentna dyskryminacja matki sportsmenki. O_O
Odpadnie z Halep. :::gd:::
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Dla mnie Halep tam nawet nie dojdzie.

Mała ciekawostka :::gd:::
"Halep właśnie pobiła rekord WTA: jako World no.1 przegrała 5 meczów pod rząd:
Cincinnati F: Bertens
USO R1: Kanepi
Wuhan R2: Cibulkova
Pekin R1: Jabeur
Sydney: Barty"

https://twitter.com/yelnats_eel/status/ ... fISolOFs9w Takie smakowite zagranie z kwalifikacji. :::gd:::
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

SABR pisze:Dla mnie Halep tam nawet nie dojdzie.

Mała ciekawostka :::gd:::
"Halep właśnie pobiła rekord WTA: jako World no.1 przegrała 5 meczów pod rząd:
Cincinnati F: Bertens
USO R1: Kanepi
Wuhan R2: Cibulkova
Pekin R1: Jabeur
Sydney: Barty"
Eee tam. :!ojoj!: Na AO będzie przygotowana. :rolleyes:
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

stofler pisze:
SABR pisze:Dla mnie Halep tam nawet nie dojdzie.

Mała ciekawostka :::gd:::
"Halep właśnie pobiła rekord WTA: jako World no.1 przegrała 5 meczów pod rząd:
Cincinnati F: Bertens
USO R1: Kanepi
Wuhan R2: Cibulkova
Pekin R1: Jabeur
Sydney: Barty"
Eee tam. :!ojoj!: Na AO będzie przygotowana. :rolleyes:
I nie przegra 6-ego meczu z rzędu. ;)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Drabinki! :D Chyba muszę spasować ze swoimi przepowiedniami, w drugiej rundzie to Novak może wpaść na Tsongę rotfl. I ma na swojej drodze Shapovalova, zawsze chciałam zobaczyć ich mecz :::yay::: . Rafa ma potencjalnie trzech kangurów na rozkładzie, lokalesi chyba go nie pokochają, jak im wytnie pół reprezentacji, w tym De Minaura w trzeciej rundzie :wink: Wawrinka dostał na początek Gulbisa, a Andy Roberto Bautistę ( mam nadzieję, że pomści Novaka :] ) Fed do 3 rundy ma raczej luźno , Istomin na start, potem kwalifikant, no i wreszcie w trzeciej Monflis, który może wyjątkowo nie odwali jakiegoś cyrku.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

SABR pisze:
TomPL pisze:To Serena nie gra?
Nie uwzględnili jej w potencjalnych ćwierćfinałach? Przecież to ewidentna dyskryminacja matki sportsmenki. O_O
Tylko rasizm rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”