Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

I po Ukraince :(. Liczyłem, że może po wzięciu medicala podda mecz...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Fakt, smętnie trochę wyglądał ten mecz ( drugi serwis Osaki jest po prostu skandalicznie nędzny, ale myślę, że z czasem go poprawi, ma warunki ). Za to Karolina z Sereną grają, aż wióry lecą. Chociaż Amerykanka przegrała pierwszego seta, ma sporo błędów własnych i kłopoty z pierwszym podaniem, to przyjemnie się to ogląda. Czeszka gra bez kompleksów, trzymam kciuki chyba efektywnie, bomamy przełamanie w drugim secie :D . Długo się nie nacieszyłam, ehh dziewczyny..
Ed: Nie wierzę w to, co właśnie obejrzałam. Niech mi ktoś wyjaśni, jak można prowadzić w trzecim secie 5:1, w gemach i 40:30 i przegrać mecz???! I to kto, Serena? O_O Fakt, lekko podkręciła kostkę, ale nie było medicala, ruszała się normalnie.. :::donknow:::
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Dajcie spokój :tired: . "Miszcz" serwisu w akcji zaraz przegra drugiego seta.

E: już przegrał 2 seta , co ja sobie myślałam... wróciłam do Krakowa i smog mnie załatwił.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Brawo Karolina :).

Ktoś ogladał? Obyło się bez scen, dramy i oskarżeń o rasizm?

EDIT: niezły mecz z obu stron. I spokojnie przebiegł.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2019, 08:21 przez Marcin_L, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Marcin_L pisze:Brawo Karolina :).

Ktoś ogladał? Obyło się bez scen, dramy i oskarżeń o rasizm?
Tym razem bez, ale wtopa z 5:1 i 40:30 w trzecim secie jest co najmniej dziwna. Serena podkręciła kostkę, więc możemy się spodziewać wysypu teorii spiskowych jak to miała wszystko na widelcu, a przegrała z kontuzją. W poruszaniu się nie było tego widać.

Nie wiem jak grał Raonic wcześniej, nie widziałem. W meczu z Pouille jest w swojej najgorszej wersji, oczy krwawią.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

hokej pisze:
Marcin_L pisze:Brawo Karolina :).

Ktoś ogladał? Obyło się bez scen, dramy i oskarżeń o rasizm?
Tym razem bez, ale wtopa z 5:1 i 40:30 w trzecim secie jest co najmniej dziwna. Serena podkręciła kostkę, więc możemy się spodziewać wysypu teorii spiskowych jak to miała wszystko na widelcu, a przegrała z kontuzją. W poruszaniu się nie było tego widać.
Myślę, że ta kostka to był taki element szczęścia jakiego potrzebowała Karolina i w jakimś tam negatywnym stopniu mogło to odbić się na amerykance nawet jeśli nie było tego widać w poruszaniu się, przecież przegrała dwa kolejne własne gemy serwisowe do zera, właśnie podczas serwisu miała największe problemy Serena. Nie powinna jednak usprawiedliwiać tym swojej porażki, miała jeszcze trzy piłki meczowe, po prostu zawaliła sprawę. Inna sprawa czy ona byłaby zdolna do gry w półfinale, to skręcenie wyglądało dość poważnie.

U kobiet jest bardzo teraz ciekawie, chyba będę kibicował tym, które do tej pory szlema nie wygrały, aczkolwiek wygrana zarówno Osaki jaki i Kvitovej mnie ucieszy.

Serena jeszcze swoje wygra, miała w tym turnieju bardzo ciężką drabinkę, myślę, że Wimbledon może być jej, ale przydałoby się wyższe rozstawienie. Williams to już babcia, w dodatku z nadwagą, raczej ciężko będzie jej wygrać 3-4 mecze z czołowymi tenisistkami, musi jeszcze po prostu popracować nad sobą, moim zdaniem jest jeszcze w niej potencjał.
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

No dobra, to Djoković już przełamał, że tak wrednie zapytam: opłaca się to jeszcze oglądać? :D
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

lolxd2 pisze:No dobra, to Djoković już przełamał, że tak wrednie zapytam: opłaca się to jeszcze oglądać? :D
Nieee, Sushi mocno przeterminowane.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

hokej pisze:
Marcin_L pisze:Brawo Karolina :).

Ktoś ogladał? Obyło się bez scen, dramy i oskarżeń o rasizm?
Tym razem bez, ale wtopa z 5:1 i 40:30 w trzecim secie jest co najmniej dziwna. Serena podkręciła kostkę, więc możemy się spodziewać wysypu teorii spiskowych jak to miała wszystko na widelcu, a przegrała z kontuzją. W poruszaniu się nie było tego widać.

Nie wiem jak grał Raonic wcześniej, nie widziałem. W meczu z Pouille jest w swojej najgorszej wersji, oczy krwawią.
Akurat dzisiejszą noc w AO musiałem odpuścić i takie cuda się wydarzyły.
Serena na konferencji powiedziała, że kontuzja nie miała żadnego wpływu na jej grę i to Karolina broniąc piłek meczowych grała swój życiowy tenis.
Raonic w pierwszym tygodniu grał rewelacyjnie i co ? Tenis...
Swoją drogą ciekawe czy ten turniej to jednorazowy wyskok Francuza czy zacznie w końcu grać na miarę swojego talentu.

Dwie Czeszki w półfinale WS... Raz w tygodniu jestem w Trutnovie na kortach, znowu trzeba będzie im gratulować :tired:
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Nogi Japończyka nie działają.. Ciekawe czy on w ogóle dogra ten mecz.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

ayshe pisze: Ed: Nie wierzę w to, co właśnie obejrzałam. Niech mi ktoś wyjaśni, jak można prowadzić w trzecim secie 5:1, w gemach i 40:30 i przegrać mecz???! I to kto, Serena? O_O Fakt, lekko podkręciła kostkę, ale nie było medicala, ruszała się normalnie.. :::donknow:::
Serena ma swój stosunek do medicali i wzywania trenerów na kort. Nie przypominam sobie sytuacji, gdyby prosiła o wizytę fizjoterapeutę czy swojego coacha. Kostka musiała wpłynąć na dyspozycję serwisową Sereny, choć o asie przy meczowej i błędzie stóp też trzeba wspomnieć. Na powtórce muszę zerknąć, czy rzeczywiście on był.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Zwycięzce tego meczu już znamy, nie ma co oglądać. Szykujmy się na Rafole w finale. Jeśliby jednak jeden z nich został sensacyjnie pokonany w semi, to w finale ten drugi zmiażdżyłby w finale underdoga. Na ten moment stary dobry serial pt. "Djoković versus Nadal" wydaje się być najlepszym pomysłem :D
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Koniec. Kei poddal.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Djokovicowi przyda się odpoczynek po fizycznym spotkaniu z Rosjaninem. Pouille też wydaje się być skazanym na pożarcie.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

SABR pisze:
ayshe pisze: Ed: Nie wierzę w to, co właśnie obejrzałam. Niech mi ktoś wyjaśni, jak można prowadzić w trzecim secie 5:1, w gemach i 40:30 i przegrać mecz???! I to kto, Serena? O_O Fakt, lekko podkręciła kostkę, ale nie było medicala, ruszała się normalnie.. :::donknow:::
Serena ma swój stosunek do medicali i wzywania trenerów na kort. Nie przypominam sobie sytuacji, gdyby prosiła o wizytę fizjoterapeutę czy swojego coacha. Kostka musiała wpłynąć na dyspozycję serwisową Sereny, choć o asie przy meczowej i błędzie stóp też trzeba wspomnieć. Na powtórce muszę zerknąć, czy rzeczywiście on był.
Dzięki za wyjaśnienia, nie śledzę tak jej kariery, żeby wyłapać takie zwyczaje. W każdym razie, ten zjazd Amerykanki zaczął się zaraz po akcji z podwinięciem stopy. Tym bardziej niezrozumiała jest dla mnie decyzja o nie wzywaniu fizjo, spray chłodzący na pewno by pomógł nie tylko na nogę, ale miałaby chwilę żeby się uspokoić i ochłonąć.

A Serb bez walki ma półfinał, nie ma szczęścia Kei do niego.
Jak to, Raonic w życiowej formie i wyleciał z Łukaszem? ? O_O
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Majorka pisze:
Jurek Kiler pisze:.. to przeciętna Djokovica.
A ja nie wiem, na jakiej podstawie oceniasz tak Djokovica. Dla mnie ostatni jego mecz - ten z Rosjaninem - był majstersztykiem. Grał tak mądrze, że nawet ja patrzyłam na niego z podziwem. Praktycznie wyeliminował z gry Rosjanina wszystko to, czym ten mógłby mu zagrozić. Te slajsy, te piłeczki nisko odbijające się, żadnej możliwości przywalenia z wyższego kozła. Przy znakomitym returnie Serba - nie miał Danił jak grać. I nie było tu ani cienia przypadku.
Zgadzam się w pełni! Mimo, że tenis, który zaprezentowali obaj panowie (Daniel i Novak) to dla mnie masakryczna nuda, wymiany po pińcet uderzeń na przetrwanie... bueeee.
Ale mimo wszystko, Novak jest w fantastycznej formie. Jego taktyczne wybory uderzeń, gaszenie mocnych stron każdego obecnie przeciwnika no i to otwieranie kątów. Nikt tak tego aktualnie nie robi tak dobrze. Dla mnie faworyt 100-procentowy. Tym bardziej, że Rafał się mocno namorduje z przyszłym numerem jeden.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Jacek iREM pisze:
Majorka pisze:
Jurek Kiler pisze:.. to przeciętna Djokovica.
A ja nie wiem, na jakiej podstawie oceniasz tak Djokovica. Dla mnie ostatni jego mecz - ten z Rosjaninem - był majstersztykiem. Grał tak mądrze, że nawet ja patrzyłam na niego z podziwem. Praktycznie wyeliminował z gry Rosjanina wszystko to, czym ten mógłby mu zagrozić. Te slajsy, te piłeczki nisko odbijające się, żadnej możliwości przywalenia z wyższego kozła. Przy znakomitym returnie Serba - nie miał Danił jak grać. I nie było tu ani cienia przypadku.
Zgadzam się w pełni! Mimo, że tenis, który zaprezentowali obaj panowie (Daniel i Novak) to dla mnie masakryczna nuda, wymiany po pińcet uderzeń na przetrwanie... bueeee.
Ale mimo wszystko, Novak jest w fantastycznej formie. Jego taktyczne wybory uderzeń, gaszenie mocnych stron każdego obecnie przeciwnika no i to otwieranie kątów. Nikt tak tego aktualnie nie robi tak dobrze. Dla mnie faworyt 100-procentowy. Tym bardziej, że Rafał się mocno namorduje z przyszłym numerem jeden.
Serio Rafa się namorduje? Przecież Tsitsi to idealny rywal dla niego, no i jeszcze będzie miał dzień przerwy więcej na odpoczynek. Na ten moment Nadal idzie po tytuł.
Nevermore
Bywalec
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 19 sie 2017, 16:26

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Pouille grał tak w poprzednich rundach czy to był zwyczajny dzień konia? Zapamiętałem Francuza mniej więcej tak jak wyglądały trzy pierwsze gemy tego meczu, a potem przestawiła się zapadka i aż do TB 3 seta nie było kompletnie do czego się przyczepić!
Pozbierał wreszczie narzędzia do torby i zaczął z nich umiejętnie korzystać? Taki tenis pięknie się ogląda i dobrze mu życzę.
Djoković prawdę nam powie...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Same dobre wieści :)
Kanadyjski pizduś pogoniony :)
Do tego Serena. A mówiłem przed turniejem, że nie tym razem, za tłusta była :P
Tu warunki są za ciężkie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: AUSTRALIAN OPEN 2019

Vivid pisze:Same dobre wieści :)
Kanadyjski pizduś pogoniony :)
Do tego Serena. A mówiłem przed turniejem, że nie tym razem, za tłusta była :P
Tu warunki są za ciężkie.
Interesujące, że dobre dla Ciebie jest zawsze, jak ktoś przerżnie. Taka tenisowa schadenfrreude? rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”