Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: ATP Finals 2018

Stofler widzisz jak to wszystko sie zmienia... A Ty już rozdałeś Novakowi 4 szlemy w 2019.. co nie jest wykluczone:) Brawo Sasha. Widać mial plan na mecz. Nie podpalał się, trzymał piłkę w korcie, nie szukał na siłę piłek końcowych i Serb zaczął sie mylić
Ostatnio zmieniony 18 lis 2018, 20:40 przez Lukasz_b20, łącznie zmieniany 1 raz.
21 WS..
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: ATP Finals 2018

To miał być ten wielki niepokonany Novak? rotfl Właśnie przed chwilą mogłem wreszcie zasiąść przed telewizorem, a tu piłki meczowe! Brawo Sasza! W półfinale Federer, w finale Djokovic, zasłużył na puchar :!party!:
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP Finals 2018

Majorka pisze:
Tenisówka pisze:Wszystkie długie wymiany padają łupem Rosjanina .
Niemca.
Ciągle zapominam, że on Niemiec a goldy na szyi nie pomagają.
Super. No to dziady pogonione, teraz czas na AO. Może być taki zestaw w finale jak dziś.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Finals 2018

Majorka pisze:No brawo. Wielkie brawo! Znakomity mecz Zvereva ( pisownia nazwiska za stroną ATP :wink: ).
Mallorca, nye denervooy mnye.

Bo mnye kholera byerzhe.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP Finals 2018

Kiedy to ostatnio ktoś w WTF pokonał dwóch z wielkiej trójki w drodze po tytuł. SORRY DIMITROV ale wyczyn Zvereva dużo większy.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP Finals 2018

Marcin_L pisze:
Majorka pisze:No brawo. Wielkie brawo! Znakomity mecz Zvereva ( pisownia nazwiska za stroną ATP :wink: ).
Mallorca, nye denervooy mnye.

Bo mnye kholera byerzhe.
Marcin, co do gości grających pod flagą rosyjską się w pełni zgadzam i staram stosować pisownię taką jak Ty w podpisie, ale jak ktoś gra pod flagą innego kraju, to już niekoniecznie się zgadzam, bo taki Zverev w niemieckim dowodzie może mieć wpisane tak właśnie, a nie "Zwieriew", więc pisałbym jego nazwisko tak, jak ma w dokumentach.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
fidga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 258
Rejestracja: 14 wrz 2010, 13:39

Re: ATP Finals 2018

Vivid pisze:
Gary pisze: Ale przecież on tu ma rację. Zrobiłbym dokładnie to samo i większość osób grających na punkty choćby amatorsko - też. To nie chodzi nawet o zagrożenie dla rywala, który ma piłkę z tyłu, ale przede wszystkim o to, że Saszę to zdekoncentrowało, a w grze na tym poziomie nawet lekka utrata koncentracji może mieć poważne konsekwencje.
Nie wytłumaczysz tego komuś kto kort tylko w telewizji widział ;) A rakietę do ręki nie weźmie bo sobie jeszcze krzywdę może zrobić rotfl
Poza tym co Brad ewentualnie powiedział? Cytat w oryginale można prosić? Może gość tylko języka nie zna i tłumaczenie z translatora Google wziął ... :P
Znam dobry odwyk podać ci namiary? Trafisz sam?
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Finals 2018

Marcin_L pisze:
Majorka pisze:No brawo. Wielkie brawo! Znakomity mecz Zvereva ( pisownia nazwiska za stroną ATP :wink: ).
Mallorca, nye denervooy mnye.
Bo mnye kholera byerzhe.
:D :D Daj mu prawo nie bycia Rosjaninem. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: ATP Finals 2018

Lukasz_b20 pisze:Stofler widzisz jak to wszystko sie zmienia... A Ty już rozdałeś Novakowi 4 szlemy w 2019.. co nie jest wykluczone:)
Końcówka sezonu, Djokovic mógł czuć jakieś zmęczenie chociaż przyznaję, że jestem zdziwiony a jednocześnie rozczarowany. Oto Serb przegrywa pod rząd dwa ważne finały. O_O Nie wiem co się dzieje, może to wiek już robi swoje i jak trafia na młodego ogiera, któremu wszystko tego dnia wchodzi to mecz robi się wyrównany. Wtedy dochodzą różne głosy odpowiedzialne za sferę mentalną, generuje się większy stres i zazwyczaj przychodzi bezradność.
Wychodzi na to, że muszę być ostrożniejszy w ocenach formy Novaka. Nie zmienia to jednak faktu, że utrzymanie tak wysokiego poziomu grając z Serbem przez trzy sety, lub więcej w konfrontacji wielkoszlemowej jest już inną bajką. Myślę, że młodzi nie będą jeszcze w przyszłym roku sięgać po tryumfy w tych właśnie turniejach.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2018

Marcin_L pisze: Mallorca, nye denervooy mnye.

Bo mnye kholera byerzhe.
Znowu przysknerzyłeś i telefon od Chińczyków kupiłeś w bramie? rotfl
fidga pisze: Znam dobry odwyk podać ci namiary? Trafisz sam?
Nic do powiedzenia merytorycznie nie masz, to już udowodniłeś :::gd:::
Gorąca prośba, tak z troski i życzliwości, trzymaj się z daleka od rakiet i kortów, żebyś sobie kuku nie zrobił ...
Ostatnio zmieniony 18 lis 2018, 20:54 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Finals 2018

Hau, hau!
Odszczekuję. Bardzo dobry mecz i fajnie że w końcu wygrał coś dużego!
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2018

No to sezon 2018 można uznać za zakończony ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2018

Majorka pisze:No brawo. Wielkie brawo! Znakomity mecz Zvereva ( pisownia nazwiska za stroną ATP :wink: ). Jak dla mnie - wielka niespodzianka, szczególnie po ich meczu grupowym.
Novak bez pierwszego serwisu i sprawiał wrażenie przemęczonego.
Niemiec bez wad w tym meczu. O_O
Novak chciał zagonić Saszę, a sam złapał zadyszkę. W konsekwencji siadł serwis i precyzja.Widać, że Lendl wziął młodego w obroty, Sasza dziś mi zaimponował stroną mentalną, świetnie sobie poradził. Żeby jeszcze pozbył się kamlotów z szyi, to bym nie miała zastrzeżeń. :wink: .
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Finals 2018

Jacek iREM pisze:. Bardzo dobry mecz i fajnie że w końcu wygrał coś dużego!
Bardzo dobry. Taki zbilansowany powiedziałabym. :) Serwis świetny, długa piłka, wygrywane długie wymiany, ale i doskonale wybrane momenty ataku. Umiejętnie wykorzystane zmęczenie przeciwnika. Dojrzałość taktyczna. Obserwacja kortu i ruchów po drugiej stronie. Wszystko grało.
Na pewno wpływ Lendla ogromny. Ale i praca Saszy też widoczna - to był mecz wielkiego tenisisty. :::gd:::
ayshe pisze:. Żeby jeszcze pozbył się kamlotów z szyi, to bym nie miała zastrzeżeń. :wink: .
Oj tam..niechaj sobie ma :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2018

Majorka pisze:
ayshe pisze:. Żeby jeszcze pozbył się kamlotów z szyi, to bym nie miała zastrzeżeń. :wink: .
Oj tam..niechaj sobie ma :wink:
W końcu to takie ... rosyjskie ;) :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
KoniecTenisa

Re: ATP Finals 2018

Vivid pisze:Przepisy są tu jasne - coś pojawia się na korcie, przerywa się grę i powtarza punkt.
Czy możesz przytoczyć ten przepis? Nie udało mi się znaleźć...
Gary pisze:że Saszę to zdekoncentrowało, a w grze na tym poziomie nawet lekka utrata koncentracji może mieć poważne konsekwencje.
Przerwanie gry natomiast zdekoncentrowało Federera więc słaby ten argument.
Majorka pisze:...Nie ma "niewielkiego spalonego"
Ale jednak to sędzia o tym decyduje. Nawet o tym niewielkim.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2018

KoniecTenisa pisze:
Vivid pisze:Przepisy są tu jasne - coś pojawia się na korcie, przerywa się grę i powtarza punkt.
Czy możesz przytoczyć ten przepis? Nie udało mi się znaleźć...
Masz, niewierny Tomaszu :wink: :
Z regulaminu ITF 2016: http://itf.uberflip.com/i/619434-2016-r ... english/12
Strona 9, przepis 23 , przypis dot. powtórzenia wymiany, przytoczony przykład 1: " [..Jeśli piłka jest w grze, a inna piłka wtoczy się na kort ]..[ (serwujący) ma pierwszy serwis, a cały punkt jest powtarzany.."]
KoniecTenisa pisze:
Gary pisze:że Saszę to zdekoncentrowało, a w grze na tym poziomie nawet lekka utrata koncentracji może mieć poważne konsekwencje.
Przerwanie gry natomiast zdekoncentrowało Federera więc słaby ten argument.
Majorka pisze:...Nie ma "niewielkiego spalonego"
Ale jednak to sędzia o tym decyduje. Nawet o tym niewielkim.
Są różne sytuacje, parę lat temu Andy'emu na AO wypadła piłka z kieszeni, wymianę przerwano, powtórzono i nikt nie darł szat, a moment meczu też był zapalny. Innym razem ( nie pomnę, kto grał ), w trakcie wymiany ball boy się zagapił i wystartował przedwcześnie do piłki. Zrobił tylko krok, ale wymianę przerwano i punkt powtórzono. Kiedyś w trakcie meczu ptaszek przysiadł na taśmie i niestety zginał ustrzelony piłką. I mimo, że było to zagranie kończące nie tylko żywot ptaszka, ale i całą wymianę, punkt powtórzono. Ergo, zasada jest prosta - w trakcie wymiany nie ma prawa znaleźć się na korcie NIC, co może zakłócić grę. Wypadająca na kort piłka, czy ruch ball boya podnoszącego ją za plecami Feda był takim właśnie czynnikiem zaburzającym grę.
Tak na marginesie, jestem zdania, że w przypadku przedwczesnego okrzyku "out " z trybun ( a czasami się zdarza, że kogoś poniesie) też powinno się punkt powtórzyć ( w przypadku, kiedy po takim okrzyku zawodnik popełnia błąd, albo zdezorientowany przerywa wymianę ).
Podsumowując: Drodzy Fani Feda - uważam, że to jest moment na porzucenie teorii spiskowych. Ja ( zwłaszcza dzisiaj ) dobrze wiem, że przegrana idola jest przykra, ale nie tędy droga. :wink:
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2018

KoniecTenisa pisze:
Vivid pisze:Przepisy są tu jasne - coś pojawia się na korcie, przerywa się grę i powtarza punkt.
Czy możesz przytoczyć ten przepis? Nie udało mi się znaleźć...
Już ci wskazano. A poza tym jak cię coś nurtuje to sobie sam poszukaj (skutecznie) ...
KoniecTenisa pisze:Przerwanie gry natomiast zdekoncentrowało Federera więc słaby ten argument.
Każde przerwanie gry dekoncentruje wszystkich grających. Ale żeby to zrozumieć to trzeba grywać ...
Według ciebie Sasha nie powinien przerywać wymiany bo to zdekoncentrowało (bardziej) Rogera, który był w gorszej sytuacji punktowej (1 set w plecy). Czyli idąc tym tokiem myślenia to Sashy "wina", że zauważył piłkę? To on miałby być w związku z tym niejako "ukarany" utratą koncentracji? No tak, po cholerę się gapił rotfl
Wiesz czym jest takie myślenie? Albo ordynarną hipokryzją, albo zwyczajną bezmyślnością i kompletną nieznajomością realiów meczowych. Sam sobie wybierz opcję ;)
KoniecTenisa pisze:
Majorka pisze:...Nie ma "niewielkiego spalonego"
Ale jednak to sędzia o tym decyduje. Nawet o tym niewielkim.
Argument od czapy, ewidentnie świadczący o braku myślenia ...
Piłka nożna to nie tenis, gdybyś nie ogarniał ... Każda dyscyplina ma swoje własne przepisy. A Majorka miała wyłącznie na myśli, że przepisy nie podlegają relatywizacji, są zero-jedynkowe. Nie ma "minimalnego autu" czy "prawie stycznej". Nie jest też tak, że błąd stóp czy dotknięcia siatki w czasie wymiany, wywołujemy, ale nie w sytuacji gdy jest na przykład piłka meczowa/setowa. Wywołuje się je zawsze.
Jedyna różnica jest taka, że w sytuacji o jakiej rozmawiamy zawiniła osoba trzecia - dzieciak od podawania piłek. Dlatego jeżeli ktoś chce mieć do kogoś pretensje to tylko ewentualnie do niego.

Chyba wystarczająco się już ośmieszyłeś? Ale jak chcesz brnąć w to dalej to oczywiście nie widzę problemu ;)
Swoją drogą to ciekawy nick sobie wybrałeś/aś(?). KoniecTenisa, hmm ..., teraz to się zastanawiam, czy w ogóle był jakiś początek rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP Finals 2018

Brawo dla Saszy, dźwignąć mentalnie Rogera i Novaka dzień po dniu nie jest łatwe, dobry mecz Zvereva, na serwisie nawet wybitny. Mam wrażenie, że to spotkanie było takim lustrzanym odbiciem tego co było w grupie, tam również szło równo do pewnego momentu, a kiedy Novak końcówkę pierwszego seta przechylił na swoją korzyść to później już poszło, teraz było bardzo podobnie tylko w drugą stronę, kiedy trwał drugi set to nie widziałem już w Serbie zwycięzcy, prezentował się on dużo gorzej niż Roger. W sumie nie mam pojęcia co mu się stało bo wyglądał w tym turnieju na mocnego, z drugiej strony w tym sezonie weryfikacja realnej formy rzadko kiedy następuje, więc jak ktoś ma dobry dzień i się postawi to zaczynają się poważne schody.

Jeśli o Saszę chodzi, naprawdę już czas najwyższy na Szlemy, nie ma na co czekać, zwycięstwo w WTF po ograniu Rogera i Novaka powinno być bardzo mocnym mentalnym kopem.

Jeśli chodzi o turniej, to nie ma co ukrywać, był strasznie marny i jedynie wygrana kogoś nowego i perspektywicznego jest tutaj wartością dodaną. Mam nadzieję, że tacy tenisiści jak Zverev, Coric czy Cipas i Kasztanow zaczną w końcu gonić dziadków w Wielkich Szlemach, najmłodszy triumfator WS ma w tym momencie 30 lat i jest to sytuacja zdecydowanie chora.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP Finals 2018

ayshe pisze: Tak na marginesie, jestem zdania, że w przypadku przedwczesnego okrzyku "out " z trybun ( a czasami się zdarza, że kogoś poniesie) też powinno się punkt powtórzyć ( w przypadku, kiedy po takim okrzyku zawodnik popełnia błąd, albo zdezorientowany przerywa wymianę ).
Ogólnie to sensowny wywód, ale w tym miejscu chyba Cię poniosło... :wink: Już widzę (słyszę!) te wywoływane przez fanów poszczególnych tenisowych bóstw "auty" w sytuacjach niespecjalnie dla nich komfortowych rotfl

A tak w ogóle to na turnieju były bardzo ładne panie sędzie liniowe :angel:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”