Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: ATP Finals 2018

KoniecTenisa pisze:Poziom waszych wypowiedzi rozczarowuje
Celna uwaga. Przerabiam to od jakiegoś czasu ale jakoś sobie z tym radzę. Po prostu chwilami więcej piję. :wink: Ale ty gościu nie pomagasz, powodujesz że statystyka się pogarsza. :::A!A!A:::
KoniecTenisa pisze:Oprócz rafbat nikt się nie odniósł do oficjalnych przepisów, które zacytowałem. Wniosek taki, że albo ich nie znacie albo nie stosujecie. A, więc na przyszłość - więcej faktów, a mniej bicia piany.
Nazwałbym cię głupcem ale mi nie wypada, za poważnym forumowiczem jestem - weteranem. rotfl Znajdź sobie lepiej jakiś nowy temat bo ten już chyba wszystkich zmęczył. Wróć na przykład do sprawy dawnego strzału Rogera w Stachowskiego. Przeanalizuj archiwalne filmy i wrzuć na forum jakieś spostrzeżenia. :lol:
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP Finals 2018

KoniecTenisa pisze:Oprócz rafbat nikt się nie odniósł do oficjalnych przepisów, które zacytowałem. Wniosek taki, że albo ich nie znacie albo nie stosujecie.
To dość idiotyczny wniosek. Nie trzeba wiedzieć, co jest w którym paragrafie, żeby móc powiedzieć, że zna się przepisy. Dostałeś interpretacje od około 10 praktyków tenisa, łącznie z przykładami jak takie sytuacje były rozstrzygane, ale dalej brnąłeś w głupotę. Ale mam nadzieję, że już wiesz, że mieliśmy rację i będziesz potrafił ją przyznać.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2018

SABR pisze: Pozytywnie zaskoczył mnie Alex. Oczywiście można usłyszeć wiele opinii, że Djoko nie miał swojego dnia, ale ja tutaj wolałbym zaznaczyć, że w dużej mierze wynikało to z kapitalnej gry Niemca z linii końcowej. Ba! Zdarzały się nawet udane próby wolejowe. Inaczej gra wygląda, gdy po drugiej stronie ma się trzęsącego Cilica, Andersona czy Isnera, a inaczej, gdy Zverev wychodzi na mecz kompletnie rozluźniony. Mało kto na niego stawiał po fazie grupowej, ale Lendl w kilka dni zrobił z niego tenisistę, który mentalnie imponuje w meczu z nie byle jakim rywalem. Brawo! :::gd:::
No cóż, zasadniczo się zgadzam w powyższym, choć Novak grał na swoim "normalnym" poziomie tylko do wyniku po 4 w pierwszym secie, gdzie jak wiemy dał się przełamać pakując piłkę w siatkę jak ostatnia łamaga :::stars::: . Jak dla mnie, sytuacja kompletnie niewytłumaczalna ( poza jakimś kryzysem zdrowotnym ) patrząc na poziom jaki prezentował wcześniej w turnieju, albo chociażby w Szanghaju. :::donknow:::. Oczywiście nie można zaprzeczać, że Sasza zagrał świetny mecz, jednak jestem ciekawa czy nie pęknie mentalnie, jeśli następnym razem przeciwnik tak (relatywnie) łatwo się nie podłoży ( bo chyba się zgodzisz, że w finale Djoko nie wspiął się na wyżyny swoich możliwości ) ?
SABR pisze:
ayshe pisze: Innym razem ( nie pomnę, kto grał ), w trakcie wymiany ball boy się zagapił i wystartował przedwcześnie do piłki. Zrobił tylko krok, ale wymianę przerwano i punkt powtórzono.
Dalej mam przed oczami rozpłakanego ballboy'a, na którego zabójczym wzrokiem patrzył Troicki (czyli tenisiście, który w ten sposób stracił pewny punkt). Gorzej trafić nie mógł.
Faktycznie, Troicki! Dzięki, teraz mogłam sobie tę akcję bez problemu znaleźć na YT :D .. biedny dzieciak, mam nadzieję, że nie doznał trwałej traumy :wink: .
KoniecTenisa pisze: Oprócz rafbat nikt się nie odniósł do oficjalnych przepisów, które zacytowałem. Wniosek taki, że albo ich nie znacie albo nie stosujecie. A, więc na przyszłość - więcej faktów, a mniej bicia piany.
Pozwól, że nakreślę nieco inny obraz sytuacji:
Dostałeś link, wykładnię przepisów z ich interpretacją i przykładami ich stosowania od paru osób, w tym ode mnie, bo ponoć nie mogłeś ich znaleźć. Kiedy okazało się, że treść przepisu nie pokrywa się z Twoją oceną sytuacji zasugerowałeś, jakoby zawodnik nie miał prawa przerwać wymiany ( a może to zrobić, sędzia nie Bóg Ojciec - czegoś może nie zauważyć). Wypowiedź o wymiarach kortu pominę litościwym milczeniem, chłopaki wystarczająco się nad tym pastwili powyżej. I po tym wszystkim zalecasz innym, żeby na przyszłość odnosili się do faktów, a mniej bili pianę? Gratuluję samooceny i zazdroszczę pewności siebie. :D
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2018

KoniecTenisa pisze:Widzę, że mistrzów stodół to i mucha latająca w stodole obok rozproszy.
OK, jasnym jest, że najwyżej koło kortu to stałeś. Gra w tenisa jest ci obca. Choć i to stanie to pewnie gdzieś po nocy, ze strachu, żeby piłką nie oberwać rotfl
KoniecTenisa pisze:Wniosek taki, że albo ich nie znacie albo nie stosujecie. A, więc na przyszłość - więcej faktów, a mniej bicia piany.
Wygłupiłeś się całkiem nieźle, ale to nie problem. Dalej jednak wykazujesz zerowy poziom argumentacji. Nie ogarniasz tego, że jak ktoś jest praktykiem to wiele rzeczy jest tą tzw. "oczywistą oczywistością", a tylko laicy i dyletanci muszą sięgać do zapisów z braku elementarnej choćby wiedzy w temacie ...
Rozumiem, że już sprawdziłeś, z której strony trzyma się rakietę? Na tym polu się nie zbłaźnisz? rotfl Ale dla pewności poczytaj dokładnie bo pewnie nie wiesz, że dozwolone jest złapanie rakiety za główkę i przywalenie w piłkę rączką. :P W końcu trzeba mieć fantazję i w pełni wykorzystywać możliwości regulaminowe. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP Finals 2018

KoniecTenisa pisze:... Oprócz rafbat nikt się nie odniósł do oficjalnych przepisów, które zacytowałem.
A koledze to trzeba 5 razy powtarzać to samo żeby dotarło? Raz przeczytałeś i co - zabrakło zrozumienia? Tutaj nie szkoła, na kurs sędziowania się zapisz. :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2018

TomPL pisze:
KoniecTenisa pisze:... Oprócz rafbat nikt się nie odniósł do oficjalnych przepisów, które zacytowałem.
A koledze to trzeba 5 razy powtarzać to samo żeby dotarło? Raz przeczytałeś i co - zabrakło zrozumienia? Tutaj nie szkoła, na kurs sędziowania się zapisz. :D
Gimnazja zlikwidowali i się biedaczek gubi rotfl

Ale tak zupełnie bez złośliwości, ta dyskusja autentycznie mnie zaskoczyła, a o to nie jest łatwo. Żeby na forum tematycznym, w wątku stricte dotyczącym tematu, prezentować taki brak elementarnej znajomości zagadnienia? O_O
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: ATP Finals 2018

KoniecTenisa pisze:Widzę, że mistrzów stodół to i mucha latająca w stodole obok rozproszy. Poziom waszych wypowiedzi rozczarowuje jak na taki "kulturalny" sport. Oprócz rafbat nikt się nie odniósł do oficjalnych przepisów, które zacytowałem. Wniosek taki, że albo ich nie znacie albo nie stosujecie. A, więc na przyszłość - więcej faktów, a mniej bicia piany.
"Ludzką rzeczą jest błądzić, rzeczą głupców trwać w błędzie"

Interpretacja przepisów w tym temacie jest jednoznaczna. Obcy obiekt w obrębie gry? Powtórka punktu. Między innymi dlatego, żeby zlikwidować możliwość subiektywnej oceny sędziego, oraz dywagacji co mi przeszkadzało, a co nie. No i oczywiście bzdurą jest utrzymywanie, że kort to miejsce ograniczone liniami w obrębie których ma trafić piłka. Choćby dlatego, że przy serwisie pole gry jest inne niż podczas wymian. Organizacje międzynarodowe określają rozmiar kortu jako pole gry z należnymi wybiegnięciami. Jest to wymóg niezbędny do uzyskania zgody na rozgrywanie zawodów.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP Finals 2018

ayshe pisze: No cóż, zasadniczo się zgadzam w powyższym, choć Novak grał na swoim "normalnym" poziomie tylko do wyniku po 4 w pierwszym secie, gdzie jak wiemy dał się przełamać pakując piłkę w siatkę jak ostatnia łamaga :::stars::: . Jak dla mnie, sytuacja kompletnie niewytłumaczalna ( poza jakimś kryzysem zdrowotnym ) patrząc na poziom jaki prezentował wcześniej w turnieju, albo chociażby w Szanghaju. :::donknow:::. Oczywiście nie można zaprzeczać, że Sasza zagrał świetny mecz, jednak jestem ciekawa czy nie pęknie mentalnie, jeśli następnym razem przeciwnik tak (relatywnie) łatwo się nie podłoży ( bo chyba się zgodzisz, że w finale Djoko nie wspiął się na wyżyny swoich możliwości ) ?
Spokojnie, odbije sobie to w Melbourne. :]
Djokovic poza uderzeniem, dodać do tego skuteczną defensywę i regularność w ofensywie Niemca... Trrudno było, by Serb zatrzymał rozpędzonego po pierwszym secie Zvereva, gdy sam nie gra na swoje możliwości. Nie zmienia to faktu, że sporo osób przed Wimbledonem nie spodziewało się, że Novak zagra jeszcze w takim finale nie mówiąc już o wygrywaniu Szlemów w tym samym sezonie, w którym odnosił z początku wiele, zaskakujących porażek.

Najlepszy "powrót z dołka" w historii? Myślę, że spokojnie można tak nazwać reinkarnację Serba. :::gd:::
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP Finals 2018

Jacek iREM pisze:A mnie rozbawiła sytuacja, kiedy najechano kamerą na trybunach - na panią która trzymała transparent MIRKA - ZAMIENIMY SIĘ?, potem był najazd na box Fedzi i dwie różne postawy - rozbawiona do łez - mama Fedzi i fukająca nadymana Mirka. Nie wiem czy to pokazano w TV, bo oglądałem na plejerze tennis tv. Potwierdza się po raz kolejny teza, że Fedzia to prywatnie wesoły gość, natomiast żonkę ma... ło, bez noża nie podchodź. Zero poczucia humoru i dystansu.
Heh, widziałem to na YT, faktycznie zero dystansu ze strony Mirki, trochę słabo, ale jakoś mnie to nie dziwi, bo na taką wygląda.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: ATP Finals 2018

Jurek Kiler pisze:
Jacek iREM pisze:… natomiast żonkę ma... ło, bez noża nie podchodź. Zero poczucia humoru i dystansu.
... faktycznie zero dystansu ze strony Mirki, trochę słabo, ale jakoś mnie to nie dziwi, bo na taką wygląda.
Skoro ją wybrał to na pewno ma jakieś zalety. Może jest dobrą matką, żoną i kochanką. :wink:
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP Finals 2018

stofler pisze:
Jurek Kiler pisze:
Jacek iREM pisze:… natomiast żonkę ma... ło, bez noża nie podchodź. Zero poczucia humoru i dystansu.
... faktycznie zero dystansu ze strony Mirki, trochę słabo, ale jakoś mnie to nie dziwi, bo na taką wygląda.
Skoro ją wybrał to na pewno ma jakieś zalety. Może jest dobrą matką, żoną i kochanką. :wink:
Nie wykluczam, poza tym już wspomniałem, że Mirka była niezwykle ważna dla jego kariery.
KoniecTenisa

Re: ATP Finals 2018

Gary pisze:
KoniecTenisa pisze:Oprócz rafbat nikt się nie odniósł do oficjalnych przepisów, które zacytowałem. Wniosek taki, że albo ich nie znacie albo nie stosujecie.
To dość idiotyczny wniosek. Nie trzeba wiedzieć, co jest w którym paragrafie, żeby móc powiedzieć, że zna się przepisy. Dostałeś interpretacje od około 10 praktyków tenisa, łącznie z przykładami jak takie sytuacje były rozstrzygane, ale dalej brnąłeś w głupotę. Ale mam nadzieję, że już wiesz, że mieliśmy rację i będziesz potrafił ją przyznać.
To zgłoście to do Związku Tenisa że przepis nie zgadza się z waszymi podwórkowymi interpretacjami :) Co do przykładów to ani jednego podobnego nieopisaliście mimo tyłu lat praktyki... Podpowiem dyskretnie że to nie ze mną dyskutujecie (bo co ja tam wiem) tylko z konkretnym przepisem. Zatem obalajcie ten zapis a ja się temu przyjrzę. I na koniec mam wrażenie że mylicie przepisy ze zwyczajami kortowymi.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2018

Kiedyś myślałem żeby stworzyć listę największych dzieci onetu ;) jakie tu przypełzły. Tak żeby był nick takiego "geniusza" i jego wybitne "mądrości". Żeby się nie myliło, który czym nas rozbawił najbardziej :)
Ostatnio jakiś większy wysyp takich ludzików, może faktycznie pomysł zrealizować? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP Finals 2018

Vivid pisze:Kiedyś myślałem żeby stworzyć listę największych dzieci onetu ;) jakie tu przypełzły. Tak żeby był nick takiego "geniusza" i jego wybitne "mądrości". Żeby się nie myliło, który czym nas rozbawił najbardziej :)
Ostatnio jakiś większy wysyp takich ludzików, może faktycznie pomysł zrealizować? ...
Przecież jest temat "Złote myśli", można tam wrzucać co lepsze kwiatki.
KoniecTenisa pisze:To zgłoście to do Związku Tenisa że przepis nie zgadza się z waszymi podwórkowymi interpretacjami Co do przykładów to ani jednego podobnego nieopisaliście mimo tyłu lat praktyki... Podpowiem dyskretnie że to nie ze mną dyskutujecie (bo co ja tam wiem) tylko z konkretnym przepisem. Zatem obalajcie ten zapis a ja się temu przyjrzę. I na koniec mam wrażenie że mylicie przepisy ze zwyczajami kortowymi.
W którymi miejscu przepis się nie zgadza z interpretacjami? Przecież ten przepis jest tak interpretowany przez sędziów PZT (czego przykład podałem choćby ja, opisując sytuację z turnieju PZT rangi mistrzostw województwa bodajże) oraz ATP, czego najlepszy przykład miałeś w sobotę. Nie musimy z tym przepisem dyskutować, bo go znamy i stosujemy poprawnie. Nie musimy też zgłaszać nic do PZT, bo jego sędziowie też tak to interpretują, więc jedyne z czym możemy dyskutować, to ewentualnie z końcem myślenia albo kompletnym intelektualnym syfilisem 12-tego stopnia, choć mnie się powoli przestaje chcieć.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2018

Gary, Ciebie odsyłają do PZT, a w sumie Koniec(bez początku)Tenisa sam powinien ich zapytać jak ma wątpliwość. Problem w tym, że pewnie jej jednak nie ma ... ;)
Oczywiście wystarczy wysłać zapytanie o interpretację do PZT, czy ITF. Tylko pewnie resztki instynktu samozachowawczego mówią chłopakowi, że lepiej jednak nie mieć wyraźnie na piśmie, że jest się ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
KoniecTenisa

Re: ATP Finals 2018

Gary, podałeś jeden enigmatyczny przykład jak Cię jakiś trener pochwalił za spryt. Ale nie precyzujesz gdzie była druga piłka. Zgaduję, że w korcie...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP Finals 2018

KoniecTenisa pisze:Gary, podałeś jeden enigmatyczny przykład jak Cię jakiś trener pochwalił za spryt. Ale nie precyzujesz gdzie była druga piłka. Zgaduję, że w korcie...
Chodziło mi o ten drugi przykład, nie ze mną, lecz z trenerem na mistrzostwach województwa, gdy rywal smeczował, bo tam decyzję podejmował sędzia PZT, a nie jakiś trener (znaczy to rozróżnienie nie powinno mieć znaczenia, bo każdy kto zna przepisy podjąłby taką samą decyzję, ale sędzia to jednak większy autorytet). Ale to tak na marginesie, bo istotniejsze jest to, co poniżej.

"W korcie" to pojemne określenie i Ty je rozumiesz inaczej niż wszyscy tutaj. ITF na swojej stronie podanie wymiary kortu i tam określa wybieg jako odległość między linią końcową a bandą na końcu kortu.
ITF na stronie [url=https://www.itftennis.com/technical/facilities/facilities-guide/site-plan.aspx]z wymiarami kortu[/url] pisze:Recommended dimensions for the run-back (from the baseline to the backstop at the end of the court) and side-run (from the outer-most sideline to the sidestop at edge of the court) depend on the level of the play and number of courts (see table 1.0 below).
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2018

SABR pisze:
ayshe pisze: No cóż, zasadniczo się zgadzam w powyższym, choć Novak grał na swoim "normalnym" poziomie tylko do wyniku po 4 w pierwszym secie, gdzie jak wiemy dał się przełamać pakując piłkę w siatkę jak ostatnia łamaga :::stars::: . Jak dla mnie, sytuacja kompletnie niewytłumaczalna ( poza jakimś kryzysem zdrowotnym ) patrząc na poziom jaki prezentował wcześniej w turnieju, albo chociażby w Szanghaju. :::donknow:::. Oczywiście nie można zaprzeczać, że Sasza zagrał świetny mecz, jednak jestem ciekawa czy nie pęknie mentalnie, jeśli następnym razem przeciwnik tak (relatywnie) łatwo się nie podłoży ( bo chyba się zgodzisz, że w finale Djoko nie wspiął się na wyżyny swoich możliwości ) ?
Spokojnie, odbije sobie to w Melbourne. :]
Djokovic poza uderzeniem, dodać do tego skuteczną defensywę i regularność w ofensywie Niemca... Trrudno było, by Serb zatrzymał rozpędzonego po pierwszym secie Zvereva, gdy sam nie gra na swoje możliwości. Nie zmienia to faktu, że sporo osób przed Wimbledonem nie spodziewało się, że Novak zagra jeszcze w takim finale nie mówiąc już o wygrywaniu Szlemów w tym samym sezonie, w którym odnosił z początku wiele, zaskakujących porażek.

Najlepszy "powrót z dołka" w historii? Myślę, że spokojnie można tak nazwać reinkarnację Serba. :::gd:::
Młodzież wreszcie pokazała, że nie da się rozstawiać po kątach przez Big3, do obrony pozostał ostatni bastion, Szlemy, niczym samotne forty Alamo :wink: .
Po tych dwóch przegranych finałach Nole będzie miał potężną motywację na nowy sezon, a że Australia to jego najlepszy Szlem to czemu nie? I o ile taki scenariusz jest w miarę prawdopodobny, to już w skompletowanie kolejnego "Novak's Slam" w sezonie 2019 jakoś trudno mi uwierzyć. Co nie zmienia faktu, że tegoroczny rajd powrotny na szczyt rankingu był niesamowity. Przypomina mi powrót Agassiego do czołówki, więc mam kolejny powód żeby Serba lubić, odświeżył mi młodzieńcze wspomnienia i emocje :) .
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
KoniecTenisa

Re: ATP Finals 2018

Gary ale w tym drugim przykładzie na kort wpadła piłka z innego kortu, zatem normalne, że przerwali. My dyskutujemy o czym innym. Obejrzyj sobie to zdarzenie i oceń sam.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP Finals 2018

KoniecTenisa pisze:Gary ale w tym drugim przykładzie na kort wpadła piłka z innego kortu, zatem normalne, że przerwali. My dyskutujemy o czym innym. Obejrzyj sobie to zdarzenie i oceń sam.
rotfl rotfl rotfl

Tutaj dobrze pasuje cytat Kisielewskiego z podpisu hokeja. ;-P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”