ATP Finals 2018

Tutaj komentujemy turnieje ATP/WTA/ITF
Zablokowany
Awatar użytkownika
ayshe
Obywatel Forum
Obywatel Forum

Re: ATP Finals 2018

Post autor: ayshe » 21 lis 2018, 19:52

La_Patik- pisze:
KoniecTenisa pisze:Gary ale w tym drugim przykładzie na kort wpadła piłka z innego kortu, zatem normalne, że przerwali. My dyskutujemy o czym innym. Obejrzyj sobie to zdarzenie i oceń sam.
rotfl rotfl rotfl

Tutaj dobrze pasuje cytat Kisielewskiego z podpisu hokeja. ;-P
Podpis keicama też, on ma cytat Lema.. :D rotfl
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor

Post autor: TomPL » 21 lis 2018, 19:57

KoniecTenisa pisze:Gary ale w tym drugim przykładzie na kort wpadła piłka z innego kortu, zatem normalne, że przerwali.
I pewnie miała inny numerek, ta piłka? No to wtedy faktycznie musieli przerwać :]

Awatar użytkownika
Vivid
Błąd Skryptu
Błąd Skryptu

Post autor: Vivid » 21 lis 2018, 20:45

TomPL pisze:
KoniecTenisa pisze:Gary ale w tym drugim przykładzie na kort wpadła piłka z innego kortu, zatem normalne, że przerwali.
I pewnie miała inny numerek, ta piłka? No to wtedy faktycznie musieli przerwać :]
Najgorzej jest wtedy gdy piłka okazuje się zakamuflowaną opcją niemiecką ... :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!

Post autor: Gary » 22 lis 2018, 23:20

KoniecTenisa pisze:Gary ale w tym drugim przykładzie na kort wpadła piłka z innego kortu, zatem normalne, że przerwali. My dyskutujemy o czym innym. Obejrzyj sobie to zdarzenie i oceń sam.
Oglądałem jeszcze w sobotę, zaraz po tym jak Vivid opisał sytuację.

Nie ma znaczenia, skąd wpadł obiekt, który przeszkodził, odwrócił uwagę. Liczy się sam fakt. Dlatego też sędzia zapytał chłopca, czy ten wypuścił piłkę z rąk. W angielskojęzycznych przepisach wszystkie tego typu zdarzenia opisane są jako "hindrance". I jest tam podpunkt, że jak graczowi wypadnie piłka z kieszeni, spadnie mu czapka, itp, to gra jest przerywana i sędzia zarządza powtórkę punktu, a jeśli to się powtórzy, to zabiera winnemu punkt.

Zresztą, jakie masz jeszcze wątpliwości? Bo jeśli dobrze kojarzę z tego wątku, to były 3:
-Czy zawodnik miał prawo przerwać grę?
-Czy kort jest tylko w obrębie linii, czy też wliczają się wybiegi?
-Czy piłka musi wpaść z sąsiedniego kortu?

Chyba wszystko jest jasne - drugi punkt wyjaśniłem cytując przepisy ITF, to ostatnie wyjaśniam powyżej (jakbyś nie rozumiał, to wyjaśniam łopatologicznie: piłka wypadająca z kieszeni gracza nie wpada z sąsiedniego kortu), to pierwsze też już ktoś wyjaśniał, choćby na przykładzie challengu. Zresztą chyba najdobitniej sytuację rozwiali sędzia swoim postępowaniem oraz Federer podejściem do całej sytuacji.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

KoniecTenisa

Post autor: KoniecTenisa » 23 lis 2018, 00:42

Ok Gary, zrozumiałem. Ten polski przepis zatem jest dziwaczne przetłumaczony. Myślę, że możemy gasić światło w tym temacie. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor

Post autor: TomPL » 23 lis 2018, 07:16

Ufff, wreszcie, a Gary powinien dostać tytuł nauczyciela roku! :D

Awatar użytkownika
stofler
-
-

Post autor: stofler » 23 lis 2018, 11:32

KoniecTenisa pisze:Ok Gary, zrozumiałem. Ten polski przepis zatem jest dziwaczne przetłumaczony. Myślę, że możemy gasić światło w tym temacie.
Ty weź coś nowego wymyśl bo ludzie pewnie by się chcieli trochę pośmiać przez weekend. rotfl

Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!

Post autor: Gary » 23 lis 2018, 19:40

stofler pisze:
KoniecTenisa pisze:Ok Gary, zrozumiałem. Ten polski przepis zatem jest dziwaczne przetłumaczony. Myślę, że możemy gasić światło w tym temacie.
Ty weź coś nowego wymyśl bo ludzie pewnie by się chcieli trochę pośmiać przez weekend. rotfl
Uważam, że Twoja uwaga jest nie w porządku. Owszem, trochę to zajęło, ale KoniecTenisa przyznał się do błędu, co wielu osobom nie chce przejść przez klawiaturę i na jego miejscu by się nie odezwali, udając, że mojego posta w ogóle nie widzieli, więc ja taką postawę szanuję.
KoniecTenisa pisze:Ten polski przepis zatem jest dziwaczne przetłumaczony.

Dlatego ja jak dyskutuję z kimś o przepisach (również piłkarskich), to korzystam z tych oryginalnych (odpowiedni ITF i FIFA).
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Awatar użytkownika
stofler
-
-

Post autor: stofler » 23 lis 2018, 20:14

Gary pisze:
stofler pisze:
Uważam, że Twoja uwaga jest nie w porządku.
A co ja takiego powiedziałem? Oceniłem zawzięte brnięcie w kanał forumowicza <KoniecTenisa> podpierając się spokojną ironią. Nikogo nie obraziłem, nikomu nie ubliżyłem, nie użyłem wulgaryzmów.
Zastanawiam się natomiast dlaczego nikt oprócz Toma nie zareagował na prowokacyjne zaczepki w moim kierunku użytkownika <Marcin_L>. :::scratchy:::

Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior

Post autor: Marcin_L » 23 lis 2018, 20:29

Nie tylko ja jestem takim krwiożerczym nienawistnikiem, jest nas więcej :D.
Chaczanow, a nie Khachanov
Szarapowa, a nie Sharapova
Zwieriew, a nie Zverev
Szapowałow, a nie Shapovalov
Rubliow, a nie Rublev
Słownik języka polskiego: https://sjp.pwn.pl/zasady/77-B-Nazwiska;629701.html

Awatar użytkownika
stofler
-
-

Post autor: stofler » 23 lis 2018, 21:16

Marcin_L pisze:Nie tylko ja jestem takim krwiożerczym nienawistnikiem, jest nas więcej :D.
Mów za siebie kolego a inni niech mówią za siebie. :] Jakoś nie widzę natychmiastowej reakcji twoich popleczników, jeżeli w ogóle ich masz. :tired: Zrozum w końcu, że jestem tutaj coraz bardziej lubiany, czym zasłużyłem sobie swoimi ciekawymi wpisami i obiektywnym spojrzeniem na rzeczywistość. :::cheese:::

Awatar użytkownika
Vivid
Błąd Skryptu
Błąd Skryptu

Post autor: Vivid » 23 lis 2018, 21:21

Gary pisze:
stofler pisze:
Uważam, że Twoja uwaga jest nie w porządku.
A ja uważam, że nie. Ubliżał innym, tak jak i jemu ubliżano. Nikt tu święty nie był. Dlatego prztyczek w nos się należał, choćby od stoflera. A jak sugerujesz, że miał jaja, to jednak nie ma. Jak się je ma, to skoro coś załapiesz, to przyznajesz rację i ... przepraszasz.
Tego drugiego brakło ...
stofler pisze:Zastanawiam się natomiast dlaczego nikt oprócz Toma nie zareagował na prowokacyjne zaczepki w moim kierunku użytkownika <Marcin_L>. :::scratchy:::
Po co? Przecież jesteś chłopcem do bicia. rotfl Widocznie Marcin miał gorszy dzień, to się rozładował. :P
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Awatar użytkownika
stofler
-
-

Post autor: stofler » 23 lis 2018, 22:35

Vivid pisze:
stofler pisze:Zastanawiam się natomiast dlaczego nikt oprócz Toma nie zareagował na prowokacyjne zaczepki w moim kierunku użytkownika <Marcin_L>. :::scratchy:::
Po co? Przecież jesteś chłopcem do bicia rotfl
Dziękuję kolego. Takiego wpisu brakowało mi na tym forum. rotfl Niech wszyscy widzą, że spokojny, dowcipny i sympatyczny, obdarzony wielkim urokiem osobistym, dysponujący odpowiednią kulturą wypowiedzi użytkownik <stofler> spotyka się tutaj z niestosownym traktowaniem przez niektórych, tych bardziej nerwowych i zdeterminowanych w swoje zapalczywości forumowiczów.
Nic to kolego Vivid. Damy radę. :wink:

Awatar użytkownika
Vivid
Błąd Skryptu
Błąd Skryptu

Post autor: Vivid » 24 lis 2018, 10:26

stofler pisze:Niech wszyscy widzą, że spokojny, dowcipny i sympatyczny, obdarzony wielkim urokiem osobistym, dysponujący odpowiednią kulturą wypowiedzi użytkownik <stofler>
Ale masz jakieś wsparcie? Czy tylko (za)parcie? ... rotfl

Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!

Post autor: Gary » 24 lis 2018, 14:56

Vivid pisze:A jak sugerujesz, że miał jaja, to jednak nie ma. Jak się je ma, to skoro coś załapiesz, to przyznajesz rację i ... przepraszasz.
Tego drugiego brakło ...
A Ty ile razy przyznałeś rację i jeszcze przeprosiłeś? ;-P

Awatar użytkownika
Vivid
Błąd Skryptu
Błąd Skryptu

Post autor: Vivid » 24 lis 2018, 16:05

Gary pisze:
Vivid pisze:A jak sugerujesz, że miał jaja, to jednak nie ma. Jak się je ma, to skoro coś załapiesz, to przyznajesz rację i ... przepraszasz.
Tego drugiego brakło ...
A Ty ile razy przyznałeś rację i jeszcze przeprosiłeś? ;-P
A miałem okazję i powody? ... :P
Choć kilka razy się pomyliłem i przyznałem rację. Przepraszać nie było za co.

Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor

Post autor: Jakuboto » 24 lis 2018, 20:37

Vivid przeprasza tylko jak musi gdzieś przejść bo inaczej się nie przeciśnie.
Wilson Blade CV
NTRP 3.14159265359

Awatar użytkownika
Vivid
Błąd Skryptu
Błąd Skryptu

Post autor: Vivid » 25 lis 2018, 05:50

Jakuboto pisze:Vivid przeprasza tylko jak musi gdzieś przejść bo inaczej się nie przeciśnie.
Gdzie tam?! Dementuję, spycham brzuchem. rotfl

Zablokowany

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”