Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

WTA Finals Singapore 2018

BNP Paribas WTA Finals Singapore presented by SC Global
21.10.2018-28.10.2018

Kategoria: Finals
Pula nagród: $7,000,000
Strona główna turnieju: http://www.wtafinals.com
Nawierzchnia: Hard, Hala
Lokalizacja: Singapur, Singapur
Drabinka: http://www.wtatennis.com/tournament/wta ... pore#draws
Finał 2017:
Venus Williams 4:6 4:6 Caroline Wozniacki

Założyłem temat, bo myślę, że na pewno kilka osób zainteresuje turniej, pomimo tego, że to WTA. :D

Dziś odbyła się ceremonia losowania, grupy prezentują się tak:

Czerwona
1. Angelique Kerber (1)
2. Naomi Osaka (3)
3. Sloane Stephens (5)
4. Kiki Bertens (8)

Biała:
1. Caroline Wozniacki (2)
2. Petra Kvitová (4)
3. Elina Svitolina (6)
4. Karolína Plíšková (7)
Ostatnio zmieniony 19 paź 2018, 17:48 przez Pacio, łącznie zmieniany 1 raz.
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: WTA Finals Singapore 2018

Warto dodać, że w turnieju nie ma Halep, która zrezygnowała z powodu kontuzji.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Finals Singapore 2018

A gdzie obrazek kwietnikowy? Oj, ED uwali ten wątek :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WTA Finals Singapore 2018

Pacio pisze:Warto dodać, że w turnieju nie ma Halep, która zrezygnowała z powodu kontuzji.
No i Isi nie ma. :::hmm:::
Świat schodzi na psy. :::dropy:::
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA Finals Singapore 2018

Cibulkowej też nie ma, ale dlaczego jest Bertens a nie Goerges?!
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: WTA Finals Singapore 2018

Obstawiam gładkie zwycięstwo skośnookiej Osaki
21 WS..
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: WTA Finals Singapore 2018

TomPL pisze:Cibulkowej też nie ma, ale dlaczego jest Bertens a nie Goerges?!
Jeżeli to pytanie jest na serio to Georges jest dopiero na 15 miejscu w rankingu Race. :D
Lukasz_b20 pisze:Obstawiam gładkie zwycięstwo skośnookiej Osaki
Ja też obstawiam zwycięstwo Osaki, no ale zobaczymy, panie są w takiej zmiennej formie, że ciężko coś powiedzieć, ostatnio głównie przegrywały. rotfl
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA Finals Singapore 2018

Na serio to przed chwilą sprawdzałem ranking i Georges 9 a Bertens 10, więc jak to tak? Ranking Race aż tak się różni?!
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WTA Finals Singapore 2018

TomPL pisze:Na serio to przed chwilą sprawdzałem ranking i Georges 9 a Bertens 10, więc jak to tak? Ranking Race aż tak się różni?!
https://www.tennis24.com/rankings/wta-race/
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: WTA Finals Singapore 2018

Pacio pisze:
TomPL pisze:Cibulkowej też nie ma, ale dlaczego jest Bertens a nie Goerges?!
Jeżeli to pytanie jest na serio to Georges jest dopiero na 15 miejscu w rankingu Race.
W rankingu live race jest 15, ale pod uwagę brane jest zestawienie z 15.10, a wg niego jest nawet oczko niżej. Tutaj macie rankingi generalne i race to Singapore http://www.wtatennis.com/rankings A tu znajdziecie live WTA i live race https://live-tennis.eu/en/wta-live-ranking
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Finals Singapore 2018

Miałem teraz założyć temat, ale mnie uprzedziłeś. :D

Jutro zaczynamy warzenie kobiecego kotła w singapurskim piekiełku. Osiem wybranych spośród całego cyrku zwanego WTA. Tylko jedna z nich może zgarnąć tytuł na koniec sezonu.
Można wiele zarzucać kobiecemu tenisowi. Grają sinusoidą nie tylko w obrębie kilku spotkań, ale także w czasie jednego meczu mogą pokazać kilka twarzy. Od regularnego trafiania w kort "męskimi" zmianami kierunku do grania finezyjnych wolejów, tweenerów czy dropshotów czy do testowania wytrzymałości siatki i bocznych stron obiektu tenisowego lub mylenia korytarza deblowego z polem gry także do zmagań singlowych. Jednak nie można odmówić tenisistkom sprytnej kalkulacji. Często zapisują się do turniejów na ostatnią chwilę, odhaczą spotkanie z mało znaną tenisistką, przegrywają nierzadko nawet 2:0, ale czek za "zagranie" meczu z pewnością imponuje przeciętnego szaraka. Kolejnym, dobrym przykładem będą sprytne zagrywki pod koniec sezonu w wykonaniu Svitoliny, Pliskovej, Stephens czy Bertens. Każda powinna drżeć o brak awansu do turnieju w Singapurze, a tak nie było. Svitolina od dawna trenowała w państwie-mieście i nie zgłosiła się do żadnego turnieju w ostatnim czasie, Pliskova w dziwny sposób przegrywa mecz z babcią Zvoranievą, Stephens dostaje gładkie 2:0 od niekoniecznie popularnej Jabeur, zaś Bertens teoretycznie rozegrała trzy sety w ostatnim swoim spotkaniu, lecz nie była rozgoryczona porażką. Po cyrku w Moskwie okazuje się, że Halep rezygnuje z turnieju, więc wszystkie cztery kombinatorki awansują. Niektóre z nich zgarnęły także czeki za "półudział" w rosyjskich zmaganiach. Dwie pieczenie na jednym ogniu- te słowa idealnie podsumowują tę sytuację. Szkoda tylko kibiców tenisowych wykupujących bilety na turniej w Moskwie. Czy sprytna kalkulacja będzie miała znaczenie? Tak i nie.
Faworytami ekspertów i bukmacherów są między innymi: Osaka, Wozniacki oraz Kvitova. Łatwo zauważyć, że nie mamy tutaj nazwisk Svitoliny, Bertens, Stephens oraz Pliskovej. Oczywiście można traktować wszystkie przedturniejowe przewidywania z dystansem, lecz tutaj jestem w stanie się w pełnej okazałości zgodzić z notowaniami i zapowiedziami. Nie są to nazwiska, które w czarno-białych realiach turniejowych miałyby zagrozić pozostałej trójce. Nie są w wybitnej formie w azjatyckim tourze w tym sezonie, jedynie Pliskova wygrała zmagania w Tokio. Wolna nawierzchnia powinna odpowiadać przede wszystkim Wozniackiej, która broni tytułu sprzed roku i jest w dobrym nastroju po wygraniu dużego turnieju w Pekinie. Od dawna daje się spostrzec, że tenisistki w formie na koniec sezonu praktycznie za każdym razem wygrywają turniej kończący sezon. No chyba, że nazywasz się Sereną Williams. :)
Kilka słów tym razem o wylosowanych grupach czerwonych i białych. Bez wątpliwości pierwsza z nich jest mocniejszą od drugiej. Najrówniejsza po Halep w tegorocznym sezonie, czyli Niemka Kerber, sensacyjna zwyciężczyni Us Open Japonka Naomi Osaka, damska odmiana Djokovica w postaci Amerykanki Stephens oraz świetna technicznie Bertens. Z grupy powinna wyjść właśnie Osaka i mało wspominana tutaj przeze mnie Kerber, która bądź, co bądź, potrafi na najważniejsze turnieje w tym sezonie potrafi spiąć pośladki. Druga grupa powinna przebiegać pod dyktando Wozniacki, ale Kvitova mająca bilans 17:1 z duetem Pliskova/Svitolina także powinna poradzić sobie i tym razem. Wszak to nie turniej wielkoszlemowy, w których ewidentnie zawodzi, zaś w pozostałych turniejach w większości przypadków jest jedną z czołowych postaci. Półfinały w przewidywanych przeze mnie składach są najlepsze dla biznesu. Pytanie, kto zagra w finale. Osaka czy Wozniacki po drodze mogą wpaść na siebie i z tych dwóch pań jedna powinna zagrać w finale, zaś drugą tenisistką rozstrzygnąć może spotkanie Kerber z Kvitovą. Wszystko w ramach idealnego świata kobiecego tenisa wyśnionym przeze mnie dzisiejszej nocy.
Będzie to ostatnia, nostalgiczna edycja w Singapurze, potem panie przeniosą się do Shenzhen, czego raczej nie potrafię skomentować w pozytywny sposób. Steve Simon kontynuuje dzieło rozpoczęte przez poprzedniczkę Stacey Allaster mające za zadanie ekspansję tenisową Azji trochę mimo woli samych Azjatów, którzy niekoniecznie wykazują duże zainteresowanie "białym sportem". Łezka w oku się kręci na wspomnienie o finałach w Madrycie czy Nowym Jorku, czyli cywilizowanych miejscach na finał finałów. Singapur mimo wszystko można ocenić dobrze jako organizatora ostatnim, poważnym turnieju w sezonie. Miasto znane i czuło się wyjątkową atmosferę w zawodach. Nie chcę na starcie skreślać Shenzhenu, ale skoro moja rodzicielka nie zna tego miasta, to wiem, że jest już źle. W tym roku Simona Halep grała w turnieju w tym mieście w styczniu i frekwencja jak na spotkania liderki rankingu wręcz mizerna i nie sądzę, by miałoby się to zmienić w przyszłym roku, gdy już będzie rozgrywany najważniejszy turniej pod egidą WTA.
Mam nadzieję, że nie zawiodę się poziomem meczów, wszak gra tutaj czołówka damskiego tenisa, zaś panie muszą zdawać sobie sprawę, że na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za reklamę kobiecych rozgrywek.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WTA Finals Singapore 2018

SABR pisze:Nie chcę na starcie skreślać Shenzhenu, ale skoro moja rodzicielka nie zna tego miasta, to wiem, że jest już źle.
Z rodzicielką, czy z miastem? rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Finals Singapore 2018

Chyba nie sugerujesz, że o swojej rodzicielce mógłbym coś złego powiedzieć? :::A!A!A:::

Obrazek

Co, jak co, ale Kerber można wręczyć już tytuł za perfekcyjną prezencję. :::gd:::
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA Finals Singapore 2018

Na tej fotce to jest Osaka czy jej matka? ;)
A " niekoniecznie popularna Jabeur" o mało nie wygrała turnieju w Moskwie! Szkoda, że nie zagra w Singapurze...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Finals Singapore 2018

A nie można ich zwyczajnie do garów zagonić? Szkoda kortu na taką parodię tenisa jak WTA ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Finals Singapore 2018

TomPL pisze:Na tej fotce to jest Osaka czy jej matka? ;)
A " niekoniecznie popularna Jabeur" o mało nie wygrała turnieju w Moskwie! Szkoda, że nie zagra w Singapurze...
Przed ostatnim gemie grała na skurczach z lawiną łez, mimo to wielka przygoda dla niej, która zaprocentowała awansem o około 40 miejsc w rankingu. :)
Vivid pisze:A nie można ich zwyczajnie do garów zagonić? Szkoda kortu na taką parodię tenisa jak WTA ... :P
Lepiej się przy tym bawię, niż przy oglądaniu polskich, współczesnych kabaretów. rotfl
Główne dotyczy to momentów grania przez panie woleja czy smeczu.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WTA Finals Singapore 2018

SABR pisze:............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Nie pisz tak długich tekstów. Końcowe 20-30% wpisu nie dałem rady już przeczytać. Myślę, że inni mieli podobnie. :wink:
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTA Finals Singapore 2018

Ja przeczytałem całość :). Forum jeszcze nie umarło.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WTA Finals Singapore 2018

SABR pisze:Chyba nie sugerujesz, że o swojej rodzicielce mógłbym coś złego powiedzieć? :::A!A!A:::
Sugeruję, że Shenzhen to miasto o ponad 12 mln mieszkańców, jedno z 30 największych na świecie, więc to, że ktoś go nie zna świadczy źle raczej o tym kimś, a nie o mieście. :]
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WTA Finals Singapore 2018

Gary pisze:Sugeruję, że Shenzhen to miasto o ponad 12 mln mieszkańców, jedno z 30 największych na świecie, więc to, że ktoś go nie zna świadczy źle raczej o tym kimś, a nie o mieście. :]
Kto by tam u Chińczyków wszystkie miasta spamiętał. :!ojoj!: To tak jakby ktoś wiedział gdzie w Polsce jakiś Lublin jest...

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”