Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Dziuballo pisze:My tu gadu gadu a tymczasem bohaterska postawa sędziego Ramosa, któremu wydawało się, że może podskoczyć skończyła się wywieszeniem go na szubienicy z poderżniętym gardłem i wymalowanym krwią na czole napisem seksito - rasista.

Że banda wszelkiej maści działaczek i innych zawodniczek pluje jadem to jedno, ale żeby Roddick czy Blake opisywali jak to oni jeszcze gorzej obrażali sędziego i nic im się nigdy nie stało??, żeby nawet Djokovic bał się bronić sędziego. Niestety świat należy do bab a mężczyźni boja się dzisiaj wypowiedzieć pół swojej szczerej opinii w obawie przed linczem. Okazało, się że zachwiana została równość traktowania kobiet i mężczyzn w tenisie, a finał i radość Osaki to zniszczył sędzia a nie niewinna niczemu Serena.

To tak dla atencji, gdyby kogoś zdziwiło w przyszłości to, że sędzie ewidentni boi się ukarać czymkolwiek w trakcie meczu którąś z gwiazd tenisa.
W sporze zawodnik-sędzia, tenisiści zawsze będą po stronie zawodnika, bo to jest w ich interesie. Djokovic też nie chce dostawać kary jak zwyzywa sędziego, prawda? Bardziej dziwi mnie postawa działaczy i ta retoryka.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2018, 14:56 przez Cambrinus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Wśród zdroworozsądkowo myślących ludzi Syrenka delikatnie mówiąc sporo straciła..
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2018, 16:13 przez Lukasz_b20, łącznie zmieniany 1 raz.
21 WS..
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Lukasz_b20 pisze:W śród zdrowo rozsądkowo myślących ludzi Syrenka delikatnie mówiąc sporo straciła..
"..Wśród zdroworozsądkowo.." Popraw, proszę.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Mnie rozwaliła uwaga BJ King, że coaching powinien być dopuszczalny „any minute”.

Już widzę, jak by taki mecz wyglądał, co gem wkracza któryś trener i przeprowadza rozmówki.

Mówi się o przyspieszeniu gry, zegar odmierza czas do zaserwowania, ale coaching będzie wprowadzony? Bo Serenie by się przydał?!?

Tenis to także gra umysłów. Przede wszystkim powinien grać i myśleć zawodnik, a trener najwyżej może go dyskretnie wspierać.

Zgadzam się z hokejem, kiedy mówi o zakazie werbalnych kontaktów trenera z zawodnikiem. Ale jakieś tam sygnały migą być dopuszczalne - byleby nie zakłócały przebiegu meczu.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Ale się dziwcie, że Amerykanie wspierają Serenę. Przecież w gruncie rzeczy nie za bardzo mają wyjście. De facto to jest ich jedyna gwiazda, bo Stephens jest zbyt nieregularna.

Dodaj do tego wszechobecną poprawność polityczną oraz hipokryzję i już jest wyjaśnienie. Na swoje zdanie to może sobie pozwolić McEnroe. A reszta jak chce zaistnieć w nurcie głównym, to ma być grzeczna.

Nikt nie będzie zarzynał złotej kury. Na kim oni oprą marketing US Open jak Sarenka skończy karierę. I tak u kobiet jest bieda. U facetów jeszcze nie, bo jest Fed, Nadal i Djoko. Ale jak pokończą kariery, a nie pojawi się nowy król, albo chociaż książę, to kim publika ma się ekscytować?

Już teraz widać, że mamy okres baroku w tenisie. Niby pięknie, ale jakby schyłkowo.

Myślę, że gdyby były opcje na zastąpienie Sarenki na piedestale to by sobie panna nie pohasała. To, że sytuacja jest taka jaką jest to pokłosie słabości WTA.

Jest takie przysłowie: "Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie". Bardzo prawdziwe.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Dziuballo pisze: żeby nawet Djokovic bał się bronić sędziego.
Ten sędzia dał mu karę na Wimblu za rzucenie rakietą w kort, nie zrobił tego jakoś mocno ale oberwało mu się, nie był Serb z tego zadowolony. W następnym secie w tym samym meczu Nishikori zrobił to samo i nie dostał żadnego ostrzeżenia i zaczęła się awantura. W sumie nie dziwię się, że właśnie tak się zachował. :D
Cambrinus pisze:Jakby nie nadążał za bombami Del Potro to nie dałby rady grać tak głęboko i kątowo.
Można też to odwrócić. Co z tego, że jest szybki i będzie dobiegał do wszystkiego jak nie będzie miał odpowiedniego warsztatu tenisowego i taktyki? Nic. Nie będzie mógł odpowiednio głęboko zagrać piłki, wybierać kątów itd. Djokovic wygrał wszystkim, tak to powinno brzmieć według mnie.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

RatRace pisze:Ale się dziwcie, że Amerykanie wspierają Serenę. Przecież w gruncie rzeczy nie za bardzo mają wyjście. De facto to jest ich jedyna gwiazda, bo Stephens jest zbyt nieregularna.

Dodaj do tego wszechobecną poprawność polityczną oraz hipokryzję i już jest wyjaśnienie. Na swoje zdanie to może sobie pozwolić McEnroe. A reszta jak chce zaistnieć w nurcie głównym, to ma być grzeczna.
Nic dodać, nic ująć.

Jest to komiczne, bo zrobili ofiarę z sędziego, który dał ostrzeżenie tenisistce za coaching, który dał punkt karny za drugie ostrzeżenie związany ze złamaniem rakiety, który dał jej karnego gema za nazwanie go kłamcą, złodziejem etc...podsumowując został zjechany, oskarżony o seksizm bo wywiązał się ze swojej roli. Teraz sędziowie będą w ogóle się obawiali cokolwiek zrobić, wczoraj Djokovic kilkukrotnie przekroczył regulaminowe 25 sekund i nic, baba na stołku nawet się nie zająknęła. Wariactwo.

To co zrobiła przedwczoraj Serna było po prosu straszne, ten jej jazgot, pieprzenie o tym, że jest Matką, kobietą...przepraszam bardzo kogo to do kurdwy nędzy obchodzi?

Nie widziałem by w ten sposób zachowywał się którykolwiek z czołowych tenisistów świata, zdarzały się kłótnie, czasem nawet dosyć ostre, ale po nich znowu zaczęli grać w tenis a na koniec sobie podali rękę. To tak jakby Djokovic dostał ostrzeżenie za przekroczenie czasu, następnie za złamanie rakiety karny punkt, no i co dalej? Ogarnął by się czy zaczął wyzywać sędziego? Moim zdaniem to pierwsze. Serb jest raczej najbardziej emocjonalny z tej wielkiej czwórki, ale nigdy nie poszedł tak daleko jak teraz Serena, wiele mu do tego brakowało. Amerykanka z kolei zrobiła to nie pierwszy już raz, ale kiedy rozjemcami były kobiety to nie mogła oskarżyć ich o seksizm tylko rasizm.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Jurek Kiler pisze: Teraz sędziowie będą w ogóle się obawiali cokolwiek zrobić, wczoraj Djokovic kilkukrotnie przekroczył regulaminowe 25 sekund i nic, baba na stołku nawet się nie zająknęła. Wariactwo.
Owszem, dostał ostrzeżenie przy obronie BP tyle, że nie zrobił sceny tylko grał dalej, łatwo przeoczyć.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

ayshe pisze:
Jurek Kiler pisze: Teraz sędziowie będą w ogóle się obawiali cokolwiek zrobić, wczoraj Djokovic kilkukrotnie przekroczył regulaminowe 25 sekund i nic, baba na stołku nawet się nie zająknęła. Wariactwo.
Owszem, dostał ostrzeżenie przy obronie BP tyle, że nie zrobił sceny tylko grał dalej, łatwo przeoczyć.
W którym to było secie? Widziałem pierwsza dwa i ze dwa albo trzy razy przekroczył czas i nic, możliwe, że przekroczył go raz jeszcze i dostał ostrzeżenie czego akurat nie widziałem.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Mądre głowy na ESPN piszą, że sędzina wzięła poprawkę na nieustanne ryki kibiców, którzy skutecznie przeszkadzali obu graczom przed serwisami i pomiędzy. W momencie, kiedy Novak zawiesił się przy odbijaniu piłeczki, a opóźnienie nie było spowodowane wrzaskami z trybun, ostrzeżenie dostał w w piątym gemie trzeciego seta.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Aha okej, bydło na trybunach to osobliwa kwestia, był moment kiedy Novak podszedł do arbiter, bo coś piłka mu nie pasowała, naglę "mądra" publika zaczęła ryczeć nie dając im rozmawiać, straszne bydło.

Del Potro wczoraj mocno zawiódł, chyba tym razem nie było wielkiej formy, ale była za to świetna drabinka, Isner w QF, w SF już wykończony Nadal, Djokovic nie rozegrał najlepszego meczu, znacznie lepiej wyglądał z Keiem Nisikorim, w drugim secie męczył się okropnie ze swoją grą, a serwis, który był ostatnio tak chwalony w ogóle nie funkcjonował. Del Potro nie był w stanie się jednak przebić i nie wiem czy nawet gdyby miał lepszą formę by był, nawierzchnia w Nowym Jorku jest po prostu potwornie wolna, idealne warunki dla Djokovica czy Nadala.

Generalnie słaby turniej jak wiele poprzednich, mecz Nadala z Thiemem go uratował, również starcie z Kasztanowem dobrze się oglądało, poza tym niestety nędza jak na RG czy AO, Wimbledon wypadł w tym roku najlepiej, starcia Rafy z DelPo i Novakiem to zdecydowanie najlepsze mecze roku, zresztą prawie wszystko co najlepsze ma związek z Nadalem, taki typ.
Awatar użytkownika
Chudy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:44

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Novak dostał ostrzeżenie w III secie przy stanie 3:1 w ostatniej piłce gema. :wink:
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Federer, Nadal, Samole. ;-)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Chudy pisze:Novak dostał ostrzeżenie w III secie przy stanie 3:1 w ostatniej piłce gema. :wink:
No to miałem prawo nie widzieć, bo już sobie spałem. :)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Chudy pisze:Novak dostał ostrzeżenie w III secie przy stanie 3:1 w ostatniej piłce gema. :wink:
Wtedy jeszcze nie wiedział, że będzie ostatnia.. rotfl
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Martinek pisze:Federer, Nadal, Samole. ;-)
Prawie dobrze. Tylko ostatni wyraz mi nie pasuje. :/
<Federer, Nadal, Nolesam> Może być? :wink:
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Jurek Kiler pisze:Aha okej, bydło na trybunach to osobliwa kwestia, był moment kiedy Novak podszedł do arbiter, bo coś piłka mu nie pasowała, naglę "mądra" publika zaczęła ryczeć nie dając im rozmawiać, straszne bydło.
To w ogóle była osobliwa akcja, miała miejsce podczas tego długaśnego 20 -minutowego gema. Jakoś pod koniec Novak podszedł poprosić o dodatkowe piłki, bo zostały tylko 4 w grze, a sędzina dała mu 2 zupełnie nowe piłki. Dlaczego dajesz mi nowe piłki, spójrz na te które mam, są już zgrane - mówi on, a ona na to: ale to jest gem, w którym nastąpiła zmiana piłek :D . (z wywiadu dla ESPN)
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Poza frajdą kibiców Novaka i skandalicznym wybrykiem Sereny kolejny turniej do kitu. Niesteťy coraz mniej spotkań oglądam i coraz mniej mnie ciekawi - bo wszystko to już było wielokrotnie.

Najbardziej zapamiętam chamstwo Williams i to jak ją cała Ameryka poparła :/ .

Tak się porobiło, że latwiej tym "starym" Szlema wygrać niż Mastersa.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

stofler pisze:A gdzie jest Vivid... :::scratchy:::
Zniknął gdzieś z tego wątku. A tak dużo mówił przed meczem. rotfl
:lol: :lol: :lol:
Ciekawe jaką dzisiaj wyliczankę zapoda. :::hmm:::
No niestety muszę cię zmartwić ... a może ucieszyć? ;) Plotki i pogłoski o moim zniknięciu są jakby to powiedzieć ... mocno przesadzone :)
Od razu zaproponuję ci Bilobil lub Neotropil rotfl Nie przypominam sobie żebym dużo mówił przed męskim finałem. Powiedziałem tylko, że oglądać nie będę bo mnie w tym składzie nie bardzo interesuje. Tak też zrobiłem, sprawdziłem wynik rano. Osobiście postawiłbym na Serba, choć z niewielką przewagą. Wygrana w trzech setach należy jednak uznać za dość ... no nie na jakubotowe - na styk ;)

Ale w sumie ja o czymś innym chciałem :twisted:
Z przykrością muszę przyznać, że choć starałem się jak mogłem, ty pewnie też, to jednak nie udało ci się opanować prostej wyliczanki.
Co zatem zrobić? Wrodzona empatia i chęć humanitarnego potraktowania ciebie zmusiły mnie do poszukania jakiegoś satysfakcjonującego rozwiązania. Myślę, że najprostsze rozwiązania są najlepsze, nie ma co udziwniać. Zatem uznałem, że należy skrócić wyliczankę, są szansę, że ogarniesz ;) Tym bardziej, że raczej nikłe są szanse na zmianę tej kolejności :::yay:::
Żeby jednak nie być pomówionym o jakąś złośliwość i perfidię ;) to pozwolę sobie zauważyć, iż przy wyborze rozwiązania kierowałem się kobiecą logiką i wartościowaniem. Jako szowinistę trudno mnie zatem posądzić o złe intencje skoro odwołuję się do ... BAB rotfl
Jak wiadomo na podium mamy złoto, srebro i brąz. Kobiety cenią jednak biżuterię złotą i ewentualnie srebrną, czy mistrza i finalistę :P A brąz? No sukcesu z takimi "błyskotkami" nie wróżę ;) Zostańmy zatem przy tenisowym Królu Słońce Rogerze i świecącym srebrną poświatą wspaniałym Księciu Księżycu Rafaelu. Jak widać nawet w najbliższym sąsiedztwie naszej planety nic więcej stałego nie stwierdzono ... ;)
Wszystko zatem przemawia za jednym:
Powtarzaj za mną w skupieniu: Federer, Nadal ... :)
Możesz dodać jak chcesz autorskie - I tak już zostanie rotfl
Jestem głęboko przekonany, że tym razem ci się uda i opanujesz wyliczankę, powodzenia! :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Vivid pisze:
stofler pisze:A gdzie jest Vivid... :::scratchy:::
Zniknął gdzieś z tego wątku. A tak dużo mówił przed meczem. rotfl
:lol: :lol: :lol:
Ciekawe jaką dzisiaj wyliczankę zapoda. :::hmm:::
Powtarzaj za mną w skupieniu: Federer, Nadal ... :)
Tego się spodziewałem. Jeśli Djokovic wyprzedzi Nadala, co nie jest wykluczone, zostanie ci tylko jedno słowo więc jaka to wylicznka? rotfl A jak wyprzedzi również Federera? :lol:
Oj Vivid... zapętliłeś się w tym wszystkim. rotfl rotfl rotfl

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”