Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

US Open 2018
Obrazek
27.08.2018-09.09.2018
Strona główna turnieju: https://www.usopen.org/index.html
Nawierzchnia: hard
Lokalizacja: Nowy Jork, USA
Drabinki: S-128, D-64
Pula nagród: 53 000 000 $
Drabinka Panów :
Drabinka Pań:
Zwycięzcy 2017:
Rafael Nadal
Sloane Stephens
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Serena Williams jest pierwszą (?) tenisistką, na którą testuje się przydział rozstawienia po powrocie z urlopu macierzyńskiego, do którego uwzględnia się poprzednie rezultaty w turnieju oraz dyspozycji w kurnikach przed nowojorskim Szlemem. W ten sposób zamiast liczby 26 będziemy mieć 17 przy jej nazwisku. Uniknie rywalizacji z top8 w trzeciej rundzie. (m.in. Kerber, Kvitovą czy Halep, które miałyby spore szanse złoić Amerykankę)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Jeśli oni będą grać tymi kamlotami z nowym logo USO, to ja jestem baaardzo ciekawy jak to będzie wyglądało w tym roku.
BTW Federer w jednym z wywiadów wspomniał, że USO gwarantuje trochę więcej pokus niż na AO, są ciekawe eventy, knajpy, koncerty, a na antypodach ponoć łatwiej się skupić na samych treningach i meczach. Patrząc na fragmenty jego treningów w Nowym Jorku wróżę szybki wylot z imprezy. Za to Rafał wygląda na świeżego, jakby mu przetoczyli krew od jakiegoś 18-latka :-)
Czy ktoś go zatrzyma? Chyba będzie ciężko.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Jeżeli faktycznie nadszedł moment, że interesują go bardziej ewenty, koncerty, nowe kontrakty sponsorskie to nie wiem czy nie zacznę Rafałowi kibicować w wyprzedzeniu Szwajcara w ilości wygranych WS, no może nie kibicować, ale spojrzę na to znacznie łagodniejszym okiem w takim razie. Może że względu na zaangażowanie on bardziej zasługuje na ten rekord? Chyba faktycznie Federer zajął się podczas przerwy innymi rzeczami a nie treningiem.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2018, 11:09 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Jacek iREM pisze:. Za to Rafał wygląda na świeżego, jakby mu przetoczyli krew od jakiegoś 18-latka :-)
Cóż za subtelność porównania. :rolleyes: Kościół Rogerowy odprawia swoje egzorcyzmy?
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Obrazek
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Bez przesady, raczej nikt kto ogląda regularnie mecze Szwajcara na niego nie stawia. Nadal co prawda w Toronto wyglądał w sumie słabo, ale on ma wyniki, no i wydaje się, że on na pewno podniesie swój poziom nawet jeśli nie od pierwszego meczu to od drugiego tygodnia, podobnie jak przed rokiem.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Jurek Kiler pisze:Bez przesady, raczej nikt kto ogląda regularnie mecze Szwajcara na niego nie stawia. Nadal co prawda w Toronto wyglądał w sumie słabo, ale on ma wyniki, no i wydaje się, że on na pewno podniesie swój poziom nawet jeśli nie od pierwszego meczu to od drugiego tygodnia, podobnie jak przed rokiem.
W przypadku akurat tych trzech tenisistów - Rogera, Rafy i Novaka - stawianie jakichkolwiek prognoz chyba mija się z celem. Ja wiem, że to kuszące, ale Sampras w sezonie '02 do US Open też nie błyszczał. Może Szwajcar znajdzie motywację? ;)
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

fortomorrow pisze:
Jurek Kiler pisze:Bez przesady, raczej nikt kto ogląda regularnie mecze Szwajcara na niego nie stawia. Nadal co prawda w Toronto wyglądał w sumie słabo, ale on ma wyniki, no i wydaje się, że on na pewno podniesie swój poziom nawet jeśli nie od pierwszego meczu to od drugiego tygodnia, podobnie jak przed rokiem.
W przypadku akurat tych trzech tenisistów - Rogera, Rafy i Novaka - stawianie jakichkolwiek prognoz chyba mija się z celem. Ja wiem, że to kuszące, ale Sampras w sezonie '02 do US Open też nie błyszczał. Może Szwajcar znajdzie motywację? ;)
Federer z tą motywacją to może mieć problem. Mam wrażenie, że Rafa czy Novak mają lepszą zdolność wykrzesania z siebie energii i dobrej gry nawet, kiedy są w dołku. Zwłaszcza Rafa.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

SABR pisze:Obrazek
Nie, nie, Roger już nie wygra Szlema. :::lghcry:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Pamiętam, że Federer nieoczekiwanie dosyć wygrał US Open 2008, to już był czas kryzysowy, przez większość sezonu grał słabo. Zrobił formę na Wimbledon, ale jak już tam przegrał w takim epickim boju to wydawało się, że tego już za wiele. No i letnie Mastersy zdawały się to potwierdzać, bo zaliczył szybkie wyloty i z Toronto i Cinnci, a tu nagle na USO wyraźne zwycięstwo. Tyle, że to miało miejsce 10 lat temu i mimo wszystko był znacznie lepszy niż obecnie.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

hohvar pisze:
Jacek iREM pisze:. Za to Rafał wygląda na świeżego, jakby mu przetoczyli krew od jakiegoś 18-latka :-)
Cóż za subtelność porównania. :rolleyes: Kościół Rogerowy odprawia swoje egzorcyzmy?
Moją intencją był komplement w kierunku Rafy, jeśli źle zrozumiałeś, albo ja się mało precyzyjnie wyraziłem to przepraszam.
Ale rogerowych kościołów pod moim adresem sobie nie życzę. Amen.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Marcin_L pisze: Federer z tą motywacją to może mieć problem. Mam wrażenie, że Rafa czy Novak mają lepszą zdolność wykrzesania z siebie energii i dobrej gry nawet, kiedy są w dołku. Zwłaszcza Rafa.
Chyba obaj. Rafa idzie siłą rozpędu, pytanie czy wystarczy mu paliwa w baku. Może.
Za to Novak psychicznie jest na początku rozpędzania, zobaczymy co na to odpowie organizm. Jego styl też jest dość okrutny dla organizmu. Tak czy inaczej, fajnie że wrócili, bo coś się zaczęło w końcu dziać.
Swoje osobiste sympatie i nadzieje tenisowe póki co pokładam w młodym Greku. Naprawdę marzę, żeby daleko zaszedł, wprawdzie nie ma tak bajecznie poruszających się na korcie nóg jakie miał kiedyś Federer, ale za to ten spokój twarzy - prosto od Borga, bardzo mnie ujmuje.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Jacek iREM pisze: Moją intencją był komplement w kierunku Rafy, jeśli źle zrozumiałeś, albo ja się mało precyzyjnie wyraziłem to przepraszam.
Ale rogerowych kościołów pod moim adresem sobie nie życzę. Amen.
Rozgrzeszony :wink:
A sposób komplementowania.... ciekawy.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

hohvar pisze:
Jacek iREM pisze: Moją intencją był komplement w kierunku Rafy, jeśli źle zrozumiałeś, albo ja się mało precyzyjnie wyraziłem to przepraszam.
Ale rogerowych kościołów pod moim adresem sobie nie życzę. Amen.
Rozgrzeszony :wink:
A sposób komplementowania.... ciekawy.
Spoko, sam powiedz, jak byś to określił - przecież to jest niezwykłe, facet ma tyle pary i tyle woli walki, tyle zaangażowania.
Ja, faktycznie takiej techniki w tenisie nie znoszę, ale to co powyżej napisałem, to jest u niego genialne. Na mączce, ok, ale na hardzie???
wow.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Jacek iREM pisze:
Marcin_L pisze: ale za to ten spokój twarzy - prosto od Borga, bardzo mnie ujmuje.
Z bliska to już tak spokojnie nie wygląda. Siedziałem blisko niego w Halle - mimika bogata, do tego gada do siebie :).
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

hohvar pisze:
Jacek iREM pisze:. Za to Rafał wygląda na świeżego, jakby mu przetoczyli krew od jakiegoś 18-latka :-)
Cóż za subtelność porównania. :rolleyes: Kościół Rogerowy odprawia swoje egzorcyzmy?
Kolega jakiś mocno nerwowy - porównanie jak porównanie, ale żeby zaraz o egzorcyzmy posądzać? :?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Jacek iREM pisze:... ale za to ten spokój twarzy - prosto od Borga
Po obejrzeniu filmu Borg vs McEnroe można stwierdzić, że to tylko pozory, w nim się też gotowało...
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Marcin_L pisze:
Jacek iREM pisze:
Marcin_L pisze: ale za to ten spokój twarzy - prosto od Borga, bardzo mnie ujmuje.
Z bliska to już tak spokojnie nie wygląda. Siedziałem blisko niego w Halle - mimika bogata, do tego gada do siebie :).
Fakt, z bliska to różnie wygląda. pamiętam, jak Fed puścił w net w ubiegłym roku cały trening na żywca, byłem mocno zdziwiony że stęka przy każdym uderzeniu, bo mikrofony dość skutecznie to wyłapały. W TV słychać go tylko podczas kickserwisu.

Ale dobra, jest nad czym pracować u Greka, na dzień dzisiejszy najsłabszy jest return. No i ma nadzieję, że to nie był jego jednorazowy wystrzał...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
lake
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:52

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Jurek Kiler pisze:Pamiętam, że Federer nieoczekiwanie dosyć wygrał US Open 2008, to już był czas kryzysowy, przez większość sezonu grał słabo. Zrobił formę na Wimbledon, ale jak już tam przegrał w takim epickim boju to wydawało się, że tego już za wiele. No i letnie Mastersy zdawały się to potwierdzać, bo zaliczył szybkie wyloty i z Toronto i Cinnci, a tu nagle na USO wyraźne zwycięstwo. Tyle, że to miało miejsce 10 lat temu i mimo wszystko był znacznie lepszy niż obecnie.
Owszem, ale trzeba pamiętać że tam tlen podał mu Szkot, eliminując Fafę w semi. Poza tym Hiszpan był wypruty fizycznie i przede wszystkim mentalnie. Euroslam i wcześniej cała maczka, Queens, IO, Toronto i chyba najważniejsze jedynka po 160 tygodniach pogoni. W tym roku mamy na powrót głodnego Serba i w miarę wypoczetego Hiszpana. Ale przy sprzyjających okolicznościach Feda nie można skreślać.
Sezon 2019 w liczbach:
#15
#18
#40:15
#16
#19

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”