Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

WIlliams z Kvitovą wykręciły starcie na wysokim poziomie, wygrała zasłużenie Czeszka, ale Serena zagrała jeden z najlepszych meczów po powrocie. ;)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Vivid pisze:A już był w 2-runodzie ;), już witał się z gąską ... znaczy z Thiemem :P A tu co? A tu jak Radwańska - Wiooooooooooooooooooo rotfl rotfl rotfl
Tak to jest jak gra dwóch , a remisów nie przewidziano.. Jeden musi przerżnąć, żeby drugi wygrać mógł.. rotfl
I niby Hubert poza turniejem - ale wstydu nie było.
I tu - zamiast krzyczeć, że jednak "wioooo.." należy zerknąć co tam w podpisie ma Gary.. :wink: Matt Busby wielkim człowiekiem był. :wink:
Z kolei Nick w pełni udowodnił Twoją tezę, że "lepiej na korcie mądrze stać, niż głupio biegać" rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Majorka pisze:Z kolei Nick w pełni udowodnił Twoją tezę, że "lepiej na korcie mądrze stać, niż głupio biegać" rotfl
Mógł od początku się mnie słuchać (choć oryginalnie to oczywiście nie mój tekst ;)).

Ale luz, wczoraj moja koleżanka, nie znająca się kompletnie na tenisie, oglądała mecz Kyrgiosa z Kudlą. Dostałem w jego trakcie kilkanaście SMS-ów od Niej. Wszystkie w tonie - po co on (Kyrgios) gra, nie ma sensu, powinien zejść, i tak przegra itd. itp.
Odpowiedź była ta sama - mecz kończy się po wygranej piłce meczowej przez zawodnika, który ją ma.
Przecież wałkowaliśmy ten temat - gra z widocznie kontuzjowanym i okazującym to rywalem jest mocno niekomfortowa. Trudno o koncentrację, trudno o dobry wybór zagrań. Ludzie nie "eksploatują" tego urazu bo empatia, bo publiczność buczy itd.
Nie oszukujmy się, Kudla umożliwiał regularnie Kyrgiosowi takie mądre ;) stanie na korcie ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Vivid pisze: Przecież wałkowaliśmy ten temat - gra z widocznie kontuzjowanym i okazującym to rywalem jest mocno niekomfortowa. Trudno o koncentrację, trudno o dobry wybór zagrań. Ludzie nie "eksploatują" tego urazu bo empatia, bo publiczność buczy itd.
Nie oszukujmy się, Kudla umożliwiał regularnie Kyrgiosowi takie mądre ;) stanie na korcie ...
Świetnie to napisałeś. :::gd:::
Ciekawe czy Kyrgios wyjdzie na drugi mecz hmmm...

Przyznam, że jednak przestałem traktować go poważnie, jak nie robi z siebie idioty to jest połamany, nie będzie chleba z tej mąki.
Nevermore
Bywalec
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 19 sie 2017, 16:26

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Dawno nie widziałem Szapowałowa, ale nic tylko zacierać ręce. W porównaniu do poprzedniego sezonu spory progres w bh, poruszaniu się, selekcji uderzeń. Nabrał też ewidentnie doświadczenia. Problemem jest spora nieregularność serwisu i gorąca głowa. Tym niemniej dalej trzymam się zdania, że spośród tej całej gromady młodych jako jedyny posiada ten gen zjawiskowości, który porywa potem tłumy.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

To, co wyprawia Sabalenka w ostatnich tygodniach, zasługuje na szacunek. Dziś gra siedemnasty mecz trzysetowy od sezonu na trawie, wygrała jedenaście i to kilka razy z solidnymi zawodniczkami. Dziś broni dwóch meczowych przy swoim serwisie z Pliskovą i ma szansę wyciągnąć mecz. ;)

//No i łamie w kolejnym gemie Pliskovą i serwuje na seta. Swojego podania nie straciła od pierwszego seta. Z 0:30 posyła serię winnerów i kończy mecz asem. O_O

///To teraz idziemy pooglądać kabaret w wykonaniu Zvereva. rotfl

////Brawo Haase, Sasza skończy jak Nalbandian. :rolleyes:
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Nevermore
Bywalec
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 19 sie 2017, 16:26

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Sasza skończy jak Nalbandian
Czyli jak, bo porównanie zupełnie z tyłka...
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Nevermore pisze:
Sasza skończy jak Nalbandian
Czyli jak, bo porównanie zupełnie z tyłka...
Czyli bez Szlema, ale z wygranymi innymi, większymi turniejami. "Czajnikowatość" meczowa także u nich podobna. ;)
Nie zmienia to faktu, że chciałbym się mylić.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Słaby Serb i jeszcze go coś boli - zdaje się żołądek....
Forma londyńska gdzieś się ulotniła i nie wygląda to najlepiej przed NY.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

SABR pisze:..To teraz idziemy pooglądać kabaret w wykonaniu Zvereva. rotfl
/Brawo Haase, Sasza skończy jak Nalbandian. :rolleyes:
A ja tam nie tylko lubię oglądać Zvereva - ale uważam, że jego rozwój przebiega zupełnie prawidłowo. Wzmocnił się fizycznie, gra ciekawie, niektóre akcje na poziomie bardzo wysokim. Jest jeszcze młody - nawet bardzo młody - szczególnie, że trzeba przyjąć do wiadomości, że granica optymalnej gry u tenisistów przesunęła się. Co powoduje, że odrzucam argumenty "Rafa w jego wieku.." i tak dalej.
Był światową trójką zaraz po dwudziestce.
Ma na pewno problem z nerwami. Nie zawsze kontroluje emocje. Ale to nie oznacza, że cokolwiek odpuszcza.
Nie zgodzę się również , że jest "zmanierowany". Czyli jaki ? Że potrafi swobodnie, bez stresu zachować się przy wywiadach? Dla mnie plus. Łańcuszki nosi ? No nosi - ale nie ma to nic wspólnego z jego tenisowym rozwojem. Na korcie czasem pokazuje emocje - ale kto nie pokazuje..? Cyrku nie odgrywa, jego mowa ciała mnie nie razi.

Nalbandiana i jego grę też lubiłam :wink:

Mannarino zaraz przerżnie z Novakiem, a zaczął tak dobrze.. :/
Tenisówka pisze:Słaby Serb i jeszcze go coś boli - zdaje się żołądek....
Forma londyńska gdzieś się ulotniła i nie wygląda to najlepiej przed NY.
Przed Wimbledonem też nie wyglądał .. rotfl

Koniec tenisa. Zaraz Atleti z Realem. :)
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Majorka pisze:
Tenisówka pisze:Słaby Serb ... nie wygląda to najlepiej przed NY.
Przed Wimbledonem też nie wyglądał .. rotfl
Rozważania kobiet są dla mnie bezcenne. rotfl I bardzo motywujące oczywiście. :D
No to mogę już być spokojny o Novaka. Da radę. :::gd:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Majorka - przed Wimbledonem to Serb już w Queens grał dobrze, zresztą w tym Londynie było trochę szczęścia, Rafa prawdopodobnie by go rozłożył gdyby nie te pięć setów z DelPo, potem w finale zwłoki Andersona, bardzo dobrze mu się to ułożyło, oczywiście sam również grał dobrze a mecz z Rafą był super.

Teraz Novak wygląda słabiutko i nie bardzo chce mi się wierzyć by ogarnął jeszcze Nowy Jork, by przy tak słabym sezonie wygrał dwa kolejne Wielkie Szlemy, które prawdopodobnie będą jedynymi jego tytułami na dany moment w sezonie.

Nadal faworytem na ten moment, formę pewnie jeszcze poprawi, rezygnacja z turnieju w Cinnci to znakomity manewr, a mentalnie zdaje się być najmocniejszy.

Federera ciężko ocenić po jednym meczu, zresztą nawet jeśli tutaj zwycięży...on tutaj z reguły wygrywa i to w cuglach, na sukces w Nowym Jorku się to jednak nie przekłada. Zresztą w Stuttgarcie, w pierwszym turnieju po dłuższej przerwie też grał świetnie, a w Halle już jak kaleka, więc nawet jeśli tutaj błyśnie na swoim terenie to na wolniejszej nawierzchni w Nowym Jorku może być znacznie słabszy.

Del Potro powinien być mocny, mocniejszy niż przed rokiem, ranking ma lepszy to i drabinkę powinien mieć lepszą, jeśli nie będzie grał ciasnych meczów w pierwszym tygodniu to obok Rafy stawiam go na drugim miejscu. Zresztą jeśli DelPo ma gdzieś zwyciężyć to tylko w US Open moim zdaniem.

Zverev w Kanadzie i w Cinnci słabo, może tym razem odpali w Wielkim Szlemie...?
Ostatnio zmieniony 15 sie 2018, 22:42 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Jurek Kiler pisze:Rafa prawdopodobnie by go rozłożył gdyby nie te pięć setów z DelPo...
Na pewno. Na 100%. :wink:
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Jurek Kiler pisze:Del Potro powinien być mocny, mocniejszy niż przed rokiem, ranking ma lepszy to i drabinkę powinien mieć lepszą, jeśli nie będzie grał ciasnych meczów w pierwszym tygodniu to obok Rafy stawiam go na drugim miejscu. Zresztą jeśli DelPo ma gdzieś zwyciężyć to tylko w US Open moim zdaniem.
Też tak uważam. Rafa i Delpo - to dla mnie faworyci numer 1 i 2. Mam nadzieję, że nie trafią na siebie wcześniej.

Nie ma dachu na centralnym w Cinci?

:D Real -2 - Atleti -4 :::gd::: :::yay::: jeszcze 15 minut dogrywki..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Majorka pisze:Nie ma dachu na centralnym w Cinci?
Nie ma dachu, z resztą tam zazwyczaj są takie upały w połowie sierpnia (i kompletny brak wiatru), że zasunięcie dachu chyba ugotowałoby wszystkich pod kopułą na miękko.

A i jeszcze jedno - wbrew nazwie - turniej nie odbywa się w Cincinnati, tylko w Mason - mieście oddalonym od właściwego Cinci o około 35 km. Ale to tak jakby ewentualny Warsaw Open miał się nazywać Brwinów Masters...więc może trudno się dziwić temu małemu oszustwu (choć jak byłem tam w 2015, to dziękowałem opatrzności, że w ostatniej chwili przed rezerwacją noclegów spojrzałem jednak na mapę i ostatecznie nie skusiłem się na hotel we właściwym Cincinnati, tylko mieszkałem w podłym motelu, ale położonym o rzut beretem od kompleksu tenisowego, na którym grany jest ten turniej).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Kyrgios wygrywa kolejny mecz na stojąco mimo, że drugiego seta przegrał 0:6. O_O
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Artlight pisze:
Majorka pisze:Nie ma dachu na centralnym w Cinci?
Nie ma dachu, z resztą tam zazwyczaj są takie upały w połowie sierpnia (i kompletny brak wiatru), że zasunięcie dachu chyba ugotowałoby wszystkich pod kopułą na miękko..
Jednak by się przydał, sądząc po dzisiejszym dniu..
Żartuję, nie jestem zwolennikiem gotowania dzieci, psów w zamkniętych autach. :wink: Kibiców pod dachami w tropikalnych upałach też nie.. rotfl
No zaczęli. Zmiany w planie gier - Kanadyjczycy na 10tce, transmisja meczu Delpo z Chungiem . .. Oj czyżby znów lało?

ED. No to pograli. Jednego gema. Dobranoc, jutro mam samolot do Londynu o świcie, wstać muszę o 4tej, idę lulu. :wink: Żałuję bo chciałam pooglądać Palito i Chunga. :/
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Argentyński Saskłacz coś sobie nie może poradzić z połamanym Kangurem ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Niki zagrał dwa hot-dogi w jednej akcji. Gość jest niewyjęty. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA Cincinnati 2018

Obiektyw pisze:Niki zagrał dwa hot-dogi w jednej akcji.
Robota w McD bez kastingu? O_O
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”