Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

ATP 500: Halle, Queens

Gerry Weber Open
Obrazek

18.06.2018 - 24.06.2018
Kategoria: ATP World Tour 500
Pula nagród: €2,116,915
Strona główna turnieju: https://www.gerryweber-open.de/
Nawierzchnia: trawa
Lokalizacja: Halle, Germany
Drabinki: https://www.atpworldtour.com/en/scores/ ... /500/draws
Finał 2017:
Roger Federer vs Alexander Zverev - 6:1 ; 6:3

Fever-Tree Championships
Obrazek

18.06.2018 - 24.06.2018
Kategoria: ATP World Tour 500
Pula nagród: €2,116,915
Strona główna turnieju: https://www.lta.org.uk/major-events/fev ... pionships/
Nawierzchnia: trawa
Lokalizacja: Londyn, Wielka Brytania
Drabinki: https://www.atpworldtour.com/en/scores/ ... /311/draws
Finał 2017:
Feliciano Lopez vs Marin Cilic - 4:6 ; 7:6(2) ; 7:6(8)
Ostatnio zmieniony 20 cze 2018, 20:42 przez Cambrinus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: ATP 500: Halle, Queens

Andy Murray wrócił do grania w Queens, ale nie zaliczy tego występu do udanych. Usprawiedliwia go fakt, że dostał od razu Kyrgiosa w I rundzie. Australijczyk jak to on, miał spore wahania w meczu i pierwszy set Szkot wygrał 6:2. Ale już dwa kolejne w tiebreakach dla Kyrgiosa. Może na Wimbledonie drabinka będzie bardziej łaskawa.

W Halle Roger bez problemu ograł Bedene. Dzisiaj gra z Pairem.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Agravan
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 9 mar 2015, 22:30

Re: ATP 500: Halle, Queens

Zarówno Murray jak i Kyrgios zagrali wczoraj tak beznadziejnie, że ciężko było na to patrzeć. Kyrgios był cieniem samego siebie z półfinału w Stuttgarcie, a Murray miał ogromne problemy z serwisem. Federer gra dopiero jutro z Pairem, ogólnie do finału drabinkę ma przyzwoitą na papierze.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP 500: Halle, Queens

Cambrinus pisze:Australijczyk jak to on, miał spore wahania w meczu i pierwszy set Szkot wygrał 6:2. Ale już dwa kolejne w tiebreakach dla Kyrgiosa.
W trzecim było 7/5.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP 500: Halle, Queens

Byłem Halle w poniedziałek i wtorek. Urok takiej dwudniowej wycieczki polega na tym, że można się poszwendać między kortami - wcale te najciekawsze mecze nie musza odbywać soę na centralnym :).

Dzięki takiemu szwendaniu sporo widziałem, a kiedy kropiło na kortach zewnętrznych, to kort centralny miał dach. Obejrzałem mecze Federer-Bedene, Thiem-Jużny, Zwieriew-Coric, Tsitsipas-Pouille, Paire-Johnson, Kohlschreiber-Fucsovic, Sugita-Marterer, Kudla-Lacko, Bautista Agut-Struff, Sousa-Haase, Mayer-Gasquet.

Zdecydowanie najlepiej wygladał i najpewniej grał Federer - totalny spokój, lekkie dociśnięcie, kiedy trzeba i w efekcie komfortowy, schludny wynik. Serw Feda - rzadko powyżej 200kmh, ale za to celny, robił robotę, do tego wykorzystanie kilku sytuacji i Bedene się pakował.

Taka gra kontrastowała z napinka wszystkich innych graczy - pierwsze serwy na maksa, drugie też wyżyłowane, a w wymianach walka o przetrwanie. Jeden Florian Mayer, którego niezbyt lubię, grał również swobodny, ładny i skureczny tenis - raczej finezyjnie niż mocno, ale za to skutecznie.

Fajnie wyglada gra Tsitsipasa - swobodna, mocna, inteligentna jak na takiego smarkacza.

Aleksander Zwieriew za to zrobił z bliska zdecydowanie negatywne wrażenie. Przed swoja publicznościa zachowywał się jak kapryśna gwiazda, wyszedł na kort z napisem na czole: “jestem wielki i wygrana mi się należy”. W pewnym momencie strzelił piłka w trybuny, w kierunku kogoś, kto coś do niego krzyknał po rusku. Został wygwizdany. A zmotywowany jak zawsze Coric bardzo ładnie wyjaśnił mu, o co chodzi w tej grze, i jak wyglada profesjonalizm.

Dobre wrażenie zrobił na mnie Fucsovic - niestety skreczował, ale widać po nim wielka pracę, niesamowity atleta, pełna koncentracja i determinacja, całkiem ciekawa gra. Szkoda tej kontuzji, miałem nadzieję, że wygra. Lubię Kohliego, ale Węgier zdobył mnie walecznościa i jakimś takim wrażeniem wielkiego zaangażowania na korcie (i poza nim, biorac pod uwagę posturę).

Siedziałem przez pół godziny z Amerykanami kibicujacymi Kudli i słuchałem ich pogawędek - o dojeździe, zakwaterowaniu, taktyce i psychice Kudli. Johnson jest bardzo sympatycznym facetem, tylko na korcie ma bardzo zacięta twarz, poza tym - mega wyluzowany, taki “normals”.

Niemiecka publiczność jest całkiem ok - kibicuja swoim, ale mocno oklaskuja dobre zagrania wszystkich zawodników, nawet gdy Niemiec bierze oklep.

Pozatenisowo - popiłem browarów, wsunałem grilowanego wursta i bagietkę ze świetna świeża metka, po południu poprawiłem Aperolem z procecco, popatrzyłem na ładne dziewczyny :oops:, kupiłem sobie przeceniona koszulkę polo Fila :).

Po ostatnim meczu we wtorek wsiadłem do samochodu i trochę po północy byłem w domu :).
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: ATP 500: Halle, Queens

Agravan pisze:Zarówno Murray jak i Kyrgios zagrali wczoraj tak beznadziejnie, że ciężko było na to patrzeć. Kyrgios był cieniem samego siebie z półfinału w Stuttgarcie, a Murray miał ogromne problemy z serwisem. Federer gra dopiero jutro z Pairem, ogólnie do finału drabinkę ma przyzwoitą na papierze.
Gary pisze:
Cambrinus pisze:Australijczyk jak to on, miał spore wahania w meczu i pierwszy set Szkot wygrał 6:2. Ale już dwa kolejne w tiebreakach dla Kyrgiosa.
W trzecim było 7/5.
Mam jakiś dzień pomyłek. :?

Tsitsipas odpadł niestety z Kudlą w 2 setach - szkoda, bo Grek to jeden z niewielu młodych, którym kibicuję.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 500: Halle, Queens

SPOILER:
Dzięki, Marcin. :::gd::: :::gd::: Takie sprawozdanie lepsze niż oglądanie w tv..
Nie wybierasz się czasem na finał? :wink: rotfl Ja będę z Frankiem na obozie tenisowym - oglądać nie będę mogła, a dobry korespondent na wagę złota :D
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Halle, Queens

To wszystko to i tak trening przed Wimbledonem, szkoda, że ten sezon na kortach trawiastych jest tak krótki, przydałby się podobny do tego na mączce, kosztem nawet hali gdzie już mamy zwłoki a nie tenisistów. Nie wiem jak w Queens, ale w Halle Federer chyba nie bardzo ma z kim przegrać, Thiem i Zverev już out, a Raonic po dobrym turnieju w Stuttgarcie już sobie krzywdę zrobił...
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: ATP 500: Halle, Queens

Federer gra strasznie słabo, jakby mu się nie chciało. Nie ma timingu, nie ma przyspieszenia. Często gra wyciągnięty, choć miałby czas podejść do piłki. W I secie tylko serwis działał, a Pair sam się przełamał i zaczął pajacować. W drugim już nie jest tak miło - 4:0 dla Francuza. O_O
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 500: Halle, Queens

Drabinkę Fed ma spacerkową, ale jak przypajacuje to nici z tytułu :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 500: Halle, Queens

Cambrinus pisze:Federer gra strasznie słabo..
Za to Kyrgios gra dobrze i ciekawie :::gd:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: ATP 500: Halle, Queens

Ciężko było, ale Federer w ćwierćfinale. Może trochę formy brakowało, ale widać było, że chce wygrać.
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 500: Halle, Queens

No wygrał- to najważniejsze.Ale ciężko było.
Jak komentator stwierdził, ,żony nie ma - ale ojciec jest i 2 córki.(w sieci jest ich zdjecie jak wchodzą do hotelu.)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 500: Halle, Queens

No i Djokovic pogonił szybko rumuńską podróbkę Federera :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Halle, Queens

Makabrycznie słaby dziś Federer. Nie biegał, słaby serwis, kiepski mecz z jego strony. Paire zagrał drugiego i trzeciego seta fantastycznie, chociaż miał kilka momentów, że nie radził sobie z odkręceniem forhendem slajsów Federera, co go doprowadzało do wścieklizny i rzucania rakietą. Pękł dopiero w TBku trzeciego seta.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: ATP 500: Halle, Queens

Vivid pisze:No i Djokovic pogonił szybko rumuńską podróbkę Federera :P
Czasem się zastanawiam, kogo z tenisistów nie lubisz bardziej... rotfl To chyba zależy od dnia, bo równie dobrze mogłabym tu teraz czytać o serbskim pajacu. :D
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Halle, Queens

Jacek iREM pisze:Makabrycznie słaby dziś Federer. Nie biegał, słaby serwis, kiepski mecz z jego strony. Paire zagrał drugiego i trzeciego seta fantastycznie, chociaż miał kilka momentów, że nie radził sobie z odkręceniem forhendem slajsów Federera, co go doprowadzało do wścieklizny i rzucania rakietą. Pękł dopiero w TBku trzeciego seta.
Bardzo dziwny mecz Federera, wszystko co robił było takie niedokładne i niepewne, wygrał chyba tylko głową, albo właściwie jej brakiem u Pairea na koniec. No ale nic, w Stuttgarcie wygladalo to bardzo dobrze, więc przypuszczam, że dziś po prostu nie miał dnia, dobrze więc, że mimo to zwyciężył.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP 500: Halle, Queens

Ja to bym się nie martwił na Waszym miejscu tym co on sobie gra w kurniku przed Wimbledonem.

Trochę zaskakująco łatwo Djokovic poradził sobie z Dimitrovem zważywszy nawierzchnię i samego przeciwnika.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 500: Halle, Queens

Izzi pisze:
Vivid pisze:No i Djokovic pogonił szybko rumuńską podróbkę Federera :P
Czasem się zastanawiam, kogo z tenisistów nie lubisz bardziej... rotfl To chyba zależy od dnia, bo równie dobrze mogłabym tu teraz czytać o serbskim pajacu. :D
Niech Ci będzie ;)
Serbski klaun pogonił szybko rumuńską podróbkę Federera :) Ale pewnie tylko dlatego, że w cyrku grali rotfl

Federer? Ludzie, ciut rozsądku ;), to już jest tenisowy dziad borowy, w każdym momencie nawet meczu może się posypać :P Nie ma się co czepiać człowieka.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Halle, Queens

Vivid pisze: Federer? Ludzie, ciut rozsądku ;), to już jest tenisowy dziad borowy, w każdym momencie nawet meczu może się posypać :P Nie ma się co czepiać człowieka.
Możesz mieć rację, myślę, że żaden z nas nawet może nie przypuszczać, jak bardzo on jest zdziwiony wygraniem tych ostatnich 3 szlemów :)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”