Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

No i Andzia z tytułem, brawo! Dla Sereny też, szybko wraca do dyspozycji, teraz już nie będzie przed Szarapową uciekać :P ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

No to w naszych mediach znów będzie dudnienie o sukcesie "naszej" Kerber.
Szkoda Sereny, która męczyła się ze swoją grą, ale do US Open powinno być tylko lepiej.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Vivid pisze:No i Andzia z tytułem, brawo! Dla Sereny też, szybko wraca do dyspozycji, teraz już nie będzie przed Szarapową uciekać :P ;)
Ale kto jej taką juniorską drabinkę ułoży? Myslisz, że w US Open będzie powtórka w "losowaniu"?
Tu już lepszej dyspozycji nie będzie.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Myślę, że lepsza dyspozycja jak najbardziej będzie, dziś nawet serwis niespecjalnie funkcjonował, więc zapas ma jeszcze spory, spokojnie zgarnie jeszcze ze dwa tytuły.

Jestem ciekaw jak zregenerują się Anderson z Djokovicem, przeczucie mi mówi, że RPA nie będzie tym razem łatwa do ogrania, ale zobaczymy.
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Stawiam, że Anderson zgarnie jutro tytuł!
21 WS..
adro
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2012, 19:23

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Wygra Novak, finał był dzisiaj, a USO zapowiada się PASJONUJĄCO.
Mam jeszcze jeden cytat dla młodych "gwiazdeczek" tenisa.
"Pracuje się dla takich meczów, żyje się dla takich spotkań."
Djokovic o meczu z Nadalem.
Obaj zarobili ogromne pieniądze, a mimo to rywalizacja jest dla nich wszystkim, to samo podejście cechuje Federera. Ci wielcy zawodnicy są już legendami tej dyscypliny, a mimo to "trójka wspaniałych" chce kolejnych zwycięstw, kolejnych wyzwań, kolejnych tytułów. O to tu chodzi, to jest ambicja, to jest podejście do rywalizacji. Wielomilionowe kontrakty reklamowe to nie jest wszystko, trzeba trenować i walczyć, a nie zgarniać kasę od sponsorów i mieć wszystko gdzieś.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Pacze na wynik i nie wierze, Anczelik Kaba wygrała. Hmmm, w sumie wolę tenis Sarenki, cóż, Puszczykowo świętuje :).
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

W sumie ten Anderson jak się jakoś zregeneruje to może mieć szanse, małe bo małe, ale jednak. Właśnie sobie przypomniałem, że to on był najbliżej wywalenia Novaka w 2015 roku, gdy przegrał 3:2 w 4 rundzie, prowadząc 2:0. Były to wtedy 2 jedyne sety jakie Serb stracił w drodze do finału.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Marcin_L pisze:Pacze na wynik i nie wierze, Anczelik Kaba wygrała. Hmmm, w sumie wolę tenis Sarenki, cóż, Puszczykowo świętuje :).
Moim zdaniem, patrząc na grę Sereny i Angie w tym turnieju wcale nie jest to taki zaskakujący wynik. Wiliams wraca po długiej przerwie, poważnych problemach zdrowotnych, na oko widać kilka kg ekstra i prawdę powiedziawszy nie miała poważnej rywalki do ogrania po drodze do finału. Nie mam zamiaru deprecjonować jej gry, jak jest przy piłce to z reguły nie ma co zbierać, ale dziś wyraźnie była w niedoczasie. Kerber lubi grać z kontry, a zasuwała jak pasikonik po korcie w każdym meczu na tym turnieju. Żadna to zatem niespodzianka, drogi Panie :) .
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Vivid pisze:
stofler pisze:
Vivid pisze:Stofler pisze epopeję tenisową? ;)
"Novak Djokovic - od cieniasa do rolasa " :P
Stofler, powtarzaj: Federer, Nadal, Sampras... :)
Niedługo Djokovic będzie miał 15 Szlemów. Ciekawe co wtedy napiszesz... :::scratchy::: .
Powtarzaj spokojnie - Federer, Nadal, Sampras ...
Widzę wyraźnie, że trochę nie ogarniasz. Bez obaw, najwyżej skrócimy do: Federer, Nadal ...
Wtedy dasz radę :)
No i jak długo będziesz tak skreślał po jednym? :lol: Ogarnij się chłopie to i spojrzenie na tenis Ci się wyostrzy. rotfl
Cambrinus pisze:Ciekawe czy Stofler świętuje zwycięstwo czy klnie, że kupon nie siadł. rotfl
Tak naprawdę te pieniądze z bukmacherki nie są mi potrzebne. :::cheese::: Kiedyś Wam powiem kto je zgarnia. :D A wygrana Novaka z Rafą w półfinale WS - bezcenna! :::yay:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

ayshe pisze:... na oko widać kilkanaście kg ekstra ...
Poprawione. :P ;)

Tak na chłodno - wybitny półfinał wczoraj, kończony też na dobrym choć chwiejnym poziomie dzisiaj.
Jak zestawimy go z przebijactwem w spotkaniach Djokovic vs Murray wypada jeszcze lepiej.

Ja wiem, że są fani Murray'a na tym forum ale pitolenie o jego umiejętnościach, szczególnie po dzisiejszym bawi mnie jeszcze bardziej niż kiedyś. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
KoniecTenisa

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Dzięki Nowak, dobra robota. Możesz sobie nalać na mój koszt - RF.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Lukasz_b20 pisze:Stawiam, że Anderson zgarnie jutro tytuł!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Chyba nie oglądałeś półfinału z Isnerem. Kevin ma serwis i nic więcej. Serwis, który wchodzi w 80% do drugiego seta włącznie. Potem pada do 30%. Przy returnie Novaka nie ma większych szans na sukces. Uwierz mi. Djokovic wygrywając półfinał z Nadalem, będący tak naprawdę przedwczesnym finałem, nie może przegrać z... Andersonem. :!cold!: Nie pozwoli na to. Ja w to nie wierzę. Bukmacherzy również - kurs na Andersona 5.4 O_O
13 Szlem jest już nasz. :::gd:::
adro
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2012, 19:23

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

IMO Novak sprawia takie kłopoty Nadalowi bo ma naprawdę bdb backhand. Del Potro nie ma tego uderzenia i dlatego przegrał(przegrywa). Żeby zagrozić Rafie musisz mieć oba uderzenia na przynajmniej bdb poziomie. Odpowiednia długość i szybkość to jest właśnie to, o co chodzi w grze z Hiszpanem. Jeżeli dorzucisz do tego coś ekstra(mocna psyche, niezły serwis) wtedy jest szansa, że Rafa polegnie. Jednoręczny, agresywny backhand ma sens na szybszych nawierzchniach. Na kortach ziemnych już to nie gra i dlatego Fed przez te wszystkie lata dostawał od Hiszpana bęcki na RG. Teraz przerabia to Thiem. Moim zdaniem, gdyby Fed na mecze z Nadalem przestawiał się na dwuręczniaka byłoby dużo ciekawiej. Po prostu przy oburęcznym chyba lepiej kontroluje się topspin.
W ogóle w meczach z mańkutami bardziej efektywny jest oburęczny backhand, ale wygląda to mniej efektownie.
Ciekawa byłaby taka analiza jednoręczny vs dwuręczny
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

El Diablo pisze:
ayshe pisze:... na oko widać kilkanaście kg ekstra ...
Poprawione. :P ;)
Chciałam być delikatna bo wiesz, wypomnisz innej babie dodatkowe kilogramy i nie wiedzieć kiedy karma wraca :wink: .
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Majorka pisze:Przypuszczam, że Rafa tego nie wygra. Jutro znów będzie musiał wchodzić w mecz, a u niego trwa to dłużej.. :/
Wszedł w mecz prawidłowo, wziął czwartego seta. Gadanie, że Rafa czy Novak potrzebują czasu by wejść na swój najlepszy poziom wydaje się przecenione. Wszystko zależy od przeciwnika, od motywacji. Mecz był bardzo wyrównany, każdy z nich mógł wygrać. Rafa miał szanse na przełamanie w piątym secie, Nowak swoje meczbole. Nie powiem, że wygrał lepszy. Muszę przyznać po tych wszystkich latach z tenisem, i kibicowaniem Serbowi, nie warto się zacinać i forsować swoje racje. Na poziomie wielkiej trójki różnice są marginalne i właściwie każdy z nich może w konfrontacji z drugim zwyciężyć, decyduje przypadek, szczęście, jedna piłka. Mam wiele sympatii do Nadala, myślę że to w porządku gość, wielki wojownik i artysta. Wielokrotnie pokonał Novaka ale nigdy nie czułem do niego niechęci, czego nie mogę powiedzieć o królu z Bazylei, który za nic ma swoich partnerów meczowych. Takie odnoszę wrażenie. :::bd::
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

stofler pisze: Chyba nie oglądałeś półfinału z Isnerem. Kevin ma serwis i nic więcej. Serwis, który wchodzi w 80% do drugiego seta włącznie. Potem pada do 30%. Przy returnie Novaka nie ma większych szans na sukces.
Nie zgodzę się. Mecz z Isnerem był specyficzny, oparty na serwisie, bo tak gra John. Natomiast Kevin ewidetnie przeciągał wymiany i je wygrywał. Anderson poprawił się w wymianach, jak na jego wzrost to jest bardzo poprawny. Przegra mecz, ale pokaże się z dobrej strony. Może seta wygrać. A Novak musi mieć okazje do tych returnów co też nie będzie proste.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2018, 00:34 przez Madox, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Madox pisze:
stofler pisze: Chyba nie oglądałeś półfinału z Isnerem. Kevin ma serwis i nic więcej. Serwis, który wchodzi w 80% do drugiego seta włącznie. Potem pada do 30%. Przy returnie Novaka nie ma większych szans na sukces.
Nie zgodzę się. Mecz z Isnerem był specyficzny, oparty na serwisie, bo tak gra John. Natomiast Kevin ewidetnie przeciągał wymiany i je wygrywał. Anderson poprawił się w wymianach, jak na jego wzrost to jest bardzo poprawny. Przegra mecz, ale pokaże się z dobrej strony. Może seta wygrać. A Novak musi mieć okazje do tych returnów co też nie będzie proste.
Owszem. Oglądałem ten mecz na smartfonie z synem, podczas nieziemskiego rejsu po Odrze. :::gd::: Końca nie było widać! Odniosłem wrażenie, że Kevin ciągnie do wymian, słusznie zresztą bo przeciwnik sprawiał wrażenie, że interesuje go tylko własny serwis. Jednak wyglądało to komicznie, naprawdę.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

stofler pisze:
Vivid pisze:
stofler pisze:
Vivid pisze:Stofler pisze epopeję tenisową? ;)
"Novak Djokovic - od cieniasa do rolasa " :P
Stofler, powtarzaj: Federer, Nadal, Sampras... :)
Niedługo Djokovic będzie miał 15 Szlemów. Ciekawe co wtedy napiszesz... :::scratchy::: .
Powtarzaj spokojnie - Federer, Nadal, Sampras ...
Widzę wyraźnie, że trochę nie ogarniasz. Bez obaw, najwyżej skrócimy do: Federer, Nadal ...
Wtedy dasz radę :)
No i jak długo będziesz tak skreślał po jednym? :lol:
No i wyszedł typowy Polak, czy raczej polaczek :P
Nie idzie wyliczanka do trzech to skracając do dwóch wyciąga się rękę, a ten od razu jakiś spisek wietrzy ;)
Sam się ogarnij, zacznij prawidłowo powtarzać wyliczankę to nie będzie trzeba skracać :)

No to: Federer. Nadal, Sampras ... :::yay:::
stofler pisze:
Lukasz_b20 pisze:Stawiam, że Anderson zgarnie jutro tytuł!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
...
13 Szlem jest już nasz. :::gd:::
Ale wiesz, że jak Novak nie wygra, nawet przez np. jakiś uraz (czego nie życzę), to ładnie będziesz "dojechany"? rotfl
Leć lepiej do kościoła, meczetu, czy gdzie tam chcesz i kopsnij parę złotych w słusznej intencji ;)
Ja przed połówkami jasno powiedziałem, że jeżeli Isner to nie ważne czy Novak czy Rafa, John będzie mięsem armatnim. Natomiast jeżeli Anderson to bez względu czy Novak czy Rafa i tak Kevin nie będzie bez szans. Choć oczywiście nadal stawiałbym na Novaka/Rafę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Gdyby ten Anderson nie miał tych 10 godzin w nogach z środku i piątku to kurde hmmm sam bym się poważnie zastanawiał kto to weźmie, bo Djokovic na pewno trochę odczuje ten piątek i sobotę. Jednak w sytuacji kiedy obaj mają ciężką półfinałową przeprawę, a Kevin jeszcze ćwierćfinałową, to zdecydowanie stawiam na Serba. Tylko to trochę wróżenie z fusów, bo zgadujemy jak obaj będą dysponowani fizycznie, a do momentu meczu nie będziemy tego wiedzieć, jeśli się okaże, że Anderson dalej wygląda bardzo dobrze to może być ciekawie.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”