adro
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2012, 19:23

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Cambrinus pisze:W Paryżu Nadal by takiego Novaka rozjechał. A mecz wczoraj stał jednak na znacznie wyższym poziomie. Dzisiaj zachwycały pojedyncze punkty.
Przestań opowiadać bzdury, Serb na pewno w takiej formie zagrałby o niebo lepiej od takiego leszcza jak Thiem. Austriak w 3 partii miał kontuzjowanego Nadala i nie potrafił urwać HIszpanowi nawet seta. Gdyby Serb poczuł taką szansę dobiłby Nadala w 5
NIe wiem czy widziałeś mecz Novaka z Rafą podczas RG 2013.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Widziałem, że grał z najsłabszą wersją Nadala na RG, może poza 2015 i 2016 rokiem, i był tak silny psychicznie, że wpadł w siatkę i się posypał.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2018, 17:06 przez Cambrinus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

adro pisze:Przestań opowiadać bzdury, Serb na pewno w takiej formie zagrałby o niebo lepiej od takiego leszcza jak Thiem. Austriak w 3 partii miał kontuzjowanego Nadala i nie potrafił urwać HIszpanowi nawet seta. Gdyby Serb poczuł taką szansę dobiłby Nadala w 5
NIe wiem czy widziałeś mecz Novaka z Rafą podczas RG 2013.
"A co by było, gdyby..." Nie dowiemy się nigdy. ;)

Oczywiście oczekiwałem innego wyniku, ale Djokovic potrzebował takiego zwycięstwa, jak ja w tym momencie Jacka Danielsa. ;)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Rewelacyjny mecz, niektóre piłki w piątym secie to był kosmos. Nie wiem kto wygra finał, obaj będą zmęczeni, ale zastanawia mnie czy te problemy z returnem Djokovica to była kwestia serwisu akurat Nadala czy generalnie ma problem z odbieraniem serwisu. Jeżeli ta druga opcja to szanse Kevina rosną.

Co do kwestii szlemów, rekordów itd. to moje spostrzeżenia:
- W takiej formie jak dzisiaj Djokovic raczej nie wygrałby z Nadalem na Rolandzie, aczkolwiek patrząc z perspektywy czasu to nawet ten Djokovic z okresu maja/czerwca byłby obok Schwarzmana największym zagrożeniem dla Nadala biorąc pod uwagę to, jak cała reszta się prezentowała. Jeżeli jednak będzie cały czas grać coraz lepiej to kto wie jak to będzie wyglądało za rok.
- Taki turniej to będzie niesamowity kop dla Djokovica i myślę, że na US Open może być głównym faworytem - zobaczymy jak zaprezentuje się Roger po przerwie, czy Nadal utrzyma dobrą dyspozycję, no i może w końcu Zverev czy Thiem stworzą realne zagrożenie w szlemie (chociaż tyle razy była już o tym mowa i nic się specjalnego nie wydarzyło...)
- Jeżeli chodzie o rywalizację w liczbie szlemów pomiędzy Federerem a Nadalem, to wątpię, że wygrywając turniej wielkoszlemowy pierwsze o czym myślą to jak wygląda ich całkowita liczba szlemów i jak blisko/daleko są tego drugiego, natomiast na pewno gdzieś z tyłu głowy to mają. Z perspektywy czasu widać jak ogromne znaczenie miał finał Australian Open 2017
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Cambrinus pisze:Widziałem, że grał z najsłabszą wersją Nadala na RG
O jakiej wersji mowa? Jeśli o Nadala na RG z 2013 roku to niezły żart. ;-P

Ten komentarz o tym, że Nadal rozjechałby takiego Novaka na RG można sobie śmiało pisać bo wiadomo, że w razie czego się o tym nie przekonamy. rotfl Takie gadanie dla gadania.
advantage pisze:Może dlatego, że mu kibicujesz nie dostrzegałeś, że to wszystko zmierzało właśnie do takiego końca. Skupiałeś się na głupich błędach Djokovica, ale ogólnie rzecz biorąc on grał lepiej od Rafy i kwestią czasu było kiedy połknie w końcu Nadala.
Nie zgadzam się z tym, że prędzej czy później Novak dobiłby Rafę. Po meczu to wiadomo można sobie mówić. Ten mecz był bardzo zacięty, Nadal też miał swoje szanse. Każdy z nich mógł to wygrać i to samo powiedział Djokovic w wywiadzie świeżo po spotkaniu. Osobiście myślę, że atutem Serba było to, że był z wynikiem ciągle z przodu + odzyskał return pod koniec meczu co zaowocowało od razu piłkami meczowymi.
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

(1) Szykuje się lanie do zera. Aż dziw bierze, że Serena doszła do finału.
(2) Ale Kerber zaczęła sie kompromitować ze starszą panią. 2:2

(3) "Stwierdzasz ..." - Tak, tylko Kerber musi zacząc grać i pogonić Serene, aby ta dostała zadyszki. 4:3 dla K.
(4) 6:3 w I-secie dla K. Kto w ogóle dopuścił Williamsa do finału?
Serwis Swiątek: 116 mph
Serwis Sereny: 100 mph
Ostatnio zmieniony 14 lip 2018, 17:58 przez Azeszty, łącznie zmieniany 6 razy.
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Azeszty pisze:Szykuje się lanie do zera. Aż dziw bierze, że Serena doszła do finału.
Stwierdzasz to po 2 gemach?
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

La_Patik- pisze:
Cambrinus pisze:Widziałem, że grał z najsłabszą wersją Nadala na RG
O jakiej wersji mowa? Jeśli o Nadala na RG z 2013 roku to niezły żart. ;-P
To kiedy Nadal grał gorzej na RG? (Poza 2015 i 2016, o których pisałem). Nie rozumiem też skąd wątpliwości o co mi chodzi w sytuacji kiedy właściwie przepisujesz to co napisałem. :D
La_Patik- pisze: Ten komentarz o tym, że Nadal rozjechałby takiego Novaka na RG można sobie śmiało pisać bo wiadomo, że w razie czego się o tym nie przekonamy. rotfl Takie gadanie dla gadania.
Jeśli już to można to powiedzieć raczej o gadaniu, że Djokovic w takiej formie na French Open mógłby coś zmienić. Bo to, że Rafa, by wygrał można zaargumentować np. tak, że dzisiaj mecz był na styk i Serb wygrał o włos, a Hiszpan miał w nogach mecz z Del Potro. A który z nich więcej zyskuje grając w Paryżu? Podpowiem trochę: Paryż: 11:1, Wimbledon: 2:3.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2018, 18:00 przez Cambrinus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Ciężko się ogląda kobiety po dobrej grze mężczyzn (która i tak była gorsza niż wczorajsza część spektaklu). Wszystko wydaje się być o 2 tempa wolniejsze, od poruszania na prędkości piłki skończywszy...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
lake
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:52

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

La_Patik- pisze:Nie zgadzam się z tym, że prędzej czy później Novak dobiłby Rafę. Po meczu to wiadomo można sobie mówić. Ten mecz był bardzo zacięty, Nadal też miał swoje szanse. Każdy z nich mógł to wygrać i to samo powiedział Djokovic w wywiadzie świeżo po spotkaniu. Osobiście myślę, że atutem Serba było to, że był z wynikiem ciągle z przodu + odzyskał return pod koniec meczu co zaowocowało od razu piłkami meczowymi.
To po pierwsze, po drugie kwestia kursów live jest zależna kiedy na nie spojrzysz. Serb pierwszy serwował więc jak był na prowadzeniu to siłą rzeczy był bliżej wygranej. W momencie gdy było równo to kursy, albo były równe albo minimalnie, o parę setnych na korzyść Rafy.
A co do meczu i dobijania, poślizgnięcie sprawiło że Nadal nie zdążył do piłki a i tak nie wiele zabrakło, bez tego odegrałby z uśmiechem na twarzy i być może byłoby 15-30. Ale nie ma co gdybać. Mecz przegrał wczoraj i podwójnym w drugim secie z Delpo.
Sezon 2019 w liczbach:
#15
#18
#40:15
#16
#19
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Serena gra na razie bardzo słabo, wyrzuca bardzo dużo piłek które powinny być dla niej łatwe, widać że nadal nie jest to jej optymalna forma a i tak zrobiła co najmniej finał.
E: I po pierwszym secie 6:3 dla Kerber.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Serena najczęściej wchodzi w mecz dopiero w drugim secie. Kerber 2:0 albo 2:1 Williams.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

SABR pisze:Serena najczęściej wchodzi w mecz dopiero w drugim secie. Kerber 2:0 albo 2:1 Williams.
Oby dalsza część spotkania wyglądała lepiej bo aktualnie ciężko mi się ogląda grę Williams. Ale trzeba przyznać Kerber odgrywa takie piłki. O_O
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Pacio pisze:
SABR pisze:Serena najczęściej wchodzi w mecz dopiero w drugim secie. Kerber 2:0 albo 2:1 Williams.
Oby dalsza część spotkania wyglądała lepiej bo aktualnie ciężko mi się ogląda grę Williams. Ale trzeba przyznać Kerber odgrywa takie piłki. O_O

Jednak do spotkania z finału Wimbledonu 2016 daleka droga. Nie mówiąc o półfinale panów. :::bd::
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Cambrinus pisze:To kiedy Nadal grał gorzej na RG? (Poza 2015 i 2016, o których pisałem). Nie rozumiem też skąd wątpliwości o co mi chodzi w sytuacji kiedy właściwie przepisujesz to co napisałem.
W 2013 moim zdaniem rozegrał jeden z lepszych RG w swojej karierze. Lepszą formę miał na pewno w 2008 i 2012 roku, ale 2013 to również świetna dyspozycja Rafy w Paryżu. Zacięty mecz z Djokovicem wynikał tylko z tego, że Serb miał chyba najlepszą formę na RG z całej swojej kariery (kwestia gustów, można dyskutować). Wątpliwości miałem bo nie wierzyłem, że odnosisz się do formy Hiszpana z 2013 roku.
Cambrinus pisze:Jeśli już to można to powiedzieć raczej o gadaniu, że Djokovic w takiej formie na French Open mógłby coś zmienić.
Gadanie, że Nadal "rozjechałby" takiego Djokovica na cegle jest śmieszne i tyle. Nie lubię takiego gdybania i nie widzę za bardzo sensu rozmawiać o czymś co się nigdy nie wydarzy. To tak jakby po zwycięskim meczu Federera z Nadalem w 2017 roku w AO na forum ludzie zaczeliby pisać "dobra, dobra ale na cegle to Rafcio rozjechałby Szwajcara jak chce". rotfl
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Kerber wręcz ośmiesza Serenę. O_O
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

La_Patik- pisze:Gadanie, że Nadal "rozjechałby" takiego Djokovica na cegle jest śmieszne i tyle. Nie lubię takiego gdybania i nie widzę za bardzo sensu rozmawiać o czymś co się nigdy nie wydarzy. To tak jakby po zwycięskim meczu Federera z Nadalem w 2017 roku w AO na forum ludzie zaczeliby pisać "dobra, dobra ale na cegle to Rafcio rozjechałby Szwajcara jak chce".
:::gd:::
Dodajmy do tego jeszcze kwestie mentalne - Nadalowi źle się gra z Djokovicem, więc ciężko jest mu go rozjechać, wygrać oczywiście może, bo to wielki mistrz (podobnie jak Novak), ale wyraźnie widać, że gra Serba mu nie pasuje.

PS. Patrząc na przestrzeni całej kariery, to Nadal bardzo poprawił grę przy siatce. Gra woleje nie tylko na dobicie, ale też z trudnej pozycji, nie jest to Sampras, Edberg czy Rafter, ale nie jest to też parodia sprzed 12-15 lat.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Chyba już nic z tego finału nie będzie, Kerber gra dobrze, ale Williams... Wyrzuca co 2 piłkę, tak ciężko się to ogląda, że po prostu maskara. Ale skoro Serena z taką formą zrobiła finał to zobaczymy co będzie na US Open ma dużo czasu żeby się poprawić.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2018, 18:23 przez Pacio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

La_Patik- pisze: Gadanie, że Nadal "rozjechałby" takiego Djokovica na cegle jest śmieszne i tyle. Nie lubię takiego gdybania i nie widzę za bardzo sensu rozmawiać o czymś co się nigdy nie wydarzy. To tak jakby po zwycięskim meczu Federera z Nadalem w 2017 roku w AO na forum ludzie zaczeliby pisać "dobra, dobra ale na cegle to Rafcio rozjechałby Szwajcara jak chce". rotfl
Dobra widzę, że najbardziej cię kłuje w oczy to "rozjechał". Szkoda, że nie widzisz, że pisałem to w kontrze do:
adro pisze: Djokovic jako chyba jedyny zawodnik w tourze potrafi Nadala złamać i to widać prawie w każdym ich pojedynku. Ech szkoda, że takiej formy Serb nie osiągnął ciut wcześniej. Gdyby nie te kontuzje, problemy rodzinne i dziwne operacje Nadal nie wygrałby 11 RG.
Więc nie, nie sądze że Nadal wygrałby 6:2,6:1,6:0. Ale jakbym miał to oceniać to stawiałbym na pewną wygraną Hiszpana w maksymalnie 4 setach. A dlaczego tak twierdzę pisałem już wcześniej.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Gem, set, mecz Kerber 6:3 6:3 dobry mecz w wykonaniu Niemki tragiczny w wykonaniu Amerykanki. Ale pomimo wszystko wydaje mi się że Williams dołoży jeszcze ten 1 turniej wielkoszlemowy do swojego konta.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”