Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Czy ktoś zwrócił uwagę na klasyczny foch naszej gwiazdy po zakończeniu meczu i podziękowaniu za grę rywalce??
Gdyby nie było to konieczne to Radwańska najchętniej schodziłaby z koru, brała bety i z kwaśną miną schodziła z kortu??
Trzeba umieć przegrywać, a ona niestety nie umie.

Nie rozumiem jednej rzeczy jak może wygrywać jakieś tam ranking najbardziej popularnych czy najsympatyczniejszych tenisistek itp. bo się jej zdarzało. Chyba, że jak często z nasza nacją bywa w różnego rodzaju głosowaniach - zwłaszcza internetowych - umiemy się niesamowicie sprężać i być jak wielka jedna wielka rodzina. :wink:

Jak na razie z powrotu Radwańskiej w tym roku do większej formy najbardziej zaskakuje mnie zmiana rakiety na Dunlopa. Już myślałem , że prędzej wróci do Babolata a tu od poczatku roku taka niespodzianka. Sama gra nic nowego, wszystko po staremu więc 3 runda jest może max na jej możliwości.
Inna sprawa bo to często mnie nurtuje ile taki Wiktorowski jest w stanie dla kasy i ekipy wytrzymać w momencie gdy Radwańska z biegiem lat gra corac gorzej i nie zanosi sie by miała ochotę/mogła zmienić swoje przyzwyczajenia i styl gry.
Ja generalnie jako kibic mam dość i coraz częściej kibicuje rywalkom a co dopiero trener. A jest chyba niezłym fachowcem i miałby szanse na nowe wyzwania trenując kogoś innego. Bo, że Radwańskiej jest dobrze w tym ciepełku to już chyba wiadomo.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

bialas55 pisze:Tak na prawdę pisia nigdy nie była dobrą tenisistką , zmiana trenera z ojca na "fachowca" , o którą wszyscy tak krzyczeli miała to zmienić. Ale niewiele z tego wyszło, bo to tenisistka poniżej 30 miejsca rankingu. Ostapienko ją świetnie podsumowała - mamo przecież ona nic nie gra. Dzisiejsza porażka to norma.
Ty tak na serio...?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Bongos pisze:
bialas55 pisze:Tak na prawdę pisia nigdy nie była dobrą tenisistką , zmiana trenera z ojca na "fachowca" , o którą wszyscy tak krzyczeli miała to zmienić. Ale niewiele z tego wyszło , bo to tenisistka poniżej 30 miejsca rankingu. Ostapienko ją świetnie podsumowała - mamo przecież ona nic nie gra. Dzisiejsza porażka to norma.
Ty tak na serio...?
Nie tylko on ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

glazek pisze:Czy ktoś zwrócił uwagę na klasyczny foch naszej gwiazdy po zakończeniu meczu i podziękowaniu za grę rywalce??
Gdyby nie było to konieczne to Radwańska najchętniej schodziłaby z koru, brała bety i z kwaśną miną schodziła z kortu ??
Trzeba umieć przegrywać a ona niestety nie umie.
Nie rozumiem jednej rzeczy jak może wygrywać jakieś tam ranking najbardziej popularnych czy najsympatyczniejszych tenisistek itp. bo się jej zdarzało. Chyba, że jak często z nasza nacją bywa w różnego rodzaju głosowaniach - zwłaszcza internetowych - umiemy się niesamowicie sprężać i być jak wielka jedna wielka rodzina. :wink:
Głosowania na te wszystkie pseudoplebiscyty typu najsympatyczniejsza tenisistka, najlepsze uderzenia roku są ... ważnymi wydarzeniami dla fanów Agi w Polsce, co widać na reklamowaniu głosowania na wielu poświęconych jej fanpejdżach. Adze daleko do Kvitovej, która po sromotnych porażkach potrafi zawsze z uśmiechem podziękować rywalce.
glazek pisze: Jak na razie z powrotu Radwańskiej w tym roku do większej formy najbardziej zaskakuje mnie zmiana rakiety na Dunlopa. Już myślałem, że prędzej wróci do Babolata, a tu od początku roku taka niespodzianka. Sama gra nic nowego, wszystko po staremu więc 3 runda jest może max na jej możliwości.
Rakieta ma logo Dunlopa, ale jest oparta na technologii używanej wcześniej przez Srixona, czyli teoretycznie gra tą samą rakietą.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

SABR pisze: Rakieta ma logo Dunlopa, ale jest oparta na technologii używanej wcześniej przez Srixona, czyli teoretycznie gra tą samą rakietą.
Czy aby na pewno?? Nie śledziłem ostatnio forum ani doniesień w tym temacie, ale sugeruję się nie tylko logo ale kształtem ramy a to mi jak byk wygląda na Dunlopa. Chyba, że się mylę...
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

La_Patik- pisze:
Tennisowy pisze:Agnieszka już nie tylko nie ma formy fizycznej na odpowiednim poziomie i poprawionej techniki uderzeń, ale nie ma tego co przez lata było jej dużym atutem: myślenia na korcie.
Dla mnie sprawa bardziej dotyczy motoryki i przygotowania fizycznego. Oglądałem kawałek jej meczu z Tsurenko i to już zdecydowanie nie to co kiedyś, nie ta regularność itp. Jej podsawową bronią była regularność, kondycja, taka tenisowa ściana grająca z kontry, czekająca na błędy rywalki. Nie ma przygotowania, nie ma Radwy. Myślenia na korcie nie biorę pod uwagę bo to się po prostu ma albo nie. To nie znika nagle i przepada. Jak już robiła błędy jakieś taktyczne w rozegraniu piłki to bardziej stawiałbym na braki w motoryce uniemożliwiające jej odpowiednie zagranie piłki. Można sobie gdybać ale jak jest naprawdę to już wie tylko Agnieszka.
Przede wszystkim to chyba najbardziej brak jej ogrania, obycia kortowego i takiej pewności siebie. Fizycznie też jeszcze nie doszła do siebie. Jednak w zeszłym sezonie za dużo nie pograła, a dla zawodniczki żyjącej z regularności to duży problem. Moim zdaniem Agnieszka powinna pograć z 2-3 małe turnieje niższej rangi żeby zagrać kilka meczów i trochę się podbudować. Pytanie tylko jak jest ze zdrowiem, bo tego nie wiemy niestety.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Jestem rozczarowany dzisiejszymi porażkami Zvereva i Del Potro. Liczyłem na ich wygrane, a skoro się przeliczyłem to najbliższej nocy nie ma sensu zarywać, bo niby dla kogo? Wstaję dopiero na spotkanie Grigora z Nickiem.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Del Potro to tam czort, nie zawiódł mnie, on i tak kiedy tylko jest to sporo ożywienia i emocji wnosi do touru, a że czasem przegra z niżej notowanym rywalem i to w nienajlepszym stylu? No trudno, zdarza się. Zverev to natomiast co innego, młody w szlemie serwuje nam ponownie zawód, taryfy ulgowe moim zdaniem się skończyły, skoro jest tak wysoko to gonić powinien dziadków albo przynajmniej się im mocno stawiać, tymczasem jest numerem cztery ale WS to jeszcze 2-3 liga.

Zatem Nadal, Federer i Djokovic bez straty seta w czwartej rundzie, czyli bez zmian, chyba można spodziewać się ich wszystkich w półfinale, choć nie twierdzę, że jeśli się tam dostaną to będzie to droga równie łatwa i przyjemna jak dotychczas, zwłaszcza Serb w czwartej rundzie z Chungiem może nie mieć lekko.
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Jurek Kiler pisze:Del Potro to tam czort, nie zawiódł mnie, on i tak kiedy tylko jest to sporo ożywienia i emocji wnosi do touru, a że czasem przegra z niżej notowanym rywalem i to w nienajlepszym stylu? No trudno, zdarza się. Zverev to natomiast co innego, młody w szlemie serwuje nam ponownie zawód, taryfy ulgowe moim zdaniem się skończyły, skoro jest tak wysoko to gonić powinien dziadków albo przynajmniej się im mocno stawiać, tymczasem jest numerem cztery ale WS to jeszcze 2-3 liga.

Zatem Nadal, Federer i Djokovic bez straty seta w czwartej rundzie, czyli bez zmian, chyba można spodziewać się ich wszystkich w półfinale, choć nie twierdzę, że jeśli się tam dostaną to będzie to droga równie łatwa i przyjemna jak dotychczas, zwłaszcza Serb w czwartej rundzie z Chungiem może nie mieć lekko.
Djokovic już stracił seta w meczu z Monfilsem.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Ale gramy beznadziejnie dziś. Oczy bolą od patrzenia :tired: .Za to Don Diego naprawdę prezentuje się świetnie :::gd::: i bardzo dobrze serwuje mimo skąpego wzrostu.

#VamosRafa
Ostatnio zmieniony 21 sty 2018, 08:01 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
bialas55
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 14 lut 2013, 17:31

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Trzymajmy kciuki za Nadala... żeby odpadł, a jak nie to za pełną piątkę chociaż.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Maestro pisze:
Jurek Kiler pisze:Del Potro to tam czort, nie zawiódł mnie, on i tak kiedy tylko jest to sporo ożywienia i emocji wnosi do touru, a że czasem przegra z niżej notowanym rywalem i to w nienajlepszym stylu? No trudno, zdarza się. Zverev to natomiast co innego, młody w szlemie serwuje nam ponownie zawód, taryfy ulgowe moim zdaniem się skończyły, skoro jest tak wysoko to gonić powinien dziadków albo przynajmniej się im mocno stawiać, tymczasem jest numerem cztery ale WS to jeszcze 2-3 liga.

Zatem Nadal, Federer i Djokovic bez straty seta w czwartej rundzie, czyli bez zmian, chyba można spodziewać się ich wszystkich w półfinale, choć nie twierdzę, że jeśli się tam dostaną to będzie to droga równie łatwa i przyjemna jak dotychczas, zwłaszcza Serb w czwartej rundzie z Chungiem może nie mieć lekko.
Djokovic już stracił seta w meczu z Monfilsem.
Kurcze rzeczywiście, oglądałem przecież ten mecz...

Nadal dziś bez szału, ale i tak z biegiem czasu zaczął grać lepiej. Pogra co prawda blisko 4h, ale nie będzie niosło to za sobą to żadnych konsekwencji.
bialas55
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 14 lut 2013, 17:31

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Jak gra Cilic w tym turnieju, ma jakieś szanse?
Awatar użytkownika
Luqoz
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 5 cze 2017, 23:52

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

bialas55 pisze:Jak gra Cilic w tym turnieju, ma jakieś szanse?
Przede wszystkim od początku turnieju serwuje jak maszyna. Myślę, że Rafa może być w jeszcze większych tarapatach niż dziś.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Obecny na hicie. Oby nie skończyło się tylko na dobrej zapowiedzi i nie wyszedł z tego papierowy hit...
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Również obecny i również wyspany. Jedyne co straciłem przez to normalne nocne spanie to mecz Nadala momentami interesujący. Ale szału nie było, więc nie żałuję.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Bo bardzo słaby jest ten turniej jeśli chodzi o emocje. Widziałem raptem dwa dobre mecze: Tsonga-Shapovalov i Kyrgios-Tsonga. Dzisiaj mam zamiar zobaczyć ten trzeci.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Niesamowicie estetyczny mecz na centralnym. Piękna technika Dimitrova i ciekawy styl Kyrgiosa. Żyć nie umierać.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Jedyne co mnie ciekawi w tym spotkaniu to jak go uniesie mentalnie Kyrgios. Czy wydoroślał i utrzyma koncentrację na przyzwoitym poziomie czy będą tradycyjne "fochy".
Obstawiam wygraną Dymitrowa w 4 setach. Różowe gacie górą .
Dawaj Grisza!
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Co by było lepsze dla współczesnego męskiego tenisa? Wygrana Griszy, który może postawić kolejny krok po wygranej WTF, czyli dojść do finału Szlema, czy Kyrgiosa, który osiągnąłby największy sukces w karierze (mentalny) pokonując u siebie tak dużego rywala (do tego "rywala" w sensie dyskusji o największym obecnie talencie w tourze) i który odblokowałby się mentalnie i może zaczął grać tak jak się od niego oczekuje?

Trudno wybrać.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”