Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

A Federer jak zwykle przesadnie rozluźniony i sam sobie zrobił pod górkę i niepotrzebnie więcej czasu spędzi na korcie.
Awatar użytkownika
Chudy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:44

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

To ciagłe "ratowanie" tych insektów przez Tajwanke robi się denerwujące.
Edit: Trzeba przyznać, ze zagrały teraz kilka pięknych punktów.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2018, 13:20 przez Chudy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Rozwala mnie komentator (zapomniałem nazwiska) z meczu Radwańskiej.

Zachwyca się i kwiczy przy pojedynczych zagraniach Radwańskiej w momencie kiedy ona jest bliska odpadnięcia ..
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

A to pewnie Olejniczak w Tenis Premium. Wśród polskich komentatorów jest moratorium na krytykę gry Radwańskiej.
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

No na szczęście obyło się bez TB i Roger melduje się w czwartej rundzie.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Teraz dopiero mogę oglądać Radwańską. Co ta Smoczyca kaszani w meczu ze skośnooką paskudą to jakaś masakra. Vivid ratuj!
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Przegrać z takim chuchrem to już szczyt wstydu. Radwa, zrób coś z sobą...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

O jak miło. :)
Wchodzę do domu, patrzę, totalne tenisowe nieporozumienie z Krakowa wyautowane. :::yay::: :::yay::: :::yay:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Vivid pisze:O jak miło. :)
Wchodzę do domu, patrzę, totalne tenisowe nieporozumienie z Krakowa wyautowane. :::yay::: :::yay::: :::yay:::
Dziewczyna w sesji wieczornej po 1,5h grania nie miała już siły... Porównam to z meczem Halep z Davis, gdzie grały 4h na 42 stopniach na takiej fizyczności meczu, że u mężczyzn często nie zdarzają się takie mecze.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Całe szczęście, że oglądałem Smoczycę w AO tylko kilkanaście minut. Zawsze cieszyłem się z jej wcześniejszych sukcesów, ale zawsze ciężko było oglądać jej grę....Refleksja obecna jest taka, że jak nie ma się mocnego uderzenia (nigdy nie miała) i na dodatek brakuje pary w trzecim meczu Wielkiego Szlema, to chyba trzeba powoli myśleć o końcu kariery....
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Panna dopingowiczka też pogoniona. :) No to stopery do uszu już zbędne. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
fidga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 258
Rejestracja: 14 wrz 2010, 13:39

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Wydaje mnie się, że Fucsovics może wygrać z Federerem tylko fuksem...
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

SABR pisze:Porównam to z meczem Halep z Davis, gdzie grały 4h na 42 stopniach na takiej fizyczności meczu, że u mężczyzn często nie zdarzają się takie mecze.
3h 44

Wielki talent Zverev nawet w obliczu tak żenującego poziomu ATP przegrywa z jakimś no nejmem w 3 rundzie WSa. rotfl

Odnośnie przegranej Radwy to zdziwiony nie jestem. Widziałem co Hsieh grała z Muguruzą i nie jest to wygodna przeciwniczka. Właściwie to była faworytką dla mnie o ile nie było to objawienie jednego meczu. Jeśli utrzymałaby formę to dawałem jej więcej szans niż Agnieszce dlatego wynik zaskakujący nie jest.

Swoją drogą odniosłem wrażenie, że Polka się trochę spasła, ale ja za rzadko WTA oglądam więc głowy nie dam.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

La_Patik- pisze:
SABR pisze:Porównam to z meczem Halep z Davis, gdzie grały 4h na 42 stopniach na takiej fizyczności meczu, że u mężczyzn często nie zdarzają się takie mecze.
3h 44

Wielki talent Zverev nawet w obliczu tak żenującego poziomu ATP przegrywa z jakimś no nejmem w 3 rundzie WSa. rotfl
Pozwoliłem sobie na zaokrąglenie.
Chung zdecydowanie nie jest już nonejmem i z NextGenów to on prawdopodobnie najwięcej ugra, świetna psychika, co u młodzików jest rzadkością.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
bialas55
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 14 lut 2013, 17:31

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Tak na prawdę pisia nigdy nie była dobrą tenisistką , zmiana trenera z ojca na "fachowca" , o którą wszyscy tak krzyczeli miała to zmienić. Ale niewiele z tego wyszło , bo to tenisistka poniżej 30 miejsca rankingu. Ostapienko ją świetnie podsumowała - mamo przecież ona nic nie gra. Dzisiejsza porażka to norma.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

bialas55 pisze:Tak na prawdę pisia nigdy nie była dobrą tenisistką , zmiana trenera z ojca na "fachowca" , o którą wszyscy tak krzyczeli miała to zmienić. Ale niewiele z tego wyszło , bo to tenisistka poniżej 30 miejsca rankingu. Ostapienko ją świetnie podsumowała - mamo przecież ona nic nie gra. Dzisiejsza porażka to norma.
Niewiele z tego wyszło - ugrała "tylko" trzy tysiaki, finał Szlema i wiele mniejszych tytułów, co przy jej ogólnym stylu gry można nazwać sporym sukcesem.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Też się nie zgadzam, że Chung to jest jakiś no name, robi ogromne postępy a przy okazji ma chyba więcej pokory od Zvereva, który na każdym Szlemie czuje się gwiazdą, która powinna automatycznie trafić do ćwierćfinału. Nawet o rywalu Federera co nieco słyszałem (sukcesy w Pucharze Davisa), to miło, że jakiś Węgier zaczyna się piąć w górę.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

La_Patik- pisze:
Swoją drogą odniosłem wrażenie, że Polka się trochę spasła, ale ja za rzadko WTA oglądam więc głowy nie dam.
Nie napisałabym, że się spasła :/ , ale też mi przyszło dziś do głowy, że się "poprawiła" Iśka. Może ma jakieś plany i się zaczęła inaczej odżywiać.

Za to Federerowa schudła. O_O Trochę z pyzy ubyło.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Agnieszka już nie tylko nie ma formy fizycznej na odpowiednim poziomie i poprawionej techniki uderzeń, ale nie ma tego co przez lata było jej dużym atutem: myślenia na korcie. Dzisiaj mnóstwo piłek odgrywała na rakietę przeciwniczki, nie wyciągała wniosków w trakcie meczu itd. Nie lubię się bawić w psychologa, ale, moim zdaniem, powodem jej ciągłego obniżania lotów nie są "wirusy" w minionym sezonie, ale po prostu rozkojarzenie i fakt, że tenis zszedł w jej życiu na zdecydowanie dalszy plan. Mam nawet wrażenie, że gra już wyłącznie po przyjacielsku, żeby chłopakom nie zabierać jeszcze genialnej fuchy życia :wink: Nawet porządnego rutynowego trenowania w jej grze nie widać. Przykro się już na jej grę patrzy :(
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Tennisowy pisze:Agnieszka już nie tylko nie ma formy fizycznej na odpowiednim poziomie i poprawionej techniki uderzeń, ale nie ma tego co przez lata było jej dużym atutem: myślenia na korcie.
Dla mnie sprawa bardziej dotyczy motoryki i przygotowania fizycznego. Oglądałem kawałek jej meczu z Tsurenko i to już zdecydowanie nie to co kiedyś, nie ta regularność itp. Jej podsawową bronią była regularność, kondycja, taka tenisowa ściana grająca z kontry, czekająca na błędy rywalki. Nie ma przygotowania, nie ma Radwy. Myślenia na korcie nie biorę pod uwagę bo to się po prostu ma albo nie. To nie znika nagle i przepada. Jak już robiła błędy jakieś taktyczne w rozegraniu piłki to bardziej stawiałbym na braki w motoryce uniemożliwiające jej odpowiednie zagranie piłki. Można sobie gdybać ale jak jest naprawdę to już wie tylko Agnieszka.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”