Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Next Generation ATP Finals 2017

Next Generation ATP Finals

Obrazek

07.11.2017 - 11.11.2017
Pula nagród: $1,275,000
Strona główna turnieju: KLIK!
Nawierzchnia: hard na hali
Lokalizacja: Mediolan, Włochy
Grupy:
A: Andrey Rublev, Denis Shapovalov, Hyeon Chung, Gianluigi Quinzi (dzika karta za Saszę Zvereva)
B: Karen Khachanov, Borna Coric, Jared Donaldson, Daniil Medvedev
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Medional?

:)
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Marcin_L pisze:Medional?

:)
Czepialski, poprawiłem. ;-)
Quinzi to zwycięzca kwalifikacji do tego wydarzenia, ukłon w stronę gospodarzy, co było ustalone jeszcze przed wycofaniem się Zwieriewa.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Next Generation ATP Finals 2017

hokej pisze:
Marcin_L pisze:Medional?

:)
Czepialski, poprawiłem. ;-)
Daj spokój, to piękne słowo się zrobiło, coś jak „ketonal” :D.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Marcin_L pisze:Medional?

:)
Człowiek jedną ręką tworzył ten temat, a drugą robił zadania z fizyki, musisz zrozumieć. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Marcin_L pisze:
hokej pisze:
Marcin_L pisze:Medional?

:)
Czepialski, poprawiłem. ;-)
Daj spokój, to piękne słowo się zrobiło, coś jak „ketonal” :D.
Weź, prawie hatakumba. rotfl
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Next Generation ATP Finals 2017

No to za chwilę pierwszy mecz pokazujący proponowane nowe zasady w praktyce. Jestem tego trochę ciekaw, choć moim zdaniem brak równowagi to zły pomysł i nie da się go zrekompensować w żaden sposób. Wtedy mamy zwykły wyścig do 4 punktów.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Tak samo to widzę, włączyłem sobie zobaczyć ten cyrk, interesowało mnie jak wygląda to z tym zegarem i Rafole nie będą mieli większego problemu, zegar jest włączany dopiero gdy tenisista otrzyma piłki do serwisu, nie automatycznie po zakończeniu wymiany, w rzeczywiśtości więc mamy spokojnie 30 sekund a nie 25, to Federer będzie się mieścił w 10-12 sekundach.

Ale te tablety przy krzesełkach, co oni tam podglądają, statystyki z meczu?

Ps. Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem mecz singlistów na korcie gdzie nie ma miejsca na ewentualną grę w debla/miksta.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Podoba mi się taki wyszczuplony kort. Dla mnie mógłby tak wyglądać na codzień. Debla i tak nie oglądam.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Dla mnie bez różnicy, chyba Kuerten wygrywał Masters w Lizbonie w 2001 właśnie na takim korcie, kwestia przyzwyczajenia, a dla tenisisty to bez znaczenia raczej.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Jurek Kiler pisze:Dla mnie bez różnicy, chyba Kuerten wygrywał Masters w Lizbonie w 2001 właśnie na takim korcie, kwestia przyzwyczajenia, a dla tenisisty to bez znaczenia raczej.
Pamiętam podobny kort, to było w WTA Tournament Of Champions, kiedy Ivanovic wygrywała. Bodajże 2010/11 rok.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Dla mnie ten cały turniej jest bezsensowny. Co miałoby oznaczać zwycięstwo w Mediolanie? Że dany tenisista jest najlepszy wśród pretendentów do poważnych tytułów? Przecież chodzi o to, żeby ci pretendenci mierzyli się z czołówką, a nie walczyli między sobą.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Next Generation ATP Finals 2017

McGyver pisze:Dla mnie ten cały turniej jest bezsensowny. Co miałoby oznaczać zwycięstwo w Mediolanie? Że dany tenisista jest najlepszy wśród pretendentów do poważnych tytułów? Przecież chodzi o to, żeby ci pretendenci mierzyli się z czołówką, a nie walczyli między sobą.
Heh, mam identyczne spostrzeżenia, dlatego traktuje to jako półprofesjonalny turniej, który pozwoli sprawdzić nowinki, które być może znajdą się, lub część z nich, w rozgrywkach dla dorosłych w przyszłości. Wygra ktoś taki turniej i co? Dostanie los na loterii, będzie samozwańczym mistrzen "Next Gen" i co dalej? Otrzyma szanse gry ze starszymi od stanu 1:0 w setach? Skoro robi się takie turnieje dla młodszych to świadczy to moim o świadomości ATP, że przyszłość tenisa nie maluje się w jasnych kolorach, próbują więc jakoś młodych wybić i im pomóc.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Kasa Misiu, kasa.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Next Generation ATP Finals 2017

hokej pisze:Kasa Misiu, kasa.
Tak, to pewnie też, choć raczej bardziej dochodowy byłby kolejny Masters, lub 5-ty Szlem w Kaliforni.

Ps. Za pół godziny Murray z Federerem na ES1.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Next Generation ATP Finals 2017

McGyver pisze:Dla mnie ten cały turniej jest bezsensowny. Co miałoby oznaczać zwycięstwo w Mediolanie? Że dany tenisista jest najlepszy wśród pretendentów do poważnych tytułów? Przecież chodzi o to, żeby ci pretendenci mierzyli się z czołówką, a nie walczyli między sobą.
Równie dobrze ktoś mógłby napisać, że bezsensowny jest Londyn - bo czołówka ma walczyć z pretendentami, a nie między sobą .
Tyle, że tam punkty. Tu nie - bo gra w innym systemie..

Dla mnie turniej ma sens. Z przyjemnością oglądam przyszłość. Choćby po to, by za parę lat móc ocenić progres, zmiany, rozwój. By móc przypomnieć sobie za lat parę - gdy będą toczyć boje o poważne tytuły - jak grali między sobą we wczesnej młodości. :)

I z przyjemnością oglądam zmagania bez "ukochanych dziadków".. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Nie rozumiem, na jakiej zasadzie miałyby działać punkty za turniej w MEDIOLANIE (drugi raz tego błędu nie powtórzę).
Grają tutaj tylko najlepsi nastoletni zawodnicy, więc dlaczego ci starsi mieliby zostać pokrzywdzeni tym, że dla nich nie ma podobnego turnieju? Owszem - jest Londyn, co nie zmienia faktu, że ósemka, która nie dostała się do gry w WTF, bardziej zasłużyła na turniej pocieszenia za punkty rankingowe, niż nastolatkowie z Mediolanu tylko dlatego, że są nastolatkami. :)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Next Generation ATP Finals 2017

SABR pisze:Nie rozumiem, na jakiej zasadzie miałyby działać punkty za turniej w MEDIOLANIE (drugi raz tego błędu nie powtórzę).
Grają tutaj tylko najlepsi nastoletni zawodnicy, więc dlaczego ci starsi mieliby zostać pokrzywdzeni tym, że dla nich nie ma podobnego turnieju? Owszem - jest Londyn, co nie zmienia faktu, że ósemka, która nie dostała się do gry w WTF, bardziej zasłużyła na turniej pocieszenia za punkty rankingowe, niż nastolatkowie z Mediolanu tylko dlatego, że są nastolatkami. :)
W punkt, choć za turniejami pocieszenia nie jestem. Jest turniej kończący sezon, turniej dla najlepszych, zawsze był. Nikt nie broni 20-21 latkom jak Nadalowi, Federerowi, Del Potro czy Murrayowi wziąć w nim udziału, Zverev pokazuje, że teraz też w młodym wieku można się tam dostać.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Next Generation ATP Finals 2017

SABR pisze:Nie rozumiem, na jakiej zasadzie miałyby działać punkty za turniej w MEDIOLANIE
A kto mówi o punktach? O_O Coś co jest rozgrywane w określonym systemie - nie może dawać punktów do rankingu granego w innym systemie.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Jurek Kiler pisze:
hokej pisze:Kasa Misiu, kasa.
Tak, to pewnie też, choć raczej bardziej dochodowy byłby kolejny Masters, lub 5-ty Szlem w Kaliforni.

Ps. Za pół godziny Murray z Federerem na ES1.
Zdecydowanie chętniej oglądam ten mecz pokazowy niż turniej młodzieży. Jednak przyjemniejsze dla oka

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”