Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Majorka pisze:
SABR pisze:Nie rozumiem, na jakiej zasadzie miałyby działać punkty za turniej w MEDIOLANIE
A kto mówi o punktach? O_O Coś co jest rozgrywane w określonym systemie - nie może dawać punktów do rankingu granego w innym systemie.
Nie chodziło mi o dyskusję akurat na tym forum, ale sporo zarzutów od pewnego czasu już czytałem na temat sensu rozgrywania tego turnieju, w którym do zgarnięcia są wyłącznie czeki. :::gd:::
Jurek Kiler pisze:
Nikt nie broni 20-21 latką jak Nadalowi, Federerowi, Del Potro czy Murrayowi wziąć w nim udziału, Zverev pokazuje, że teraz też w młodym wieku można się tam dostać.
Zvereva można nazwać przysłowiową "jaskółką", ciężko mi jest sobie wyobrazić kolejnego nastolatka grającego w WTF. Kiedy ostatnio tenisista +/- 20 lat grał w turnieju wieńczący sezon?
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Next Generation ATP Finals 2017

SABR pisze: Nie chodziło mi o dyskusję akurat na tym forum, ale sporo zarzutów od pewnego czasu już czytałem na temat sensu rozgrywania tego turnieju, w którym do zgarnięcia są wyłącznie czeki. :::gd:::
Ludzie uwielbiają marudzić - co nowe to bez sensu. :wink:
Coś jest testowane, sprawdzane, może w przyszłych sezonach turniej młodych wpasuje się jakoś w system ATP. Zobaczymy.

Dobry mecz Borny. Donaldson trochę mnie zawiódł, niewiele widziałam jego meczy - ale myślałam, że zagra lepiej.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Jutro aż osiem meczów będzie rozegranych w Mediolanie. Będzie na czym zawiesić oko.

https://twitter.com/Ashish__TV/status/9 ... 7131190272 a tak wygląda Szwajcar uderzający jednoręczny bekhend w kilcie. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Next Generation ATP Finals 2017

SABR pisze:Zvereva można nazwać przysłowiową "jaskółką", ciężko mi jest sobie wyobrazić kolejnego nastolatka grającego w WTF. Kiedy ostatnio tenisista +/- 20 lat grał w turnieju wieńczący sezon?
Rafa miał 20 w 2006. Reszty nie pamiętam, ale chyba i Novak i Roger byli starsi ..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Majorka pisze:
SABR pisze:Zvereva można nazwać przysłowiową "jaskółką", ciężko mi jest sobie wyobrazić kolejnego nastolatka grającego w WTF. Kiedy ostatnio tenisista +/- 20 lat grał w turnieju wieńczący sezon?
Rafa miał 20 w 2006. Reszty nie pamiętam, ale chyba i Novak i Roger byli starsi ..
Dzięki. Coś czułem, że Hiszpan był tym ostatnim. :::gd:::
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Next Generation ATP Finals 2017

SABR pisze:
Majorka pisze:
SABR pisze:Zvereva można nazwać przysłowiową "jaskółką", ciężko mi jest sobie wyobrazić kolejnego nastolatka grającego w WTF. Kiedy ostatnio tenisista +/- 20 lat grał w turnieju wieńczący sezon?
Rafa miał 20 w 2006. Reszty nie pamiętam, ale chyba i Novak i Roger byli starsi ..
Dzięki. Coś czułem, że Hiszpan był tym ostatnim. :::gd:::
Djokovic w 2007, mając 20 lat grał po raz pierwszy i przegrał wszystkie 3 mecze w grupie. Rok później wygrał turniej.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Fajnie, jakby Zverev poszedł podobną drogą. :::gd:::

Ciekawi mnie jutrzejsze spotkanie Donaldsona z Chaczanowem. Obaj mają pięć przegranych z rzędu. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Majorka pisze:
SABR pisze:Zvereva można nazwać przysłowiową "jaskółką", ciężko mi jest sobie wyobrazić kolejnego nastolatka grającego w WTF. Kiedy ostatnio tenisista +/- 20 lat grał w turnieju wieńczący sezon?
Rafa miał 20 w 2006. Reszty nie pamiętam, ale chyba i Novak i Roger byli starsi ..
Rafa sobie zapewnił już awans w wieku 19-u w 2005 i był ostatnim nastolatkiem, który awansował, tyle, że zrezygnował ze startu. Federer miał 21 podobnie jak Murray i Del Potro, Djokovic w wieku 20-u, podobnie jak teraz Zverev, który też ma lat 20, myślę, że Shapovalov maks w wieku 21 się tam dostanie.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Italiano postraszył Rublova. Bardzo fajne tempo meczu. Bardzo fajny jest krótszy okres do ważnych rozstrzygnięć (końcówka seta). Szkoda że to serwujący wybiera stronę podania w złotej rozgrywce. Wg mnie to dodatkowy bonus. Idea złotego punktu bez przewag kompletnie zmienia taktykę rozgrywki tego punktu. Ogólnie dużo więcej jest ważnych punktów w spotkaniu co premiuje graczy potrafiących utrzymać koncentrację, a nie grających "falami". Sędzia ze stołka + szybki "sokół" dają radę bez liniowych. Automat do odliczania sekund, to super pomysł. Siatkówka, ping-pong, skorzystały na zmianie przepisów. Myślę że .... ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
keteim
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2017, 11:36

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Może jestem trochę tradycjonalistą, ale jednak w swoich sparingach chyba wolę klasyczne zasady (bez decydujących piłek, brak presji czasowej i sety do 6 - nawet jak grywam te deble z kolegami (Maćku)- choć ostatnio jest ich jakoś mniej)). Wydaje mi się, że zmiany stymulowane są przez presję telewizji a w szczególności reklamodawców.
Natomiast możliwość rozmowy z trenerem - dla mnie bardzo pozytywna propozycja. Bo w sumie dlaczego w innych dyscyplinach sportu jest taka możliwość - czy to na bieżąco czy w przerwie - a w tenisie nie??
Albo dlaczego w WTA jest taka opcja a w ATP nie?

Może kiedyś te zmiany wejdą na stałe do tenisa - wtedy trudno, nie będę się kopał z koniem. Na razie jeszcze w regulaminach ligowych nie ma zapisów o decydujących piłkach (choć w jednym meczy tak graliśmy, bo ktoś bardzo się upierał.....) - i bardzo dobrze. Mecz ligowy czy tym bardziej sparing to nie wyścigi ....... - chyba że bijemy rekordy rozegranych setów czy ilości zmian partnerów na sparingu deblowym.



Pozdrawiam, Mietek
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Brak przewag w gemie - niestety, ale uważam, że ta reguła zostanie wprowadzona, prędzej czy później. Trudno sobie wyobrazić, że w czasach pragmatyzmu gdzie wszystko ma przynosić korzyści finansowe lub szybkie zadowolenie z danej usługi mają się utrzymać długie gemy, w których, ktoś mógł by powiedzieć, jest dużo nieważnych punktów.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Next Generation ATP Finals 2017

keteim pisze:...nawet jak grywam te deble z kolegami (Maćku)- choć ostatnio jest ich jakoś mniej)).


Mistrz ligi deblowej to nas onieśmiela. ;)

A na serio to ja np piłkę decydującą w deblu uważam za super pomysł. w Dwie godziny gramy wtedy rotacyjnie 4-5 setów a nie 2,5. Gra z różnymi partnerami też wnosi pewne wartości. Co prawda często wtedy warczę "do siatki" ale wydaje mi się że bardziej się rozwijam... ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
keteim
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2017, 11:36

Re: Next Generation ATP Finals 2017

keicam pisze:
Mistrz ligi deblowej to nas onieśmiela. ;)

A na serio to ja np piłkę decydującą w deblu uważam za super pomysł. w Dwie godziny gramy wtedy rotacyjnie 4-5 setów a nie 2,5. Gra z różnymi partnerami też wnosi pewne wartości. Co prawda często wtedy warczę "do siatki" ale wydaje mi się że bardziej się rozwijam... ;)
Podwójny mistrz, podwójny :D i to po dwóch finałach przeciw tym samym rywalom. :D
W edycji zimowej chciałbym ustrzelić hat tricka (tym razem z tym samym partnerem), ale pewnie będziesz mi chciał w tym przeszkodzić. :dvl(:

W deblu ze zmianą partnerów - decydująca piłka jest bardzo ok - przecież nigdy nie protestowałem.
Natomiast w meczu o punkty lub gdy nie ma zmiany partnera? Nie wiem czy jest taka potrzeba.

Natomiast muszę już zacząć ćwiczyć serwis, by piłka po siatce spadała zaraz za siatką, (czyli będę trenował tzw. januaryzm ;-P ) - bo może i taki przepis się pojawi za jakiś czas.
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Kto wywołuje błąd stóp? Główny? Bo nie widzę nikogo na linii, a sokole oko chyba tego nie potrafi.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Animal pisze:Kto wywołuje błąd stóp? Główny? Bo nie widzę nikogo na linii, a sokole oko chyba tego nie potrafi.
Jest kamera liniowa i ona sygnalizuje, a wywołuje główny.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Wieczorne mecze zadecydują o awansach do półfinałów.

Grupa A - Pewny awans z pierwszego miejsca ma Chung. O drugie miejsce zagrają Szapovalov z Rublewem. Który wygra - ten awansuje, nie ma znaczenia w jakim wymiarze.

Grupa B. Tu sytuacja jest bardziej skomplikowana. Nie liczy się Donaldson, on przegrał 3 mecze. Na pierwszym miejscu jest Borna i o ile wygra z Kaczanowem - awansuje on i Miedwiediew. O ile przegra - to wszyscy trzej( Borna, Karen i Danil) mają po 2 zwycięstwa i trzeba liczyć sety. Pewnie można by opracować wszystkie teoretyczne możliwości ..ale chyba nie warto. Poczekam.. :wink:

Za to oglądać turniej warto. :)
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Majorka pisze:
SABR pisze: Nie chodziło mi o dyskusję akurat na tym forum, ale sporo zarzutów od pewnego czasu już czytałem na temat sensu rozgrywania tego turnieju, w którym do zgarnięcia są wyłącznie czeki. :::gd:::
Ludzie uwielbiają marudzić - co nowe to bez sensu. :wink:
Coś jest testowane, sprawdzane, może w przyszłych sezonach turniej młodych wpasuje się jakoś w system ATP. Zobaczymy.

Dobry mecz Borny. Donaldson trochę mnie zawiódł, niewiele widziałam jego meczy - ale myślałam, że zagra lepiej.
Czytałem w Wyborczej wywiad na ten temat Kosteckiej i Olejniczaka.
Jestem tradycjonalistą ale racjonalne argumenty do mnie trafiają a przede wszystkim potrafię umotywować swoje zdanie inaczej niż "ja tego nie widzę".
Ze zmian w przepisach podoba mi się net, nie przerywamy wymiany w trakcie której ktoś zagra po siatce bo to "zaskakuje rywala i jest niesprawiedliwe" ale już przy serwisie jest.

Podpowiem za to udzielającym wywiad jak następnym razem podeprzeć swoje zdanie dlaczego set taki długi, dlaczego gra sie na przewagi i dlaczego w Wielkim Szlemie mecze są takie długie.

Bo tenis to nie jest gra na hot-dogi, to jest gra strategiczna w której gracz musi mieć czas i możliwość znalezienia rozwiązania taktycznego na narzucony styl gry, wypracować i przetestować własną odpowiedź elementem tej taktyki może być również gra na długość wymian i wydolność, a skrócenie gemów wypłaszaczy różnorodność.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Next Generation ATP Finals 2017

PitS pisze:..Bo tenis to nie jest gra na hot-dogi, to jest gra strategiczna w której gracz musi mieć czas i możliwość znalezienia rozwiązania taktycznego na narzucony styl gry, wypracować i przetestować własną odpowiedź elementem tej taktyki może być również gra na długość wymian i wydolność, a skrócenie gemów wypłaszaczy różnorodność.
Wiesz, ja zawsze doceniałam to, jak ważna jest w tenisie strategia (dlatego zawsze lubiłam oglądać Murraya), i też miałam obawy jak będzie wyglądała gra w układzie set do 4, mecz do 3 setów, decydujący punkt przy przewadze. I powiem Ci, że niewiele to zmienia w jakości gry. Może inaczej - ja nie widzę zmiany . Nie mam wrażenia, że którykolwiek z zawodników grałby inaczej, gdyby grał w "starym stylu".
Raczej mam przeciwne wrażenie, pozytywne - ten nowy system wymusza lepszą koncentrację. Tu nie można nawet na chwilę "przysnąć".. :wink:
No i jest coaching - pomoc taktyczna, ta możliwość szybszego znalezienia rozwiązania taktycznego. I tablet do sprawdzania statystyk.

Mnie się bardzo te rozwiązania podobają. I brak mylących się liniowych, i pomoc trenera i możliwość sprawdzenia swoich statystyk na komputerze, i zegar. I to granie "lepszy z 5" krótkich setów.

W całym turnieju nie podoba mi się tylko jedno - przyznawanie "dzikiej karty" przez organizatorów. Nie można przyznać dzikusa do najlepszych O_O
To tak jakby w Londynie grało 7 najlepszych w roku + jakiś Angol z drugiej setki.. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Next Generation ATP Finals 2017

PitS pisze: Podpowiem za to udzielającym wywiad jak następnym razem podeprzeć swoje zdanie dlaczego set taki długi, dlaczego gra sie na przewagi i dlaczego w Wielkim Szlemie mecze są takie długie.

Bo tenis to nie jest gra na hot-dogi, to jest gra strategiczna w której gracz musi mieć czas i możliwość znalezienia rozwiązania taktycznego na narzucony styl gry, wypracować i przetestować własną odpowiedź, elementem tej taktyki może być również gra na długość wymian i wydolność, a skrócenie gemów wypłaszaczy różnorodność.
PitS naprawdę myślisz, że koleś mając AD w gemie psuje piłkę, żeby doprowadzeniem do kolejnej równowagi sponiewierać taktycznie przeciwnika? rotfl
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Next Generation ATP Finals 2017

Wystarczy, że mecze będą stanowczo za krótkie, dla mnie sytuacja w której gramy do 4-ech i nie ma przewag to zmiana zbyt stanowcza, zwłaszcza jeśli przyrównamy to do Wielkich Szlemów, bo w innych turniejach gramy jednak w best of three. Moim zdaniem to popadanie ze skrajności w skrajność, samo zlikwidowanie gry na przewagi wystarczająco skraca wyrównane spotkanie, jestem zresztą zdecydowanie bliższy zlikwidowaniu przewag niż tak drastycznemu skrócenie setów, zamiast do 7iu to do 4-ech. Tenis ziemny to nie ping-pong, tam każdy set był defakto tie-breakiem, tyle, że ten został o połowę skrócony, ale za to zwiększyła się liczba setów. Już nie będzie spotkań, które będą zapamiętaywane głęboko w pamięci, pooglądasz godzinę-półtora do dwóch taki finał Wielkiego Szlema jak Federer-Nadal, obejrzysz kilka zamiast kilkudzieięciu kapitalnych akcji, tenisiści nawet zmęczyć się nie zdążą i do widzenia, po meczu.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”