Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Pekao Szczecin Open 2017

Pekao Szczecin Open
Obrazek

11-17 września 2017
Kategoria: ATP Challenger Tour
Pula nagród: 150 000 USD
Strona główna turnieju: KLIK!
Nawierzchnia: cegła
Lokalizacja: Szczecin, Polska
Drabinka: KLIK!
Finał 2016:
Alessandro Giannessi vs Dustin Brown 6:2 6:3
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Pekao Szczecin Open 2017

Gasquet z jedynką zagra z Marcinem Gawronem w swoim pierwszym meczu. Ciekawe, czy Francuz rzeczywiście potraktuje ten turniej poważnie. Szkoda wycofania się Seppiego i Klizana.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: Pekao Szczecin Open 2017

Ale Gasquet w Szczecinie to dla mnie pozytywne zaskoczenie, ale również mam lekkie obawy czy podejdzie do turnieju na serio.
Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: Pekao Szczecin Open 2017

Wczoraj odpadł Berlocq. :::bd::
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Pekao Szczecin Open 2017

Przypominam, że Pekao Szczecin Open jest obecnie jednym z dwóch najważniejszych challengerów ATP w Europie i ma w tym roku wyższą pulę nagród. Po drugie ponad 100 punktów za wygrany finał to całkiem atrakcyjna perspektywy dla powracającego po kontuzji Gasqueta. Od początku było wiadomo, że podejdzie poważnie, bo nie fatygowałby się do jakiegoś Szczecina żeby coś poudawać. Zwłaszcza, że imprezy nie stać na jakieś puste medialne gesty. Jeśli dojdzie do finału (właśnie toczy się gra) to mecz o tytuł Meyer-Gasquet będzie chyba najatrakcyjniejszym spotkaniem na tym turnieju od paru lat. A świetnej szczecińskiej imprezie wypada życzyć, żeby nikt z Warszawy czy innych miast nie zrobił jej kuku i wreszcie stała się ATP 250 na co z pewnością zasługuje.
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Pekao Szczecin Open 2017

Kiedyś słyszałam, że organizatorzy twierdzą, że wolą być najlepsi wśród challengerów niż mieć rangę ATP. :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pekao Szczecin Open 2017

Izzi pisze:Kiedyś słyszałam, że organizatorzy twierdzą, że wolą być najlepsi wśród challengerów niż mieć rangę ATP. :)
Czyli klasyka polskiej mierności. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
asad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2017, 19:53

Re: Pekao Szczecin Open 2017

Vivid pisze: Czyli klasyka polskiej mierności. :)
Ranga turnieju nie ma nic wspólnego z jego jakością. :)
rubipatrol
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 lut 2015, 08:52

Re: Pekao Szczecin Open 2017

Tennisowy pisze: żeby nikt z Warszawy czy innych miast nie zrobił jej kuku i wreszcie stała się ATP 250 na co z pewnością zasługuje.
Są dwie strony medalu(Polski)... Z mojej południowej ta lokalizacja to niestety 6 godzin jazdy i nie obraziłbym się gdyby Wrocław Open podniosło poziom tenisowy... Ale zgoda, jak na nasze podwórko Szczecin "daje radę".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pekao Szczecin Open 2017

asad pisze:
Vivid pisze: Czyli klasyka polskiej mierności. :)
Ranga turnieju nie ma nic wspólnego z jego jakością. :)
O prawdziwej randze turnieju decyduje startowe pod stołem, gdybyś nie wiedział ... :P

Ale JJ i tak zaznaczył swoją obecność w turnieju zadymą ze stringerem. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pekao Szczecin Open 2017

Ja jestem zaskoczony poziomem organizacyjnym, wszystko na plus. Fajna impreza. Ten Drzewiecki mnie irytował swoim zachowaniem, taki gwiazdor. Rysiek jest wyższy w rzeczywistości niż myślałem, fajny gość, bez problemu można było cyknąć z nim fotę. Tyle :) .
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
170779
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 16 lip 2010, 08:06
Lokalizacja: Głogów

Re: Pekao Szczecin Open 2017

Vivid pisze: Ale JJ i tak zaznaczył swoją obecność w turnieju zadymą ze stringerem. :)
Jakieś szczegóły ? Ilość węzłów mu się nie spodobała po naciągnięciu rotfl ??
Yonex
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Pekao Szczecin Open 2017

Vivid pisze:
asad pisze:
Vivid pisze: Czyli klasyka polskiej mierności. :)
Ranga turnieju nie ma nic wspólnego z jego jakością. :)
O prawdziwej randze turnieju decyduje startowe pod stołem, gdybyś nie wiedział ... :P

Ale JJ i tak zaznaczył swoją obecność w turnieju zadymą ze stringerem. :)
No samą grą już zaznaczyć obecności swojej nie potrafi, ale to jego problem. ;)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pekao Szczecin Open 2017

Słomą mu powinni naciągać rakiety.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Pekao Szczecin Open 2017

PitS pisze:Słomą mu powinni naciągać rakiety.
Tą co z butów mu wystaje rozumiem? ;)
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Pekao Szczecin Open 2017

Izzi pisze:Kiedyś słyszałam, że organizatorzy twierdzą, że wolą być najlepsi wśród challengerów niż mieć rangę ATP. :)
To też mi się wydaje sensowną strategią. 250 wymagałoby znacznego chyba zwiększenia budżetu, a wcale nie musi się to równać z wielkimi gwiazdami w obsadzie. Gasquet powiedział chyba wczoraj w L'Equipe, że wszystko było w Szczecinie na poziomie ATP 250, na meczu finałowym była wiceszefowa ATP... Możliwe, że są jakieś przymiarki. Ktoś tu wolałby Wrocław, bo ma bliżej, ale rangi turnieju wcale nie buduje startowe pod stołem lecz wiele lat ciężkiej pracy organizatorów plus, rzecz jasna, budżet. Szczecin ma dobrą lokalizację, bo chyba łatwiej dolecieć ze świata do Berlina niż Wrocławia... Zobaczymy. Na pewno finał był godny najlepszych imprez.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pekao Szczecin Open 2017

Jurek Kiler pisze:
PitS pisze:Słomą mu powinni naciągać rakiety.
Tą co z butów mu wystaje rozumiem? ;)
Miałby do końca życia.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pekao Szczecin Open 2017

W organizacji turniejów - to jest - otrzymaniu licencji problemy są dwa. Jeden - to zmieścić się w kalendarzu i dopasować nawierzchnię oraz lokalizację do aktualnej w danym etapie sezonu potrzeby. Np. zrobienie turnieju na trawie na początku sezonu na mączce nie wróży dobrej obsady. Również nie wróży dobrej obsady jak sezon toczy się w akurat Europie a nam się zachciewa imprezy na Dalekim Wschodzie.
Drugi problem to zagwarantowanie odpowiedniego budżetu na lata. Kasę na jedną imprezę da się pozbierać. Ale to ATP czy WTA nie interesuje, nie chcą dawać licencji na 1-2-3 sezony. Nie wiem ile wymagają, czy jest dobrze widziane, by siadać do stołu, ale zakładam, że raczej przynajmniej 5.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”