Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP 1000: Szanghaj 2017

Vivid pisze: Sorry Tom, możesz mnie na razie cmoknąć. rotfl ;)
Ale jak poczekasz, dasz radę i dożyjesz :P, to kto wie? ... :twisted:
Mam kwity na takie błędy. :P
Ale że co, masz dysleksję czy inne podobne zboczenie i się tym chwalisz?! To może dopisz w pasku jakieś ostrzeżenie. :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000: Szanghaj 2017

Jurek Kiler pisze:Oczywiście się zgadzam, wyjątkiem jest typowanie przez Ciebie wyniku spotkania. :P
Ktoś już aspirował na forumowego wróżbitę Macieja :P, nie śmiem czynić konkurencji ;)
TomPL pisze:Ale że co, masz dysleksję czy inne podobne zboczenie i się tym chwalisz?! To może dopisz w pasku jakieś ostrzeżenie. :]
Ja to generalnie muszę uważać bo Ty od lat kombinujesz jak mi tu nogę podłożyć rotfl

Federer i 1200 wygranych spotkań? Złośliwie mówiąc - a kogo to? rotfl
Liczą się rekordy, których Szwajcar już sporo nabił.
Ja i tych 1200 taki pewny bym nie był, choć to jest znacznie bardziej realne niż pobicie wyniku 1256.
Wszystko zależy też od tego, czy mu się jednak (wątpię) nie zachce na sam koniec jeszcze jakieś kurniki obskoczyć.
W mojej ocenie byłoby to bardzo złe zakończenie i zepsucie całego wizerunku (przykład Lendla).
To już lepiej skończyć wcześniej i polatać sobie po pokazówkach.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Szanghaj 2017

Teoretycznie 100 wygranych turniejów również nie powinno nikogo obchodzić, bo rekord to 109, tak samo nie powinno 1000 zwycięskich spotkań, bo rekord wynosi 1256. Ale to już prędzej pobije 1256 wygranych niż 109 tytułów, nieprawdaż? :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: ATP 1000: Szanghaj 2017

Jurek Kiler pisze:
"co do rotacji to wystarczy porównać to z tenisem kobiecym, przecież te piłki znacznie szybciej u mężczyzn nie lecą, ale faceci część swojej energii przekazują w rotację a panie już średnio, to są bardziej płaskie uderzenia, z mniejszą szansą powodzenia.
Jurku, tak minimum około 1/3 szybciej u panów te piłki latają... Różnica jest kolosalna! :wink:

Moje 15 letnie dziecko mogłoby mieć szansę na najmocniejszy fh w WTA, gdyby było panną, a uderzyło fh jak teraz. ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Szanghaj 2017

keicam pisze:
Jurek Kiler pisze:
"co do rotacji to wystarczy porównać to z tenisem kobiecym, przecież te piłki znacznie szybciej u mężczyzn nie lecą, ale faceci część swojej energii przekazują w rotację a panie już średnio, to są bardziej płaskie uderzenia, z mniejszą szansą powodzenia.
Jurku, tak minimum około 1/3 szybciej u panów te piłki latają... Różnica jest kolosalna! :wink:

Moje 15 letnie dziecko mogłoby mieć szansę na najmocniejszy fh w WTA, gdyby było panną, a uderzyło fh jak teraz. ;)
1/3? Wydaje mi się, że mniej, poza tym mam na myśli jednak te najmocniej uderzające, nie Radwańską rzecz jasna, ale to pchanie a nie uderzanie przecież. :)

Wielokrotnie dało się zobaczyć płaskie uderzenia kobiet oscylujące w granicach 150 km/h np Kvitovej czy Sereny, ile wykręcał Klizan, 180? Coś koło tego chyba. Jaki jest rekord prędkości serwisu mężczyzn? Groth i chyba 263, u bab jest to ok. 210, ale nie wiem do kogo należy, chyba do żadnej z sióstr, nieistotne, wychodzi 20% mniej.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: ATP 1000: Szanghaj 2017

Oczywiście że chodzi nie o ekstrema, tylko o ogólne wrażenia na żywo. Wygrywające piłki rozpędzane często siłą przeciwnika z komfortowej pozycji, mogą wyglądać na porównywalne. Natomiast tempo wymian "pod ostrzałem" DelPo, czy Rogera jest zupełnie inne niż to Pliskovej czy Kvitovej. Przy ambitnym zawodniku grającym z kontry, potrafiącym skutecznie się bronić i wyprowadzić kontrę, Rafa, Nole, itp intensywność tego co dzieje się na boisku jest nieporównywalna.... ;) Faceci kontrują z takich piłek, które u kobiet są soczystymi winnerami.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Szanghaj 2017

Nie no tutaj się zgadzamy, źle być może na początku się wyraziłem. Choć petardy DelPo to też inna kategoria, on to faktycznie wybija się z fh daleko ponad przeciętną siłę rażenia. :)
keteim
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2017, 11:36

Re: ATP 1000: Szanghaj 2017

Cóż, szkoda finału.

Przyznam, że jestem fanem Nadala i ciężko przeżyłem kolejną porażkę z Federerem, (którego z kolei po prostu nie lubię - piszę oczywiście jako o tenisiście, bo nie znam człowieka), ale obiektywnie pisząc Federer był tego dnia po prostu lepszy...
Może następnym razem się uda.

Pozdrawiam, M.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: ATP 1000: Szanghaj 2017

Keteim, ach widzisz, jakie to życie jest przewrotne. ;)
Chciałoby się rzecz, chwilo - trwaj. :)
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Szanghaj 2017

keteim pisze:Cóż, szkoda finału.

Przyznam, że jestem fanem Nadala i ciężko przeżyłem kolejną porażkę z Federerem, (którego z kolei po prostu nie lubię - piszę oczywiście jako o tenisiście, bo nie znam człowieka), ale obiektywnie pisząc Federer był tego dnia po prostu lepszy...
Może następnym razem się uda.

Pozdrawiam, M.
Nie lubisz go jako tenisisty czyli nie odpowiada Ci jego styl gry czy o coś innego chodzi?
WarriorsOfAden pisze:Keteim, ach widzisz, jakie to życie jest przewrotne. ;)
Chciałoby się rzecz, chwilo - trwaj. :)
Chyba już trochę przyzwyczailiśmy się do wygranych nad Nadalem, a nie dość, że wygranych to jeszcze niezwykle przekonujących. Jak przyjdzie przegrana to może być bardzo bolesna, zwłaszcza, że może być zapoczątkowaniem serii odwrotnej.

Fani Federera mogą być chyba o tyle spokojni, że Rafa już raczej sposobu na Szwajcara nie znajdzie, więc wszystko w rękach Rogera i jego dyspozycji w kolejnych starciach. Mimo wszystko do każdego Fedala podchodzę ze sporą dozą niepewności, mimo wszystko ciężko wymazać z pamięci te seryjne przegrane, mówi się o słabym bilansie w stopniu ogólnym, 10-23 wyglądało faktycznie słabo i 15-23 to zupełnie co innego, ale od 2008 roku do 2014 panowie zagrali 19 razy z czego Hiszpan wygrał aż 15!

Ewidentnie jednak Nadal od 2015 to inny tenisista zw meczach z najlepszymi, z Federerem bilans 0:5, z Djokovicem 1:7, 2:2 z Murrayem.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: ATP 1000: Szanghaj 2017

keteim pisze:Cóż, szkoda finału.

Przyznam, że jestem fanem Nadala i ciężko przeżyłem kolejną porażkę z Federerem, (którego z kolei po prostu nie lubię - piszę oczywiście jako o tenisiście, bo nie znam człowieka), ale obiektywnie pisząc Federer był tego dnia po prostu lepszy...
Może następnym razem się uda.
Ale w tym roku sobie Roger statystyki poprawił z Rafałkiem... :D

(A do ligi deblowej już się zapisałeś? Czempionie letniej :D )
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Szanghaj 2017

keicam pisze:Ale w tym roku sobie Roger statystyki poprawił z Rafałkiem... :D
Straty i tak są nie do odrobienia, w Wielkim Szlemie to w dalszym ciągu jest 3:9 a to jest jednak najważniejsze. 15:23 jest do przyjęcia, szkoda, że w 2015 tak mało grali ze sobą, tylko jeden mecz, jakby Federer pociągnął z taką dyspozycją z rok czy dwa i doszło do kilku potyczek tej dwójki to mógłby do 20 wygranych nawet dobić, np. 20-25 już by nie dawało po oczach.
keteim
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2017, 11:36

Re: ATP 1000: Szanghaj 2017

keicam pisze:Ale w tym roku sobie Roger statystyki poprawił z Rafałkiem... :D

(A do ligi deblowej już się zapisałeś? Czempionie letniej :D )
No niestety. :(
Masz świadomość, że to Ty pierwszy przekazałeś mi tą smutną wiadomość o wyniku na AO? (Nie oglądałem, bo byłem na nartach i nie dopilnowałem tego piątego seta.)

Do ligi deblowej podobno zapisał nas już Grzesiek, więc jest szansa obronę tytułu. :D
(Mam nadzieję, że polowanie na mnie na korcie nie powtórzy się :dvl(: :rolleyes: - i mam na myśli nie tylko jednego "osobnika", ale jeszcze kilku innych) - w myśl zasady - kto jeszcze dzisiaj nie trafił w Mietka. :D )

Pozdrawiam, M.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: ATP 1000: Szanghaj 2017

keteim pisze:
Do ligi deblowej podobno zapisał nas już Grzesiek, więc jest szansa obronę tytułu. :D
(Mam nadzieję, że polowanie na mnie na korcie nie powtórzy się :dvl(: :rolleyes: - i mam na myśli nie tylko jednego "osobnika", ale jeszcze kilku innych) - w myśl zasady - kto jeszcze dzisiaj nie trafił w Mietka. :D )
Masz coś z Lewandowskiego.... piłka sama Cię szuka na boisku.... :-)
A ja dla odmiany dogadałem się z Jakubem, który kupił ode mnie jednego Donnay'a Gold 99. Krąg donnayowców się poszerza. Dwóch następnych kolegów właśnie czeka na kuriera z Hiszpanii. ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
keteim
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2017, 11:36

Re: ATP 1000: Szanghaj 2017

To widzę, że szykuje się kolejny sezon ligowy z niezłym meczami.

Kurcze - niedługo trzeba będzie sobie te Donki popodpisywać, bo wszystkie będą jednakowe. (choć chyba niewielu gra główką 94, więc jeszcze jakiś czas będę bezpieczny).
(Czyżby Paweł lub Januar?)

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”