Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

[/quote]
Rankingi są po to, by można było rozstawić na turnieju tych teoretycznie/średnio najlepszych, tylko po to. No i żeby bukmacherzy mieli robotę;)[/quote]

Doskonale wiem po co są rankingi. Moje stwierdzenie było uproszczeniem, chodziło o odzwierciedlenie generalnie umiejętności, doświadczenia, dorobku z ostatniego roku itd. Nie przekonuje mnie i jest dla mnie zabawne stwierdzenie, że nie mogła nic zrobić i tyle.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Do tego wydaje mi się, że Aga przegapiła moment, w którym większość tenisistek (szczególnie tych z czołówki) zaczęły wyciskać kilogramy na siłowni. Przykład Kerber, kilka lat temu nie miała takiej masy mięśniowej. Kolejna Halep. Były oczywiście głosy, że przez to straci czucie piłki itd., ale z perspektywy czasu wydaje się jednak, że to było niezbędne. W sumie nigdy nie jest za późno, może w końcu to zrozumie.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Raczej nie. Przecież z tego co kojarzę nie raz się wypowiadała że ona nie ma zamiaru pakować na siłce żeby poprawić swoje wyniki.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Jakuboto pisze:No i sam po części odpowiadasz sobie na pytanie. A co Twoim zdaniem niby miała spróbować? Strzelać mocne piłki na prawo i lewo? Widziałeś żeby kiedykolwiek tak była w stanie grać?
Mówisz tak jakby Konjuh grała jakiś kosmiczny tenis i była nie do uchwycenia. No proszę, zawaliłem nockę, mecz oglądałem i grała bardzo dobrze i gdzieś to chyba tu napisałem dokładnie mam wrażenie zgodnie z ustalonym planem. Ale co Radwańska z góry była na straconej pozycji i zawiesić głowę?? Jeśli zawodniczka z takim doświadczeniem jak Aga nie potrafi nic zrobić to, nie to że nie mogła ale nie miała pomysłu.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

El Diablo pisze:
Jakuboto pisze:Popatrz na Del Potro. Rankingu nie ma bo po kontuzji, ale grac potrafi i ogrywać rozstawionych.
Co ma się do kwestii Radwańskiej jak g... do budyniu. Del Potro to triumfator imprezy WS, który potrafił wygrywać z czołowymi graczami.

Rozumiem, że chciałeś na tym przykładzie udowodnić, że ranking nie gra... nie gra ale przykład nietrafiony o kilometry od celu.
Już niedługo podobnym przykładem się okaże...Federer.

Co do Radwańskiej, każdy mający rozeznanie wie, że jest więcej, znacznie więcej tenisistek niż trzy, które mają możliwości po prostu wypykać Radwańską na własnych warunkach. Większość z nich na dłuższą mete rady nie daje, tutaj jest olbrzymia przewaga Radwańskiej, ale w bezpośrednim starciu regularność Polki na przestrzeni roku nie ma najmniejszego znaczenia. Radwańska przegrała, bo po prostu rywalka była skuteczniejsza niż 90% z którymi Agnieszka się styka. Konjuh w dwóch setach zagrała 38 zagrań kończących przy 27 UE, zwykle te stosunki są odwrotne i wówczas Polka wygrywa.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

glazek pisze:A co do Radwańskiej nie chodzi o mocne piłki ale granie pod przeciwniczkę a tak grała. Ale już mniejsza o to i o ranking.
Mi bardziej chodziło o generalnie umiejętności, doświadczenie itd. W każdym razie pomijając fakt znakomitej gry Konjuh nie może się tłumaczyć, że nie mogła nic zrobić, bo nawet nie próbowała.
No tak... ja to bym jej doradził, by grała same loby, pod końcową linie oczywiście i tak po 3-4-tym takim lobie Konjuh by się załamywała i wywalała w out! No ale niestety nie dowiemy się, czy to byłoby skuteczne, bo nawet nie próbowała...
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Wydaje mi się jednak, że po takiej porażce jak ta powinna przyjść jakaś refleksja. Typu: dobra, mam 27 lat i z obecną grą nigdy nie zrealizuje swojego celu życiowego, a jeszcze 2-3 lata na to mam. Po zakończonym sezonie zaczynam pakować jak moje koleżanki i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

TomPL pisze:
glazek pisze:A co do Radwańskiej nie chodzi o mocne piłki ale granie pod przeciwniczkę a tak grała. Ale już mniejsza o to i o ranking.
Mi bardziej chodziło o generalnie umiejętności, doświadczenie itd. W każdym razie pomijając fakt znakomitej gry Konjuh nie może się tłumaczyć, że nie mogła nic zrobić, bo nawet nie próbowała.
No tak... ja to bym jej doradził, by grała same loby, pod końcową linie oczywiście i tak po 3-4-tym takim lobie Konjuh by się załamywała i wywalała w out! No ale niestety nie dowiemy się, czy to byłoby skuteczne, bo nawet nie próbowała...
Mogła też poprosić rywalkę, żeby częściej trafiała w siatkę - ale się nie dowiemy bo nie poprosiła :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Bongos pisze:Wydaje mi się jednak, że po takiej porażce jak ta powinna przyjść jakaś refleksja. Typu: dobra, mam 27 lat i z obecną grą nigdy nie zrealizuje swojego celu życiowego, a jeszcze 2-3 lata na to mam. Po zakończonym sezonie zaczynam pakować jak moje koleżanki i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Próba refleksji już była gdy współpracowała z Navratilową. I niewiele z tego wyszło.
zeus

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Witam wszystkich jestem nowy, proszę o wyrozumiałość na początku.Niespotykany , mówisz ,że Tsonga nie postawi się dla Serba?. A ja po cichu wierzę w 4 sety. A z dołu drabinki Liczę że , w 1/2 nie zarżną się Murray i Dle Potro i ,któryś z nich wygra tego WS'a byle nie Serb.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Navratilova to akurat nieporozumienie było, co to za pomocnik z doskoku, któremu w głowie inne własne interesy. Lendl jak nie miał czasu ani ochoty to po prostu dał sobie spokój a nie bawił się w konsultantów.
zeus

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

A Del Potro już awansuje w poniedziałek po US Open coś pod 80 miejsce, tak że ten rok dograć na luzie. W Australii w styczniu będzie 1/2 i po Szlemie w Melbourne będziemy mieli wieżowca z Tandil na pozycji 20-30.

Jurek Kiler, sorry ,że odbiegam od tematu. Jestem tu nowy i spytam Ciebie jako speca. Del Potro jeśliby ewentualnie był tu w połówce, finał to chyba za wysokie progi to będzie pod 80 miejscem. Wskoczy do top 50 przed Melborne? Czy raczej twoim zdaniem za wcześnie?
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

zeus pisze:A Del Potro już awansuje w poniedziałek po US Open coś pod 80 miejsce,także ten rok dograć na luzie. W Australii w styczniu będzie 1/2 i po Szlemie w Melbourne będziemy mieli wieżowca z Tandil na pozycji 20-30.
Przy obecnej zdobyczy punktowej w US Open jest na 63 miejscu. Jeśli ograł by Wawrinkę to powinien być na 42 miejscu mniej więcej. Ale dalej to już potrzeba punktów z większej ilości turniejów, co u niego nie powinno być problemem...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
zeus

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Murray gra najlepiej na tym turnieju nie oszukujmy się jest faworytem do zwycięstwa, ale głęboko wierzę, że w 1/2 Del Potro go "puknie". Tylko jeszcze do pokonania został "Stan", który jest taki niewyraźny w tym turnieju, niby gra jednoręczne ale widać, że to nie jest szczyt formy. Na tą chwilę faworytem Murray, ale faworyci nie zawsze wygrywają i wierzę, że będzie tak jak w 2009 kiedy Del Potro puknął Nadala w 3 setach, później w finale Federera w 5-ciu i był tytuł. Oj jak wejdzie do finału to oglądam go w niedzielę, kosztem niewyspania w pracy.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

zeus pisze:Murray gra najlepiej na tym turnieju nie oszukujmy się jest faworytem do zwycięstwa, ale głęboko wierzę ,że w 1/2 Del Potro go "puknie". Tylko jeszcze do pokonania został "Stan",który jest taki niewyraźny w tym turnieju,niby gra jednoręczne ,ale widać ,że to nie jest szczyt formy. Na tą chwilę faworytem Murray, ale faworyci nie zawsze wygrywają. i wierzę ,że będzie tak jak w 2009 kiedy Del Potro puknął Nadala w 3 setach , później w finale Federera w 5-ciu i był tytuł. Oj jak wejdzie do finału to oglądam go w niedzielę ,kosztem niewyspania w pracy.
Finał chyba powinien być o jakiejś przystępnej porze rozgrywany dla Europejskich widzów...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Jakuboto pisze:
zeus pisze:Murray gra najlepiej na tym turnieju nie oszukujmy się jest faworytem do zwycięstwa, ale głęboko wierzę ,że w 1/2 Del Potro go "puknie". Tylko jeszcze do pokonania został "Stan",który jest taki niewyraźny w tym turnieju,niby gra jednoręczne ,ale widać ,że to nie jest szczyt formy. Na tą chwilę faworytem Murray, ale faworyci nie zawsze wygrywają. i wierzę ,że będzie tak jak w 2009 kiedy Del Potro puknął Nadala w 3 setach , później w finale Federera w 5-ciu i był tytuł. Oj jak wejdzie do finału to oglądam go w niedzielę ,kosztem niewyspania w pracy.
Finał chyba powinien być o jakiejś przystępnej porze rozgrywany dla Europejskich widzów...
Finał będzie pewnie o 22, zazwyczaj tak był. Tak więc raczej trzeba się liczyć z niewyspaniem.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

zeus pisze:Jurek Kiler, sorry ,że odbiegam od tematu.Jestem tu nowy i spytam Ciebie jako speca. Del Potro jeśliby ewentualnie był tu w połówce ,finał to chyba za wysokie progi to będzie pod 80 miejscem. Wskoczy do top 50 przed Melborne? czy raczej twoim zdaniem za wcześnie?
Nie kumam za bardzo pytania,vwystarczy policzyć, a czy do tego potrzebny jest jakiś spec O_O?

W każdym razie wiadomo, że awansuje do pierwszej setki, a po USO jeszcze kilka ważnych turniejów wysoko punktowanych. Jeśli więc zachowa obecną formę to awans do 50ki nie będzie najmniejszym problem, może nawet awansuje do 30ki albo w okolice 20-ego miejsca obok Federera. Australian Open z powodu rozstawienia tych dwóch panów zapowiada się bardzo ciekawie.

Ps. Finał to będzie pewnie rozgrywany ok 22-23:00. Mało to przystępna pora dla europy zważywszy na to, że mecz finałowy zwykle trwa ze trzy godziny. Zresztą zeszłoroczny z powodu opadów zaczął się ok 02:00, skończył się i wychodziłem do pracy. :P
zeus

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

A co do dzisiejszego francuskiego ćwierćfinału to Monfils puknie Pouille w maksymalnie 4 setach.Nie wierzę w czwartą wygraną 5-cio setówkę. Biologii się nie oszuka.U Novaka z Tsongą szybkie 3 sety i spać. A jak wy ciągniecie już drugi tydzień turnieju? Ja ledwo żyję, niby człowiek odsypia ,ale wyglądam fatalnie i nie wiem czy dociągnę do końca, a chciałbym. Od kawy i energetyków już mi niedobrze się robi.

Ktoś napisał, że Federer straci dużo w rankingu po US Open i straci 1200 pkt. za finał. Del Potro będzie rozstawiony już w Australii i każdy będzie chciał go unikną. Ajjj już sobie ostrzę zęby na Australian Open. Wiem, że jeszcze być może parę meczy dobrych zostało, ale to co będzie w Australii, odważę się powiedzieć, jeden z ciekawszych Szlemów od roku i zwycięstwa Cilica. Znów kłania się zbieranie urlopu na styczeń.
Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Jeśli finał będzie 22.00 to czego chcieć więcej. Nie jest to np. 1.00 w nocy. Zakładam pomiędzy 1 a 2 Idę spać i 6.30 wstaje. Całkiem przyzwoicie :-).
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

glazek pisze:Jeśli finał będzie 22.00 to czego chcieć więcej. Nie jest to np. 1.00 w nocy. Zakładam pomiędzy 1 a 2 Idę spać i 6.30 wstaje. Całkiem przyzwoicie :-).
No nie wiem, jak spotkają się Novak z Andrzejem to u nich trzy sety potrafią trwać 3-3,5 godziny, cztery lata temu grali pięć i poszedłem spać o 3:00...

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”