Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Mizeria jaką prezentuje Istomin nie pozwala nic napisać o grze Rafała jak na razie. Poza tym, że mu ładnie w niebieskim. ;)
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Gasquet już poza turniejem. Za chwilę dołączy do niego Isner.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Isner zrezygnował z IO, bo chciał się lepiej przygotować na Us Open. Niech wylatuje, karma is a bi*ch. rotfl

Monflis walczy z zegarami... pfuuu! Z rywalem. :D
https://www.facebook.com/TennisMemesATP ... age_bubble rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Teraz mizeria i u Rafy pełną gębą.
Na dodatek jest zaziębiony Hiszpan, kaszle i coś tam odksztusza - tego jeszcześmy nie przerabiali :( .
Ostatnio zmieniony 29 sie 2016, 21:27 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Nie wiem co się dzieje obecnie z WTA ale to już zakrawa o śmieszność. Muguruza przegrywa seta 2:6 ze 137. zawodniczką rankingu. I nie żeby to był odosobniony przypadek. Po raz kolejny na wielkim turnieju zawodniczka z TOP3 czy też TOP5 przegrywa seta z kretesem z tenisistką spoza 100 rankingu.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Bongos pisze:Nie wiem co się dzieje obecnie z WTA ale to już zakrawa o śmieszność. Muguruza przegrywa seta 2:6 ze 137. zawodniczką rankingu. I nie żeby to był odosobniony przypadek. Po raz kolejny na wielkim turnieju zawodniczka z TOP3 czy też TOP5 przegrywa seta z kretesem z tenisistką spoza 100 rankingu.

Muguruza pełną gębą idzie w ślady Ivanovic. Ale dalej obie lubię. rotfl
Ktoś powie, co się stało z Gasquet'em, że aż tak wysoko przegrał?
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Cyfry wyglądają ładnie 6:1, 6:4, 6:2 Nadal. Zwodniczo. To nie był dobry tenis. I ta drabinka, która - wydawało mi się - daje pewność zagrania w drugim tygodniu - już mi się taka bezproblemowa nie wydaje.
I ten opatrunek lewego nadgarstka też nie wygląda dobrze..
Optymizm poolimpijski jakoś mi się rozwiał..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Majorka pisze:Cyfry wyglądają ładnie 6:1, 6:4, 6:2 Nadal. Zwodniczo. To nie był dobry tenis. I ta drabinka, która - wydawało mi się - daje pewność zagrania w drugim tygodniu - już mi się taka bezproblemowa nie wydaje.
Nadal nie musi w pierwszych rundach grać wielkiego tenisa. Pierwsze rundy są po to aby wejść w turniej, rozegrać się. Pokazałby wielki tenis jakby musiał a że rywal nie postawił poprzeczki wysoko to i siły oszczędzać trzeba i jakoś "przejść" przez ten mecz. Rafa wie co robi.
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Żadnego dzisiejszego meczu nie mogłem obejrzeć, mam nadzieję że starcie Janowicza z Djokovicem chociaż odrobinę mi to wynagrodzi. Wiem, wiem, marzenie ściętej głowy, ale do końca nie wiadomo, jak u Serba ze zdrowiem, poza tym 'lubi' on się pomęczyć z teoretecznie słabszymi rywalami.

Nareszcie szlem, który pomimo późnych godzin meczów będę mógł spokojnie obejrzeć (no, poza dzisiejszym dniem gdzie z czasem było krucho) - jeszcze nigdy tak nie kochałem studenckich wakacji. :D :::yay:::

e1.) Co to za występy wokalne, czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Średnio mi to pasuje akurat do tenisa, ale a nuż Phill Collins natchnie Jerzyka? :rolleyes:
e2.) Początek 4 seta a Sock ma na koncie 14 DFów, Fritz się rozszalał i niszczy asami. Ciekawe jak to się dalej potoczy, tymczasem zaczynamy seans z Jurkiem. :D. e3.) Szczęśliwie, po taśmie Nole obronił bp, po czym w następnyk gemie sam przełamał Jurka. 2:5, szkoda - gra lepsza niż wskazuje wynik. Sorki za ewentualne błędy, piszę z telefonu. e4.) Jurek wykorzystuje pierwszego z 8 BP i ma 4-2, po czym oddaje podanie do 0, 2 DFy w gemie. :(
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Rivaldo
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 24 sty 2014, 11:57

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Wszystkie rybki śpią w jeziorze, siuralla, siuralla la.
Jedna rybka spać nie moooże, siuralla, siuralla la.

No i Jurek mnie zaskoczył tym wygranym setem... Czy to tylko problemy zdrowotne Novaka?
Ale z głową Polaka wciąż słabo...
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

U Novaka i Jeża po 1 w setach. Jest to mieszanina bardzo dobrej gry Jeża ze słabą dyspozycją Serba którego boli prawe ramie i wyraźnie jest nie w sosie.
Za to Jeż jak na 7 mecz sezonu gra świetnie. Już zapomniałam jak niebezpiecznym zawodnikiem może być Polak jak wchodzi wszystko i arena jest duża .
Jedno widać, Serb w NY nie wygra w tym roku ...
Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 04:07 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 2 razy.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Rivaldo
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 24 sty 2014, 11:57

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

No i oczywiście po wygranym secie Janowicz przegrywa swoje podanie do zera. Może załóżmy na kickstarterze projekt o dofinansowanie psychologa dla niego? Nie musi być nawet dobry, taki student 4 roku wystarczy... :>
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Prawie mi żal Novaka, widać że się zmaga z problemami a Janowicz nie jest dziś najłatwiejszy przeciwnikiem.

Jerzy pomaga w 3 secie jak może na szczęście.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Rivaldo
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 24 sty 2014, 11:57

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

To już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni, dobranoc.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Gdyby Janowicz potrafił serwować...naprawdę 204 cm, 5 asów, 13 podwójnych, kilka błędów stóp no i serwis czytany jak otwarta księga. Wielkie szczęście Serba, że to Janowicz a nie Querrey czy Anderson. Mimo wszystko dobrze widzieć Janowicza, może jakby był w meczowym rytmie to by to lepiej wyglądało, podejmował by czasem lepsze decyzje i serwis lepiej by siedział, choć paradoksalnie to zawsze była jego pięta achillesowa, poza prędkościami powyżej średniej to nie ma wiele do zaoferowania od co najmniej 2014, podobał mi się za to BH Polaka.

Co do Djokovica, oczywistym jest, że grając tak nie ma opcji by dotarł do kluczowych spotkań. Podstawowym jest pytaniem czy będzie poprawiał własną grę, czy mu na to zdrowie pozwoli, bo jakieś problemy z tym prawym przedramianiem chyba ma.

Ps. Novak na koniec w dobrym humorze, pośpiewał sobie.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Widać dla Janowicza wygranie jednego seta z Novakiem to było spełnienie marzeń i w pozostałych dwóch du..a totalna.
Awatar użytkownika
Mousquetaire
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 24 lip 2016, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Po tym jednym meczu po długiej przerwie można tylko życzyć Janowiczowi zdrowia i motywacji do powrotu do odpowiednio intensywnych treningów i żeby w tenisa grał tak chętnie jak na komputerze. :?
Obrazek YouTek IG Speed MP
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Ciekawy jest kontrast postrzeganiu meczu Djokovica z Janowiczem przez polskie i zagraniczne media. W naszych czytam tylko nagłówki "Wspaniały mecz Janowicza" "Wielka walka Polaka" itd., w czasie gdy na portalach zagranicznych przejawia się głównie informacja, że mecz był taki ciekawy że ludzie na trybunach zasypiali a do tego fatalna gra Novaka, który zmagał się z kontuzją.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Bongos pisze:W naszych czytam tylko nagłówki "Wspaniały mecz Janowicza" "Wielka walka Polaka" itd., w czasie gdy na portalach zagranicznych przejawia się głównie informacja, że mecz był taki ciekawy że ludzie na trybunach zasypiali a do tego fatalna gra Novaka, który zmagał się z kontuzją.
U nas nikt nie wspomni, że głównie przez problemy z ramieniem Djokovic miał takie problemy i oddał seta Janowiczowi no bo jakby to wyglądało. :) Mam jedynie nadzieję, że to nic poważnego. W takim stanie nie da się grać na swoim poziomie.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

La_Patik- pisze:
Bongos pisze:W naszych czytam tylko nagłówki "Wspaniały mecz Janowicza" "Wielka walka Polaka" itd., w czasie gdy na portalach zagranicznych przejawia się głównie informacja, że mecz był taki ciekawy że ludzie na trybunach zasypiali a do tego fatalna gra Novaka, który zmagał się z kontuzją.
U nas nikt nie wspomni, że głównie przez problemy z ramieniem Djokovic miał takie problemy i oddał seta Janowiczowi no bo jakby to wyglądało. :) Mam jedynie nadzieję, że to nic poważnego. W takim stanie nie da się grać na swoim poziomie.
Janowicz jak na 7 mecz w sezonie i tak długi rozbrat z tenisem zagrał całkiem całkiem, że baterie siadły w 3 secie to normalne.
Mecz był nudny, jak 99% wczorajszych pojedynków, głownie ciekawiła mnie forma Novaka i uważam, że z ramieniem jest gorzej niż się wydaje i sam Novak mówi.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 14:41 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”