Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Kyrgios przegrał z 370 Kanadyjczykiem w rankingu. Jak on to zrobił? rotfl Pewnie tenisowa ustawka u buka. :D
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: ATP 1000: Toronto 2016

SABR pisze:Ja traktuję ten olimpijski turniej "rankingowo" w następującej hierarchi - turniej wielkoszlemowy > World Tour Finals/ WTA Championship > ATP Masters 1000/Premier Mandatory > Premier 5 (dla WTA) > Igrzyska Olimpijskie > turnieje rangi 500 > turnieje rangi 250.
Jako ekonomista powiem, że wartość rynkowa danego dobra jest wprost proporcjonalna do jego rzadkości. Skoro turniej olimpijski odbywa się raz na 4 lata, to jego wygranie jest statystycznie najtrudniejsze. Między Londynem a Rio każdy zawodnik miał teoretycznie 16 szans na wygranie jakiegoś turnieju wielkoszlemowego. Jak nie trafił z formą na AO, albo przeciwnicy byli za mocni (czy z innego powodu jeszcze), to zawsze miał RG, W albo USO. Plus kolejny sezon, i kolejny i kolejny...
Popatrzcie też na to z następującej perspektywy - jak trudno jest utrzymać się w światowej czołówce na tyle długo, by mieć szansę na medal na Igrzyskach na dwóch kolejnych turniejach olimpijskich. A na trzech? Tylko kilku gości ze ścisłej światowej czołówki dostaje więcej niż jedną realną szansę na wygranie turnieju olimpijskiego w tenisie.

Żeby było jasne, ja także najwyżej cenię zwycięstwa wielkoszlemowe. 99% zawodników ze światowej czołówki pewnie też tak myśli, bo te cztery turnieje to prestiż, kasa, punkty - w dowolnej kolejności :). Swoją drogą - myślę, że dla większości tenisistów spoza czołówki najważniejsze są mniejsze turnieje (bo tam zarabiają na życie), a start w turnieju wielkoszlemowym to taka nagroda za dobrą robotę.

Ale nie zgadzam się, że zdobyć medal na IO jest łatwiej niż wygrać turniej wielkoszlemowy. I dlatego wierzę tym zawodnikom, którzy mówili albo jak ważne dla nich było wygranie IO, albo jak brakuje im tego tytułu do dopełnienia kolekcji trofeów.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Toronto 2016

W teorii masz rację, ale IO w tenisie nie jest czymś do czegoś szykujesz się latami, nie jest czymś pod coś układarz kalendarz startów i szykujesz formę. Podchodzisz tutaj z marszu, turniej po turnieju mając w między czasie imprezy na których chcesz mieć najwyższą formę. Jasne, że argument (jest to impreza, która odbywa się raz na cztery lata, więc jest najważniejsza jest dobry i logiczny), ale w przypadku tenisa się niestety w ogóle nie sprawdza. Również nie ma co się oszukiwać, że jest to impreza do wygrania trudniejsza, nie jest, w Wielkim Szlemie musisz wygrać siedem co najmniej 3-setowych spotkań, na IO masz jeden taki mecz, fakt, że część czołowych tenisistów i tenisistek opuszczają tę impreze również ułatwia sprawę walki o medale dla tych co pojadą. Powiedzmy sobie jasno, dla Federera IO miało jakiekolwiek znaczenie dopiero wtedy gdy wygrał wszystko co miał do wygrania, zatem imprezę, która odbywała się raz na cztery zostawił na samym końcu. Tym czasem powinno być odwrotnie, w 2004 czy 2008 wszystkie siły powinien skumulować na Igrzyska, bo na kolejne Szlemy okazji będzie jeszcze multum. Nawet w tym 2012 mimo wszystkich praktycznie wielkoszlemowych rekordów w pierwszej kolejności interesował go Wimbledon i 17 już Szlem i to na niego uszykował najlepszą formę, czyli coś co wygrał już 16 razy miało większe znaczenie niż coś czego nie wygrał do tej pory ani razu.
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: ATP 1000: Toronto 2016

niespotykany pisze:Kyrgios przegrał z 370 Kanadyjczykiem w rankingu. Jak on to zrobił? rotfl Pewnie tenisowa ustawka u buka. :D
Chciałam ten mecz zobaczyć o pierwszej w nocy, słysząc, że przeciwnikiem Kyrgiosa będzie rewelacyjny Kanadyjczyk, 17-latek, który wygrał w tym roku Wimbledon juniorski. :)
Niestety, wpakowałam się do łóżka kilkanaście minut przed pierwszą i zanim mecz się zaczął zasnęłam.:(

Dla zainteresowanych --> właśnie leci powtórka meczu na Polsat Sport Extra.
Myślę, że warto zobaczyć. W tej chwili stan 5:4 w pierwszym secie dla 17-latka i serwis Kyrgiosa.
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: ATP 1000: Toronto 2016

jeszcze nie słyszałem, żeby zawodnik w 3 setowym meczu popełnił 18 podwójnych błędów. To wychodzi po 6 błędów w secie czyli po jednym w każdym gemie serwisowym.
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Obejrzałam powtórkę meczu Kyrgiosa z młodym Kanadyjczykiem.
Na pewno będę śledzić dalsze poczynania Denisa Shapovalova. :)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Federer napisał na facebooku, że sezon 2016 właśnie dla niego się zakończył, pisze coś rehabilitacji i kolanie. Cóż, dziwna sprawa, na Wimbledonie miał zadawalającą formę a tu takie coś...ciekawe czy jest to spowodowane tym upadkiem z półfinału...

Tenis bez Federera, chyba czas się przyzwyczajać. Trudno mi sobie wyobrazić w tej sytuacji by nawet jeśli wrócił w 2017 to w zadawalającej formie.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Beznadziejne jest tegoroczne Toronto. Nie dość, że nie ma czołówki to na dodatek odpadają Ci którzy byli w stanie zrobić niespodziankę. Wczoraj wyleciał wspomniany Kyrgios. Dziś poza turniejem już Zverev, Paire i Gulbis. U bukmachera wygrywają wyższe kursy. Podejrzane rzeczy dzieją się ostatnio w tenisie.

I jeszcze natchniony turniejową wygraną w Umag Fognini odprawia specjalistę od twardych kortów Johnsona. Do kolejnej niespodzianki zabrakło porażki Stana, który wymęczył Youzhnego w dwóch tie-brekach.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Toronto 2016

niespotykany pisze:Nie dość, że nie ma czołówki to na dodatek odpadają Ci którzy byli w stanie zrobić niespodziankę.
Sprawili niespodziankę... wylecieli szybko.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 1000: Toronto 2016

niespotykany pisze:Beznadziejne jest tegoroczne Toronto. Nie dość, że nie ma czołówki to na dodatek odpadają Ci którzy byli w stanie zrobić niespodziankę. Wczoraj wyleciał wspomniany Kyrgios. Dziś poza turniejem już Zverev, Paire i Gulbis. U bukmachera wygrywają wyższe kursy. Podejrzane rzeczy dzieją się ostatnio w tenisie.
Wszyscy tenisiści, których wymieniłeś, czyli Kyrgios/Zverev/Paire/Gulbis są tak labilni, że musiałbym być skończonym frajerem, żeby obstawiać mecze z ich udziałem, ani tym bardziej ustalać kurs. To, że oni przegrywają nie może być żadną przesłanką do jakichś podejrzeń.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Nawet Big John nie daje rady na swoich kortach. Poza tym krecz Thiema. Nuda Pany. :/ :::bd::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Toronto 2016

niespotykany pisze:Nawet Big John nie daje rady na swoich kortach. Poza tym krecz Thiema. Nuda Pany. :/ :::bd::
Thiem zaczyna płacić cenę za notoryczne starty, tak swoją drogą ciekawe, że gość, który gra non toper na Igrzyska akurat dziwnym trafem nie ma zamiaru jechać bo...woli w tym samym czasie 250ke w Meksyku...
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: ATP 1000: Toronto 2016

To mój pierwszy post, wypadałoby się więc przywitać - cześć wszystkim. ;)

Do dzisiejszego dnia sam narzekałem na poziom turnieju w Toronto, jednak po obejrzeniu meczu Monfilsa z Goffinem zmieniłem zdanie. Podobno jedna jaskółka wiosny nie czyni, jednak w tym przypadku nie mogę się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Mieliśmy wszystko - soczyste uderzenia zza końcowej, fenomenalne skróty Gaela, wymiany liczące po kilkadziesiąt uderzeń. Belg, jeśli się nie mylę, miał problemy z odciskami na stopach, a Monfils pod koniec ledwo stał na nogach. Zaimponował mi mocno i nie ukrywam, że w dalszych meczach będę trzymał za niego kciuki.
Pozdrawiam. ;)
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Barti pisze:Do dzisiejszego dnia sam narzekałem na poziom turnieju w Toronto, jednak po obejrzeniu meczu Monfilsa z Goffinem zmieniłem zdanie. Podobno jedna jaskółka wiosny nie czyni, jednak w tym przypadku nie mogę się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Mieliśmy wszystko - soczyste uderzenia zza końcowej, fenomenalne skróty Gaela, wymiany liczące po kilkadziesiąt uderzeń. Belg, jeśli się nie mylę, miał problemy z odciskami na stopach, a Monfils pod koniec ledwo stał na nogach. Zaimponował mi mocno i nie ukrywam, że w dalszych meczach będę trzymał za niego kciuki.
Pozdrawiam. ;)
Również zaimponował mi Monfils grą wczoraj, jak i jeszcze w Waszyngtonie i trzymam za niego dziś kciuki.

Liczę też dziś na Dimitrova, który również ma za sobą dobry mecz z Karloviciem. Jeżeli chodzi o wygraną w turnieju to moim zdaniem jedynym, który może pokrzyżować szyki Serbowi jest Raonic.

E: A co do Thiema to jest on moim zdaniem pazerny na punkty i nie chce niczego odpuszczać i dlatego tyle startuje, a zamiast igrzysk wybiera 250, w której nikt poważny nie wystartuje i będzie mógł zapisać sobie wygrany turniej i 250 pkt.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Dzisiaj mecz, który na papierze ma potencjał - Dimitrov vs Nishikori.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Z tą zasadą co do uderzenia piłki po drugiej stronie siatki to jednak komentator się w tym przypadku pomylił. To było prawidłowe zagranie Dimitrova. Nie wiem, czy się później poprawił - pewnie nie.
Awatar użytkownika
pisi3
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:17

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Dimitrov nie wykorzystał swojej szansy a po drugim secie wydawało się że ma te szansę sporą na pierwszy półfinał Mastersa od Toronto dwa lata temu. Mimo wszystko Dimitrov powoli wraca do dobrej formy ale potrzebuje więcej pewnych zwycięstw nad niżej plasowanymi w rankingu, trzymam kciuki za jego następne występy.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Nie oglądam za dużo obecnie ale mecz Nishikoriego z Dimitrovem nie był zły... jedna jaskółka wiosny nie czyni ale może Bułgar choć trochę się ogarnie.
Monfils usuwa z turnieju największą gwiazdę, choć nie sensację, gospodarzy... taka mała niespodziewajka.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Jak widzę Dimitrova to się zastanawiam czemu Rumun chce na siłę być Bułgarem? ... :P

Ale generalnie dobrze mi się jego tenis ogląda. Niestety skuteczność słaba.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Monfils jest obecnie w takim gazie, że w sumie pachnie jakąś niespodzianką w półfinale z Djokovicem. Jestem bardzo ciekaw tego spotkania. Szkoda tylko, że pora tragiczna. 2 w nocy, trochę późno, nawet zważywszy, że jutro niedziela.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”