Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

A gdzie grał Djokovic dzisiaj? Jakoś mi się nic nie obiło o uszy. Myślałem, że ma przerwę aż do Wimbla.

Wiadomo, że żartowałem ale realnie patrząc to Djokovic może przegrać według mnie tylko z jakimś ogórkiem mającym dzień konia a Serb wyraźnie słabszy. Ewentualnie Murray ale musiałby zagrać idealnie.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

La_Patik- pisze:A gdzie grał Djokovic dzisiaj? Jakoś mi się nic nie obiło o uszy. Myślałem, że ma przerwę aż do Wimbla.

Wiadomo, że żartowałem ale realnie patrząc to Djokovic może przegrać według mnie tylko z jakimś ogórkiem mającym dzień konia a Serb wyraźnie słabszy. Ewentualnie Murray ale musiałby zagrać idealnie.
Jakaś pokazówka - http://www.flashscore.com/match/EsZMKCRS/#match-summary . Wiemy jednak doskonale, że Nole przegrywa prawie każdy taki mecz, ale gdyby mecz byłby na turnieju ATP, byłby cnj. odwrotny wynik. rotfl

Djokovica według mnie na WImbledonie we wcześniejszych fazach turnieju można tylko pokonać. I największe szanse na to mają serwboty typu Isner/Karlovic/Anderson, pamiętamy rok temu męczarnie z jednym z nich. :) Od ćwierćfinału wzwyż nie widzę jakichkolwiek szans dla nikogo, kto mógłby go pokonać. Djokovic im dalej w turniej, tym lepiej gra.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Wiktoria Azarenka wycofuje się z powodu kontuzji kolana.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Nowak już dawno przestał mieć kłopoty z mocno serwujacymi. To już przeszłość - zwłaszcza , że takich porażek jak na lekarstwo od 2011, a Anderson w poprzednim roku grał sezon życia.
Więc tutaj nie upatrywałabym szans na porażkę lidera.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Ja natomiast w 100% podzielam opinię użytkownika SABR, we wczesnej fazie turnieju, kiedy trawa jest jest jeszcze umiarkowanie szybka i nie skopana (zbliżone warunki do lat 90-ych) jak trafi mu się jakiś serwisowy bombardier to może mieć kłopoty. No i właściwie to dla mnie jest jedyny znak zapytania w drodze po jego zwycięstwo, trudno na poważnie brać Murraya po kolejnych kompromitujących porażkach. Federera natomiast w przeciwieństwie do roku poprzedniego nie ma, Szwajcar co prawda ponosił z Serbem porażki w WS również, ale z reguły jednak po wyrównanych pojedynkach w których miał wiele własnych szans z czego część na rakiecie.

No chyba, że Wawrinka, 2014 - Australian Open, 2015 - French Open, 2016 - Wimbledon? :D
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Jurek Kiler pisze:No chyba, że Wawrinka, 2014 - Australian Open, 2015 - French Open, 2016 - Wimbledon? :D
Czemu nie, byłoby ciekawie :) .

Sam jestem mocno ciekawy z jaką formą pokaże się Djoko na Wimbledonie. Czy zagra na total luzie bez specjalnego przygotowania po zwycięskim RG i zdjęciu presji i wtedy może być wylot w zasadzie w każdej fazie turnieju czy jednak trenował na maksa bo chciałby zgarnąć klasycznego Szlema, żeby w jednym roku kalendarzowym zgarnąć 4 :twisted: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Basic pisze:Czy zagra na total luzie bez specjalnego przygotowania po zwycięskim RG i zdjęciu presji i wtedy może być wylot w zasadzie w każdej fazie turnieju czy jednak trenował na maksa bo chciałby zgarnąć klasycznego Szlema, żeby w jednym roku kalendarzowym zgarnąć 4 .
Nie może grać na luzie mając szanse na wygranie wszystkich WS'ów w jednym sezonie. Musi spiąć 4 litery i dokonać czegoś wielkiego. :wink:
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Jego przewaga nad resztą peletonu jest tak ogromna (i nie mówię o punktach rankingowych) że z większością może wygrać nawet "na luzie". Dopóki komuś nie trafi się dzień konia to nie widzę szansy na jego zatrzymanie.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Mimo Brexitu losowanie drabinki odbyło się zgodnie z planem.
Roger w połówce Novaka, Thiem , Wawrinka i Szkot na dole.
Nie wygląda to szczególnie zachęcająco....
Nasza Iśka w połówce z Sereną.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Tenisówka pisze: Nasza Iśka w połówce z Sereną.
Myślę, że lepiej z Sereną niż Muguruzą. Z drugiej strony sam jestem ciekawy występu Hiszpanki po ostatnim sukcesie na RG. Może być wpadka w pierwszych rundach.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Federer w połówce z Novakiem, napisałbym pech ale w tej dyspozycji Szwajcara nie ma opcji by doszło do tego meczu. No a jeśli dojdzie...każda seria kiedyś się kończy, a Federer na Wimbledonie każdy półfinał kończył zwycięsko.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Bądźmy realistami:
Jurek Kiler pisze:Federer na Wimbledonie każdy półfinał kończył zwycięsko.
Jurek Kiler pisze:...ale w tej dyspozycji Szwajcara nie ma opcji by doszło do tego meczu. No a jeśli dojdzie...każda seria kiedyś się kończy.
:D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Może zamiast być w połówce z Sereną niech Radwa idzie z nią na połówkę? ;)
Widzę tu spore szanse dla Polki, mimo widocznej przewagi masy Amerykanki. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Witam!

Zapraszam wszystkich do kolejnej zabawy: Typowanie - WIMBLEDON 2016
Drabinka do wypełnienia:
WIMBLEDON 2016 - DRABINKA DO POBRANIA

Wypełnione drabinki wysyłamy do poniedziałku NAJPRAWDOPODOBNIEJ do godziny 12:30 (jest to czas rozpoczęcia pierwszego meczu I rundy), na joannawb@interia.pl podając swój nick na forum.

Odpowiedni temat na forum:
Typowanie - WIMBLEDON 2016

Pozdrawiam.
Joanna.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

TO JUŻ. Zaczynamy.

E: Magda Linette przegrywa z Samanthą Stosur.

Cóż za błąd sędziego w meczu Venus Williams vs. Vekic. Amerykanka przebija wysoką piłkę na końcową linię, Chorwatka czeka na odbicie, opadnięcie (zdążyłaby w tym czasie zaparzyć kawę) i uderza. Próbuję zagrać kończącą ale piłka leci w aut, a Dona prosi o challange piłki Venus i sędzia się zgadza. Dziwne.

Ana Ivanovic przegrywa pierwszego seta z 223 w rankingu Ekateriną Alexandrovą :D .
E: Drugi set, a zatem mecz również przegrany przez Serbkę.

No ja nie wiem czy Roger się dzisiaj nie pożegna z turniejem. Może ta cisza na forum pierwszego dnia to taki omen :D .
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Trawa do mnie nie przemawia. Czekam na jej koniec za dwa tygodnie. Poza tym nie mam sportowych kanałów Polsatu na NC+. Średnio chce mi się oglądać na ipli. Może zerknę na drugi tydzień jeśli drabinka będzie wystarczająco ciekawa. Czas na najważniejsze batalie na EURO i staram się wykorzystywać świetną pogodę w kraju.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Dzisiaj mecze były na PS News.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Anderson aut. Kohlschreiber out. I jak tu coś typować?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Stan kibicował dzisiaj Donie Vekic na trybunach :D.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

To już Wimbledon?
Czyli główne sezonowe pastwisko dla krów należy uznać za otwarte ;)
Na szczęście zaraz koniec tej części sezonu i wracają do gry na normalnych kortach :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”