Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

McGyver pisze:
Jakuboto pisze:No i jest informacja, że dzisiaj gry nie będzie. Oby jutro mieli więcej szczęścia.
No to ciekawe jak to rozwiążą, bo od jutra miały być już 1/4 finały.

Rozsypią mecze na wszystkich kortach, nawet tych małych. Prawdopodobnie zawodnicy będą sobie mogli pomarzyć o dniu przerwy. Pytanie wtedy, co z juniorami?
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Żenujący turniej, na dwóch innych WSach funkcjonują dachy już od blisko dekady, a w Paryżu do tej pory się oświetlenia nie dorobili.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Jeśli turniej nie zostanie wydłużony o jeden dzień w takich okolicznościach to będę delikatnie mówiąc rozczarowany.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Podgląd na sytuację meteo:
http://www.radareu.cz?lng=pl
Ja nie wiem czy oni w ogóle coś pograją przed czwartkiem. :-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

hokej pisze:Podgląd na sytuację meteo:
http://www.radareu.cz?lng=pl
Ja nie wiem czy oni w ogóle coś pograją przed czwartkiem. :-)
Mam dość sprawdzoną aplikację o nazwie YR na androida i od środy ma być pochmurnie ale bez deszczu, natomiast jutro to ma padać cały dzień bez przerwy, tyle że nie aż tak mocno jak dnia dzisiejszego.
Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Wiadomość z Onet sport:

"Guy Forget: turniej skończy się zgodnie z planem.

Dyrektor wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open Guy Forget zapewnił, że impreza - mimo opóźnień z powodu deszczu - powinna skończyć się zgodnie z planem w niedzielę. Jak dodał, modernizacja kortu centralnego i zainstalowanie dachu jest koniecznością."
Długich dni i przyjemnych nocy.
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Czarek. pisze:Wiadomość z Onet sport:

"Guy Forget: turniej skończy się zgodnie z planem.

Dyrektor wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open Guy Forget zapewnił, że impreza - mimo opóźnień z powodu deszczu - powinna skończyć się zgodnie z planem w niedzielę. Jak dodał, modernizacja kortu centralnego i zainstalowanie dachu jest koniecznością."
To jak jutro ma padać, ale nie tak bardzo jak dzisiaj to co? Przez pół dnia będą grać, znowu wgl? Pewnie przerwa pomiędzy półfinałami i finałami się skróci i będzie jak w zeszłym roku, że Serb będzie grał w sobotę, ale tym razem może to nie być jeden set a cały mecz.

Jak dla mnie to niech pada i do czwartku, te deszcze pokażą całemu światu, do czego prowadzi taki bałagan na turnieju.

Tak w ogóle to jakby turniej się przedłużył, to ktoś ma płacić za dodatkową noc w hotelu, odwoływać lot, bo Francuzi są zacofani? :rolleyes:
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Też to przeczytałem, oczywiście chciałbym sobie obejrzeć w niedzielne popołudnie finał singla panów, ale nie oszukujmy się, faceci najprawdopodobniej będą cierpieli w takim układzie, bo będą grali na raty, zaczynali jednego dnia i kończyli drugiego. Tym bardziej, że jutro deszczowo ma być cały dzień według prognoz.

Naprawdę irytująca impreza, Wielki Szlem a od takiego Indian Wells ją dzielą lata świetlne, tam co prawda nie ma dachu, ale jest pogoda i oświetlenie. Choć pamiętam zabawną sytuację jak Federer z Nadalem zeszli na jakieś 10-20minut z kortu przy piłce meczowej i serwisie tego pierwszego. Było to o tyle komiczne, że po tych 10-20 minutach Szwajcar zaserwował asa i mecz się skończył. No ale to wyjątki, w Paryżu jak nie ciemności to aura pokrzyżuje plany. RG naprawdę potwornie odstaje, trzeba również wziąć pod uwagę, że ich nagrody pieniężne dla zawodników są jakieś 10-20% mniejsze niż w pozostałych wielkoszlemowych turniejach.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Nie wiem jak on chcą to skończyć w niedzielę, skoro ma padać do piątku włącznie. Chyba ten dyrektor sam siebie oszukuje. Paryż dużo zabytków, zabytkowe kamienice, zabytkowe korty...
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

No to mają Żabojady - bez dachu, bez świateł, bez gry ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Nie wiem o co tyle lamentu. :) Jedyny turniej, który pozostał naturalny w każdym calu. Bez dachu, bez światła- całkowicie zależny od pogody. To właśnie mi się podoba. Jak pogoda pozwoli- będzie granie- jak nie, to nie. :) Od tylu lat jest organizowany, wszyscy wiedzą jak to wygląda, a i tak co roku jest podobna irytacja i lament. Jeśli ktoś (obserwator) decyduje pojechać sobie do Paryża na jeden dzień i nagle zaskoczy go pogoda- powinien być na to przygotowany, mieć to wpisane w straty, lub wybrać inny turniej. :)
W mojej opinii dzisiejszym "gwiazdom" tenisowym, którym często i gęsto przeszkadza nawet mały robaczek lub owad na korcie przyda się trochę pokory i poczucia, że nie wszystko jest ustawiane pod nich, ale to oni czasem też muszą dostosować się do warunków panujących na kortach. :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

trainterr pisze:Nie wiem o co tyle lamentu. :) Jedyny turniej, który pozostał naturalny w każdym calu. Bez dachu, bez światła- całkowicie zależny od pogody. To właśnie mi się podoba. Jak pogoda pozwoli- będzie granie- jak nie, to nie. :) Od tylu lat jest organizowany, wszyscy wiedzą jak to wygląda, a i tak co roku jest podobna irytacja i lament. Jeśli ktoś (obserwator) decyduje pojechać sobie do Paryża na jeden dzień i nagle zaskoczy go pogoda- powinien być na to przygotowany, mieć to wpisane w straty, lub wybrać inny turniej. :)
W mojej opinii dzisiejszym "gwiazdom" tenisowym, którym często i gęsto przeszkadza nawet mały robaczek lub owad na korcie przyda się trochę pokory i poczucia, że nie wszystko jest ustawiane pod nich, ale to oni czasem też muszą dostosować się do warunków panujących na kortach. :)
No tak, bo przecież co roku w któryś dzień tenisiści mają przeniesione wszystkie mecze. Nie wspominając o pozostałych dniach, w których udaje się rozegrać nawet mniej, niż połowę spotkań. Potem zapychanie meczy, gdzie się tylko da, kibice czekają dosyć spory czas w kolejkach i na trybunach, by zobaczyć dziesięciominutowy mecz, który potem zostaje przerwany.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Racja, powstaje jeden wielki bałagan. :) Ale mi się to właśnie podoba, czy wszystko musi być zawsze zapięte pod ostatni guzik? :) Oczywiście to tylko moja, mało znacząca opinia.
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

trainterr pisze:Nie wiem o co tyle lamentu. :) Jedyny turniej, który pozostał naturalny w każdym calu. Bez dachu, bez światła- całkowicie zależny od pogody. To właśnie mi się podoba. Jak pogoda pozwoli- będzie granie- jak nie, to nie. :) Od tylu lat jest organizowany, wszyscy wiedzą jak to wygląda, a i tak co roku jest podobna irytacja i lament. Jeśli ktoś (obserwator) decyduje pojechać sobie do Paryża na jeden dzień i nagle zaskoczy go pogoda- powinien być na to przygotowany, mieć to wpisane w straty, lub wybrać inny turniej. :)
W mojej opinii dzisiejszym "gwiazdom" tenisowym, którym często i gęsto przeszkadza nawet mały robaczek lub owad na korcie przyda się trochę pokory i poczucia, że nie wszystko jest ustawiane pod nich, ale to oni czasem też muszą dostosować się do warunków panujących na kortach. :)
Proponuję, żebyś zaczął wszędzie chodzić piechotą, żył w jaskini, bez prądu i ogrzewania i jeść to, co sobie upolujesz. Będziesz wtedy naturalny w każdym calu i zależny od pogody. Jak natura pozwoli zdobyć pożywienie, to zjesz, jak nie, to nie i powinieneś być na to przygotowany, mieć to wpisane w straty. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Gary pisze: Proponuję, żebyś zaczął wszędzie chodzić piechotą, żył w jaskini, bez prądu i ogrzewania i jeść to, co sobie upolujesz. Będziesz wtedy naturalny w każdym calu i zależny od pogody. Jak natura pozwoli zdobyć pożywienie, to zjesz, jak nie, to nie i powinieneś być na to przygotowany, mieć to wpisane w straty. rotfl
Haha, ale dobre, popłakałem się ze śmiechu, boki zrywać... A tak na poważnie- to nie ja tutaj mam być naturalny, lecz ten turniej, o którym mowa w wątku :) Nie wiem dlaczego porównujesz przygotowanie turnieju tenisowego do codziennego życia, zdobywania pożywienia O_O
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Świat sportu goni za zyskami więc kalendarz napięty jak .....
Dlatego jest tyle lamentu nad opóźnieniami, przerwami itd. RG jest zacofane pod względem oprawy technicznej ale przez to przypomina tenis uprawiany przez nas "szaraczków". Ilu z was nieraz jedzie na kort i musi przerwać bo pogoda ? Kwestii oświetlenia nie poruszam bo lampki to nawet na tenisowych orlikach są :D
Patrząc na RG2016 macie świadomość, że taki Djoko czuje się dzisiaj jak wy :D pograłby ale leje :)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

trainterr pisze:... Nie wiem dlaczego porównujesz przygotowanie turnieju tenisowego do codziennego życia, zdobywania pożywienia O_O
Bo jedno i drugie ucywilizowało się bardzo od czasów kamienia łupanego a pojęcie "naturalny" jest bardzo względne?
Może zwolennicy "naturalnego" sportu przerzuca się na golfa - tam, póki co, nie ma dachów, za to są nierówności, ptaszki i robaczki no i jak pada to prosto za kołnierz :D
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

TomPL pisze: Bo jedno i drugie ucywilizowało się bardzo od czasów kamienia łupanego a pojęcie "naturalny" jest bardzo względne?
Powiadasz, że jedno i drugie. Rozumiem, że turnieje wielkoszlemowe były rozgrywane już za czasów- jak to ująłeś- kamienia łupanego... Oczywiście inne Wielkie Szlemy już od wieków mają dachy i inne tego typu wypasy :)
TomPL pisze: Może zwolennicy "naturalnego" sportu przerzuca się na golfa - tam, póki co, nie ma dachów, za to są nierówności, ptaszki i robaczki no i jak pada to prosto za kołnierz :D
Właśnie, dobrze to ująłeś- "póki co". Ale nie martw się, niedługo i pola golfowe będą musiały być zadaszone, bo jak to przeprowadzać turniej lub przerywać ze względu na deszcz, przecież nie żyjemy w epoce kamienia łupanego? O_O

Właśnie boli mnie to, że wszystko idzie w stronę kasiory- tylko kasa, kasa, kasa, czas, czas, czas. Ale żyjemy w takich, a nie innych czasach :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Nawiasem "hawk eye'a" też by mogli kupić. Ja wiem, że ślady zostają, ale czasem pokazują nie ten ślad co trzeba, albo nie jest tak wyraźny itd .
Brak dachu to żenada.
Do tego wszechobecna francuska terminologia.

Z drugiej strony turniejów na mączce za dużo nie zostało w kalendarzu więc nie narzekam. Narzekałbym jakbym jechał z Polski specjalnie na te turniej i zastał tylko deszcz ... nie do pozazdroszczenia

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”