Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Madryt 2016

kolt pisze:Nie sądzę. Wyraźnie był zniesmaczony swoją grą.
To też. Ale odmówił rzucania ręczników i frotek do publiczności po meczu.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Właśnie to zauważyłem i możesz mieć rację. Zawsze odrzuca ludziom. Ale wkurzony na siebie był ostro bo w tym drugim secie powinno być szybko i przyjemnie, a nie takie męczarnie ze słonikiem.

Jutro Nadal może pogonić Murka. Berdych to idealny rywal dla Szkota bo wystarczy dobra obrona na niego. Z Rafą nie będzie tak kolorowo i jeśli Andy nie będzie próbował dyktować warunków to w grze na przetrzymanie widzę Nadala jako wygranego.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Miłosz ze zdrowym Novakiem to raczej nie wygra nigdy meczu.
Serb wczoraj returnował ten jego "niby" super serwis, że już o 2 podaniu Raonka nie wspomnę.
Pokazywanie gdzie jest tenis Kanadyjczyka było kiedyś zajęciem Federera, teraz pałeczkę przejął Serb.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Będą w meczu Murraya z Rafą trzy sety, Szkot znów nie wytrzyma kondycyjnie. Szkoda Kyrgiosa, miał 2 piłki od meczu. Australijczyk na pewno powalczyłby z Novakiem, a Kei? Raczej jego wygrana na UsO może być jego ostatnią. Przynajmniej z tą formą Djokovica.

Wracając do returnu Novaka we wczorajszym meczu... Dla mnie tak returnuje najlepszy tenisista w historii pod tym względem.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Juras
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2016, 21:03
Lokalizacja: Bremen

Re: ATP 1000: Madryt 2016

SABR pisze:Wracając do returnu Novaka we wczorajszym meczu... Dla mnie tak returnuje najlepszy tenisista w historii pod tym względem.
Jako fan Agassiego muszę zaprotestować. :)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Juras pisze:
SABR pisze:Wracając do returnu Novaka we wczorajszym meczu... Dla mnie tak returnuje najlepszy tenisista w historii pod tym względem.
Jako fan Agassiego muszę zaprotestować. :)
Trzeba też powiedzieć, że wolniejsze nawierzchnie zapewne ułatwiają trochę skutecznie zareturnować. Mimo wszystko, przekazałym pałeczkę pierwszeństwa Serbowi, zresztą dlamnie to jest poronione odbierać serwisy lecące z prędkością 200 km/h i więcej i robić to jeszcze tak by od razu serwującego zepchnąć do defensywy? Niepojęte to dla mnie.
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Juras pisze:A tak na marginesie to wierzy z Was ktoś że Nadal wygra w tym roku RG?
Ja wierzę. :D Taka rola kibica.....
Jednak patrząc realnie już robię zapasy do topienia żalu niespełnionej nadziei. :)
Awatar użytkownika
Juras
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2016, 21:03
Lokalizacja: Bremen

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Jurek Kiler pisze:
Juras pisze:
SABR pisze:
Wracając do returnu Novaka we wczorajszym meczu... Dla mnie tak returnuje najlepszy tenisista w historii pod tym względem.
Jako fan Agassiego muszę zaprotestować. :)
Trzeba też powiedzieć, że wolniejsze nawierzchnie zapewne ułatwiają trochę skutecznie zareturnować. Mimo wszystko, przekazałbym pałeczkę pierwszeństwa Serbowi, zresztą dla mnie to jest poronione odbierać serwisy lecące z prędkością 200 km/h i więcej i robić to jeszcze tak by od razu serwującego zepchnąć do defensywy? Niepojęte to dla mnie.
Wolniejsze nawierzchnie to jedna sprawa, a druga sprawa to rywale jakich serwisy w swojej karierze musiał returnować Andre, a serwisy jakie returnuje Nole. Nie trzeba się długo zastanawiać aby wymienić kilka nazwisk: Sampras, Becker, Ivanisevic, Rafter, później np. Roddick itd.

Teraz mamy Raonica który uchodzi za super serwującego, ale taki Novak czyta z niego jak z otwartej księgi..
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Dla Federera właśnie Roddick był jak otwarta księga. Teraz jest Isner, Karlovic, Raonic, Anderson właśnie Federer...trudno mi powiedzieć czy w/w przez Ciebie tenisiści mieli lepszy serwis. Raonic jakby nie patrzeć bije rekordy w ilości asów, za mało to jednak na return Novaka. Myślę, że wolniejsze nawierzchnie są tutaj kluczem, a nie gorzej serwujący rywale. Może natomiast w latach 90-ych tych bombardierów było nieco więcej, albo prezentowali ogólny wyższy poziom, nie wymieniłeś Kraiczka.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Jestem gotowy na pierwszy półfinał. Liczę na dwie godziny dobrego tenisa. :::gd:::
Awatar użytkownika
Juras
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2016, 21:03
Lokalizacja: Bremen

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Jurek Kiler pisze:Dla Federera właśnie Roddick był jak otwarta księga. Teraz jest Isner, Karlovic, Raonic, Anderson właśnie Federer...trudno mi powiedzieć czy w/w przez Ciebie tenisiści mieli lepszy serwis. Raonic jakby nie patrzeć bije rekordy w ilości asów, za mało to jednak na return Novaka. Myślę, że wolniejsze nawierzchnie są tutaj kluczem, a nie gorzej serwujący rywale. Może natomiast w latach 90-ych tych bombardierów było nieco więcej, albo prezentowali ogólny wyższy poziom, nie wymieniłeś Kraiczka.
Celowo nie wymieniłem Isnera, Ivo i Andersona dlatego, że to nie są gracze pokroju Beckera, Raftera, Samprasa czyy nawet jak sam napisałeś Krajicka, ok, jeśli piszemy tylko o serwisie to jasne, że biją rekordy itd, ale w przekroju całej kariery nikt nie osiągnął i nie osiągnie nic znaczącego, Djoko grając z Ivo wie, że prędzej czy później Ivo się sam przełamie, albo nie wytrzyma ciśnienia w tie-breaku. Ma większy luz i komfort gry niż Agassi grając z dajmy na to Beckerem, każdy z wymienionych przeze mnie graczy to mistrz lub wielokrotny mistrz wielkoszlemowy, a wymienieni przez Ciebie(poza oczywiście Rogerem) to gracze drugiego albo trzeciego sortu.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Może cię zaskoczę ale Nole ma bilans ujemny jedynie z Karloviciem z tych drwali serwisowych. Isnera, Kanadę i Andersona zjada w h2h. Agassi był geniuszem na returnie ale zasięg Nole robi swoje. Do tego Agassi często starał się grać winnery z tych returnów przez co więcej punktów oddawał, a z Novakiem każdy punkt musisz wyrwać zębami bo jak już wejdzie w swoje returnowe flow to odgrywa każdą piłkę głęboko. Nole nr1, potem Andre.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Wszystko ten Murray trafia póki co. Nic nie psuje. Rafa wygląda na bezradnego.
Zdecydowanie za szybko to się toczy. Pierwszy set spisany raczej na straty 1-4.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Juras pisze:
Jurek Kiler pisze:Dla Federera właśnie Roddick był jak otwarta księga. Teraz jest Isner, Karlovic, Raonic, Anderson właśnie Federer...trudno mi powiedzieć czy w/w przez Ciebie tenisiści mieli lepszy serwis. Raonic jakby nie patrzeć bije rekordy w ilości asów, za mało to jednak na return Novaka. Myślę, że wolniejsze nawierzchnie są tutaj kluczem, a nie gorzej serwujący rywale. Może natomiast w latach 90-ych tych bombardierów było nieco więcej, albo prezentowali ogólny wyższy poziom, nie wymieniłeś Kraiczka.
Celowo nie wymieniłem Isnera, Ivo i Andersona dlatego, że to nie są gracze pokroju Beckera, Raftera, Samprasa czyy nawet jak sam napisałeś Krajicka, ok, jeśli piszemy tylko o serwisie to jasne, że biją rekordy itd, ale w przekroju całej kariery nikt nie osiągnął i nie osiągnie nic znaczącego, Djoko grając z Ivo wie, że prędzej czy później Ivo się sam przełamie, albo nie wytrzyma ciśnienia w tie-breaku. Ma większy luz i komfort gry niż Agassi grając z dajmy na to Beckerem, każdy z wymienionych przeze mnie graczy to mistrz lub wielokrotny mistrz wielkoszlemowy, a wymienieni przez Ciebie(poza oczywiście Rogerem) to gracze drugiego albo trzeciego sortu.
No tak, zgadzam się, po prostu dzisiejsi bombardierzy grają słabiej w tenisa, nie pomagają im również wolniejsze nawierzchnie, one dla Beckera czy Samprasa byłby również problemem (co nie zmienia faktu, że to inna liga rzecz jasna). Natomiast jeśli o sam serwis chodzi, moim zdaniem Karlovic zasługuje na palmę pierwszeństwa, tylko, że motorycznie (przez wzrost - 211cm) jest za słaby by rywalizować z Novakiem.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Madryt 2016

kolt pisze:Może cię zaskoczę ale Nole ma bilans ujemny jedynie z Karloviciem z tych drwali serwisowych. Isnera, Kanadę i Andersona zjada w h2h. Agassi był geniuszem na returnie ale zasięg Nole robi swoje. Do tego Agassi często starał się grać winnery z tych returnów przez co więcej punktów oddawał, a z Novakiem każdy punkt musisz wyrwać zębami bo jak już wejdzie w swoje returnowe flow to odgrywa każdą piłkę głęboko. Nole nr1, potem Andre.
Może nie jest to bezdyskusyjne podejście do tematu ale polecam lekturę.
niespotykany pisze:Wszystko ten Murray trafia póki co. Nic nie psuje. Rafa wygląda na bezradnego.
Zdecydowanie za szybko to się toczy. Pierwszy set spisany raczej na straty 1-4.
Murray lubi oddawać breaki. Spokojnie...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Była szansa na powrót ale Nadal nie wykorzystał dwóch szans. W wygranie tego seta przez Hiszpana już nie wierzę.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 1000: Madryt 2016

El Diablo pisze:
kolt pisze:Może cię zaskoczę ale Nole ma bilans ujemny jedynie z Karloviciem z tych drwali serwisowych. Isnera, Kanadę i Andersona zjada w h2h. Agassi był geniuszem na returnie ale zasięg Nole robi swoje. Do tego Agassi często starał się grać winnery z tych returnów przez co więcej punktów oddawał, a z Novakiem każdy punkt musisz wyrwać zębami bo jak już wejdzie w swoje returnowe flow to odgrywa każdą piłkę głęboko. Nole nr1, potem Andre.
Może nie jest to bezdyskusyjne podejście do tematu ale polecam lekturę.
Nie lubię takich zestawień i nie uważam aby były precyzyjne bo nie pokazują najważniejszego. To że ktoś odbierze serwis to jedno ale jak to zrobi to zupełnie inna historia. Nole jest najlepszy nie dlatego, że po prostu odgrywa tylko w jaki sposób to robi.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Madryt 2016

kolt pisze:[...] Nole jest dla mnie najlepszy...
I tyle w temacie...
El Diablo pisze:Murray lubi oddawać breaki. Spokojnie...
niespotykany pisze:Była szansa na powrót ale Nadal nie wykorzystał dwóch szans. W wygranie tego seta przez Hiszpana już nie wierzę.
Obrazek :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 1000: Madryt 2016

El Diablo pisze:
kolt pisze:[...] Nole jest dla mnie najlepszy...
I tyle w temacie...
Nie daję sobie monopolu na rację, każdy ma prawo do swojej opinii ale wtedy wypada podać argumenty. Statystyka ma to do siebie że potrafi przekłamywać, a na tyle duża próbka która będzie bezdyskusyjna nigdy nie zostanie przez żadnego gracza osiągnięta. Zresztą z tego co się orientuję to nie tylko ja tak sądzę o returnie Serba ;)
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Madryt 2016

No jedynie w tajbreku może wygrać. :D Jest bardziej zrównoważony od Szkota. rotfl

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”