Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Jurek Kiler pisze:
Majorka pisze:
Bongos pisze:Które to już zwycięstwo Rafy z rzędu na ziemi? I ile w tych meczach stracił setów?
12. Przegrał dwa sety - jeden z Monfem, jeden z Andym.
Seria bardzo dobra, mimo wszystko mam ciągle co do niego wątpliwości. Jest lepiej bez dwóch zdań, ale mam wrażenie, że wyniki lepsze niż gra. No nic to, trzeba obserwować i czekać co dalej się wydarzy.
Mam podobne wrażenia. Jest niewątpliwie lepiej, od czasu do czasu pojawiają się zagrania doskonałe- świetna defensywa, czasem kosmiczna wrzutka po linii, ale jest i sporo dłuższych momentów gry słabszej. Nawet dzisiaj było to widać - ile punktów było z niewymuszonych Amerykanina.
Tak jak mówisz - zobaczymy.. Sprawdzian będzie już w półfinale i - oby - w finale. Tam nikt nic za darmo nie da.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Żeby nie było, tenisa oglądam naprawdę bardzo bardzo mało, ale np. widziałem jego półfinałowe spotkanie w Monte-Carlo z Murrayem i tam pierwszy set...Szkot robił z Hiszpanem co chciał i awans Nadal do finału zawdzięcza głównie temu, że Szkocina się "obraził" i zaczął grać jak, za przeproszeniem, pajac.

Wiele nam powie konfrontacja z Djokovicem, nie sądzę co prawda by go od razu pokonał, za szybko po prostu, interesuje mnie jednak styl w jakim przegra. Oczywiście na starcie nie skreślam, ale jeśli czysto hipotetycznie polegnie, a urwie seta (po bodaj czterech porażkach bez wygranej partii) i będzie walka, to na kolejny pojedynek na pewno wyjdzie z większą pewnością siebie.
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Jurek Kiler pisze:Żeby nie było, tenisa oglądam naprawdę bardzo bardzo mało, ale np. widziałem jego półfinale spotkanie w Monte-Carlo z Murrayem i tam pierwszy set...Szkot robił z Hiszpanem co chciał i awans Nadal do finału zawdzięcza głównie temu, że Szkocina się "obraził" i zaczął grać jak za przeproszeniem pajac.

Wiele nam powie konfrontacja z Djokovicem, nie sądzę co prawda by go od razu pokonał, za szybko po prostu, interesuje mnie jednak styl w jakim przegra. Oczywiście na starcie nie skreślam, ale jeśli czysto hipotetycznie polegnie a urwie seta (po bodaj czterech porażkach bez wygranej partii) i będzie walka to na kolejny pojedynek na pewno wyjdzie z większą pewnością siebie.
Poziom trzeba utrzymać przez więcej niż jednego seta żeby wygrać, a że Murek jest ciapa więc taki obrót spraw mnie nie dziwi.
Obawiam się, że teraz balon o nazwie "RAFA" jest pompowany, a Novak go niestety w niedzielę przebije.
Mam jedynie nadzieję, że Rafa nie będzie taki zgaszony mentalnie i bez życia jak podczas ich poprzednich spotkań.
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Obejrzałem dzisiaj mecz Nadal - Querrey... Mam wrażenie, że gra coraz lepiej, ale do Djokovića strasznie mu daleko... Nole to kosmos, Rafa nie jest w stanie go ograć. Mimo tego, że uwielbiam oglądać Rafę wiem, że nie jest w stanie pokonać No.1 . To chyba nie ten poziom ( na tą chwilę )
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Jurek Kiler pisze:
Basic pisze:
Jurek Kiler pisze:W Madrycie mamy rzut monety...bez monety :D, pierwszy raz takie coś widzę.
A coś więcej? :)
Sędzia użył tabletu i tam była wirtualna moneta, która się obracała przez kilka sekund i zatrzymała wskazując zwycięzcę losowania, wszystko było widać na telebimie.
No nic może jeszcze będzie okazja zobaczyć jak to wygląda i wtedy ocenić :).
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Madryt 2016

picnic pisze:Poziom trzeba utrzymać przez więcej niż jednego seta żeby wygrać, a że Murek jest ciapa więc taki obrót spraw mnie nie dziwi.
Obawiam się, że teraz balon o nazwie "RAFA" jest pompowany a Novak go niestety w niedzielę przbije.
Mam jedynie nadzieję, że Rafa nie będzie taki zgaszony mentalnie i bez życia jak podczas ich poprzednich spotkań.
Nie no okej, tylko mnie raczej chodziło o to, że dalej można Rafę zmiażdżyć, może to zrobić nawet rzeźbiarz Murray, który...no kiedy on ostatnio nawiązał walkę np. z Federerem, jakie baty dostaje od Novaka? Tylko to chciałem pokazać, mimo wyraźnej zwyżki formy Hiszpana.

Ps. Co się stało, że Ojciec Rafy tak totalnie osiwiał? Jeszcze nie dawno miał bardzo ciemny kolor włosów, dziwnie w tych siwych wygląda.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Jurek Kiler pisze: Ps. Co się stało, że Ojciec Rafy tak totalnie osiwiał? Jeszcze nie dawno miał bardzo ciemny kolor włosów, dziwnie w tych siwych wygląda.
Już mi się to w Barcelonie rzuciło w oczy, że senior siwiuteńki - to mi napisałeś, że się o wyniki syna martwił (:] .

Wracając do samej gry Rafała to do "optimum" jeszcze daleko - a jak daleko zobaczymy, mam nadzieje, w niedzielę.
Co nie zmienia faktu, że różnica jakościowa na plus jest ogromna i trzeba by jakąś ekstra nagrodę dla wesołego Czecha ustanowić - bo wyeliminowanie Serba z Monte Carlo miało kluczowe znaczenie. Jako kibic zawsze chciałabym więcej, ale na tak walczącego Rafę się przyjemnie patrzy i ja tam się z tego cieszę po prawie dwóch sezonach męczarni.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Z tymi 100 złotami nie pomyślałem, ale już na to za późno, głupi ja. rotfl
A ja tam czekam na mecz Rafy z Djokovicem. :) To będzie najlepszy "odwzorownik" formy Hiszpana. Jeżeli będzie takie lanie, jak w Paryżu rok temu, to widocznie albo Serb jest tak genialny albo Rafy obecna gra wystarcza na osiąganie obecnych wyników, gdy Djokovica nie ma w pobliżu.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Dziś obowiązkowa pozycja o 14:30 Kyrgios-Nishikori. W innych parach na dobre widowisko nie ma co liczyć.
Ostatnio zmieniony 6 maja 2016, 14:01 przez niespotykany, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Tenisówka pisze:
Jurek Kiler pisze: Ps. Co się stało, że Ojciec Rafy tak totalnie osiwiał? Jeszcze nie dawno miał bardzo ciemny kolor włosów, dziwnie w tych siwych wygląda.
Już mi się to w Barcelonie rzuciło w oczy, że senior siwiuteńki - to mi napisałeś, że się o wyniki syna martwił (:] .
No tak, ale wyniki co raz lepsze, więc powinien wrócić do poprzedniego koloru. :P
A tak na poważnie to wygląda bardzo bardzo dziwnie, niestety znacznie gorzej, szkoda, że mu się tak zrobiło...
SABR pisze:A ja tam czekam na mecz Rafy z Djokovicem. :) To będzie najlepszy "odwzorownik" formy Hiszpana. Jeżeli będzie takie lanie, jak w Paryżu rok temu, to widocznie albo Serb jest tak genialny albo Rafy obecna gra wystarcza na osiąganie obecnych wyników, gdy Djokovica nie ma w pobliżu.
No ja widzę to podobnie, umówmy się, Rafa by pokonać pozostałą czołówkę na clayu aż taki wielkiego skoku jakościowego nie musiał robić, w końcu nie przez przypadek mówimy o niskim poziomie współczesnego tenisa, a kiedy nie ma Federera, Murray jest rzadki a Wawrinka zawodzi to Rafa siłą rzeczy przy niewielkiej poprawie te finały powinien robić. No więc Djokovic Djokovic i jeszcze raz Djokovic, on formę Rafy nam zweryfikuje. Ja nie ukrywam czekam aż Serb przedzie jakiś kryzysy (w tym roku wygrywa, ale są tego zwiastuny) i się ta różnica między nim a Rafą wówczas jeszcze bardziej wyrówna.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Tomaś właśnie odpadł. Murek bez litości obnażył wszystkie słabości w grze Czecha.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Nie taki Murray zły :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000: Madryt 2016

No to sobie Szkocina smaczne knedelki zrobił z Tomcia. :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Teraz spodziewam się emocji i wygranej Nicka. :::gd:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Jeśli któryś mecz zapowiada jakieś emocje to raczej tylko ten...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Na razie możemy być zadowoleni. Niech zagrają trzy takie sety.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Ten BH samuraja jest dla mnie wzorcowy. :::gd:::
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Nick gra trzeci kolejny mecz na tym samym korcie. Prędzej Stan i wczoraj Cuevas. Tam jest dach zamknięty więc dobrze mu się gra w takich warunkach. No i mamy 7-6 dla Kangura.
Ostatnio zmieniony 6 maja 2016, 15:56 przez niespotykany, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Kei jest lepszy! Tylko to podanie Nicka.. bardzo dużo nim zyskuje.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Madryt 2016

ekba pisze:Kei jest lepszy! Tylko to podanie Nicka.. bardzo dużo nim zyskuje.
Właśnie dużo nim zyskuje bo czuję się jakby grał w hali. Stan też był bezradny.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”