Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

Tenisówka pisze:No to teraz Borna - cała odpowiedzialność za wynik chłopaka spada na Obiego . rotfl

A ja lubiłam tamtego Lleytona :tired: .
Też lubiłem "tamtego Lleytona". Służył mi tyle lat, chlip, chlip. No cóż, czas na młodego zdolnego. Ma charakter, wolę walki, jakąś taką iskrę w grze ... no i co ważne gra Yonkiem.

Biorę odpowiedzialność za niego. ;-P
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

Obiektyw pisze:Też lubiłem "tamtego Lleytona". Służył mi tyle lat, chlip, chlip. No cóż, czas na młodego zdolnego. Ma charakter, wolę walki, jakąś taką iskrę w grze ... no i co ważne gra Yonkiem.
ekba pisze:Tak patrzę na tego Borne i odnoszę wrażenie zwłaszcza przy jego FH, że para idzie w gwizdek. To jak się zbiera do uderzenia i je wykonuje wygląda bardzo dynamicznie jednak siły wielkiej w tym uderzeniu nie ma.
Spokojnie, zmieni rakietę na jakąś normalną to i z Fh będzie grał z parą :wink: . Yonek nadaje się tylko do... Bh. :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

Ćorić zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Walczył cały mecz, choć ciągle był pół kroku za Francuzem i nie potrafił tego zmienić. To że ugrał seta to zasługa właśnie tej waleczności, bo w innych aspektach Monfils był po prostu lepszy.
Zaimponowało mi zwłaszcza to, że pomimo ciągłych monologów Ćorića, ciągłych żalów na swój los, w ogóle nie strzelał focha. Wyżalił się głośno i koniec - do kolejnej wymiany podchodził skoncentrowany i waleczny. :!Vicky!:
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

Nie chcę wkładać kija w mrowisko, ale czym może Coric "ugryźć" czołówkę? Jak przyjdzie Jego czas (czyli za jakieś 3,4 lata) to już nie będzie tak szybki... .:-)
To już prędzej Zverev, niech tylko masy ciut nabierze.

Oglądam właśnie kolejnego młodego-gniewnego, Chunga, i tak się zastanawiam - czy on zawsze miał taki lekkopółśmieszny serwis, czy to jakaś przypadłość po kontuzji?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

Też mi ten Corić pachnie niespecjalnie...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

hokej pisze:Nie chcę wkładać kija w mrowisko, ale czym może Coric "ugryźć" czołówkę? Jak przyjdzie Jego czas (czyli za jakieś 3,4 lata) to już nie będzie tak szybki... .:-)
To już prędzej Zverev, niech tylko masy ciut nabierze.
Pamiętajmy, że Coric ma 19 lat więc jeszcze jest trochę czasu na poprawienie pewnych elementów tenisowych.
Za 3-4 lata jego szybkość jeszcze nie spadnie, a umiejętności będą większe.

Czy Zverev ma większy potencjał - bardzo możliwe ze względu na lepsze warunki fizyczne.
Tak czy inaczej obaj będą znaczyć coś w Tourze. Daje im większe szanse na TOP 10 niż na włóczenie się w połowie setki.

Wg mnie największy potencjał ma Kyrgios ale ta głowa... budzi obawy, że to będzie młodsza wersja Monfilsa.
Super zmarnowany talent. :(
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

hokej pisze:Nie chcę wkładać kija w mrowisko, ale czym może Coric "ugryźć" czołówkę? Jak przyjdzie Jego czas (czyli za jakieś 3,4 lata) to już nie będzie tak szybki... .:-)
3,4 lata? Czyli będzie miał 23-24 lata i nie będzie "JUŻ" tak szybki? :D
Nie wiem dokładnie jak to jest z szybkością - intuicyjnie uważam, że szczyt przypada na 26-28 lat.
Wydolność człowiek jest w stanie poprawiać do 30 roku życia. Inne umiejętności (technika taktyka spryt) to oczywiste, że będą wzrastać.
Zresztą wystarczy spojrzeć na top20 albo i top40 rankingu ATP w jakim wieku są zawodnicy.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

Coric sympatyczne chłopie :wink: biega, biega tylko jakoś w ofensywie nie ma błysku, a takich biegaczy to już było dużo.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

Oglądałem tego całego Corica. Mnie nie oczarował. Ma w sobie coś takiego dziwnego, jakby brak wiary. Niby walczy ale są momenty, w których traci cierpliwość do gry, która mu się nie układa. Nie ma w nim tej zawziętości. Może to się zmieni bo bez tego nic w wielkim tenisie nie zdziała. Ja tam w niego nie wierzę. Ani w Zviereva. Ten to jakiś taki cienias jest. Te jego uderzenia takie bez jaj są, chociaż ładnie trafia. Popatrzcie sobie na Novaka, jak był w ich wieku. W 2008 r. wygrał AO (20 lat!). I w finale był faworytem, dlatego że miał już dobre poprzednie sezony. Także nie podniecajcie się - to nie Ci. :tired:

Aha. Jeszcze coś. Dzisiaj Simon pokaże temu farbowanemu Niemcowi ile jeszcze musi nad sobą pracować. rotfl
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

Jak tak dalej pójdzie to się szykuje piękne spotkanie Zverev - Simon!
Nie jestem pewny czy Francuzowi tak łatwo pójdzie. :)
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

Zverev wygrywa seta z Simonem. Pytanie czy stać go na więcej.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2016, 22:53 przez niespotykany, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

Iwan jak ja "lubie" te Twoje typy....
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

O ile Coric imponował mi zaangażowaniem i grą do końca, o tyle Zverev imponuje mi... wszystkim. :D :::gd::: Skubany. Technika, taktyka, waleczność, głowa... jak można w wieku 18 lat mieć tak spokojną głowę? O_O O wiele bardziej doświadczony Simon jest praktycznie od początku meczu kompletnie zagotowany.

Ostatnie dwie długie wymiany pierwszego seta palce lizać. 7:5 dla Zvereva. W drugim przełamali się po razie. Jest 2:2.
Simon nie złoży broni, ale wszystko i tak zależy od Zvereva, czy będzie potrafił utrzymać dotychczasowy poziom gry.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

RoTTeN pisze:Skubany. Technika, taktyka, waleczność, głowa... jak można w wieku 18 lat mieć tak spokojną głowę? O_O O wiele bardziej doświadczony Simon jest praktycznie od początku meczu kompletnie zagotowany.
Obejrzysz inny jego mecz to zmienisz zdanie. :D

Nawiasem ten Rotterdam obfituje w naprawdę dobre mecze... lepsze niż pożal się Boże Wielki Szlem w Australyjii...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

Na Szlemie to jeszcze mało kto był w formie. Teraz już większość weszła w sezon jak należy.
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

El Diablo pisze:
RoTTeN pisze:Skubany. Technika, taktyka, waleczność, głowa... jak można w wieku 18 lat mieć tak spokojną głowę? O_O O wiele bardziej doświadczony Simon jest praktycznie od początku meczu kompletnie zagotowany.
Obejrzysz inny jego mecz to zmienisz zdanie. :D (...)
Pewnie tak. :D To chyba pierwszy mecz z jego udziałem jaki oglądam. :wink:

Zverev prowadził w 2. secie 2:1 z przełamaniem i się posypał fizycznie. Jeżeli nie "odżyje" w 3. secie to znaczy, że kondycyjnie nie jest jeszcze gotowy na mecze z takimi "starymi wygami" jak Simon. :wink:
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

El Diablo pisze:
Nawiasem ten Rotterdam obfituje w naprawdę dobre mecze... lepsze niż pożal się Boże Wielki Szlem w Australyjii...
Tu przynajmniej nie wiadomo kto wygra w niedzielę.
Drugi set dla Simona, trochę mięśnie więcej by się młodemu przydało bo na razie to takie "fifidło", ale taka uroda młodzieńcza rotfl .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

Ewidentnie wypluty Zverev ucieka spod topora broniąc się przed podwójnym przełamaniem. 4:3 dla Simona i jego serwis. Zverev walczy resztką sił.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

Tak jak Nadal grzebie sobie.... To zauważyłem, że Zverev zawsze podnosi koszulkę na brzuchu. rotfl

Ale piłka na przełamanie powrotne! O_O
"Młody" ma potencjał. :)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2016, 23:47 przez Sebex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Rotterdam 2016

No i odłamał, skubany! :::yay::: 4:4!
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”