Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

Dla mnie to jest jednak trochę dziwne. Przecież Nadal końcówkę poprzedniego roku miał całkiem udaną. W Londynie wygrał z Ferrerem, Murrayem i Wawrinką. Wydawało się, że wraca na właściwe tory, a po przerwie okazało się, że jest gorzej niż rok temu.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

Sebex pisze:Nie wiem jak było wcześniej ale przez jego słabą grę w tym i zeszłym roku Novak go wyprzedził jeśli chodzi o procent wygranych spotkań w całej zawodowej karierze. Tylko mączka go ratuje, że ma bilans powyżej 80%. Cegła: 90,41% zwycięst. Ale to się już powoli zmienia. :(
Sory za off top, ale lubię się bawić w takie wyliczenia. Rafa po 2013-ym bilans na mączce miał 93:31, po 2014-ym 92:98. teraz jest to 91,78%. Jeśli chodzi o całą karierę to po 2013-ym wygrał 83,61% spotkań, a po 2014-ym było to 83,51% - miał zdecydowaną przewagę nad drugim Borgiem. Teraz Rafa jest na trzecim miejscu z średnią 82,59%. Widać gołym okiem zatem spadek u Hiszpana, wielka szkoda. Po 2014-ym odszedł by jeszcze jak mistrz, czy teraz jest na to szansa... chciałbym żeby on i Roger wygrali jeszcze po jednym Wielkim Szlemie. Mam nadzieję, że Szwajcar również nie przegapił momentu zawieszenia rakiety na kołku, przed rokiem szlema nie wygrał, ale jego wyniki robiły ogromne wrażenie, teraz czy będziesz wstanie osiągnąć podobną formę, no mam wątpliwości, ta kontuzja może mocno pokomplikować.

PS. Tak swoją drogą to Ferrer też powoli zaczyna się sypać, ale to też już 34 lat, jakoś nie dziwi mnie jego porażka z Almagro.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

Finał Thiem vs Almagro... cudnie od strony techniczno-wizualnej. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

El Diablo pisze:Finał Thiem vs Almagro... cudnie od strony techniczno-wizualnej. :::gd:::
Jestem tylko ciekaw jak Thiem fizycznie to wytrzyma, 3h jednak z Rafą walczył.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

Nie po to wygrywa się z samym Nadalem żeby potem przegrać finał. ;-P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

niespotykany pisze:Nie po to wygrywa się z samym Nadalem żeby potem przegrać finał. ;-P
Ale legenda klątwy zobowiązuje :wink: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

Jurek Kiler pisze:
El Diablo pisze:Finał Thiem vs Almagro... cudnie od strony techniczno-wizualnej. :::gd:::
Jestem tylko ciekaw jak Thiem fizycznie to wytrzyma, 3h jednak z Rafą walczył.
Młody chłopak jest to organizm się szybko regeneruje. No bez przesady, żeby zawodowiec po 3 h spotkaniu miał problemy...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

Majorka pisze: Jak nie potrafią to należy jednak zastanowić się nad wspomaganiem z zewnątrz.
Wspomaganie z zewnątrz to chyba Rafa ma już przetestowane nie raz i nawet go na tym nie przyłapali. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

Jurek Kiler pisze:
El Diablo pisze:Finał Thiem vs Almagro... cudnie od strony techniczno-wizualnej. :::gd:::
Jestem tylko ciekaw jak Thiem fizycznie to wytrzyma, 3h jednak z Rafą walczył.
Chciałem napisać w podobnym tonie co Jakuboto...
Jakuboto pisze:Młody chłopak jest to organizm się szybko regeneruje. No bez przesady, żeby zawodowiec po 3 h spotkaniu miał problemy...
Poza tym darzę Almagro pewnym sentymentem. Nie miał szczęścia do sponsorów, miał niezły potencjał ale potrafił coś zagrać tylko w 250-tkach.

A skoro już o Nico to ciekawostka dla moich kolegów. W tej chwili Hiszpan gra niewypuszczonym Völkl Power Bridgem 10 MP z przeplotem 16x19 w szacie graficznej Super G 10 Mida (320g).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

Marcin_L pisze:
Majorka pisze: Jak nie potrafią to należy jednak zastanowić się nad wspomaganiem z zewnątrz.
Wspomaganie z zewnątrz to chyba Rafa ma już przetestowane nie raz i nawet go na tym nie przyłapali. :)
Przecież cała czołówka ma, więc nie jedyny co nie przyłapali :D
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

hokej pisze:Pierwszy raz przez te wszystkie lata widziałem Nadala odpuszczającego 12 gem decidera, stojącego jak kołek przy serwisie przelatującym metr od Niego. Pierwszy raz wychodzącego na decydujący TB jak na ścięcie.
Ten człowiek ma dosyć tenisa.
Zgadzam się z Hokejem, oglądałem wczoraj jakieś 1,5 seta i przysnąłem :/ . Pal lich ten Fh, ale po prostu wyglądało jakby zwłoki Rafy wyszły na kort. Znowu podobnie jak w poprzednim meczu co jakiś czas odpalił świdra, czyli można... ale to wszystko bez wewnętrznego powera Rafy. Tak jakby faktycznie miał już dosyć tenisa, dosyć tego całego zainteresowania jego osobą, jego formą itd. Jakby nie było tyle lat na samym topie musi w końcu wypalać człowieka od środka, przesyt.
Tym bardziej, że Rafa zawsze taktował bardzo poważnie te mecze, nie wychodził na luźne granie, tylko od pierwszej do ostatniej piłki mega skoncentrowany na wyniku.

Szkoda mi go trochę... ale może jeszcze odpali w nim ta wewnętrzna iskra i będzie dobrze.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

Basic pisze:
hokej pisze:Pierwszy raz przez te wszystkie lata widziałem Nadala odpuszczającego 12 gem decidera, stojącego jak kołek przy serwisie przelatującym metr od Niego. Pierwszy raz wychodzącego na decydujący TB jak na ścięcie.
Ten człowiek ma dosyć tenisa.
Zgadzam się z Hokejem, oglądałem wczoraj jakieś 1,5 seta i przysnąłem :/ . Pal lich ten Fh, ale po prostu wyglądało jakby zwłoki Rafy wyszły na kort. Znowu podobnie jak w poprzednim meczu co jakiś czas odpalił świdra, czyli można... ale to wszystko bez wewnętrznego powera Rafy. Tak jakby faktycznie miał już dosyć tenisa, dosyć tego całego zainteresowania jego osobą, jego formą itd. Jakby nie było tyle lat na samym topie musi w końcu wypalać człowieka od środka, przesyt.
Tym bardziej, że Rafa zawsze taktował bardzo poważnie te mecze, nie wychodził na luźne granie, tylko od pierwszej do ostatniej piłki mega skoncentrowany na wyniku.

Szkoda mi go trochę... ale może jeszcze odpali w nim ta wewnętrzna iskra i będzie dobrze.
A może powinien sobie zrobić przerwę dłuższą? Sezon przerwy i potem powrót. Ranking nawet jak by poleciał to za nazwisko by dostał jakieś dzikie karty... No ale to tylko pomysł o ile to kwestia wypalenia. I zapewne też ma swoje liczne wady...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

Marcin_L pisze:
Majorka pisze: Jak nie potrafią to należy jednak zastanowić się nad wspomaganiem z zewnątrz.
Wspomaganie z zewnątrz to chyba Rafa ma już przetestowane nie raz i nawet go na tym nie przyłapali. :)
Jak to się nazywa, kochany panie prawniku? Pomówienie? rotfl
Dowodzik proszę. Nie ma? O_O Mandacik. Kawa przy spotkaniu. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

Majorka pisze:
Marcin_L pisze:
Majorka pisze: Jak nie potrafią to należy jednak zastanowić się nad wspomaganiem z zewnątrz.
Wspomaganie z zewnątrz to chyba Rafa ma już przetestowane nie raz i nawet go na tym nie przyłapali. :)
Jak to się nazywa, kochany panie prawniku? Pomówienie? rotfl
Dowodzik proszę. Nie ma? O_O Mandacik. Kawa przy spotkaniu. :wink:
Ależ tego się napleniło na forum...
SPOILER:
rotfl :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

ED, prawda Ci to, spluń w tłum, zawsze jakąś papugę trafisz. :)
Majorka pisze:
Marcin_L pisze:
Majorka pisze: Jak nie potrafią to należy jednak zastanowić się nad wspomaganiem z zewnątrz.
Wspomaganie z zewnątrz to chyba Rafa ma już przetestowane nie raz i nawet go na tym nie przyłapali. :)
Jak to się nazywa, kochany panie prawniku? Pomówienie? rotfl
Dowodzik proszę. Nie ma? O_O Mandacik. Kawa przy spotkaniu. :wink:
Jako prawnik powiem Ci: to jest doping :). No dobra, żarty na bok. Ale naprawdę Twoja wypowiedź nasunęła mi jednoznaczne skojarzenie, więc je zaraz spontanicznie przelałem na "papier".


PS. Piszę z BB, a na tym cholerstwie nie da się używać polskich znaków. :( Wybaczcie.
Awatar użytkownika
Marco Polo
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 27 sty 2016, 15:11

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

hokej pisze:Pierwszy raz przez te wszystkie lata widziałem Nadala odpuszczającego 12 gem decidera, stojącego jak kołek przy serwisie przelatującym metr od Niego. Pierwszy raz wychodzącego na decydujący TB jak na ścięcie.
Ten człowiek ma dosyć tenisa.
Myślę że to stwierdzenie dokładnie obrazuje obecną sytuację w temacie Rafy.
W pierwszym moim wejściu napisałem, że być może moja obecność na forum wskrzesi Nadala na podobnej zasadzie jak jego rytuały ale sądzę, że sam nie wierzyłem w to wszystko. 10 lat gry na tak wyniszczającym poziomie organizm i tyle pięknych zwycięstw, jak również porażek zostawiło ślad w organizmie jak i psychice Nadala. Czas chyba odpocząć skoro już nie idzie tak jak by się chciało, wszystko kiedyś się kończy, żal patrzeć jak on się męczy nie daje rady.
Może jeszcze wróci ale naprawdę powinien zrobić przerwę z tenisem, nie brać wszystkiego jak leci, taka refleksja. :(
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

Niech już wygra Thiem, jak taka sytuacja, trudno :? .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

Tenisówka pisze:Marco Polo coś z cytowaniem masz kłopoty od strony technicznej.
Kolejne bez cytatów BB Code będą odsyłane... aż do skutku. Poprawiłem ostatni raz. :dvl(:
Tenisówka pisze:Niech już wygra Thiem, jak taka sytuacja, trudno :? .
Tylko dlatego, że ograł Nadala? Chyba lepiej żeby jednak Hiszpan wygrał turniej? Może nie to nazwisko i jakaś taka wychudzona wersja ale zawsze, nie? Obrazek

Poważnie pisząc... liczę, że jednak Almagro. Vamos! :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

Nie dlatego , że ograł Nadal tylko jest młodszy - a trzeba młodych.
Mecz pokazuje stacja Eleven, jak ktoś ma - a leprze to niż streamy i Pan Sylwester Sikora ,o dziwo O_O, przy mikrofonie.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP 250: Buenos Aires 2016

Nadal pod względem tenisowym jeszcze tak bardzo nie opadł. To dalej świetny tenisista ale tutaj problemy odgrywa w dużym stopniu głowa. To bardzo istotne. "Ogórki" nie boją się już Rafy a sam Rafa zaczyna obawiać się ogórków. :) Nie czuje się na korcie pewnie jak kiedyś, że zmiecie kolejnego przeciwnika i następnego itd. Brakuje mu tego, boi się coraz szerszej grupy zawodników. Kiepskie wyniki nie pomagają. Końcówka roku była niezła całkiem, dlaczego? Zaczął powoli wygrywać, coraz częściej i częściej, doszła pewność siebie, wiara w swoje możliwości, w swój tenis to i wyniki zaczęły przychodzić. Później doszedł do finału pierwszego turnieju w nowym roku i ta masakra z Djokovicem... Musiała zaboleć w głowie i następnie od razu wylot z Verdasco, tenisistą, który kiedyś był jednym z jego ulubionych "kelnerów". :wink: Sam Fernando wtedy w wywiadzie po meczu mówił, że "przed naszym meczem można było spodziewać się 5 setów i zaciętej walki"... Serio? No chyba mało kto tak myślał ale już sam fakt, że tak powiedział oznacza, że po prostu się go nie boi tak jak wcześniej. Kiedyś by tak na pewno nie powiedział po meczu z Nadalem.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”