KoniecTenisa

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

A ja postawię jeszcze inną tezę: RF "przeżyje" Novaka, Nadala, Murraya, nie nadejdzie w tym czasie nowy król, wówczas zdobędzie kolejnego Szlema przed czterdziestką...
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

KoniecTenisa pisze:A ja postawię jeszcze inną tezę: RF "przeżyje" Novaka, Nadala, Murraya, nie nadejdzie w tym czasie nowy król, wówczas zdobędzie kolejnego Szlema przed czterdziestką...
To by pokazało, jakim dnem jest reszta touru.
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

To nie reszta touru jest dnem. To wielka czwórka (trójka) jest o co najmniej klasę wyżej. A sam Djokovic to już ze dwie. Stąd taka różnica jak się ogląda mecze tych słabszych. A co do Federera, myślę że to jego ostatni sezon na tak wysokim poziomie. Zaczyna już łapać kontuzje a to oznacza, że organizm nie może już wytrzymać takiego wysiłku. Od następnego roku zacznie się już wyraźny spadek formy. Nie wiem, czy nie powinien zakończyć karierę po Rio na przykład, albo po WTF. :(
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

KoniecTenisa pisze:A ja postawię jeszcze inną tezę: RF "przeżyje" Novaka, Nadala, Murraya, nie nadejdzie w tym czasie nowy król, wówczas zdobędzie kolejnego Szlema przed czterdziestką...
Wypiję za to. Porterkiem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
cezarcfc
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2016, 21:01

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

KoniecTenisa pisze:A ja postawię jeszcze inną tezę: RF "przeżyje" Novaka, Nadala, Murraya, nie nadejdzie w tym czasie nowy król, wówczas zdobędzie kolejnego Szlema przed czterdziestką...
Nadala już przeżył w sumie, Murraya jak popatrzeć na ich ostatnie mecze też. Został tylko ten Djokovic... i to już raczej niewykonalne żeby go "przeżyć" w końcu zaczną się też problemy z innymi np. wieżowcami.

Czy to jego ostatni sezon? Nie sądzę. Przy całkowitym odpuszczeniu mączki i wolnych hardów może pograć jeszcze kilka lat.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

A ja szczerze nie rozumiem, dlaczego Murka tak się nobilituje tą wielką czwórką, Stachu też ma dwa Szlemy i co. Dla mnie nie ma żadnej czwórki, jest wielka trójca i tyle.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

Jacek iREM pisze:A ja szczerze nie rozumiem, dlaczego Murka tak się nobilituje tą wielką czwórką, Stachu też ma dwa Szlemy i co. Dla mnie nie ma żadnej czwórki, jest wielka trójca i tyle.
100% zgoda!
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

Jacek iREM pisze:A ja szczerze nie rozumiem, dlaczego Murka tak się nobilituje tą wielką czwórką, Stachu też ma dwa Szlemy i co. Dla mnie nie ma żadnej czwórki, jest wielka trójca i tyle.
Jeśli wyrzucamy Murraya to zostaje nam wielka dwójka. Nadala proszę nie liczyć, chyba że się chłopak ogarnie. Ja jednak uważam, że Andy trzyma poziom. Nie przypadkowo ląduje w kilku finałach wielkoszlemowych rocznie. Jak nie Federer to on, to o czymś świadczy. A że przegrywa z Novakiem... To bardziej wina (zasługa :wink:) głowy.
A co do Wawrinki, gość pojawił się ze swoją formą nie wiadomo skąd. Jest dobry ale nigdy nie będzie regularny a to go już dyskwalifikuje, jeśli chodzi o wielką czwórkę, trójkę czy dwójkę.
Awatar użytkownika
Marco Polo
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 27 sty 2016, 15:11

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

Jacek iREM pisze:A ja szczerze nie rozumiem, dlaczego Murka tak się nobilituje tą wielką czwórką, Stachu też ma dwa Szlemy i co. Dla mnie nie ma żadnej czwórki, jest wielka trójca i tyle.
iwan pisze:Jeśli wyrzucamy Murraya to zostaje nam wielka dwójka. Nadala proszę nie liczyć, chyba że się chłopak ogarnie. Ja jednak uważam, że Andy trzyma poziom. Nie przypadkowo ląduje w kilku finałach wielkoszlemowych rocznie. Jak nie Federer to on, to o czymś świadczy. A że przegrywa z Novakiem... To bardziej wina (zasługa :wink:) głowy.
A co do Wawrinki, gość pojawił się ze swoją formą nie wiadomo skąd. Jest dobry ale nigdy nie będzie regularny a to go już dyskwalifikuje, jeśli chodzi o wielką czwórkę, trójkę czy dwójkę.
Ja bym jednak nie Nadala nie spisywał na straty. Natomiast z tą wielka czwórką to zgadzam się w 100% z Jackiem iREM.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

Jak Nadala wyrzucić? Pogięło kogoś. Nie lubię jego stylu, ale szacun trzeba oddać do ostatniej minuty gościa z rakietą. Nie ma takiej opcji, choćby wyleciał z setki.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

iwan pisze: Jeśli wyrzucamy Murraya to zostaje nam wielka dwójka. Nadala proszę nie liczyć, chyba że się chłopak ogarnie.
O_O O kurde, chyba muszę sobie założyć jakaś miesięczną blokadę na to forum, żeby nie czytać takich bzdur.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

Na forum? Wystarczy na iwana, tylko się pośpiesz zanim go zbanują. ;)
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

Jacek iREM pisze:Jak Nadala wyrzucić? Pogięło kogoś. Nie lubię jego stylu, ale szacun trzeba oddać do ostatniej minuty gościa z rakietą. Nie ma takiej opcji, choćby wyleciał z setki.
Dywagacje na temat wielkiej czwórki, czy ona jeszcze istnieje, czy może jest już przeszłością nie ustają. Temat jest o tyle ciekawy, że nawet warty dalszej analizy, wysuwania wniosków, refleksji. Nigdy nie wyrażałem się lekceważąco o Nadalu. Szanuję go i zaliczam do grona wybitnych tenisistów w historii tej dyscypliny. Ale myśląc o wielkiej czwórce obecnego tenisa nie można mówić tego samego w nieskończoność. Ja odniosłem się do teraźniejszości. Obecnie forma Rafy jest daleka od tej, jaką prezentował kilka lat temu. Nie można go zatem teraz do ścisłej czołówki zaliczać. Tyle. Mamy więc trójkę graczy, którzy wygrywają z każdym spoza nich, Rafa już niestety nie.
Czy Wy naprawdę jesteście tacy delikatni? Czy może nieobiektywni bo pokutują u Was jakieś tam uprzedzenia?
A insynuacje o zbanowaniu mojego profilu na tym forum uważam za przejaw niskiej klasy konwersacji.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

TomPL pisze:Na forum? Wystarczy na iwana, tylko się pośpiesz zanim go zbanują. ;)
Dzięki za przypomnienie tej funkcji. :::yay:::
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

Czas zamknąć ten temat. Przed nami dwa fajne turnieje w Buenos Aires i Rotterdamie.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

iwan pisze: A insynuacje o zbanowaniu mojego profilu na tym forum uważam za przejaw niskiej klasy konwersacji.
Jestem ciekawy kiedy zauważysz, że Twoje posty częściej irytują i wkurzają niż wnoszą coś do dyskusji. Przez krótki okres czasu nabiłeś ponad 200 postów. Super, fajna aktywność. Tylko szkoda, że większość to brednie i irytujące teksty. :::bd::
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

Sebex pisze:
iwan pisze: A insynuacje o zbanowaniu mojego profilu na tym forum uważam za przejaw niskiej klasy konwersacji.
Jestem ciekawy kiedy zauważysz, że Twoje posty częściej irytują i wkurzają niż wnoszą coś do dyskusji. Przez krótki okres czasu nabiłeś ponad 200 postów. Super, fajna aktywność. Tylko szkoda, że większość to brednie i irytujące teksty. :::bd::
Jeżeli spokojne teksty będące moimi luźnymi uwagami i spostrzeżeniami są dla ciebie irytujące to musisz chyba skonsultować to ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu. (:]
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

Do Twojego pojawienia się na forum nie musiałem to i teraz nie muszę. Ze mną wszystko ok.

No ale dobra. Tak się nie dogadamy. Skoro już część ludzi chce blokować Twoje posty, ja Ci mówię, że jesteś irytujący a Ty nic.... No to tak. Pewnie coś ze mną nie tak.
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

Sebex pisze:Do Twojego pojawienia sie na forum nie musiałem to i tera nie musze. Ze mna wszytsko ok.

No ale dobra. Tak sie nie dogadamy. Skoro już część ludzi chce blokować Twoje posty, ja Ci mówię, że jesteś irytujący a Ty nic.... No to tak. Pewnie coś ze mną nie tak.
Nie wierz w brednie o blokowaniu moich postów. Nikt tego nie robi.
Ale masz rację, my się nie dogadamy. Masz w sobie więcej jadu niż opanowania a w charakterze bezkompromisowość.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Australian Open 2016 (Wielki Szlem)

Ktoś ma tu fajny podpis i tego się będę trzymał:
Nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”