Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 500: Hamburg 2015

wwojtek pisze:
Tenisówka pisze: E: O kondycji Hiszpana też coś mówi, że po 2,5 godziny gry ma skurcze - dawniej nie do pomyślenia :( .
Heh, wydaje mi się, że to raczej świadczy o braku tego czegoś na literkę "d", bo jak tu przystawiać wczorajsze kondycyjne kłopoty (w środku sezonu!) do wielogodzinnych maratonów z Djokoviciem w finałach US Open i Australian Open...
To nie jest pierwszy raz, widziałam takie skurcze w najlepszych czasach - że przypomnę jak Rafa osunął się się z krzesła na konferencji - co tak bardzo rozbawiło Karolinę Wozniacką. Albo krzesełka na AO dla Nadala i Djokovica przed ceremonią - kiedy obaj nie mogli ustać na nogach...
Bywało.
Tenisówka pisze:Tak wczorajszą awanturkę w czasie finału opisuje Eurosport.
http://eurosport.onet.pl/tenis/atp/atp- ... ala/dm7c49
Obejrzałam jeszcze raz powtórkę drugiego seta, zwracając uwagę głównie na Rafę - i dalej nie wiem co mój ulubiony Włoch miał na myśli. Myślałam, że może coś mi umknęło, gdy oglądałam w emocjach, na żywo - ale dalej nic nie zauważyłam. O_O

Podsumowując mecz:
-Rafa dalej bez kończącego forhendu i ze słabym serwisem. Niby nigdy nie był serwismenem - ale jak porównam sobie jego serwis, gdy wygrywał USO i to co teraz - to przepaść. :::bd::
-Fabio jak był nienormalny - tak pozostał. Powinien był ten mecz wygrać, bo to on był lepszy na korcie. W ogóle jak facet o takich umiejętnościach - ma tak słabe wyniki - to woła o pomstę do nieba.

I tak Fognini - mimo perfekcyjnych umiejętości przegrał i ma na koncie 3 zwycięstwa turniejowe w karierze , a Rafa wygrał 67 turniej w karierze, 47 na mączce. Jeszcze 2 i dogoni Vilasa, jeszcze 3 i będzie graczem wszechczasów na clayu. :::gd:::

Dlatego niech sobie gra w kurnikach jak forma nie na Mastersy. Zresztą Hamburg nie taki kurnik - niedawno był tysięcznikiem. :wink:

PS. Witam wszystkich po powrocie z Hiszpanii. Myślałam, ze uciekam przed upałami, ale widzę, że jakby z deszczu pod rynnę.. Chyba Matka Natura chce mnie wykończyć.. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Hamburg 2015

Majorka pisze: wwojtek pisze:

Tenisówka pisze:
E: O kondycji Hiszpana też coś mówi, że po 2,5 godziny gry ma skurcze - dawniej nie do pomyślenia :( .


Heh, wydaje mi się, że to raczej świadczy o braku tego czegoś na literkę "d", bo jak tu przystawiać wczorajsze kondycyjne kłopoty (w środku sezonu!) do wielogodzinnych maratonów z Djokoviciem w finałach US Open i Australian Open...

To nie jest pierwszy raz, widziałam takie skurcze w najlepszych czasach - że przypomnę jak Rafa osunął się się z krzesła na konferencji - co tak bardzo rozbawiło Karolinę Wozniacką. Albo krzesełka na AO dla Nadala i Djokovica przed ceremonią - kiedy obaj nie mogli ustać na nogach...
Bywało.
Sytuacja z 2011 podczas USO to jednorazowy przypadek a to, że obaj z Novakiem mieli po 6-godzinnym boju dosyć to akurat nic dziwnego. Teraz te jego problemy są defakto normą, tylko co w tym dziwnego, ma lat 29 lat nie 20-kilka i w jakiś sposób te przeszło 10 lat gry musi się objawiać.
Majorka pisze:Rafa wygrał 67 turniej w karierze, 47 na mączce. Jeszcze 2 i dogoni Vilasa, jeszcze 3 i będzie graczem wszechczasów na clayu. :::gd:::
Daj spokój, tym graczem wszech czasów na mączce jest już od dawna, dobrze zresztą o tym wiesz. ;) Podobnie jak Federer na trawie i hardzie z tą różnicą, że pozostałych do Szwajcara nie dzieli taka przepaść, są to raczej niewielkie różnice, Hiszpan z kolei zdominował korty ziemne jak nikt nigdy dotąd jakąkolwiek nawierzchnie i myślę, że taka dominacja się już nigdy nie powtórzy, fajnie by jednak było gdyby zrobił te 50 tytułów, tak dla formalności, poza tym kto jak nie on ma dzierżyć ten rekord? Tylko Rafa.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 500: Hamburg 2015

Jurek Kiler pisze:
Majorka pisze:Rafa wygrał 67 turniej w karierze, 47 na mączce. Jeszcze 2 i dogoni Vilasa, jeszcze 3 i będzie graczem wszechczasów na clayu. :::gd:::
Daj spokój, tym graczem wszech czasów na mączce jest już od dawna, dobrze zresztą o tym wiesz. ;) .
Wiem. Ale statystyka to statystyka. :wink: Przydaje się w dyskusjach z wątpiącymi.. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Hamburg 2015

Majorka pisze:Przydaje się w dyskusjach z wątpiącymi.. :wink:
Nie ma normalnego na tej planecie, który podważałby wielkość Nadala na cegle.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Hamburg 2015

Dokładnie, facet dokonał rzeczy niespotykanej, gdybym miał wyobrazić sobie jakiegoś dominatora to nie pomyślałbym o tak abstrakcyjnych rezultatach, które wcielał w życie przez dekadę Rafa. W okresie swojej 10-letnie dominacji Hiszpan wygrał French Open 9 na 10 razy, a na mączkowych mastersach sięgnął po 19 koron na 28 startów i tylko trzy razy nie zameldował się w finale...
Dodajmy do tego 500-tkę w Barcelonie w której to triumfował na przestrzeni lat 2005-2013 osiem razy, nie dziewięć, bo raz nie wystartował w ogóle... O_O

Czy to koniec nie wiadomo, ale obstawiam że nie, każdy ma prawo mieć gorszy okres, jednak tacy wielcy jak Rafa właśnie z reguły wracają, bo kto jak nie ktoś kalibru Hiszpana miałby tego dokonać? Myślę, że w tym roku Nadal niczego wielkiego już nie dokona, ale w przyszłym ujrzymy innego Rafę. Nie można tylko zagwarantować końcowego triumfu w Paryżu, tak samo jak nie można było zagwarantować w przypadku Federera na Wimbledonie, co się zresztą nie udało. Fed zwycięży jednak w US Open, więc o niego jestem spokojny.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Hamburg 2015

Finał:
Rafael Nadal [1/WC] vs Fabio Fognini [8] 7:5, 7:5

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”